ÖNEMLİ AÇIKLAMA WEBLEY PATRİOT

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

Sevgili arkadaşlar,

Hatırlarsanız,geçtiğimiz haftalarda Webley Patriot ile ilgili,olumlu ve olumsuz yorumlar yapmış idim,ve bu görüşlerimi incelediğim silah ise "Skmergen" Şükrü bey'e ait idi.

Şimdi bu silah ile ilgilenen arkadaşlarım,benim bu görüşlerimi,Webley Patriolar böyleymiş şeklinde yorumlamasınlar,bahsi geçen yorumlarım Yalnızca Şükrü bey'in silahına aittir.

Hatırlarsanız,artı ve eksilerini karşılaştırdığımız da bu silah alınması gereken bir silah tablosu çizmiş ve bu doğrultuda "Aron" Cem kardeşim de bir tane Webley Patriot aldı ve silahını kontrol etmem için doğrudan Veli bey den bana göndertti,bu arada bende kendime bir tane satın aldım ve her iki silah bugün elime ulaştı.

Silahları kutusundan çıkarınca önce bir güzellik gördüğümü zannettim,Tetik altın rengi kaplama yapılmış,silahın tetiğine yakından baktığımda bu güzellikten dolayı gülümseyen yüzüm bir anda negatife dönüştü,Hemen silahın kundağını söktüm ve gördüğüm şey karşısın da şoka girdim, 8|

Aynı Hatsanlarda olduğu gibi,bilirsiniz hatsanların tetikleri Hormonlu Gamo kopyasıdır,işte bunlarda yapısı değiştirilip,yeniden tasarlanmış patriot tetiği,ve tam bir rezalet,güzelim ingilizin o tasarım harikası tetik gitmiş yerine altın kaplama göz boyama görüntüsü altında tam bir rezalet,o en çok beğendiğim hassasiyet ayar vidası sanırım lüzumsuz bulunacakki iptal edilmiş,ve çok komik bunun yerine tetik iç yayının stresini azaltıp yükselterek güya sertlik ayarı yapacak bir vida konmuş,ve güzelim tetiğin içine adilmiş. :cursing:

Bazılarınız diyecektir neden bu kadar sinirli yazıyorsunuz,Bana bir arkadaşım yeni üretilmiş bir Webley Patriot gönderiyor,silahı inceliyorum ve bir takım hatalarına rağmen yorumluyor ve tavsiye ediyorum,sonra forum üyesi arkadaşlarım kardeşlerim benim sözüme itimat ederek bu silah dan satın alıyorlar ve baktıklarında ne görüyorlar ? X( demezlermi adama "Be Mustafa bey neden yalan yazıyorsunuz ? kaç kuruş menfaatiniz var ? "

Ben böyle bir üretim,böyle bir pazarlama stratejisi görmedim,dahası o güzelim gez sistemini siz atın yerine bilindik,o dandik sağa sola oynayan Hatsan plastik gez'ini takın 8|

Dahası namlu çok güzel demiştim hatırlarsınız,AirArms pellet etekleri biliyorsunuz geniştir buna rağmen pellet namluya değiyor değmiyor, yani bollaşmış arkadaşlar, :D Gülüyorum Dahası silahlardan birinin kurma kolu pimini yada namluyu sökmediğiniz sürece piston kanalından çıkmaması gerekir, yok öyle bir şey bu silahınki kısa kollu ve isterse kanala girer isterse çıkar, :|

Bakın tetikdeki hatayı anlatayım,bu yeni tetiği tasarlayan değerli hatsan mühendisi kardeşlerim,patronlarınıza söyleyin ve bir ara gelin size tetiğin çalışma mantığını anlatayım,. . . . Tetik yumuşatmak yayın stresini azaltıp artırılarak yapılmaz,bundaki mantık 18.yüzyılda keşfedildi ve manevela mantığıyla çalışır,direnç noktası oynatılarak tetiğin yumusaklık - hassasiyet ayarı yapılır, kim dedi size yeniden Amerikayı keşfedin diye,elinizde 1 yüzyıllık bir birikimin eseri Webley teknolojisi var,ve siz geliştirdiği teknolojisiyle tüm dünya havalı silah severlerin gözüne girmiş bu teknolojiyi çöpe atıp,kendi tasarımınız bu berbat tetiği silaha takıyorsunuz.. . . ?(

Hiç bir şey yapmayın,çünkü yapamıyorsunuz,bu havalı silah severlere bir iyilik yapmak isterseniz,sadece kopyacılık yapın,geliştirme yapmayın.

