TÜFEK LAMBALARI

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

Mustafa bey, madem aparatı var elinizde, lambada var sizde, takım olsun satarsanız sizden alayım :)

;kihhik, Var Ahmet bey ama ben kullanıyorum. :)

Ayrıca bir şey söyleyeyim, hani 150 metre yada 300 metre aydınlatıyor diyorlarya alakası yok inanmayın çünkü 150 metre aydınlatıyor dedikleri evet 150 metreye çok dikkatli bakarsanız oraya ışığın gittiğini görüyorsunuz ama 150 metredeki cismi sizin dürbün ile görebilmeniz anlamına gelmiyot, 500 Lumen olan 2 KM aydınlatıyor doğru ama zifir karanlıkta dürbünle baktığınızda anca 700 - 800 metredeki cisimleri net görebiliyorsunuz,

Biliyorsunuz ben ormanda yaşıyorum ve evim hakim bir tepede, ve vadiye bakıyor, vadinin karşı yamacı yaklaşık 2.000 metre, çıplak göz ile karşı yamaçtaki ağaçları aydınlatabiliyor, dürbünle bakarsanız öyle değil.

• Aynen öyle; doğru diyorsunuz dediğiniz gibi 100 metreyi aydınlatıyor diyor ama o 100 metredeki ışığın düştüğü mesafedeki net olarak cisimleri seçemiyorsunuz hemde çıplak gözle, değil dürbünle. tabiiki bildiğiniz gibi dürbünden net görüntü alabilmeniz için ışığında yeterli olması gerekir.
    ben bunu nerdenmi biliyorum bende fenix PD30 modeli varki 11,5 cm 50 grm ağırlığında ve 70,117 ve turbo lümensi ise 220 dir 117 lümende denedim 100 metre ve üstünü görüyorsunuz ama sadece görüyorsunuz seçme yok, ayrıntı yok.
    saygılarımla...

• Dürbün görüntüsü her zaman çıplak gözle görülenden daha karanlık olur zaten.. =)

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Surefire'ı fenerde tek geçerim ama fiyatı aşar biraz.

http://www.surefire.com/HellFighter

Adından da anlaşılabileceği gibi bu konunun aşmış modelidir kendileri ;şrofls;.

[Resim Engellendi: http://www.surefire.com/surefire/content/templates/main/main/hellfighter_pic2_large.jpg]

3.000 Lümen :thumbup:

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Of o ne ya öyle bu fener değil projektör sanki fiyatı aştığı gibi bizleride aşar bizim tüfekleride aşar büyük gelir gibime geliyor ama uçaksavara tam olur :P

• Dürbün görüntüsü her zaman çıplak gözle görülenden daha karanlık olur zaten.. =)

+1
    Birde ışığın yetersiz olduğunu düşün... ;kihhik,

• Of o ne ya öyle bu fener değil projektör sanki fiyatı aştığı gibi bizleride aşar bizim tüfekleride aşar büyük gelir gibime geliyor ama uçaksavara tam olur :P

pilotun gözüne tutsan zaten ateş etmeye gerek kalmaz ;lol;;lol;

• Airsoftta kullanılmak üzere 30 mt öteden bakan düşmanın projektör tutulmuş tavşan gibi kalmasını sağlayacak ucuz fener arıyorum :)

anadoluteam.png

WEBLE JAGUAR 5.5 + 4 X 20 HİLLMAN +;tuftabV#

• Arkadaşlar bu tür fenerler göze tutulduğunda gözde KALICI hasara neden olabilir. O yüzden çok dikkatli kullanılmalı.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• 500lümen masayı yakabilirse kornea ve retinaya yapacaklarını düşünmek istemiyorum bile :(

Ki zaten güçlü fener aramıyorum zaten :)

anadoluteam.png

WEBLE JAGUAR 5.5 + 4 X 20 HİLLMAN +;tuftabV#

• Sualtı feneri denediniz mi hiç ?
    Ben sualtı fenerini dağda bayırda kullandığım zaman epeyi uzak mesafeleri aydınlatıyor. Hem led li, 6 tane küçük kalem pil alıyor, 3 wat yanılmıyorsam ve 8 saat aralıksız yanabiliyor. Hafif, montajı da kolay olur diye düşünüyorum.

Mustafa
    26.04.1975

• Sualtı feneri denediniz mi hiç ?
    Ben sualtı fenerini dağda bayırda kullandığım zaman epeyi uzak mesafeleri aydınlatıyor. Hem led li, 6 tane küçük kalem pil alıyor, 3 wat yanılmıyorsam ve 8 saat aralıksız yanabiliyor. Hafif, montajı da kolay olur diye düşünüyorum.

Selamlar,
    Bence burda önemli olan ışık gücüdür yani lümen değeri, su altı feneride olsa ışık gücü Lümeni aynı ise aydınlatma menzili de aynıdır diye biliyorum.

• http://www.albashop.com.tr/asp….asp?product=FEN%20M2A01L

Burada ki MagLite işinizi görmezmi? Bende bu markanın kamuflajlı olanından mevcut, mükemmel bir aydınlatması var,halojen lamba kullanıyor ve ışığı ön tarafından çevirerek ayarlayıp hem yakın hem uzak mesafede kullanabiliyorsunuz.Dandik ledli fenerlerden değil.Adresi bilgi açısından verdim modeli benimkiyle aynı olmayabilir ve belki daha ucuza satan yer de vardır.iyi atışlar

• Maglite'ların devri geçeli çok oluyor. Burada bahsettiğimiz fenerler "dandik ledli fener" diye bahsettiklerinizden değil. İsterseniz youtube'da "fenix vs maglite" yazıp birkaç video izleyin.
    Maglite'ın en güçlü ve büyük halojen modeli 32cm, 907gram, 218lumen. Fenix TK11R2 ise yaklaşık 12cm, 152gram ve 240lumen. Odaklanmadan 200 metreye ışık atabiliyor.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Maglite'ların devri geçeli çok oluyor. Burada bahsettiğimiz fenerler "dandik ledli fener" diye bahsettiklerinizden değil. İsterseniz youtube'da "fenix vs maglite" yazıp birkaç video izleyin.
    Maglite'ın en güçlü ve büyük halojen modeli 32cm, 907gram, 218lumen. Fenix TK11R2 ise yaklaşık 12cm, 152gram ve 240lumen. Odaklanmadan 200 metreye ışık atabiliyor.

+10000
    Bendede zaten fenix PD30 var. 11,5 cm uzunluk ( yarım karış ) 50 grm ağırlığı ve max.220 lümen.ışık gücü.