200 mt menzilli yivsiz av tüfeği ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • silah 36 cal, namlu normalse safirden daha uzun mesafeli atış yapacağını zannetmiyorum. bence ikiside aynıdır. gerçi safir barut gazının bir kısmını mekanizmaya kullanıyor belki birazcık artısı olabilir. denemek lazım ^^

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Süleyman bu silah 6-7 kutu kaliteli pellet parası yahu, al gitsin, dene beğenmezsen duvara as dursun?
    ama orada "200 metreye varan..." gibi yuvarlak bir ifade içinde "bir işe yaramayacağını" yazmışlar bence.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• almak mesele değilde satın alma belgesi icin jandarmayla ugrasmak dert :) bakalım belki 36 kalibre bolt action mekanizmalı vardı onu alırım

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• 36 çap yivsiz av tüfeği bilindiği üzere kuş avında kullanılan tüfektir. Fişekteki barut miktarı gözönüne alınırsa ; 200 mt . gibi bir mesafede magnum fişek kullansanız bile delici güce ulaşamaz. Ancak, daha yakın 10 - 50 mt arası mesafede magnum olmak şartı ve çok hassas bölgeye atış yapmak şartı ile (kurşun kullanarak) domuzu öldürebilirsiniz. Başka ihtimaller de olabilir( domuzun büyüklüğü de önemli)

• Bununla domuza filan gidilmez ,kılıçla giderim daha iyidir :)

TOZ MC 20-01(SATILDI)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• hocalarim iyi günler bu silahi almayi düsünüyorum da silahin etkili menzili ne kadardir tahmini atıcılıgım iyidir 60-70 metreden kus vurulabilrmi

• 36 çap yivsiz av tüfeği bilindiği üzere kuş avında kullanılan tüfektir. Fişekteki barut miktarı gözönüne alınırsa ; 200 mt . gibi bir mesafede magnum fişek kullansanız bile delici güce ulaşamaz. Ancak, daha yakın 10 - 50 mt arası mesafede magnum olmak şartı ve çok hassas bölgeye atış yapmak şartı ile (kurşun kullanarak) domuzu öldürebilirsiniz. Başka ihtimaller de olabilir( domuzun büyüklüğü de önemli)

Magnum ne ola ki agam?

Safir T14 Uzun Kundak Ayarlı Dipçik + Tasco 2x8x32

War doesn't determine who is right but who is left...

• magnum fişekte ; standart halinden iki kat fazla barut kullanılır. Böylece mesafe ve delici gücünde artış sağlanmış olur.

• Teşekkürler. 36 cal için magnum var mı acaba piyasada?

Safir T14 Uzun Kundak Ayarlı Dipçik + Tasco 2x8x32

War doesn't determine who is right but who is left...

• bende aynı fişeği arıyorum ankara da, henüz yok. ancak 36 federal kurşun bulursan da, 50 - 100 metrede oldukça etkili

• mermi belki 200 metre gider ama nişanı hedefin 30 cm üstünden alman gerekir birde o mesafe deriyi delebileceğini hiç sanmıyorum mesafe uzun

avsan süperpoze

• 36 kalibre safirle,zuber kurşun kullanarak 20 metre mesafede 50 kiloluk domuzu 9 atışda anca öldürmüş arkadaşım,bu da size bu kalibre hakkında bir fikir verir zannederim...

TOZ MC 20-01(SATILDI)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• 9 tane sıkana kadar büyük ihtimal domuz yaşlılıktan ölmüştür ;şrofls;.;şrofls;.;şrofls;.

• kadir abi,Mustafa vurmuş,9 tane kulak arkasına,ön ayak arkasına ve ve omuzlarına sıkmış,vurmuyor zannetmiş ilk sıktığında sonra bakmışki delip geçiyor kurşunlar... :)

TOZ MC 20-01(SATILDI)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• 9 tane sıkana kadar büyük ihtimal domuz yaşlılıktan ölmüştür ;şrofls;. ;şrofls;. ;şrofls;.

abi yada domuz, tek kırma 36 lık tüfeği görünce gülme krizinden ölür ;lol;

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• gecen pazar ava amcanın biri tek kırma ile geldi tüfek tarihi eser gibiydi inceledim huglunun tek kırması,amca dedi ki "bu tüfek burda ki tüm tüfeklerden fazla domuz öldürmüştür"ordan şahitlerde çıktı onlarda "domuzun kafasına isabet ettiğinde patlayan kafa görmüşler" sanıyorum otomatik olmayan tüfeklerde kursunun etkisi aşırı oluyor...

TOZ MC 20-01(SATILDI)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• 36 kalibre küçük bir çaptır. 12 ve 16 kalibreye göre tahribat etkisi düşüktür ancak delme gücü ve havada ki hızı fazladır. bu tüfeğin safirden daha güçlü olacağını sanıyorum çünkü kapalı mekanizma ancak 200m de bana çok gülünç geldi çünkü yivli tüfeklerde bile bazı çaplarda o kadar düşüş var ki yivsizle hesap edin örneğin 12 kalibre federal truball 114m (125 yard) 38 cm düşme payı var. 200 m bu 50 cm eder nereye ateş edip nereyi vuracağız