Benim Daha önceki yazdığım Webley patriot yazısını okuyupta bu silahdan satın alıp tetiği altın renginde,gezi oynak plastik olan silah sahibi arkadaşlarım dan ÖZÜR DİLERİM .

VE BİR DAHA HİÇ KİMSE BANA HATSANIN ÜRETTİĞİ SİLAHLAR HAKKINDA SORU SORMASIN YANITLAMAYACAĞIM VE BİR DAHA DA HATSANIN ÜRETTİĞİ SİLAHLAR HAKKINDA İNCELEME YAZISI YAZMAYACAĞIM.

• üreticinin elinde know-howu varken böylesine bir yanlışa yönelmesi inanılır gibi değil. umarım kısa sürede hatalarını anlayıp düzeltirler.

• Official Post

Hiç sanmıyorum,

Umarım.

• Gerek iş gerekse özel hayatımda elimden geldiğince yerli malı kullanarak yerli üretimi kendimce desteklemeye çalıştım. Maalesef birkaç iyi firma dışında ki bunlar da yurt dışı bağlantılı firmalar, her seferinde başım belaya girdi. Bizim insanımızda nedense başta iyi olan bir işi/ imalatı zaman içinde bozmak konusunda akıl almaz bir istidat var. Ya maddi nedenlerle ya da umursamazlıktan dolayı kalitelerini artıracakları yerde düşürüyorlar.

Siz üzülmeyin Mustafa bey, forumdaki arkadaşlar sizin samimiyetinizden eminler. Utanması gereken sizi bu zor duruma düşüren HA(L)TSAN

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Mustafa Abi
    Firmanın üretim politikası yüzünden neden kendini suçlu hissediyorsunki ?
    Senin zaten dandik bir şeyi her hangibirine tavsiye etmeyeceğini herkes biliyor.Sağolasın engin bilgi ve tecrübenle ufkumuzu açtın
    Bu hobi sayende daha zevkli ve daha bilimsel bir uğraşa dönüştü.
    Şimdi geçmişe yönelik şöyle bir düşünüyorumda tavsiyelerin doğrultusunda yaptığım alışverişlerden ne kadar kar ettiğimi ve ne tür zararlardan döndüğümü tahmin edemessin
    Ben HATSAN ı her zaman sevdim ve destekledim
    He halde elimde imzama bile yazmadığım hatsanın bir ton silahı var
    Ancak hatsanında artık profesyonel bir üretim yapıp bizleri sevindirmesi gerekir üzmesi değil

• Mustafa Bey,

Kendinizi lutfen suclu hissetmeyin. Ben bile yaklaşık 1 ay gibi kısa bir suredeki forumunuzu takip ettiğim surede gerek yazılarınızdaki bilgili açıklamalarınızdan, gerekse saygı çerçevesindeki yaklaşımlarınızdan, sizin hakkınızda son derece olumlu izlenimlere sahip oldum.

Bu yazınız dahi ne kadar isabetli düşündüğümü gösterir. Ne yazık ki standart eksikliği bu duruma sebebiyet vermiş.

Sizin iyi niyetinizden suphe edilecegini hiç sanmıyorum.

Tesekkurler

• mustafa abi selam hatsanın yediği halttan dolayı niye kendini sorumlu tutuyorsunki hepimiz seni tanıyoruz biliyoruz .
    heee şu bir gerçekki hatsan hakkında yazı yazmamanıza hak veriyorum çünkü adamlar silahı piyasaya sunuyor ve sizin incelemenizden sonra aniden kalite değişiyor yurt dışı içinde aynı yani göz boyamak için önden kaliteli tüfek sonra dayan tapon malı benim anlamadığım webley neyapıyor ve buna nasıl göz yumuyor demekki webley"ninde işine geliyor yoksa hatsan kendi kafasına böyle bir değişiklik yapabileceğine ihtimal vermiyorum çünkü anında dekont yer ve telafisi olmayan bir zarara uğrar tazminatlarda cabası

• Mustafa abi, senin samimiyetini tüm arkadaşlarımız çok iyi biliyor, en doğru en kaliteliyi hiç bir çıkar sağlamadan her zaman önerdiğini tüm arkadaşlarımız biliyor.

