Webley Patriot .22 (5,5mm)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Dampan yoksa arkasına bir stoper koy bitsin.Kafanı yorma:D:D

• teşekkürler arkadaşlar.
    patriotumla ilk sıfırlamamı yaptım pazar gününü bekleyemedim gece bir el feneri yardımı ile yaptım sıfırlamayı ^^ veli beyden 2 çeşit pellet sipariş etmiştim ince memet :wacko: ve gamo hunter. ince memetle sıfırlama yapmak mümkün olmadı :cursing: gamo ile mermiler abartısız iç içe geçti.ertesi gün kahramanmaraş'taki tüm av bayilerini gezdim ve gamo pellet aradım ama bulamadım X( sipariş vereyim dedim faydasız.tek bir yerde gamo macht buldum ve fiyatı 12,50 ytl bu fiyat normal midir??? hunteri 5,50 ytl'ye almıştım.birde jet marka pellet buldum bu nasıl sonuç vererir acaba.
    bir kuyumcu arkadaşın hassas terazisinde 10 adet ince memet ti tartım 7.04 gram geldi.10 adet te jet marka pellet tarttım oda 11.27 gram geldi.bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.
    bide kahramanmaraş'ta gamo pellet çeşitlerini nasıl temin edebilirim.adi pellet namluya zarar verirmi??? saygılarımla emrah

EVLİ MUTLU ÇOCUKLUYUM ^^

MARAŞLIM BİR HAMASET DESTANI NAKŞEDİLDİ BAĞRINA
    YURDUMUN ARSLANLARI ÖLDÜ İMAN UĞRUNA

emrahkazici@hotmail.com

• Emrah kardeş. Adaşız bu arada.

Veli bey' in sitesine epey bi çeşit geldi ben Patriotla deneme atışları yapıyorum evde 10 metre mesafede. Bana göre Ts-18 ler Patriota gayet uygun Ekspander da güzel Pro Magnum biraz dağınık grup yapıyor. Ekspander da hedef kağıdında çok güzel yuvarlak delikler açıyor, yırtmadan. Grupman küçük olduğu zaman kağıdın yırtılmadan zımbayla delinmiş gibi delikler açması çok güzel oluyor. Şuanda ekspander ve Ts-18 ile Prohunter elinde mevcut görünüyor. Pazartesi falan bende sipariş vermeyi düşünüyorum. Adan-Maraş arası sürat kargo da da sorun çıkmaz bence mesafe yakın çünkü.

Selamlar

Zoraki HP01 & Laser Sight
    Hatsan mod.125 Sniper .22 cal.

• Official Post

Webley Patriot da,Gamo TS18 de olur,çok daha isabetli be vurduğunu kıran bir pellet düşünenler,biraz ağırda olsa Diana High Power tavsiye ederim,bu silahın gücü bu pellete mükemmel uyum sağlıyor.

• Merhaba arkadaşlar;
    Bugün saat 17 itibarı ile Webley Patriot elime ulaştı. Veli bey sağolsun gazete ile güzel sarıp korumaya almış yoksa ahşap kundak ne olurdu düşünmek bile istemiyorum Sürat kargo karton kutuya epey bir hasar vermiş L
    İlk denemede dizel etkisinden olduğunu düşündüğüm bir güçle daha önce Mod125 içim yaptığım sac pellet tutucuyu delip arkasındaki kumaş yığınında kaldı. Sunta hedeften çıkan pelletlerin eteklerindeki yivset izleri ise oldukça düzgün.
    Tüfeği ahşap kundaktan ayırıp yayına baktığımda ise yağ namına pek bir şey olmadığını gördüm.
    Yayı sökmeden ve temizlemeden altta bulunan açık kısımdan ince bir tornavide yardımıyla yeşil gress ile yağlamamın bir sakıncası olurmu?
    Tüfeğinde tek parça ayak kullanan arkadaşlar dürbünleri zarar gördümü? (Malum dampa ayak temin etmek biraz zahmetli)

