YENİ !! HATSAN MOD 95 SAS (TEPMESIZ YAYLI)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Neden satılıga çıkardın şoku absorme edemedi galiba ondanmı acaba

• Şİmdi her zaman deriz ya. Her pcp nin yanına bir yaylı şart diye.
    Demekki webleyin yanına sas yakışmamış.
    aslında çok güzel setti
    yaylı silah + tabanca + webley pcp .
    bence raider olduktan sonra diğerleri gereksiz diye satışa çıkarmştır.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Satış nedenim yaylı havalı tüfekleri bir daha kullanmamaya karar vermemdir.
    Tüfek şoku %60 civarında azaltmış vede bence iyi kalitede.Başkada seviyemi düşürmek istemiyorum
    Vesselam...

• dün bu tüfekle bir atış yaptım , tamamen tepmesiz değil , birde kurulması yine çok sert , ama güzel bir şeye benziyor :)

• nedim nerde buldun bu tüfeğide atış yaptın.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• abi dün bir arkadaş onu kullanıyordu , webli'yle bir hediye olarak gelmiş , sağolsun rica ettim verdi denedim bir kez tek anladığım şey tamamen tepmesiz değildi ;tacli#

• zaten fotolarından tepmesız olmadığını anlamıştım bence dürbüne gelen darbeyide önlemiyor çünkü piston darbesi kasanın içinde dürbün darbesini engellemenin tek yolu dampa ayak ada dampa dürbün kızağı ;tacli#

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Önceden genelde namludan kırma yaylı kullanan biri olarak bu tüfeğin kesinlikle sınıfındaki herhangi bir yaylıdan yani hemen hemen aynı güçteki bir yaylıdan daha az teptiğini söyleyebilirim. Dürbünle kullanmadım henüz ama dürbünüde sarsıcak bir sarsınstı yaratmıyacağını söyleyebilrim. Buna karşın tüfeğin kurması epey sert ve insanı yoruyor. Kundak bence gamonun ahşap kundaklarından daha kaliteli olmuş bu sefer.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• kesinlikle kundak bu sefer daha iyi olmuş kundağı ben cok beyendim
    ağırlık merkezi ortalanmış diyebilirim

korfezteam.png

• 5,5 mm olanını test etme imkanı olan var mı?

avsan süperpoze

• bana tepme olayını abartıyorsunuz gibi geliyor, yani öyle bi tepme falan görmedim ben bu silahlarda,sonuçta dürbünlü bir dragunovla 600 700 metreden hedef imha edilebiliyorsa ki sizinde bildiğiniz gibi onun tepmesiyle bu tüfeklerin tepmesi kıyaslanamaz o zaman tepme havalılardada hedef vurmak için engel olmaz bence tabi...

hatsan sport 0,177 cal 15 yıllık
    hatsan mod 60 22 cal ağaç kundak winchester scope
    hatsan mod 125 25 cal optima scope
    gamo p23

35mm oerlikon

• bana tepme olayını abartıyorsunuz gibi geliyor, yani öyle bi tepme falan görmedim ben bu silahlarda,sonuçta dürbünlü bir dragunovla 600 700 metreden hedef imha edilebiliyorsa ki sizinde bildiğiniz gibi onun tepmesiyle bu tüfeklerin tepmesi kıyaslanamaz o zaman tepme havalılardada hedef vurmak için engel olmaz bence tabi...

Tepen bir silah her zaman hedeften şaşmaktadır. 50 cm lik bir namlunun ucunda 1 mm lik sapma 10 mt mesafede 20 mm sapma demektir. (Doğru orantı) Yani tam 20 katı. Bunun tepmeden dolayı 0,5 cm saptığını ve atış yaptığın mesafenin 100 mt olduğunu düşünürsen 1 mt lik bir sapma çıkar ortaya. Ateşli silahlarda ise (verdiğiniz örnekteki dragunov) da tepmenin mermiye etkisi daha azdır. Çünkü çekirdek namluyu yüksek çıkış hızından dolayı daha erken terk etmektedir. Saygılarımla

• Tepen bir silah her zaman hedeften şaşmaktadır. 50 cm lik bir namlunun ucunda 1 mm lik sapma 10 mt mesafede 20 mm sapma demektir. (Doğru orantı) Yani tam 20 katı. Bunun tepmeden dolayı 0,5 cm saptığını ve atış yaptığın mesafenin 100 mt olduğunu düşünürsen 1 mt lik bir sapma çıkar ortaya. Ateşli silahlarda ise (verdiğiniz örnekteki dragunov) da tepmenin mermiye etkisi daha azdır. Çünkü çekirdek namluyu yüksek çıkış hızından dolayı daha erken terk etmektedir. Saygılarımla

Tepen bir silah hedeften şaşar doğrudur ama iyi bir atıcı bu şaşmayı en aza indirebilir. Ben Hatsan mod 95 SAS ile 10m de iplik vurabiliyorum(bildiğimiz ince dikiş ipliği). Tüfeğimde optima 3x9x44 dürbün var. Tepmeden dolayı oluşan sapma sonucu o ipliği vurmak zor olur. Atıcı doğru teknik kullanarak bu sapmayı minimum seviyeye indirebilir diye düşünüyorum. Bu benim nacizane fikrim. Yanlışsam affola. Saygılarımla

Hobiye ara verdim ;avci;;avci;

