YATAGUN DAMPA

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • merhaba arkadslar ...

geçen gün elime ulaşan dampa ayakla ilgili sizlere bikaç olay anlatacağım ...

yataguna üye olup yatagun dampa ve 2 adet promagnum siparişi verdim

telefona kadir bey çıktı ve çok yardımcı oldu sağolsun ..

lakin perşembe aldığım malzemeler cumartesi elime ulastı ..

ancaaak ..

yurtiçi kargo ;beni evde bulamamamış malzemeler kargoda bekliyormuş ..

ben bunu yatagunu saat 16;30 gibi arayarak öyreniyorum

cumartesi günü ...

kadir bey bana internetten bakıp bilgi verdi ...yurtiçi eve gelmiş evde kimse yokmuş..(evde bekleyen 2 kişi vardı)

neyse yurtiçi kargonun bağcılar şubesini aradım dedilerki adres yetersiz ..alışveriş yaptığınız yer adresi vermemiş..

inanamadım ben yataguna 3 kez adres girdim ....

bastım kargoya gittim ...akşam beşte ilk olarak paketteki adrese baktım adresim tamamen yatagun tarafından doğru girilmiş...

ve üzerinde telefonumda var...

dedimki hani adres eksikti?

yurtiçi çalısanlarındaki laubalilik inanılmaz ama; beyefendi kendiniz gelip alcaksınız ...neden ? evde kimse yokdu ...telefon açtınmı? yok...

bu terbiyesizliktir arkadslar...

ben bunun parasını peşin ödüyorsam sen benim evime getireceksin o paketi...

.......neyse yataguna çok teşekkür edrim güzelce paketleyip yollamışlar ayrıca şapka için teşekkür edrim yatagun çalışanlarına..

yalnız mustafa beyin dikkatine...

yatagun dampanın tüfeğe yani dürbün yatağına oturan yeri çok geniş ..

nekadar sıkarsam sıkayım yine üstünden düşüyordu..anlamadım acaba benim tüfekmi deyişik ....

tek parça ayak normal oluyor...

neyse yatagun dampayı taş motoruna tutup iyice tasladım ve tüfeğe monte ettim ..

ama iyice sıkmama rağmen yine kayma yapıyor...azda olsa ...

birde gamo promagnum saçmalar çok çapaklı ve namluya oturmuyor

mustafa bey şimdi beni aydınlatırsanız size minnettar kalırım ;tufey#

saygılar...

• yatagun dampanın tüfeğe yani dürbün yatağına oturan yeri çok geniş ..

nekadar sıkarsam sıkayım yine üstünden düşüyordu

neyse yatagun dampayı taş motoruna tutup iyice tasladım ve tüfeğe monte ettim ..

:!: Geniş olan dampayı mı taşladın. Nasıl yani :him:s:him:s

• Official Post

soldier532

İmzanızda hangi silahta kullandığınızı görebileceğim, silahınızı girerseniz daha fazla yardımcı olabilirim,
    Yatagun Dampa ayakların hiç biri bir diğerinden yüzde bir bile farklı bir ölçüye sahip değil, olamazda çünkü tamamı aynı kalıp ekstrüzyonda çekilmiş ve hatasızdır, ayrıca sıkma vidalarının ölçüleri dışında (ki bizdekilerin sıkma vidaları daha kalın ve güçlü) hiç bir ölçüsü Orijinal İngiliz SportMach dampa ayaktan farklı değildir,

Ancak bizim de dikkatimizi çeken bazı yerli silahlarda, özellikle bazı hatsanlarda (bazı modeller değil çünkü aynı modelde farklı ölçüler çıkabiliyor) dampayı takamıyoruz, kısakfazla geniş yada yüksekliği az olabiliyor, Şayet sizdekide bu yeni çıkan hem waiver (200mm) kızaklı modellerdense, stoper kulanmanızı öneririm, çünkü pistonlu silahlarda hiç gerek olmayan bu sisteme birde kızağa kanallar açmış olmaları ayak baskı kızaklarının daha az alana basması sonucu tutunamıyor, Bismark tada benzeri bir kaymayı kanala LockTite sürerek aştı.

Böyle bir durumda Dampa ayağa zarar vermektense silahınızı değiştirin, çünkü Silahı herzaman ileride değiştirme olasılığınız var, oysa Dampa ayak sizin gereçleriniz içinde istediğiniz silahta kulanırsınız.

Arzu ederseniz yenisini göndereyim ama göreceğiniz şey aynı olacak, çünkü YataGun Dampa ayakların hiç biri diğerinde farklı ölçüde değil.

Pellet konusuna gelirsek, Gamo pelletleri biz üretmiyoruz ve tüm Gamo ürünlerini Gamo Türkiye Türkiye distribütörü İdeal Av dan alıyoruz.