Evanix Blizzard S10 Side Lever (Regulatörlü) (5,5 mm) & BSA 8-32x44 SWF AO Mil-Dot
    Diana Mod54 (5.5 mm) & Diana 3-9x40 AO
    Weihrauch HW 97K (4,5 mm) & Optima 3-12x44 AOE Mil-Dot
    Air Arms TX200 (4.5 mm) & Optima 3-12x44 AOE Mil-Dot
    Webley Patriot (5,5 mm) :thumbup:
    Webley Longbow (4,5 mm) & Optima 3-9x32
    Hatsan Mod 125 (5,5 mm) & Optima 3-9x32 :cursing:
    Crosman 2100 (4,5 mm) :love:
    Smith Wesson 586 4" (4,5 mm)

• sağolun abiler ve Mustafa abi hemen not aldık bir kenara yazdık.pellet konusunda seçim bencede çok önemli... :D

safir T14 compact s : 36 calibre

atüs tek kırma : 9 mm

WALTHER CP 88 Co2 COMPETİTİON : 4.5 mm

£tabanxalı$ !!! :love: :love: BİLDİKLERİN SENİNLE MEZARA GİDECEKSE NE ANLAMI VAR BİLDİKLERİNİN :love: :love: !!! ;tufey#

;atlı{#

• Tüfeğiniz Hayırlı Olsun güzel günlerde kullanın :thumbup:

Webley Patriot - T.M.A.

• Official Post

Merhaba arkadaşlar;
    Bugün saat 17 itibarı ile Webley Patriot elime ulaştı. Veli bey sağolsun gazete ile güzel sarıp korumaya almış yoksa ahşap kundak ne olurdu düşünmek bile istemiyorum Sürat kargo karton kutuya epey bir hasar vermiş L
    İlk denemede dizel etkisinden olduğunu düşündüğüm bir güçle daha önce Mod125 içim yaptığım sac pellet tutucuyu delip arkasındaki kumaş yığınında kaldı. Sunta hedeften çıkan pelletlerin eteklerindeki yivset izleri ise oldukça düzgün.
    Tüfeği ahşap kundaktan ayırıp yayına baktığımda ise yağ namına pek bir şey olmadığını gördüm.
    Yayı sökmeden ve temizlemeden altta bulunan açık kısımdan ince bir tornavide yardımıyla yeşil gress ile yağlamamın bir sakıncası olurmu?
    Tüfeğinde tek parça ayak kullanan arkadaşlar dürbünleri zarar gördümü? (Malum dampa ayak temin etmek biraz zahmetli)

Şafak bey öncelikle foruma hoşgeldiniz,

O şekilde yağ sürmenizin bir zararı olmaz iken pek faydası da olmaz,

Bu silahta dampa ayak kullanmadan dürbün takmanızı tavsiye etmem,ama ben dampasız kullanacağım derseniz,dürbün ön mercek çapı 40mm yi geçmesin ve tek parça ayak ile kullanın,ama bilinki belli bir süre sonra dürbününüz zarar görecektir.

Birde bu silahı Mod125 ile kıyaslamayın,bu silah mod125 den %25 daha güçlü.

• Patriotla ilgili yazıları takibederken "bu silahın halihazırda en güçlü yaylı havalı olduğu imalat kalitesinin yüksek olduğu fiyatının uygun olduğu hep celbedici yönleri ama kırma namlu(?)ve estetik(kırma kolunun gözükmesi) negatif gibi"diye düşünürken fikirler uyandı; kundak istenirse uzatılabilir zaten o kolay,kırma namluyu da daha stabil olması açısından av çifteleri gibi bir sistem uygulanamaz mı?Sonsuz stabilite sağlanır.
    Bir ikinci düşüncem de mod 54 deki tepme engelleyici sistemin silindir içine adaptasyonu böylece gerçek geri tepmesiz yaylı olmuş olurdu(silindir de hareketsiz kalıyor).
    Ustalardan görüşlerini almak isterim.

• Official Post

Sevgili Himalaya,

Dediğin gibi kundak uzayabilir,hattâ kundak komple yeniden yapılabilir,kurma koluna bağlanan bir ahşap ile silah kapalı iken alttan kurma kolu görünmemesi bile sağlanabilir,

Çiftelerde olduğu gibi bir sistem tasarlanmasına bence gerek yok,çünkü bu silah Hatsan lar gibi,namlu bloğu ana gövdeye bir pimle tutturulmuş değil,aksine mükemmek bir vida sistemi ile bağlanmış,üstelik vidanın gevşemesini önleyici kilit sistemi bile düşünülmüş,ayrıca zamanla silahın sürekli kullanımından doğabilecek namlu - gövde birleşiminde aşınmaların önlenmesi için de namlu bloğunun her iki tarafında jilet kalitesinde ve inceliğinde 2 adet yataklamalı çelik pul kullanılmışki bolay kolay aşınma olmaz.

