Hatsan mod 95 sas - güç kaybı ve nedeni :(

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar tüfegi alalı daha 15 gün anca oldu ve 200 pellet anca atdım daha önceden havalı kullandıgım için biraz deneyimliyim ve farketdimki benim mod 95 keçe problemi var cünki 10 mt den 5 kg ayciçek tenekesini tek taraflı deliyor amcadan kalma hatsan mod 45 47 bilmiyorum oda deliyor pas içinde olmasına rağmen bugun kafam iyice ısındı ve tüfegi sökdüm sorunun kaynagını bulmak için meger tüfegin keçesinde problem varmış metal aksamları capakla dolu o capaklar kırılıp keceye zarar vermiş ohaa artık bukadar olur vede okadar kalitesiz malzemeden yapılmışki şok oldum hayal kırıklığına ugradım bu hobiden gercek anlamda soğudum diyebilirim oysa mod 95 diğer hatsanlara göre cok daha kaliteli oldugu söylendiği için terçih etmişdim keşke biraz bekleseymişim şimdi ben bu tüfegi fabrikasına felan göndermem atarım depoya orda kalır çünki bu işden çiddi anlamda soğudum cok çidiyim artık görmek bile istemiyorum [ yatagun ] neden hatsan satılmadıgını şimdi anladım ben bir hata yapdım hatsan aldım benden sonrakiler bu hatayı yapmaz umarım ..

Tetik tertibatını zor topladım harcadıgım zamana yanıyorum ..

[Resim Engellendi: http://i88.servimg.com/u/f88/12/08/54/38/dsc00312.jpg]

Görüdügünüz gibi kece problemli pabrikada montaj sırasında oluşmuş muhatamelen

[Resim Engellendi: http://i88.servimg.com/u/f88/12/08/54/38/dsc00311.jpg]

çapaklar pistonu bu şekilde çizikler oluşdurmuş

[Resim Engellendi: http://i88.servimg.com/u/f88/12/08/54/38/dsc00313.jpg]

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• arkadaşım geçmiş olsun, dilimizde tüy bitti bunları anlatmaktan ama farklı nedenlerle insanlar almaya devam ediyor.
    ama depoya atmayın, fabrikasına geri gönderip yaptırın bence, paranıza yazık.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• no comment

;hirr;X(;confused;

AnkFilİst Team

Daisy Powerline 856 ,177 + Gamo 4x20 TV
    Weihrauch Hw 97k ,177 + Walther 3-9x40
    AirArms S410 SL XTRA ,22 + 6-24x50

Corvus Corax'tan başka kuş tanımam

• Official Post

Keçe orta yumuşaklıkta Poliüretan malzemeden olması gerekir, 1.nesil patriot, Weihrauch, Diana, Crossman, Gamo bu şekildedir, gerçi gamo keçesi biraz serttir ve erken aşınır, oysa hatsan keçeleri bildiğiniz standart sert plastiktir, esnemez, erken aşınır ve aşındığı an hava tutmamaya başlar, Diğer poliüretan keçeler ise hatsana göre yaklaşık ; Gamo 100 kat, Diana 500 kat, Weihrauch 800 kat daha uzun dayanır, ama ilginç olan Diana ve özellikle Weihrauch (weihrauch özellikle dizaynından dolayı) aşınsada basınç anında genleşerek (şişerek) silindir yüzeylerine tam yaslanır, bu sayede stabil atışlar ve çok uzun servis süresine sahiptirler.

Ayrıca silindir arkasında ve yayda bulunan gres yağı her atışda momentum sayesinde silindirin ilerisine gider, kaliteli keçeler bu gresi mükemmel bir şekilde silindir yüzeylerinde mikron seviyesinde bir film tabakası bırakacak şekilde geri sıyırırken, hatsan keçeleri silahı kurarken ileri yüklenen gres yağını tam anlamıyla geriye sıyıramaz ve hatsanlar sürekli yüksek diselde çalışır, her atış arası sürekli zikzaklar şeklinde hız verileri gösterir ve yağ bitince de silahın gücü bitmiş olur.

