Atıcı - Avcı- Katil

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • vurduğum zaman daha çok üzülüyorum
    ama işin doğrusu şu bıldırcını vurunca hemen vururken hem eve götürürken hemde yerken keyfli oluyor

Yanlız benim durum biraz farklı
    Sinirlenince bende zaman , mekan, kural kaide,kişi, dost , arkadaş, kurum ,merci tanımama gibi geçici, ciddi bir rahatsızlık var.
    Kargalar beslediğim güvercinin yumurtalarını rafadan yiyince, fareler arka bahçedeki tavşan yavrularını parçalayınca, kurbağalarda ufak ama şirin havuzumuzdaki sazan yavrularını löpürdetince çok fena av yapıyorum.Zevkle ve keyfle indiriyorum.O yüzden skorboard yaptım.

• şişelerin sonu gelmedikçe zevk için canlıya nişan alınmasına karşıyım

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• Sayın exador,

Gerçekten güzel bir noktaya değinmişsin. Vurmak değil vurmamak erdem. Yani nefisle yapılan savaşı kazanmak.

Eğer vurmak bir ihityaç olsa, içinde böyle bir tartışma yaşamassın. Akşam evine götüreceğin av olsa vururkende vurduktan sonrada sevinirsin.

+1 sonuna kadar katılıyorum

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• vurduğum zaman daha çok üzülüyorum
    ama işin doğrusu şu bıldırcını vurunca hemen vururken hem eve götürürken hemde yerken keyfli oluyor

Yanlız benim durum biraz farklı
    Sinirlenince bende zaman , mekan, kural kaide,kişi, dost , arkadaş, kurum ,merci tanımama gibi geçici, ciddi bir rahatsızlık var.
    Kargalar beslediğim güvercinin yumurtalarını rafadan yiyince, fareler arka bahçedeki tavşan yavrularını parçalayınca, kurbağalarda ufak ama şirin havuzumuzdaki sazan yavrularını löpürdetince çok fena av yapıyorum.Zevkle ve keyfle indiriyorum.O yüzden skorboard yaptım.

Ben de ne zaman muhabbet kuşu kafesini balkona koysam 15 dakika sonra balkona kargalar geliyor.Orda yoksan da kafesi düşürmeye çalışıyorlar.Bu da sıkıcı bir durum tabi ki.Bazı durumlarda insan avcı olabiliyor.

Zararlı mücadelesi kapsamında fare vurmak bence normal.

• Ben de ne zaman muhabbet kuşu kafesini balkona koysam 15 dakika sonra balkona kargalar geliyor.Orda yoksan da kafesi düşürmeye çalışıyorlar.Bu da sıkıcı bir durum tabi ki.Bazı durumlarda insan avcı olabiliyor.

Zararlı mücadelesi kapsamında fare vurmak bence normal.

Ev ve bahcedeki fare vb zararlıları... ideal av

Webley Patriot 5.5 ( by Sideprensi7) + Yatagun Dampa Ayak Yakında Walter 3-9x44 Dürbün ) ;avci;

• Ben de ne zaman muhabbet kuşu kafesini balkona koysam 15 dakika sonra balkona kargalar geliyor.Orda yoksan da kafesi düşürmeye çalışıyorlar.Bu da sıkıcı bir durum tabi ki

kuşlarınızı balkonda kafeste bile olsa güvende sanmayın. kargalar benim iki tane erkek kanaryamı öldürdü kafesin içindeyken. kiralık katil gibi mendebur hayvan kafes falan dinlemiyor. sonrası malum volkan efe oldu karga katili. acı çekiyor diye üzülen arkadaşlar sıkın kafalarına hisseden bir beyin yoksa acıda yoktur. ankaralı arkadaşlardan kıyamayan varsa beni aramaları yeterli ;#taban^l

Weihrauch HW100t .22 cal. / tasco 6*24*50ao
    Hatsan AT44 .25 cal. / optima reddot
    Umarex (s&w) .177 cal.

siyah_kurdela.jpg
    B Rh(+) kocaeli

• Zamanında dedemin kanaryaları vardı. Aynı zamanda bahçede kedi beslerdik. Nefis maması duran kedi biz yokken kanaryaların kafesini düşürüp hepsini telef etmiş.(yememiş). Bence hayvanların içgüdüsel davranışları bunlar hakları ölüm değildi ama.
    Gözümün önünde 5 den fazla kedi pompalı tüfek ile öbür tarafa gitti. Dedemi zor sakinleştirdiler...

