Webley patriot 2.nesilin sonu

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • mrb arkadaşlar...Webley patriot 2. nesil tüfeğim(4 aylık) yeşil gres ile yağlama sonucunda fazla dizeldenmidir nedir heryeri paramparça oldu,inanması zor dimi..

İlk önce tetiğin hemen üstündeki emniyeti kuran mekanizma yerinden çıktı,sonra arkada bulunan emniyeti manuel kapattığınız metal aksam,sonra ön tarafta kundağı mekanizmaya bağlayan 2 vida ve tetiği kundağa bağlayan o büyük vida yamuldu.tüfeğin en arkasındaki yayı mekanizmanın içinde tutmaya yarayan demir pim atış yaparken yerinden çıkıyordu neredeyse kör olacaktım....vs uzatabilirim

Bundan daha önce de namlusu yamulmuştu garantiye gönderdim 75 tl ödemek zorunda kaldım...

Aldım alalı hiç atış istikrarı sağlamadı,isabet max20 m de kalıyordu,katır gibi tepmesi cabası...

Neyse hayat bir derstir bizde ne öğrendik hemen anlatayım

Çok güçlü tüfek atış istikrarı sağlamaz,kontrolsüz güç güç değildir,isterse top atsın 1500ft/sn ile isabet olmayınca neyleyim....

Bu tüfeği (ki şimdi paramparça) garantiye göndersem yine bi fatura ödemek zorunda kalırmıyım dersiniz ?

gönderimmi ? göndermeyimmi ?

Webley Patriot 5.5
    Hatsan Mod 90 5.5
    Hatsan Mod 95 sas 4.5

• neyse büyük geçmiş olsun ama edindiğiniz tecrübeye paha biçilemez garanti konusunda ise fabrika ile görüşmeden bir karar vermeyin

• bem kere yeşil gres sürdüm patriot a,ilkinde fazla sürmüşüm derhal söktüm temizledim,sonrasında çok az sürdüm,yinede tüfek şahlanıyordu,bir yerleri kıracak diye korkuyordum,

tüfeği tekrar dan sökmeye gözüm varmadı,3 ü bir arada yağ vardı,kundağı söktüm bastım içine yağı ;şrofls;. her tarafdan yağ fışkırıyor,sonra dayadım duvara yeşil gres ile birlikde yağ aktı gitti,, 1 saat bekledi,koydum saçma yı içine ;şrofls;. bastım tetiğe ;şrofls;. ne patlama ne çırpma dan eser kaldı g;$i işte tüfek böyle atacak dedim ;keyfs;

benim patriot yeşil gresi kaldırmadı :rolleyes:

fabrika ile görüşürken ya ben yeşil gres sürdüm ondan sonra başıma bunlar geldi dersen tadilat bedelini sen ödersin,aynı şekilde namlu,

abi benim patriotum var tüfek hep üsten vuruyor g;$i namluyu eğdim dersen parasını almaları normal ;kihhik,

yeşil gres den iyice arındır, şu tarihde aldım almaz olaydım her yeri dağıldı tüfeğin diye not geç,

gönder fabrikaya

• sideprensi,tüfeği yeşil gresden arındırdığın iyi olmuş yoksa inan tüfek kendini parçalardı.hiçbişe yapmasa vidalarını eğerdi.ama şuda gerçekki tüfek yeşil gresten sonra roketatara dönüyor ½bay£bay`;

2 gün önce hatsan mod 90 sipariş verdim.Acaba buna da yeşil gress uygulasam sonu webleyle aynı olurmu :him:s

birde bu tüfeği kullanan arkadaşlar isbetliliği ve tepmesi konusunda ne derler :him:s saygılar...

Webley Patriot 5.5
    Hatsan Mod 90 5.5
    Hatsan Mod 95 sas 4.5

• Eh be kardeşim almışsın bir Hatsan görmüşsün. İkinciye niye bulaşıyorsun? ;director;

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Yalnız yeşil gresten böyle bir sorun olmamalı, ben de Patriot 1. nesil ile yeşil gres kullanıyorum ve yayı tutan pimin orada hafif bir sünmeden başka sorunum olmadı, bunun sebebide benim tüfeğe aşırı dizel yaptırmam idi, yani keçe önü tamamen temiz olupta hafifçe piston dışı ve yay yeşil gres ile yağlanmışsa bir problem olmamalı?

Ha tabii bir çok yabancı marka tüfeğede aşırı dizel yaptırılmıştır ve bunlarda bir dağılma olmayıpta Hatsan üretimleri dağılıyorsa bu Hatsan'ın mükemmel malzeme kalitesi ve işçiliğini gösterir!!!