• Kargo olayında bir iki sorum olacak. Kargo dağıtımdaki adamlar gelip "evinize geldik bulamadık" diye birşey yapıştırırlar bunlardan yok muydu yoksa ben de sürekli yurt içi kargo ile çalışıyorum bende böyle bir laubalilik değil çay ikram etmedikleri zaman müdürlerinden fırçayı yerlerdi

• bende hatsan torpedo var.tüfek üstündeki kızakta yatagün dampa(başka dampa denemedim) durmuyor.

bugün ölçtüm kızağın dar kısmı 9.5 mm geniş kısmı ise 11.2 mm.

tüfeğin 11 mm kızağı olduğu belirtiliyor.11mm neresi olmalı??

saygılar

FİLİNTALAR GRUBU
    AA S410 fac extra 5.5 mm + Hawke 8x32-56 30 mm,
    AA TX 200 5.5 mm hc +bushnell 4x12-40,
    Diana Mod 54 5.5 mm +bushnell 6x18-50,
    ve diğer yaylılar

• Official Post

Torpedo ve yeni üretilen tüm hatsanlarda kızak üstten kanalı yani yanal kanallar açılmış dolayısıyla kızakların basma yüzeyleri oldukça azalmış oluyor bu durumda YataGun dampa durmuyorsa ingiliz olanı kesinlikle duramaz çünkü YataGun dampanın kızak sıkma sistemi ingiliz olana göre 2 katı daha güçlü, 9 - 11 den kasıt, tüfeğin üzerindeki kızağın iç açısının genişliği 9mm dış kenar ise 11mm olması gerekiyor, tabi burada asıl önemli olanlardan biride 9mm den 11mm ye çıkıştaki açının doğru olması, açı doğru olması halinde 9mm den başlayıp 12mm de sonlanabilir bu bir sorun teşkil etmez. Sonuç olarak ithal Diana, Gamo, Weihrauch marka silahlarda bu ayağı taktığınızdaki diana 350 magnumda bile 1mm kayma yapması olanaksız iken ben yaptım oldu mantığı ile tasarlanmış hatsan dürbün kızaklarında dürbün durdurmak işkence olmaya devam edecektir.

• abi merhaba ; silah mod 125 abi ...yenilerinden

yatagun dampanın kızağı ; tüfekteki kızaga oturtup vidaları sıktığımda yatagun dampa tüfeğe tutunamıyor....

nedenide ; tüfeğin kızağı yatagunun kızağından küçükde oyusden....

bende yatagunun benim tüfeğime göre geniş olan kızağını tas motoruyla biraz aldım vida deliklerinin olduğu kısmı 1 yada 2 mm incelttim

ve şimdi memnunum...

demek benim tüfekde gariplik varmıs... :) ama ogun basımdan duman çıktı sinirden :))

katır gibi tepiyor namussuz ,benim gibi güçlü bir adamın kolunu bile ağrıttı...,

ama 50 metrde 2 cm grup yapıyor desteklide ...

promagnumu çok sevdi ...yatagundan 750 tane mermi aldım ...iide yapmısım

mustafa abi mermi çapaklı demiştim ..ben gamoların hepsinde gördüm o çapağı... yalnıs bir arkadsımızın yasısında dikkatimi çekmişti

yatagundaki pelletler orjinal çapaksız diye...oyusden sordum..

çapaklar problem deyil eyer zararı yoksa ...benim için hedefi vurması önemli..onuda mükemmel yapıyor ...ts22 ve promagnum çok isabetli bu tüfekde..

mühendis abi yurtiçi kargoyu ben senelerdir kullanıyorum çok mükemmeller ama sancak subesi (bağcılar) çok ukala ve terbiyesizler

yoksa yurtiçi kargoyu ben işyerimdede kullanıyorum çok memnununm...

burdaki bütün abilerimize selamlar....atışa ve yataguna devam .... ;tufey# +;tuftabV# ;avci; agt

• Kargo olayında bir iki sorum olacak. Kargo dağıtımdaki adamlar gelip "evinize geldik bulamadık" diye birşey yapıştırırlar bunlardan yok muydu yoksa ben de sürekli yurt içi kargo ile çalışıyorum bende böyle bir laubalilik değil çay ikram etmedikleri zaman müdürlerinden fırçayı yerlerdi

Her şube bir diger şubesi ile aynı olmaya biliyor malesef....