• Predatör bir canlının yanında avını da beslemeye kalkınca kaçınılmaz bir sonuç Engin. Mama, avlanma içgüdüsüne sahip bir hayvanın avına saldırma dürtüsünü bastırmaz. Öldürme kısmına gelince, işlediği hiçbir suç yüzünden hiçbir hayvan öldürülmeyi hak etmez. Öldürmek bir ceza, bir disiplin etme şekli değildir. Ki beş kedi birden öldürmek, kırılma ama, bana sorarsan katlin hası.

Böyle hikayelerde hep aklıma şu soru geliyor. Acaba aynı suçu bir köpek işleseydi gördüğü muamele aynı olur muydu? İnsanların kedilere karşı olan bu korkunç acımasızlığını anlayamıyorum.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Predatör bir canlının yanında avını da beslemeye kalkınca kaçınılmaz bir sonuç Engin. Mama, avlanma içgüdüsüne sahip bir hayvanın avına saldırma dürtüsünü bastırmaz. Öldürme kısmına gelince, işlediği hiçbir suç yüzünden hiçbir hayvan öldürülmeyi hak etmez. Öldürmek bir ceza, bir disiplin etme şekli değildir. Ki beş kedi birden öldürmek, kırılma ama, bana sorarsan katlin hası.

Böyle hikayelerde hep aklıma şu soru geliyor. Acaba aynı suçu bir köpek işleseydi gördüğü muamele aynı olur muydu? İnsanların kedilere karşı olan bu korkunç acımasızlığını anlayamıyorum.

+1
    Tamamen aynı şekilde düşünüyorum.

• bizim köy yerinde dışar çeşmesinin başında bulunan el sabunlarını kargalar sürekli çalardı. daha sıvı sabunun icad edilmediği sırf hacı şakirli günler. şampuanın blendaks marka sadece mavi küçük sert yuvarlak şişesinde olduğu günler.elinizi yıkamak için çeşmenin başına gittiğinizde varın siz düşünün sinir durumunu. o zamanlar bir havalı tüfeğim yoktu :(

webley patriot 5.5

• bizim köy yerinde dışar çeşmesinin başında bulunan el sabunlarını kargalar sürekli çalardı.(

Demek ki neymiş: kalıp sabundan gayet güzel "karga yemi" olurmuş...
    Çetele tutan arkadaşlarımıza duyurulur....
    Pencere kenarında sipere yatılmamış ise sabun kalıplarının çalınmaması için ortasına bir delik açılıp sicim ile bir tarafa bağlanması şiddetle tavsiye olunur...... ;kihhik,;şrofls;.#hims

S&W 686-6

• Bu kargaların ne çok düşmanı varmış. Birisi "Kargaları vurmak caizdir" fetvasını verse 3 günde nesli tükenecek hayvanların :him:s

Konuda zaten "itirafname" ye dönüştü. Herkes kargalara ne kadar düşman olduğunu, nekadar karga vurduğunu itiraf ediyor :)

Diana 350 Magnum 5.5mm.
    A1Optic 1x42 Red Dot

• zaten caiz ama tam kapsamlı olarak bilmiyorum sanırım bağ bahçe sahipleri geçerli olucaktı.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Avcı başına günde 15 tane ile sınırlandırılmış kanunlara göre.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• hmm o zaman bayağı eksiğimiz var 8o

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Avcı başına günde 15 tane ile sınırlandırılmış kanunlara göre.