Maalesef Mod54 deki gibi bir anti tepme bu silaha uygulanamaz.

• Sayın Mustafa bey
    Benim patriot da geldi Hakikaten işçilik ve kalite oldukça mükemmel.Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Silahları kıyaslamak için Yaptığım denemede 5 mm kalınlığındaki kurşun plakaya 10 metre mesafeden 3 Ayrı silahla atış yaptım. Hepsindede 5.5 mm Gamo Magnum.Pellet kullandım.
    (Bizim ölçüm ve test aletlerimiz olmadığı için Kurşun plaka üzerinde denedim )
    Netice:
    Webley patriot ile Pellet tamamen gömüldü kaldı Kursun plakanın arkası 1.mm kadar şişti,
    Hatsan Mod 125 ile Pellet Plakayı delip geçti.
    Gamo Cfx Royal ile Pelletin yarısı ancak plakaya gömülebildi.

Plakayı atış gücüne göre Patriotun delmesini umut ediyordum.Henüz bakım ve yağlama yapmadım atış yaptıkca silahta kendini bulacaktır sanırım .Saygılarımla
    Osman Taşpınar

A Takımı Üyesi

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen teknosman ().

• Official Post

Osman bey iki silahında piston çapları aynı,fakat mod125 in yay önü ağırlığı Patriotun iki katı,bir de 125 in iç yağlaması iyidir,Patriotun yağlaması kötü olabilir,Patriot u söküp güzel bir temizlik ve kauçuk bazlı gres ile yağlarsanız,isabetliliği boşver ben güç istiyorum derseniz,yay önü ağırlığını da artırdığınızda 125 i geçer,çünkü 125 e göre keçesinde silindirine - pistonuna herşeyi üstün patriotun,

Birde silahta isabetlilik aşırı tepmeme çok önemlidir,ve gücünü uzun süre muhafaza edebilmesi,sağlıklı çalışması.

• Osman bey iki silahında piston çapları aynı,fakat mod125 in yay önü ağırlığı Patriotun iki katı,bir de 125 in iç yağlaması iyidir,Patriotun yağlaması kötü olabilir,Patriot u söküp güzel bir temizlik ve kauçuk bazlı gres ile yağlarsanız,isabetliliği boşver ben güç istiyorum derseniz,yay önü ağırlığını da artırdığınızda 125 i geçer,çünkü 125 e göre keçesinde silindirine - pistonuna herşeyi üstün patriotun,

Birde silahta isabetlilik aşırı tepmeme çok önemlidir,ve gücünü uzun süre muhafaza edebilmesi,sağlıklı çalışması.

Sagolun Sayenizde kaliteli silah almış olduk güçten ziyade isabet daha tatmin edici ,atış yaptıkça yayda kendini bulacaktır sanırım.Tavsiyeniz için teşekkür ederim temizlik ve yağlama yapacağım.Hava tahliye deliğinin merkezden az kaçık olmasının Havalı tüfeklerde ne gibi etkisi olabilir?Saygılar

A Takımı Üyesi

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen teknosman ().

• bence bir etkisi olmaz ,yeterki delik peletin arkasına tam merkezlesin geçiş yolu üzerinde engel daralma olmasın yeter bilginize

• Herkese merhabalar havalı tüfek konusuna yeni merak saldım.Epey bir ön araştırma yaptım ama döndüm dolandım Mustafa Serdar beyin tavsiyesine uydum ve bugün Veli beyden bir Webley Patriot 5.5 sipariş ettim. x;.z Şimdiden heyacanla bekliyorum.

• Official Post

Herkese merhabalar havalı tüfek konusuna yeni merak saldım.Epey bir ön araştırma yaptım ama döndüm dolandım Mustafa Serdar beyin tavsiyesine uydum ve bugün Veli beyden bir Webley Patriot 5.5 sipariş ettim. x;.z Şimdiden heyacanla bekliyorum.

Atilla bey öncelikle foruma hoşgeldiniz,

Umarım beğenirsiniz de mahçup olmam.