• abi adamlara ne diycez de deyiştircez tüfeği ? birde baska tüfeklerde bu namlıu kalitesi olcakmı ?

bu riske gireyimmi ? sen bu konuda ustasın ..gittik deyiştik tüfeği diyelimki ..ya namlu dandik çıkarsa? benim tüfeğim çok isabetli abi , ;avci; ;tufey# +;tuftabV#

800 pellet attım tepme dısında problem yok şuan ...basıları çok dandik çıkıyormus burdaki arkadaslar çok şikayetçi ama ben tüfeğimden memnunum ...dampayıda taslayıp incelttlim sorun kalmadı ...tek sorun stoper vidası kırılmıstı tek parca ayakda ..o vidayı çıkaramadım ordan ..

hatsancı arkadslar sizin basınıza geldimi bu vida kırılması ? birde vidayı nasıl cıkarcas ordan ?

he birde mustafa abi lock tite nedir ? kusuruma bakma ..:))

birde double up motor yağı tavsiyeni yaptım kutuya 2 damla ...

sonrası felaket ...olmas böyle bişey yaaa...

gercek silah gibi oldu mübarek...

saygılar

• kısalttım kardesim senin hatırınımı kıralım şimdi :)) ;tese;kkur :thumbup:

• Dostum bendede mod125 var.Yatagun dampayı bende kullanıyorum ama kızak sorunum olmadı.Mod125 çok kuvvetli ve tepmesi çok olduğu için ne kadar sıksanda dampa kayıyor.Ben bu problemi çift taraflı metresi 25 kg taşıyan bantlarla çözdüm.Kızağın üzerine dampa boyu kadar kesip onun üzerine takarsan dampayı vidaları gevşek bile bıraksan kaymıyor.Süper izolasyon ve kaymazlık sağlıyor.Stopere fln ihtiyacında kalmıyor.Benim tüfekte stoper vidasını kırmıştı.Ama şimdi nerdeyse 4 kutu pellettir milim oynama yok

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• merhaba serkan

Alıntı

!!çift taraflı metresi 25 kg taşıyan bantlarla çözdüm.Kızağın üzerine dampa boyu kadar kesip onun üzerine takarsan dampayı vidaları gevşek bile bıraksan kaymıyor.Süper izolasyon ve kaymazlık sağlıyor.Stopere fln ihtiyacında kalmıyor!!

ne bantı bu serkan anlamadım biraz daha detaylı anlatırmısın ..

nerde satılıyor nasıl bişey bu ..yapışkanmı yani?

ilgine tesekkür edrim ..

saygılar

• Dostum hırdavatçılardan çift taraflı bant diye sorarsan sana yardımcı olurlar.Bantın her iki yüzeyide yapışkanlı.Tüfeğin üzerindeki kızağa dampa boyu kadar dampayı monte etceğin yere yapıştır üzerine de dampayı monte et.Çok pahalı bişey değil.Metresi 25 kg taşıyor derken aklımda kalanı söyledim.Yani 1 metrelik bant cam gibi bir yüzeyde 25 kgmı düşürmeden taşıyabilecek özellikte demek istedim.

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• Dostum bendede mod125 var.Yatagun dampayı bende kullanıyorum ama kızak sorunum olmadı.Mod125 çok kuvvetli ve tepmesi çok olduğu için ne kadar sıksanda dampa kayıyor.Ben bu problemi çift taraflı metresi 25 kg taşıyan bantlarla çözdüm.Kızağın üzerine dampa boyu kadar kesip onun üzerine takarsan dampayı vidaları gevşek bile bıraksan kaymıyor.Süper izolasyon ve kaymazlık sağlıyor.Stopere fln ihtiyacında kalmıyor.Benim tüfekte stoper vidasını kırmıştı.Ama şimdi nerdeyse 4 kutu pellettir milim oynama yok

Dürbün kaymasını engelemesi ve darbe emme özelliği göz önüne alınırsa bu teknik çok akıllıca .. :thumbup:

• Benim hatsan torpedo 155 - 5.5 mm. tüfeğim varken yatagun dampa kullanıyordum.torpedo 155 kullanıcıları sorun ve sıkıntı yaşamak istemiyorlarsa dampa ayaklarının dürbün kızakları ile birleştiği yerlere abartmadan, az miktarda locktite sürmelerinde fayda olacaktır.Sürdükten sonra ben 1 - 1.5 saat kadar bekledim yüzey birleşimi kuvvetli olsun diye.Locktite'ın en küçük boy kutusu 20 lira civarında Rize'de.

• Bugun hırdavatcıdan aldım çift taraflı koyu yeşil pek güçlü gibi gelmedi bana dogru mu aldım acaba?

• Bugun hırdavatcıdan aldım çift taraflı koyu yeşil pek güçlü gibi gelmedi bana dogru mu aldım acaba?

madem oraya gittin 2 lira verip patex japon yapıştırıcısı alsan az bir miktar sürsen şimdi kafan rahat olurdu g;$i tutkalı sürdüm geri sökemem derdi ne düşme çok kolay çıkartılabiliniyor,

söylediğine göre yanlış bant ı almışsın,aynısı bende var o kadar güçlü bir etkiye sahip deyil o bant,önemli deyil o bant ı dürbün boğazına kullanırsın tüp çevresinin hasar görmesini engeller