Atıcı - Avcı- Katil

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Ciddiyim, eti yenmiyor diye acı çekiyorsanız yemek tarifi vereyim yapın afiyetle yiyin o zaman ;kihhik,

http://www.crowbusters.com/recipes.htm Karga

http://www.roofrats.org/roof_rat_recipes.htm Fare
    http://www.earthportals.com/Po…ssenger/ratfordinner.html

http://www.frogsvilleusa.com/recipes/index.html Kurbağa

Daha da verebilirim , google sörçüm kuvvetlidir. ;lol;

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen TheNightHawk ().

• alakarga var alakese de denir. saksağanın bir değişik hali. ben yedim ama lastik gibi bişey

• aga çok iyi pişirmen lazım on numara olur o zaman yAda önce biraz haşlıyacaksın sonra fırına atacaksın bak nasıl gidiyor ozman.. ;kihhik,g;$i

hamdım piştim yandım oldum.

• Arkadaşlar öldürmek birhayvansı dürtüdür insan oğlunun genlerinde öldürmek dürtüsü hepvardır sadece gizlenmiştir kimse kendini kandırmasın bu duygu insanlıktarihi ile başladı ve insanlık yok olana dek sürecek yalın birşekilde söylersek sebepsiz yerede insan bırakın bir kargayı insanı bile öldürebiliyor sinop cezaevi kayıtlarında cok ilginç tutanaklar çıkmış sadece kendi yaptığı bıcagı denemek için insan kesenler varmış işte bu hayvansal dürtü...değilde nedir... saygılar kendinizi fazla üzmeyin sizinki cok masumane bir şekilde cereyan etmiş. ;rofl.;

• burda bahsettiğim acı kesinlkle eti yeniyor yada yenmiyor diye bi acı değil sadece bi canlının canını aLmakla iLgili bi duygu.elbetteki öldürmek insanın genlerinde var sözüne bnde inanıyorum ama bu vicdan denilen şeyde insanın içinde be abi :) yoksa elbette sunuda ii bliorum o çeliski sadece 10 saniye sürüyor ve ondan sora hayatıma mutLu ve eğer bi av hayvanı vurduysam sevincli sekilde devam ediyorum ;şrofls;. işte buda insan oğlununun değişik bi yanı..

Son bi ekLeme: Ben zayıf ve hastalıklı bi adamım xD ;şrofls;. ;şrofls;.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen ScarFacee ().

• karga demısken bana hep farklı gelmıstır. ınsanın yuzune bı tuhaf bakıyo. sankı bısey anlatıyo senden akıllıyım der gıbı duruyo. ha hıc vurdunmu dersenız daha vurmadım ama 1 hafta once bıtane yaralı karganın pesıne dustum. ben yaralamadım ama. dere yatagında 100mt kovaladım bunu. elımde tufegım yok. su kenarında kacacak yerı kalmadı tekrar asagı kactı. bende pesınde. arada tas atıyorum ama vuramıyorum. asagıda tekrar kacacak yerı kalmayınca hafıf otluk bı ortama gırdı bende elımde tas arıyorum bı kayanın ustunde dıkıldım saga sola bakarken ayagımın dıbınde otun ıcınde. kafasını yana egmıs bana baktıgını gordum.

o an onu oldurmeyı hıc ıstemedım. ve oldurmedımde bıkac dakıka bakıstık sadece. bana onu orda tasla oldurmek canılık :Bal:taC: gıbı geldı. elımde tufegım olsa bence hıc affetmezdım ama.

bence bu onlarca kargayı olduren arkadaslar baska sartlar altında bunu yapmazlar. bıze elımıze tufegı alıpta bı zararlıyla karsılasınca bısey oluyo. adıda avmı, zararlı mucadelesımı, hobımı, ezıklıkmı yasıyoruz, ezılmedenmı. egomuzmu tatmın oluyo bılemedım onuda bılen soylesın :?:

STRIKKER WORTEX

• çocukken sapanla çok kuş öldürdüm , karga ve saksağanları bende pek sevmiyorum ama tüfekle vurulmasına karşıyım , bişeye yaramasalar dünyada işleri , olmazdı. ankarada son yıllarda sayılarının arttığı doğru , diğer kuşların yavrularını yumurtalarını yediklerini çok gördüm , belkide kargalar olmasa diğer kuşların sayısı çok daha fazla artacak , bu arada bilginiz olsun istanbulda 3-4 ay kadar önce havalı tüfekle karga vuran 3-5 kafadarı gözaltına almıştı polis , burda bunları konuşuyoruz çevreci yesillerden birileri bu yazılanları görseler 1e 1000 katıp anlatırlar adımız toptan katile çıkar maazallah ;lol;

Walter Talon Magnum 5,5 cal Envantere yeni katıldı 3-9 x 50 mm dürbünü var(ince ayarla efsanevi bir makine)[/color]
    Zoraki hp01 ultra (diyecek söz bulunmaz , hedef nerde pellet orda , yaşayan efsane , emekli olmaması dileğiyle :))
    Birde şimdi Hatsan BT 65 var çok kuvvetli , düşman başına... vurduğu yerden ses çıkar...

• hayvanları koruma dernekleri filan var. sanki memlekette insan bittide hayvanları koruyorlar. tamam doğru bir şey korumak kollamak lazım ama ülkemizde 40000 adet başı boş gezen sokak çocuğu varsa öncelikle insan olarak bu çocuklarımıza sahip çıkmak lazım. bazı çevreciler tanırım , bir köpek onlar için insanlardan daha değerlidir. belediye kuduz vakasından dolayı itlaf eder belediyeyi mahkmeye verirler.bir sürü para harcarlar. ama bir insana sahip çıkın yada yardım edin deseniz hayatında böyle birşey yapmamıştır. genellemek yanlış diyeceksiniz. doğrudur. ama aralarındaki istisnaları çıkarırsanız geneli böyle

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• hayvanları koruma dernekleri filan var. sanki memlekette insan bittide hayvanları koruyorlar. tamam doğru bir şey korumak kollamak lazım ama ülkemizde 40000 adet başı boş gezen sokak çocuğu varsa öncelikle insan olarak bu çocuklarımıza sahip çıkmak lazım. bazı çevreciler tanırım , bir köpek onlar için insanlardan daha değerlidir. belediye kuduz vakasından dolayı itlaf eder belediyeyi mahkmeye verirler.bir sürü para harcarlar. ama bir insana sahip çıkın yada yardım edin deseniz hayatında böyle birşey yapmamıştır. genellemek yanlış diyeceksiniz. doğrudur. ama aralarındaki istisnaları çıkarırsanız geneli böyle

+ 10000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d;

FX Gladiator .22

• + 10000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d;

+1 ;d;

hamdım piştim yandım oldum.

• Saksağan veya karga her neyse cidden yapılaşmanın artması,doğal ortamların azalması ve buna bağlı olrak bunlarla beslenen kuşların azalması sebebeiyle sayıları müthiş arttı.Yapılaşmanın bu kargalara hiç bir zararı yok bu hayvanlara herşey optimum.Ayrıca doğada önceden çok fazla bulunan saka ve flurya kuşlarınında yuvasını bozuyor.Önceden bu ötücü kuşlar piyasa yaparken artık hiç göremiyoruz.Tabi buna ticari amaçla bu kuşları yakalayan saygısızlarında katkısı büyük ;hirr; X( .O yüzden biz bu kuşları vurark bir nevi doğal dengeye katkımız bulunuyor.Ki bunu diyen benim ((yolda karınca görsem üstüne basmamak için adımlarıma dikkat ederim))

• ben size katılmıyorum dünya dengede yaratılmıştır bu dengeyi bozan bi canlı türü varsa oda malesef insandır.kargalara iftira atmayın ;şrofls;.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Türkiyede kuş popülasyonlarını inceleyen takip eden ve gerekirse "vurulmaları gerekmektedir" iznini verecek bir merci yok mu? Adamalara e-posta atalım soralım. Dedikodunun ötesine geçelim, bilimsel konuşalım.

