Tasko 6-24x50

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Uzunkulak yeni bir marka mı hiç duymadım ;kihhik,

Bu arada ağır da olsa ben de 97K ya hastayım. Eskimesin diye atış bile yapmıyorum doğru dürüst :) El izi oluyor diye yağlıyorum, mikrofiber bezle silip özel aldığım metal şifreli çantaya koyuyorum :)

HW97K hakikaten çok alımlı bir tüfek. Onu fermada duran yakışıklı bir av köpeği yada bakımlı bir tay'a benzetiyorum ;tacli#
    Ben esasen şimdi sabırsızlıkla Mustafa Bey'lerin üreteceği pistonluyu bekliyorum.
    İçimden bir his Diana 54 ve 460 ile HW97K'nın üstün özelliklerini bir araya getirecek, hatta belki bunları bir adım öteye götürecek bir tüfek olacak diyor. Bütün bunlara birde hafiflik eklenebilirse, en azından kaliteli bir dürbünle birlikte toplam ağırlığı 97k yada mod54'ün dürbünsüz ağırlığı seviyesinde olabilirse tadından yenmez diye düşünüyorum. :)
    Aslında birde hayalim var ama mekanik konusunda pek bir bilgim olmadığından hayalin ötesine geçebilirmi bilemiyorum.
    Geleneksel namludan yada levye ile alttan veya yandan kurma yerine alternatif bir yöntem olsa. Mesela en basitinden g3'ün kurma kolu tarzında fakat elbette çok daha sert ve uzun olan havalı yayını sıkıştırabilecek kuvveti üretebilen bir kurma kolu harika olmazmıydı :him:s

Diana 460 Magnum .22 + Theoben 30mm Dampa + U.S.M.C 6-24X50/30 SW Illuminated Mil-Dot

istanbulteam.png

• Alıntı

Mesela en basitinden g3'ün kurma kolu tarzında fakat elbette çok daha sert ve uzun olan havalı yayını sıkıştırabilecek kuvveti üretebilen bir kurma kolu harika olmazmıydı :him:s

Olurdu da, sanıyorum ki biz kuramazdık. Havalı tüfek yayı kurmak için mutlaka manivela benzeri bir sistem gerekiyor.
    Saygılar..

• Sistem gereği yayın pistonun arkasında durması gerekiyor, diğer türlü hava transferi çok zor olur.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Olurdu da, sanıyorum ki biz kuramazdık. Havalı tüfek yayı kurmak için mutlaka manivela benzeri bir sistem gerekiyor.
    Saygılar..

Hayal olup olmadığını merak edişim de ondandı. Yoksa elbette yapılır yapılmasına da. Mühim olan manivelalı bir kurma kolunu kurmak için uyguladığımız gücün yeterli olacağı özel bir mekanizma geliştirilebilirmi. :him:s

Diana 460 Magnum .22 + Theoben 30mm Dampa + U.S.M.C 6-24X50/30 SW Illuminated Mil-Dot

istanbulteam.png

• Tüfeğin kabze kısmına konacak küçük bir dişli sistemi ve zincirle iş halledilir belki. 1 kere kurmak için 3 kere çekeriz palanga sayesinde. Hatta dişli sistemli bir tetikle çekiş sayısı kadar gerilen yay ve buna mukabil ayarlanabilen çok kademeli güçte olur ama tüfeğin boyutu ve ağırlığı ne olur onu bilemem.

• Onun yerine kendinden pompalı PCP FX royale versek :)

[Resim Engellendi: http://www.airguns.pl/wiatrowka/wiatrowki/news08/new-wiatrowka-fx-royale.jpg]

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Abi kendineden pompalı nasıl oluyor, yani üzerinde pompa var ve tüpe veya harici pompaya ihtiyaç yokmu ,öyleyse güzel bir özellikmiş.