Seerhang 110 fp 1450 fps !

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar.
    Youtube de bir video'ya rastladım. Adı Seerhang. Özel yapım Yunan tüfeği anladığım kadarıyla.
    Ve inanılmaz güçlü ve inanılmaz menzili var.
    Özellikle 270 metreden şişeleri patlatıp arkada ki 2 adet suntayıda delebiliyor.
    100 metreden 5 cm evet tam 5 cm lik kalın takoz tahtayı delip geçiyor ve enerjisini devam ettirip sert bir yüzeye çarparak ses çıkartabiliyor.
    İnanılmaz bir güç.
    Umarım yatagun buna benzer birşeyler yapabilir..
    Youtubue dan video açamayanlar www.youtubegir.com dan bunları girerek açabilir.
    http://www.youtube.com/watch?v=Ju0xsNTIB_U
    http://www.youtube.com/watch?v=L8dVOsUQhG0

İşte videolar:

100 metreden 5 cm tahtayı delip geçiyor... 8|

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

270 metre ... 8|
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Bir adet video daha.
    İştahım kabarıyor çok güzellll :love: Yuhh !
    25 cal.

42.5 grains
    1190 fps
    133.6 ft/lps
    240 bar 8o

• Ohhh My God !!!

• Bu ne yaaa.Mithiç bir güç.İnanılır gibi değil.Helal olsun ne diyim.Demekki bunları da görücektik!

• Son yolladığım video havalı tüfek.
    38 calibre... 8o
    3 adet 5 er santimlik tahtaları arka arkaya delip geçiyor.

Bunlar insan öldürür...
    İlk 2 video da insan öldürür.... 8o

• :!:

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Bunlar insan öldürür...

bu kadar şeyin üstüne bu laf gitmemiş abi. ;şrofls;. insan ne ki domuz öldürür bunlar... ( fil mi deseydim acaba ? #hims )

Torun K-101 Magnum 5.5mm

korfezteam.png

• abi bi de 2. ve 3. mesajındaki videoları link olarak da verebilirmisin?

Torun K-101 Magnum 5.5mm

korfezteam.png

• Müthiş bir güç ilk videodaki 5 cm tahta değil yaklaşık 4,5 cm sunta

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• acaba havalı tüfekten elde edilebilecek gücün sınırı ne?

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• hiç birşey (ağırlık , şekil , taşınabilirlik , atış sayısı ) sorun değil ise ateşlilere yakın hatta fazlası yapılır belkı

• tahtaya 100 mt de atıyosa eger, grup olarakda harika bir grubu var arkadaşlar, delip geçmeside harika

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen meseduzu ().

• Arkadaşlar Yukarıda bahsi geçen videoları daha önce defalarca seyrettim .Hiç bir çekimde silah ve hedefi aynı karede atış anında göremezsiniz.Özellikle Türkiyede bazı üstadlarımızın 200 metre ve üzerindeki çalışmalarından sonra türüyen bu ve benzeri görüntüler tamamen aldatmaca olup yunan komşularımızın kendi egolarını tatmin etmesinden başka bir şey değildir.Görüntülerde gösterilen silahla atış yapılan silah aynı olmayıp atışlar .22 ateşli ile yapılmakta.
    Şu 270 metrelik atış senaryosundada dikkatle izlerseniz araç atış bittikten sonra geri dönerken sağ tarafta gerçek atışların yapıldığı masa ve sandalyeyi görebilirsiniz.Atıcıyı saklamışlar ama ekipmanı saklamayı unutmuşlar akıllılar.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• ha gayret az kaldı Türkiyemizde havalılarıda pompalılar gibi yasak kapsamına almalarına biraz daha çabalamak gerekiyor.. baloncu tüfeği gibi gördükleri için ses seda çıkarmıyorlar ama internette bunların nasıl şeyler olduğunu belirtmeye devam edilirse yakındır....

• merhaba arkadaslar,
    Bu işe son vermek için videoyu indirip videodaki sesleri ses analiz programı ile analiz yaptım. Bende de kendim ve arkadaşlarım tarafından çektiğimiz 20mt, 50 mt, 100 mt, 150 mt ve 200 mt atışlardaki sesleri hassas mikrofonla kaydettiğimiz dosyalar vardı. Analiz bitince meydana çıkan ses grafiği gösterdiki GREEK arkadaşımız yaklaşık 50 mt atış ile bu tahta ve şişeleri kırıyor.

GAMO CFX

GAMO SHADOW 640

GAMO DELTA FOX

HATSAN MOD 125

HATSAN MOD 33

WEIHRAUCH HW 100 T

GAMO COMBAT R 77 TABANCA

DAISY POWERLINE 617 TABANCA

İKİ-ÜÇ DÜRBÜN, BİR TANE RED DOT, BİR TANE LASER VS

• abi sen FBI danmısın ;kihhik, nedir o ses analiizi felan ama eğlenceli oluyodur herhalde

• merhaba arkadaslar,
    Bu işe son vermek için videoyu indirip videodaki sesleri ses analiz programı ile analiz yaptım. Bende de kendim ve arkadaşlarım tarafından çektiğimiz 20mt, 50 mt, 100 mt, 150 mt ve 200 mt atışlardaki sesleri hassas mikrofonla kaydettiğimiz dosyalar vardı. Analiz bitince meydana çıkan ses grafiği gösterdiki GREEK arkadaşımız yaklaşık 50 mt atış ile bu tahta ve şişeleri kırıyor.

Ses analizini sağlıklı yapabilmek için elinizde olan ses örneklerinin de aynı silaha ait olması gerek. Örneklerin analiz edile silahtan farklı olması sonucun doğruluğunu etkiler. Tüfeğin yaylı mı pcp mi olduğu, kaç BAR'da ne kadar süre valf açtığı, mühimmatın çapı ve ağırlığı ve hatta şekli bile ortaya çıkan sesi ciddi biçimde değiştirir. Ses analiz programları kayıtlardaki dalga frekans şiddet ve boylarını karşılaştırır. Farklı örneklerde bu referans noktaları farklı şekilerde olur.

Evet, hem .25, hem o kadar güçlü bir tüfeğin peşpeşe o kadar atış yapabileceğine ve o kadar gücün videodaki kadar küçük bir tüfek tarafından üretilebileceğine ben de inanmadım. Fakat ses analiz yazılımı ile özel yapım bir silahın atış mesafesini gerçekçi biçimde belirlemek de çok mümkün değil. Tabii ki kriminal laboratuvarlarında çalışmıyorsanız.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Benim de videoları izlediğimde aklıma ilk gelen .22 Rimfire ile atış yapıldığı oldu. Ama gereksiz yorum yapmayım diyerekten yazmamıştım.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776