HATSAN'ın neden böyle bir saçmalık yaptığını ben de anlayabilmiş değilim ve HATSAN silahları bile alacak kişiye öneremiyoruz, sebebi belli ya kötü namlu ya iyi namlu, e artık WEBLEY'de böyle durumlara düşecekse üzülerek söylüuorum ki HATSAN'ı neden tercih edelim, o kadar fiyat/performans ürünleri varken diğer markaların. :(

• Amca hani derler ya tam 12'den evet yazınız tam 12 den hedefte.Ellerinize sağlık.

Selam ederim Yeğen HAKAN :D

• saygıdeğer üstadım ; yazınız tam zamanında geldi.iyiki silahı almakta acele etmemişiz.buda demek oluyor ki size gönderilen silahla piyasaya verilen silahlar aynı değil.bunu nasıl beceriyorlar acaba ? ?( bu ne aymazlıktır.aynı model iki silah var ve birbirlerine benzemiyor.belki size gelen silahın patriot xr gibi bir uzantısı vardır.sizin samimiyetinize ve dürüslüğünüze yüzünüzü bile görmeden inanan bir kişi olarak size inanmaya ve güvenmeye devam edeceğimi saygıyla bildiririm.tüm türkiyeyi kandırmaya çalışanlar utansın.başarılar diliyorum.

DIANA MOD 460 MAGNUM
    CALİBER .22"

cukurovateam.png

• Bir firmanın saygınlığını etkileyecek en önemli şey ürettiği malın kalitesi kadar, standartlara uymasıdır. Bir mal göreceli olarak daha kalitesiz olabilir ama, o beklentiyle alan kişi bunu peşinen kabullenmiştir. Eğer ki bütün mallar, firmanın bilinen standartları içinde çıkarsa firmanın güvenirliliği artacaktır. Ama ne yazıkki okuduklarım neticesinde Hatsan firmasında standart namına bir şey olmadığını düşünmeye başladım. Muadillerinden ucuz bir fiyata almamız, beklentimizi bir piyangoya çevirmemeli.

İlk hayal kırıklığımı 125 te yasadım. Cok güzel yorumların sonunda 125in bana gore olduğunu düşündüm. Ama sonra memnun olan kadar (belki de daha fazla) hiç beklediğini bulamayanı da gördüm. Şimdi tam kendimi Webleye bilemişken sonuç yine bir hayal kırıklığı...

Umarım bu kötü durumu düzeltmek için bir adım atarlar

• kafanızı yormayın adanada şu anda her bayiide eski yani orjinal kopyalardan ve mersindeki güney avda bolca mevcut.:D:D:D

Selam ederim HAKAN :D

• Sevgili sitedaşlarım, boş yere kürek çekiyoruz.Hatsan pazarlama stratejisini değiştirmedikçe bizim istediğimiz gibi tüfek yapamaz.Ha pazarlama stratejisi ne zaman değişir derseniz değiştireceğini hiç sanmıyorum.Çünkü paranın kokusunu aldılar bir kere... :cursing: Hatsan ile ilgili tek umudum var.O da şöyle 1000 ytl civarında güzel bir silahı hatasız kopyalayıp bize sunması.Hatta eminim ki bu yazıları bile okumuyorlardır.Okusalar bile kaliteli tüfek üretip, pahalıya satıp, pazar paylarını daraltmazlar.Yanarım yanarım şanlı Türk ulusunun düştüğü duruma yanarım ;(
    Haydi Mustafa amcam göster Türk'ün gücünü dünyaya. :!:

• Official Post

ben 2 ay evvel almıştım patriotumu; gez-arpacık metalden yapılmış oynamıyor, namlusunun içi çok iyi ve tetik sertlik vidası üstünde iş görüyor :thumbup: demekki benden sonra yeni çıkanlarda bu problemler oluşmuş bendekinin namlusu loathermi onu bilmiyorum tek sorunumsa namluyu tutan dilde oluşuyor bazen namluyu kırdıktan sonra yerine otururken dil içeri girmemekte ısrar ediyor bende elimle yalandan itiyorum ve yaklaşık 50 atışta sorun çıkarmıyor. patriotlarda gördüğüm eksiklik dürbünü takarken 125te dürbün yatağında delik vardı bunlarda yok dürbün geriye kayıyor ne kadar sıkarsam sıkayım kayıyor :|

Arkadaşım,profil bölümünden isim ve soyadınızı girseniz de bende size isminizle hitap edebilsem, :)

Şayet sizdeki silahın tetik bıçağı yani parmağınızla bastığınız kısım alüminyum ise sizde şanslı kişilerdensiniz,o namlu kilit pimini kafanıza takmayın,yapılmayacak brşey değil,

Yapılmayacak olan şey ; kalitesiz namlu de değişmesi mümkün olmayan tetik.

Biraz önce Forumdan bir arkadaşım telefonla aradı ve bana "Abi tavsiyenle aldığım patriot şimdi yaptığın açıklamadaki silah ve 2 defa kurulu iken kucağımda kendi kendine boşaldı,şimdi ne yapacağız" dedi Ve yapılması gereken silahı iade etmek.

Bu anlamda Veli Bey'i büyük bir imtihan bekliyor,bu havalı silah camiası kendisine çok ciddi destek verdi,tamamen menfaatsiz,ve sıra veli bey'in bu iade isteyen üye silahlarını geri alıp gerekeni yapması ve onun da bu silahları iade etmesi,onun da Hatsana bu yoğun şikayetleri aktarması.

Öyle sanıyorumki bu Webley markasının ingilizlerle alâkası kalmamış,1987 den sonra sayısını hatırlamadığım kadar avrupalı firmalara fason mal ürettim ve ilk başlarda elemanlarımın hatalarından dolayı 2 defa ağır ceza yedim,bu iki defa red olan mal miktarı yaklaşık 600.000 DM idi,ama bana ders olmuştu,şunu söylemek istiyorum,hiç bir avrupalı firma böyle bir zerilliği bırakın,mm lik bir hata yüzünden malların tamamını red eder.Bu işte bir iş var,ya bu mallar yurt içine verilip yurt dışına kalitede eksiksiz mal veriliyor "yada Hatsan kapanmış olan Webley fabrikasını ve ismini satın aldı,kafasına göre takılıyor"

• Benim webley patriot da aynen geri gidiyor. Mustafa Bey sizin yaptığınız samimiyettir. Özür dilenecek bi durum yoktur. Uzun bir süre Hatsan çıkışlı silahlarla ilgilenmiyeceğim. Kendi adıma konuşuyorum ben akşamları vakit geçiremiyen bi adamım. Uzun süre msn ve facebook da dolandım ama bu sitedeki samimiyeti bulamadım ve her gece saatlerce bu sitedeyim. Hem iyiyi hem kötüyü net ortaya koyduğunuz için size teşekkür ederim. Sevgi ve Saygılarımla. Cem

Webley Patriot - T.M.A.