• Geçmiş olsun,önemli olan kendine bir zarar vermemiş olman. :(
    Benim tüfeğim 1. nesil ve yaklaşık 40-50 atış yapabildim ama extra yağlama yapmamıştım.
    Fabrika ne yaptıysa o şekilde kullandım.
    İlk 5-10 atış da namlu ucundan bira duman çıkardı ama sonradan pek kalmadı.
    Tüfeğin anladığım kadarıyla yeni ve yeşil greş ile yağlamak için tüfeği neden söktüğünü anlamadım.
    Sökmek sana bir artı kazanç getirdi mi?
    Sonuçta gözünü bile kaybetme riskiyle karşı karşıya kalmışsın.
    Keşke bir müddet kullandıktan sonra temizleme ve yağlama yapsaydın.
    Ama olan olmuş bir kere.
    Tüfeğini Hatsan'a görüştükten sonra göndermen daha iyi olur.Yoksa yeni bir süpriz fatura ile karşılaşabilirsin.
    Yeni tüfek almak istersen çok hesaplı 2. el tüfeklere göz atmanı tavsiye ederim. :thumbdown:

• gönlümde bir diana 350 var ama malesef 2 ay hatsan mod 90 la idare etmek zorundayım...........tamamen duygusal yani ;şrofls;. ;şrofls;. ;şrofls;. ;şrofls;.

evet bu parçalanma inanılmaz işçilik ve parçalardan kaynaklanıyor :thumbup: süper bi çözümleme olmuş

neyse mod 90 ı yağsız mı çalıştıralım şimdi ? yaw yeşil gressizde performans çok düşüyor,uygulasan acaba parçalanırmı derdi,,,napacaz bilmiyorum :him:s :him:s :him:s

Webley Patriot 5.5
    Hatsan Mod 90 5.5
    Hatsan Mod 95 sas 4.5

• Yağlamayı çok hafif yaparsan dizelleme olmaz sanırım. :thumbdown:

• Eywallah selçuk...

3000 atıştan sonra yeşil gress uygulaması yaptım...keşke yapmasaydım ama artık yaydan gıcır gıcır sesler gelmeye başlamıştı formda da yeşil gres yeşil gress sürekli üzerinde duruluyor bende söküverdim işte...aslında anlamalıydım böyle olacağını çünki tüfek yeşil gress ten sonra kendini parçalarcasına çırpınmaya başlamıştı.. s;,s aynen böyle s;,s

neyse şimdi mod 90 ı yağlıyimmi yağlamayimmi ? +;tuftabV#birde hatsan firması bu gressleme konusunda kullanıcılara ne diyo acaba ??

Webley Patriot 5.5
    Hatsan Mod 90 5.5
    Hatsan Mod 95 sas 4.5

• Mod90 a yeşil gres uygulamıştım gayette güzel olmuştu yayıda yağlamayı unutma , mümkünse hiç atış yapmadan sök fabrika yağından arındır boşa dizel yaptırıp keçeye zarar vermemek için.

• Kadir o kadar da değil be kardeşim.Adam basmış gresi dağıtmış tüfeği fabrikaya gönderip de senin tüfeğin dağıldı demek kul hakkı olmuyo mu??Etmiş bulmuş.Hatsan servis veriyor da o kadar da değil yani.Bu kadar suistimal etmemek lazım

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• Bi benmiyim yeşil gres basan ;şrofls;. eminim çoğumuz yapıyoruz ama benim 2. nesil harbiden 2. nesilmiş ;şrofls;. ;şrofls;.

etmiş bulmuş deyiminde güzelmiş doğrusu iyi moral oldu bana½bay£bay`;

1. nesile gress uygulayan arkadaşlar var aramızda problem yaşamadıklarından bahsediyorlar,yani 2. nesilin malzeme ve işçilik kalitesi ilk çıkanlarla aynı olsaydı böyle olurmuydu ? sen adamın ismi altında üretim yap patentini al aynısını yapacağım diye sonra ....malların durumu ortada... hatsan sütten çıkmış ak kaşıkmı yani ;tese;kkur