Geçmiş olsun, bu hobiden soğumanıza gerek yok, kısa mesafe isabetli stabil atışlarmı yapmak istiyorsunuz HW35, HW77 yada HW97k 4,5mm alın, ben karaşişe uzun mesafe ve güç istiyorum derseniz Diana serilerine göz atın, Maddi imkanlarınız müsaitse bu işin zirvesi PCP silahlardır.

• bu is den sogutacak bir problem göremiyorum ben burda,bu tüfek su hali ile 100 metrede ts10 pellet ile soda sisesini kiramazsa ben talibim g;$i

• Geçmiş olsun, bu hobiden soğumanıza gerek yok, kısa mesafe isabetli stabil atışlarmı yapmak istiyorsunuz HW35, HW77 yada HW97k 4,5mm alın, ben karaşişe uzun mesafe ve güç istiyorum derseniz Diana serilerine göz atın, Maddi imkanlarınız müsaitse bu işin zirvesi PCP silahlardır.

Teşekkür ederim mustafa bey tavsiyalarinizi dikkate alıcam..

bu is den sogutacak bir problem göremiyorum ben burda,bu tüfek su hali ile 100 metrede ts10 pellet ile soda sisesini kiramazsa ben talibim g;$i

Evet haklısınız ben nekadar soğudum desemde aradan 1 ay geçdimi ben gene diana modellerini incelemeye başlarım eminim bundan tüfek bu haliyle 50 mt yeni rakı şişelerini 2 vuruşda kırıyor bugün biraz denedim hatsan diablo peletlerle bazen tam isabet vururken 2 3 atışlarda 10 cm kenarından vuruyor yani nereye atdıgıda belli değil hani yeni nesil namlu olayıda hikaye çok büyük ihtimal yada benim şanssızlıgım

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• Geçmiş olsun :(
    Ama siz bu hobi den geçmeyin.
    Mustafa bey'in bahsettiği silahlara bir göz atın.
    Sonradan pişman olmayın. :thumbdown:

• ben bu tüfegi neden sattim :him:s

stoegerx20 gibi kolay kurulmuyor 1

100 metre icin etkili ts10 pellet namluya tam oturmuyor 2

stoegerx20 nin ts10 pellet ile 100 metre de kirdigi siseleri kiramadigi icin 3

stoegerx20 daha yakisikli 4

• Dostum birincisi bu tüfeği bu kadar sökebilecek teknik yeterliliğe sahipsen firmadan keçe isteyerek çapakları alıp tekrardan monte edebilirdin, illa fabrikaya göndermen gerekmez.Yeni keçeyi taktıktan sonra içerisinde hiç gres olmasa bile çoğu havalıtüfekten daha güçlü olur emin ol.İkincisi de her namlu her pelletle tam isabet sağlamaz.Tek bir çeşit pelletle yaptığın atışların istikrarsızlığını hemen namluya bağlamak yerine forumda tavsiye edilen pelletleri yada değişik marka pelletleri deneyerek tüfeğine en uygun pelleti bulabilirsin.Bu işler eline al tüfeği her attığını vur la olmuyor maalesef.Bu işten soğumak bu kadar basitse sen bu işe zaten hiç ısınamamışsın demekki

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• her namlu her pelletle tam isabet sağlamaz.Tek bir çeşit pelletle yaptığın atışların istikrarsızlığını hemen namluya bağlamak yerine forumda tavsiye edilen pelletleri yada değişik marka pelletleri deneyerek tüfeğine en uygun pelleti bulabilirsin.

g;$i :thumbup:

Hobiye ara verdim ;avci;;avci;

• Dostum birincisi bu tüfeği bu kadar sökebilecek teknik yeterliliğe sahipsen firmadan keçe isteyerek çapakları alıp tekrardan monte edebilirdin, illa fabrikaya göndermen gerekmez.Yeni keçeyi taktıktan sonra içerisinde hiç gres olmasa bile çoğu havalıtüfekten daha güçlü olur emin ol.İkincisi de her namlu her pelletle tam isabet sağlamaz.Tek bir çeşit pelletle yaptığın atışların istikrarsızlığını hemen namluya bağlamak yerine forumda tavsiye edilen pelletleri yada değişik marka pelletleri deneyerek tüfeğine en uygun pelleti bulabilirsin.Bu işler eline al tüfeği her attığını vur la olmuyor maalesef.Bu işten soğumak bu kadar basitse sen bu işe zaten hiç ısınamamışsın demekki