• Bende mod 125 imle 10 mt den kürdan vuruyorum ortalama 3 yada 4 atışta bir kez. Ve ayakta destekli dürbünsüz. Ancak hatsan at44 ile aynı atışı yaptığımda nerdeyse her seferinde vurdum. Tepmeyen bir tüfekle her atış isabetli ilen tepen bir tüfekle 3 yada 4 atışta bir demek performansı %100 den %25-33 lere kadar düşürüyor. Tabiki iyi bir namluya sahip tüfeklerde tepmenin etkisi bu kadar olmuyor. Ama hatsan namlularında durumu ortada. Saygılar

• bu gün arazide red dot ile bir deneme atışı yapam dedim mod 95 sas ile, açıkcası tüfek tepiyor,piston içinde yağ var onun sayesinde dizelleme patlama gerçekleşiyor,yağ etkisini kaybedince şiddetli patlama da azalacaktır kanımca :him:s biraz daha az teper ;şrofls;.

ama tepiyor tüfek,tepmesiz deyil,

reddot ile uyum sağlıyamadım,kayma yapıyor, zira vidaları fazla zorlamak istemiyorum,yiv atma ihtimali var,başıma geldi aynı vida başlıkları ile daha önce,

hatsanın kendi pellet i güzel oturuyor,ama uzak mesafede pek yıkıcı olacağını tahmin etmiyorum, promagnum da pek sorun yok oturup kalkması fena deyil bu tüfek ile ;kihhik, , ts10 100 metrede tahribat için kullandığım bu pellet zor giriyor,arkasından dürtmek lazım ;şrofls;.

açık nişangah ile 56 metreden depozitolu efes şişesi ve 2 kalın kanver şarap şişesini pooott latdı aynen böyle ;şrofls;. gamo pro magnum pellet ile,

not: bu tüfeğe dampa ayak şart :thumbdown:

http://www.yatagun.com.tr/deta…Yatagun_Dampa=&ID=141

• bende bu tüfeğin 5,5mm olanından alma niyetindeyim ama tavsiye edermisin?

avsan süperpoze

• yakın zamanda son kararımı vereceğm bu tüfek için kardeş,100 metre ve biraz daha ötesinde isabetliğini test edeceğim,hemde tahribatını,
    canımı sıkan teş şey ts10 pelletin zorlanarak girmesi,100 metrede ts 10 konuşuyor tahribatda 4,5mm de

satışa çıkarırsam bilki stoeger x20 halen favori tüfeğim,şuan da halen favori tüfeğim,çok alışmışım ben ona yahu ;şrofls;. my darling ;şrofls;.;şrofls;.

• bu gün kü 100 metre atışlarım mod95 sas 4,5mm ile ;avci; dün şifayı kapmışdım çatılarda kablo çekerken 8) buna rağmen içimdeki atış tutkusu dinmedi soluğu arazide aldım ;şrofls;.;şrofls;. 2 maksatım vardı araziye gitmek için g;$i

birincisi bu arazi bunlardan sorulur g;$i canlarım benim ;tacli#

resim 2 3 haftalık var şuan 2 tane yavru var diğerleri arazi olmuşlar ;(

[Resim Engellendi: http://s10b.directupload.net/images/090104/temp/vqsq7unm.jpg]

resimlerin içine küçük açıklama ekledim tıklayın :rolleyes:

[Resim Engellendi: http://s10.directupload.net/images/090104/temp/k9ao9y9u.jpg] [Resim Engellendi: http://s11b.directupload.net/images/090104/temp/4zaj2msm.jpg] [Resim Engellendi: http://s10b.directupload.net/images/090104/temp/p6q8bo5k.jpg] [Resim Engellendi: http://s11.directupload.net/images/090104/temp/skqpa9fk.jpg]

öncelik ile bu tüfekde dampa ayak olmaz sa olmaz arkadaşlar,işi sağlama almak için birde patex tutkal sürbüm dürbün kızağına,kayma yaptı dampa ayak g;$i

isabetliği güzel, çapaksız ts10 cuk diye giriyor ancak çok az birşey dışarıda kalıyor etek kısmı,hafif eziyor tüfek kapanınca,pro magnum ve kendi peletinde sorun yok, hatsan pelleti de güzel atıyor,çınlayarak gidiyor pellet g;$i

bu gün 2 tane atlı gördüm,biri tam arkamdan yola doğru yaklaşıyor ama beni görmüyor ;kihhik, ağaçlardan,tetik düşürdüm bu esnada ;rofl.;

hoopp emmioğlu tüfek atma saçmalar buraya kadar geliyor ;şrofls;.;şrofls;.#hims yalanın kuyruklusu ;şrofls;.

benim önüm 10 kilometre açık adam atı ile geliyor arka tarafımdan ;kihhik, diyeceğim çok ses çıkarıyor,boş arazi ama ses i buna rağmen fazla,

100 metre nin biraz daha ötesinde böyle ince şişeleri ts10 ile kırabilir, 50 60 70 bu mesafelerden ts10 ile patlatıyor şişeleri,

tavsiye ederim güzel tüfek

ama stoeger x20 halen benim ( my darling ) arkadaşlar :love:,
    biz ayrılamayız ;şrofls;. biz ayrılamayızzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz ;şrofls;.;şrofls;.

unutdum atislarim cökerek desteksiz yapildi arkadaslar,malum arazi camur yatilmaz ;tacli#