Webley Patriot 5.5
    Hatsan Mod 90 5.5
    Hatsan Mod 95 sas 4.5

• Hatsan sütten çıkmış ak kaşık değil bunu da Hatsan yazmıştır belki ne dersin??Ayrıca etmiş bulmuş derim tabikide.Bende hatsan kullanıyorum bazı "hatsana gönder garantisi bitmiş de olsa yaparlar" mantığıyla haraket eden arkadaşlar tüfeğini dağıtsın adamlar iki gün sonra kullanıcı hatası yüzünden servis vermesin olan diğerlerine olsun.Sen bu forumu iyice okuyup kimseye danışmadan sür bolca yeşil gresi sonra tüfek dağıldı de.Mustafa Serdar her cümlesinde "eser miktar" diyor, hiç dikkat ettin mi ne demek istiyo??

uɐʞɹǝs™
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• Ha tabii bir çok yabancı marka tüfeğede aşırı dizel yaptırılmıştır ve bunlarda bir dağılma olmayıpta Hatsan üretimleri dağılıyorsa bu Hatsan'ın mükemmel malzeme kalitesi ve işçiliğini gösterir!!!

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• keşke 2. nesilleride 1. nesiller gibi yapsaydı da kimsenin başı ağrımasaydı derim...

peki formdaki foto lu açıklamalara ne demeli.ben şahsen bu foto lu açıklamalardan yola çıkarak o kadar gress kullandım,,yarim kg gress kullandığım düşünülmesin lütfen...(eser miktarda kullanılmalı) bunu okumuş olsaydım daha farklı olurdu belki.neyse olan oldu artık,ben tüfeğimin garanti görmesinden yanayım cevap birinci nesillerde böyle bir problemin olmaması.sizce

Webley Patriot 5.5
    Hatsan Mod 90 5.5
    Hatsan Mod 95 sas 4.5

• Kadir benim tüfeğe yaramadı demiş.Kadir dobradır neyse o.Demekki birinci nesillerde de böyle bir problem olabiliyomuş

uɐʞɹǝs™
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• Yalnız yeşil gresten böyle bir sorun olmamalı, ben de Patriot 1. nesil ile yeşil gres kullanıyorum ve yayı tutan pimin orada hafif bir sünmeden başka sorunum olmadı, bunun sebebide benim tüfeğe aşırı dizel yaptırmam idi, yani keçe önü tamamen temiz olupta hafifçe piston dışı ve yay yeşil gres ile yağlanmışsa bir problem olmamalı?

Ha tabii bir çok yabancı marka tüfeğede aşırı dizel yaptırılmıştır ve bunlarda bir dağılma olmayıpta Hatsan üretimleri dağılıyorsa bu Hatsan'ın mükemmel malzeme kalitesi ve işçiliğini gösterir!!!

sideprensi tüfeğiniz 1.nesil mi ?

Webley Patriot 5.5
    Hatsan Mod 90 5.5
    Hatsan Mod 95 sas 4.5

• orjin 1ci nesil g;$i

ilk gres uygulamamda tüfek her atisda asiri ses cikariyordu patliyordu, derhal söktüm baktim kecenin ortasi yitilmis hafif, o kadar önemli deyil,
    bu sefer koklatdim gresi ama daha öncesinde ana gövdenin icini temizledim gres birikintisi kalmasin diye , sonuc yine ayni,yine patlama sesi yine cirpinma,namluya her pellet sürüsümde parmagim siyahimsi yaga bürünüyordu,yanmis yag,

üstelik 2 ci seferde minimum yesil gres sürdüm,

kralmagnum ve mod85 e de uyguladim faydasini gördüm yesil gres in ama patriotum icin ayni seyi söylüyemiyeceyim,o sekilde devam etseydim eminim bir yerinden ariza verecekti,tetik düsürdügün an tüfek ellerimin arasinda cirpiniyordu,

bende 3 ü bir arada yag vardi hep o yagi kullandim sonrasinda, wd40 yag da denedim baska tüfekde dizel ekisi yapiyordu ama bu yag in hikmeti ne ise dizel etkisi yapmiyordu, patriotun icine bosaltigim yagi görseniz burda herkes o kadar yag bosaltilirmi der,ama inanin o kadar yagi bosaltim tüfegin icine diktim bir köseye fazlasi aksin ciksin diye,ardindan tek atis ne patlama sesi ne cirpindan dan eser kaldi,

ayni yagdan buluyum 3 kutu siparis gececegim,o yag varken tüfeklerim pas nedir bilmezdi,baska marka bir yag kullandim fx glad in emniyet ve sarjör kurma kollari hafif pas tutmus,bir hafta kilifin icinde öylece durmustu ,temizledim derhal bu yagdan bulup kullanmam lazim,

sattgim tüfekleri kullanan arkadaslar tüfeklerin passiz oldugunu görmüslerdir.bunuda bu yag a borcluyum