Şu kanunun yazılı halinide yayınlarsanız herkes gönül rahatlığı ile vurur kargaları. Ama yinede havalı silah ile yasaktır kanaatimce

Diana 350 Magnum 5.5mm.
    A1Optic 1x42 Red Dot

• Arkadaşlar avcılıkla ilgili bu sitede bir cok tartışma yaşandı.Benim avcılıkla ilgili görüşlerim az çok belli bilen arkadaşlar bilir zira, bu söylediklerimi ukalalık veya gözü hiç birşeyi görmeyen ekolojik yaşam savunucularının lafı olarak algılamayın bir yanlışı düzeltmek istiyorum(aslında üstünden birkaçkez geçilen bir yanlışı):Arkadaşlar biyoloji biliminin vertebrata(omurgalılar ) dalında akademik kariyer yapan bir bir bilim adamıyım.
    Bazı yazılarda corvidea (kargalar) familyası ve bir türü olan pica pica yani saksağan hakkında hiç bir bilimsel veriye dayanmayan populasyon bilgileri ve ekolojik nişi gerçekten beni üzdü.Arkadaşlar bu canlıların sayılarının mustafa abinin dediği gibi bazı dönemlerde arttığı ve düzenli ve ekosistemi yaralamayacak düzeyde populasyonunun vurularak veyahut çeşitli yüntemlerle itlav edildiği doğrudur.Fakat arkadaşlar bu türlerin diğer canlılara ve insanlara sadece zarar verdigi ve işe yaramaz canlılar olduğu için vurulmasının gayet normal karşılandığı ve neredeyse teşfiğe varan yazılar yazılması gercekten beni çok şaşırttı.
    Arkadaşlar sadece şunu söyleyip bitirmek istiyorum:türkiye aves faunasındaki yaklaşık 360 kuş türünün: şu anda nüfüsu cok fazla erttı bu nasıl iştir her yeri talan ediyorlar zaten işede yaradıkları yok!! gibi yakıştırmalarla öldürülecek hiç bir türü yok lokal artışlar ve tarlalara dadanan üç beş karga için bu kadar ciddi bilimsel bir yargıya nasıl varılıyor bunuda aklım almıyor, sırf bu başlık için ornitolok bazı arkadaşlarımı arayıp bilgi aldım bildiğim halde!!
    Sözlerimde hiç kimseyi kırma veya incitme amacı gütmüyorum lütfen yanlış anlaşılmasın.
    Saygılar.

1.Webley patriot 22cal.(1.nesil) nikula 6*24-40
    2.Mod 140 22cal. tasco 9*40
    3.Mod 125 22cal.busnell 9*40
    4.mod 60 22 cal.tasco 9*32
    5.kral cfx 17 cal.tasco 9*32

• Official Post

Saban kardeşim değerli bilgiler için teşekkürler, uzman elinden bu satırları okumak en güzeli olurdu zaten.

Teşekkürler.

• gayet aydınlatıcı bir bilgi olmuş bende teşekkür ederim. ancak şuda bir gerçek olarak değerlendirmek lazım diye düşünüyorum. havalı silahlarla kırsal alanda bir karga vurmak gerçekten çok ciddi bir maharet işi. onlar tüfeği öyle bir biliyorki sizi 100 metre bile yaklaştırmaz kaçarlar. ama normal gidin kaçmaz. yerleşim bölgelerinde ise bunu farkedemeyebilirler. çöplüklerde filan. o zamanda bir dürbün artısına girebilir :) buda bence çok önemsenecek bir rakam olmaz. doğrudur demekte yanlıştır bencede.

çok zeki hayvanlar. kara kargayı yavrudan eğitin gözlerinize inanamazsınız. şakir diye meşhur kargamız var. sanayi bölgesinde yuvasını bir usta yapıvermiş. öğleyin belli saatlerde yürüyerek ilk ziyareti huzur evine yaşlılara yapıyor. öyleki yaşlı dedelerimiz ve ebelerimiz yolunu gözlüyor. oradan şehre iniyor belli esnafları ziyaret edip karnını rutin doyurunca geriye dönüyor. sözden anlıyor. çok sosyal tipler. ama az kalsın sanayide tepeliyordum.

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png