Yok kardeş benim zoruma giden yeni aldıgım tüfekde bu sorunla karşılaşmam 2 el alsam hiç üzülmem forumda 130 tl 2 eli varken ben 200 tl verim yenisini aldım ama kecesi bozuk cıkdı benim morelimi bozanda bu yani pelet konusunda haklısınız aslında hemen kestirip atmamak lazım ama yapdıgım atışlar uzak mesafe atışları degildi hatsan gercekdende şans işi dürüst olmak gerekirse namlusu yamuk mod 125 le bile daha isabetli atış yapıyorum belkide tüfegin bu peletleri sevmedi ..

Peki serdar kardeş hatsan dan kece istesem gönderirmi parca göndermiyor diye biliyorum bende illa tüfegi göndermem gerekiyor sanırım git gel 40 tl kardo veririm en az o yüzden kece bulabilirsem gercekdende çok harika olur ..

• Tüfeğin keçesinin çabuk hasar almasının nedeni bence hatsanın tüfekleri aşırı yağlı bir şekilde göndermesi bu tüfekle 200 e yakın atış yaptım hala dizel yapıyor , aslında bu tüfeği alınca hiç atış yapadan içini söküp güzelce temizleyip az miktardada yaşil gres ile desteklemek gerekiyor.

• Bu tüfeklerin keçeleri normalde kaç atışa dayanıyor acaba ?

• tufanow arkadaşımız 200 atış yaptığını söylemiş. Hatsan'da "kalite kontrol" olmadığı için normali diye bir şey yok. "ne çıkarsa bahtına, bahtın kötüyse yolla yapalım" var.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Dostum ufak tefek şeyler için moralini bozman yersiz.Tüfeğini gönderirsen tamir ederler yok göndermiycem dersen bir mail atman yeterli.Yani parça göndermiyorlar bilgisi yanlış verilmiş.Eğer faturan varsa fatura numaranı ve tüfek seri numaranı yazman yeterli.Gelen kargoyada maksimum 5-6 lira verirsin.Hem tüfeği açmışkende güzelce greslemesini yapar varsa diğer çapakları vs de alır yıllarca sorun yaşamazsın.Ne marka olursa olsun sıfır alınan tüfek ilk olarak açılıp tüm parçaları gözden geçirilmeli ve temizlenmeli bence.Yine airguntürkte ünlü yabancı bir marka pcp incelemesinde tüfeğin içi açılıp içinde çapak görülmüştü diye hatırlıyorum.Pellet konusunda da ilk olarak orta yollu gamo dene eğer yinede verim alamazsan fx veya crosman hollow point tavsiye ederim.

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• Evet haklısınız ben nekadar soğudum desemde aradan 1 ay geçdimi ben gene diana modellerini incelemeye başlarım eminim bundan tüfek bu haliyle 50 mt yeni rakı şişelerini 2 vuruşda kırıyor bugün biraz denedim hatsan diablo peletlerle bazen tam isabet vururken 2 3 atışlarda 10 cm kenarından vuruyor yani nereye atdıgıda belli değil hani yeni nesil namlu olayıda hikaye çok büyük ihtimal yada benim şanssızlıgım

tufanow merhaba. hatsan pelletlerin çoğunlukla uç kısımlarında şekil bozuklukları mevcut. bu pelletler 50m de verimli olmaz. sas 95 in namlusu gerçekten başarılı. sizin yapmanız gereken hatsana telefon açıp durumu anlatmanız. istediğiniz malzemeleri fazlasıyla göndereceklerdir. geçmiş olsun. g;$i

6-24*50 tasko

• İlginize teşekkür ederim arkadaşlar sizinde dediginiz gibi hatsanla temas kurup yeni bir kece isticem bakalım inşalah gönderirler ..herkeze tekrardan teşekkürler ..

• siz tüfeği hiç toplamaya çalışmayın o haliyle Hatsan a yollayın size yenisini yollarlar
    içine de bir not yazın herşeyi anlatan