• Sayin Mustafa bey ,

Eski bir efsane basligi altinda yaptigim yorumlari simdi bircok arkadasimiz daha iyi anliyor sanirim.
    bana gonderilen silahta o plastik arpacik ve uyduruk tetik sistemine sahip olanlardandi.Silahi iyilestirmek icin yaptigim tum calismalara ragmen hatsan markasi ve silahtan o kadar sogudumki anlatamam.Lutfen sizinde onculugunuzde hatsani bu konuda bir yaptirima zorlamali ve turk tuketicisine NE VERSEN ALIR damgasi vurmaktan cekinmeyen bu mantaliteye dur demeliyiz.
    Siz ve veli beyin onculugunde gosterecegimiz bir tepkinin kisisel cabalardan cok daha olumlu yankilanacagi ve cevap bulacagi inancindayim.Bizim gibi yapici elestirilerle mevcut uretimin hatalarini gorerek Hatsani billgilendirmek Hatsan icin yapilabilecek en iyi seydir.Hatsanin bu sese kulak vermesi dilegiyle ,FISILDAMAKTAN cok BAGIRMAMIZ gerekiyorsa hep birlikte daha gur sesle .HATSAN AYIBINI TEMIZLEEEEE.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• Ya arkadaşlar ben bu hatsana sinir oldum. Bi topicde bir arkadaşımız Hatsan yerine HALTSAN yazmıştı hakikaten haklıymış yahu.Bi hevesle bi sürü çeşit çeşit pelet al harbi takımı al tüfeğide al sonra tüfek hüsran.Ne güzel artık tüfeklere bakmıyordum şundanmı alsam bundanmı alsam diye. Şimdi gene tüfek bakmaya başlıcam.Bu sinirle heralde diana mod 460 paklıcak beni. Ah Mustafa abi senin şu üreteceğin silah keşke bu günlerde çıksa ne güzel olurdu. Bi tanede HALTSAN a yollardık kapak olsun diye.

Webley Patriot - T.M.A.

• Hatsan Mühendistlerinin sihirli elleri değince Webley'ler de yalan oldu demek. O tetik için zaten adamlara hayrandım. O kadar gevşek pim bir arada nasıl duruyor hayrettir :D

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Official Post

Sayin Mustafa bey ,

Eski bir efsane basligi altinda yaptigim yorumlari simdi bircok arkadasimiz daha iyi anliyor sanirim.
    bana gonderilen silahta o plastik arpacik ve uyduruk tetik sistemine sahip olanlardandi.Silahi iyilestirmek icin yaptigim tum calismalara ragmen hatsan markasi ve silahtan o kadar sogudumki anlatamam.Lutfen sizinde onculugunuzde hatsani bu konuda bir yaptirima zorlamali ve turk tuketicisine NE VERSEN ALIR damgasi vurmaktan cekinmeyen bu mantaliteye dur demeliyiz.
    Siz ve veli beyin onculugunde gosterecegimiz bir tepkinin kisisel cabalardan cok daha olumlu yankilanacagi ve cevap bulacagi inancindayim.Bizim gibi yapici elestirilerle mevcut uretimin hatalarini gorerek Hatsani billgilendirmek Hatsan icin yapilabilecek en iyi seydir.Hatsanin bu sese kulak vermesi dilegiyle ,FISILDAMAKTAN cok BAGIRMAMIZ gerekiyorsa hep birlikte daha gur sesle .HATSAN AYIBINI TEMIZLEEEEE.

Dostum keşke sen inceleme yazında silahın tetik gez vs... fotoğraflarını yayınlasaydın,neyse hayırlısı olsun.

• Mustafa abimiz altın gibi bir insan ...her ne kadar tetikler olmasada kendi şahsı altın gibi...

benim yıılar önce az kimse havalı silahlarla haşır neşir olurken günde bir kutu avda kullanırdık.ama şimdi o boşyere öldürdüğüm serçeler için vicdan azabı çekiyorum.hatta köyümdeki evime bir sürü yuva yaptım.onların neşeli halini seyredip hakkınızı helal edin diyesim geliyor ...dilleri olsa..

hatsan yerli piyasada ucuza üretim uğruna kaliteden vermediği ödün kalmadı.çinlileri bile geçti maşallah. az kalsın webley alıyordum.ama vazgeçtim. bu konuda mustafa abimiz gerçekten samimi ve değerli bir insan.kimseye peşkeş çekmiyor. delikanlıca bilgilerini yazıyor ve bizde bedavadan bilgilerini ve uğraşılarını sömürüyoruz. :) ..

şimdi webley den de vazgeçtim. az kalsın alıyordum.mustafa abimiz o muhabbetide biliyor :) pistonlularda tavsiye edeceğiniz 22 clb güç ve isabette çok iyi tavsiye istiyorum mustafa abi. 1000 ytl geçmesin. ilerde fx almayıda düşünüyorum.ama halihazırda fx gladyotör varsa hemen onuda almayı düşünüyorum. yada uygun fiyata pcp varsa özelden görüşebiliriz arkadaşlar.

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png