Nette karga popülasyonunu incelerken şu linke ulaştım.

http://www.erzincan-cevreorman.gov.tr/mck2006_2.htm

Özetle Erzincan da (aynı zamanada doğduğum büyüdüğüm güzel şehir) karga popülasyonunun arttığı vurgulanıyor, kuş giribini önlemek için valilikce yayınlanmış önlemleri içeren bir genelge.

Diana 350 Magnum 5.5mm.
    A1Optic 1x42 Red Dot

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Mühendis ().

• Ben İstanbul'da doğdum ve 7-8 yaşıma kadar orada büyüdüm, son yıllarda gittiğimde (aynı mahalle, aynı ev, bir akrabamızın evi) karga ve martıları bol bol görüyorum. Kimse "popülasyonları artmıyor, kim demiş" demesin g;$i
    eskiden balkonunda güvercin-kumru-serçe gördüğüm evde şimdi sadece kargalar kol geziyor. diğer türler nereye gitti? Ankara'ya gelmediler, çünkü buradanda gittiler ve yerlerini saksağanlar dolduruyor.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Konu "Karga vurmak serbestmi değilmi?" ye döndü. Biraz araştırdım ve başka bir avcı forum sayfasında 18 yaşındaki bir havalı tüfek kullanıcısı bir konu başlatmış. ve konu ile ilgili teknik açıklamalarda var.

Hangi hayvanın hangi tarihlerde vurulacağına "Merkez Av Komisyonu" karar veriyormuş. Bence buraya bir e-posta atılarak konu ile ilgili detaylı açıklama istenebilir. Avcı ruhsatına sahip kişiler günde 15 taneye kadar vuarabiliyorlarmış. Bir kişi havalı ilede vurmanın serbes olduğunu yazmış.

Konunun linki aşağıda. Aradaki polemik yazılarını çıkarırsanız bilgilendirici bir konu.

http://www.avcilarmekani.com/frmasc10200-gun0-baslangic0

Bu linktede 4.gurup kuşlara bakılabilir;
    http://www.tumgazeteler.com/?a=901133

Bu arada, vurduğunuz kargaların günahı boynunuza. Ben vurmanın haklılığını ispatlamaya çalışmıyorum. Vurduğum karganın pişmanlığını çekiyorum ve vicdanımı rahatlatacak mazeretler arıyorum.

Saygılar

Diana 350 Magnum 5.5mm.
    A1Optic 1x42 Red Dot

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Mühendis ().

• Merkez Av Komisyonunun resmi gazetede yayınlanan kararlarından bir kısmı;

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM

Yasaklanan Avlanma Araç ve Gereçleri, Özellikleri, Bulundurulması ve Satışı,

Yasak Avlanma Şekil ve Usulleri

Avlanmada kullanılması ve avlaklarda bulundurulması yasaklanan araç ve gereçler ve özellikleri ile avlanma esasları,

Madde 10-(1) 4915 sayılı Kanunun 6 ncı maddesinin ikinci fıkrası kapsamında komisyonumuzca avlanmada kullanılması ve avlaklarda bulundurulması yasak olan araç ve gereçler ile özellikleri aşağıda belirtilmiştir.

a) Haznesi iki fişek alacak şekilde sınırlandırılmamış, otomatik, yarı otomatik pompalı ve benzeri yivsiz av tüfekleri ile havalı tüfek ve tabancaları, canlı mühre ve çığırtkanları, gece atışları için kullanılan hedefi gösteren veya elektronik olarak hedefi büyülten nişan alma aletleri (nişan alma dürbünleri) avlanma araç ve gereci olarak kullanılamaz.

Avlanma gayesi dışında da olsa canlı mühre ve çığırtkanlar avlaklarda vasıta içinde ve açıkta her ne surette olursa olsun bulundurulamaz.

Yazının tamamı:
    http://rega.basbakanlik.gov.tr…er/2007/07/20070706-4.htm

Diana 350 Magnum 5.5mm.
    A1Optic 1x42 Red Dot

• aslında bu olayın tek çözümü kargalara korunmanın yollarını öğretmek nufus planlaması olayı yani.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40