20 numara süperpose

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar 20 no süperpose almak istiyorum araştırmalarım sonucu yıldız marka poselerin hem hafif hemde kaliteli olduğunu duydum sizler ne önerirsiniz? Selamlar...

Gamo p23 air pistol 4,5
    Zoraki hp01
    weihrauch hw 97k

• Yıldız bana göre şuan en iyi yerli üretici.. Huğlu ve Sarsılmaz'ın önünde olduğunu düşünüyorum ürünlerini inceleyince...
    20 no pozeye gelince geçen hafta av bayine gittiğimde Torun marka vardı. Elime almamla tamam dedim ve aldım. Şimdiye kadar 2 kutu fişek attım herhangibir sorunla karşılaşmadım hoşuma gitti diyebilirim kısaca.
    Saçması çok kuvvetli.. Bıldırcın avında kullanırım dedim ama bıldırcını dağıtma ihtimali var saçmayı çok hızlı çıkardığından..
    60-70 metreye istediğin numara saçmayı at hedefi %99 buluyor. Uzak uçan kuşlarda özellikle ördek ve üveyik avlarında kullanılacak en ideal çap bana göre.. Kurşun atımı da gayet güzel, 24gr. kurşun domuz avındada kullanılabilir.

Saygılar,,,

Akkar Apache Bronze 12ga 47 cm slug semi-auto
    Yıldız SPZ ME 12 ga superpoze
    Huğlu 12 ga. 7+1 semi auto + Tasko 1x40 RedDot
    Torun 20 ga. superpoze
    Artemis 36 ga. superpoze
    MKE 12 ga. çifte (Kırıkkale Efsanesi)
    Beretta 16 ga. tekkırma
    Optima 550 Magnum airgun + Optima 3-9x32

• Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler fakat birşey daha var 12 no ya göre vurmak zor diyorlar genelde atışlarım iyidir ancak bu zorluk olayı acaba vurduğu avı düşürmemesiyle ilgili olabilirmi? Saygılar, Selamlar...

Gamo p23 air pistol 4,5
    Zoraki hp01
    weihrauch hw 97k

• Saçma dağılımı 12 no kadar geniş olmaz o kesin fakat atıcı bu sorunu çözebilir bolbol pratik yaparak..
    20 kalibrenin bir avantajı hafif olduğu için çok kolay nişana gelmesi...
    Bugün yine bol miktarda atış yaptım ve hala doyamadım 20 kalibrenin tadına..
    Sezon açılınca avdaki performansıda görücez..
    Benim korkum avın düşmemesiyle ilgili değil, korkum avın tek parça düşmemesi :)
    Arkadaşın havaya attığı boş kola kutusunun 7 no saçma attıktan sonraki halini görünce avı ne hale getirir diye düşünmeye başladım.
    Ağırlık ve tepmenin 12 kalibreye göre daha az olması daha sağlıklı nişan almayı kolaylaştırdığı için saçma sayısı ve dağılımının olumsuz etkileri binevi ortadan kalkıyor.

Akkar Apache Bronze 12ga 47 cm slug semi-auto
    Yıldız SPZ ME 12 ga superpoze
    Huğlu 12 ga. 7+1 semi auto + Tasko 1x40 RedDot
    Torun 20 ga. superpoze
    Artemis 36 ga. superpoze
    MKE 12 ga. çifte (Kırıkkale Efsanesi)
    Beretta 16 ga. tekkırma
    Optima 550 Magnum airgun + Optima 3-9x32

• torundan herkes memnun bende aldım bende memnunum agt

torun 5.5mm optima 4x20 fakirlik ögrencilik.. ;şrofls;.
    üzümlü çifte 65 namlu
    torun4+1 otomatik 71 namlu :thumbup:

2.ci havalı için düşünüyo bakalım ne olucak :love:

avcının emniyeti kendidir ! agt

• bence 20 çap domuz avı gibi kurşun atılan avlarda kullanılabilir ama diğer avlarda avı vurmak zordur ya da vurulduğunda dağıtmak gibi sıkıntılar var,av fişeği bulmakda zor...

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• peki 20 numara otomatik silahla konusunda yardımcı olacak kullanan arkadaşlar varmı acaba

Stoeger X20 177 cal
    Weihrauch HW-40 PCA 177 cal
    Crosman 2100 177 cal

• Düşünmeden alın yıldız işçilik zerafet ve hafiflik olarak çok başarılı bir tüfek.Avı parçalıyor kısmı hikaye bence bu tüfeğin şoku ve fişeğin gramajı ile ilgili bir durum.

St. Etienne Robust çifte

Huğlu Special Edition Superpoze

Remington 870 Express Shotgun

Stoeger Mod2000 semi auto shotgun

Diana 350 Magnum .22 Bushnell Sportsman 4x12x44 scope Bsquare one piece "barrel droop" mount

Air Arms S410 Extra Fac Red Green dot sight

Daisy 44 magnum replica .177 co2 revolver

• Arkadaşlar hepinize merhaba. özellikle şunu belirteyim ben en az 10 yıldır 20 numara tüfek kullandım. çeşitli modellerde ve hala da huğlu nun özel yapım tek tetik mobil şoklu magnum 103 f modeli tüfeğini kullanıyorum. av durumuna gelince tek kurşun atışında çok isabetli ve menzili çok iyi yanlız saçma olarak biraz zayıf toplu atması tamam diyecek yok yakın mesafede kuşu dağıtabilir fakat saçma da menzil olarak 12 ile karşılaştırılamaz........ tüfek konusunda huğlu dan şaşmayın derim

sniper
    hatsan at44-10 lw + tasko 4-14x50 aoe ;tufey#
    rownix 12cal 71+slug namllu otomatik +;tuftabV#
    kral .22cal havalı
    sualtı:
    deepro marka ahşap zıpkın 107cm 16x18 çift lastikli omer excalibur kabza :thumbup:
    apnea marka 75 lik power point
    yılmaz marka 75 lik sniper

• slm dostlar.bende torun1020 yarı otomatik var.35-40 adımdan soda şişesine 66 namlu-5 nolu şokla ,4 numara saçma attım.ortada ikiye kesti.yaf marka fişekti.gerisini varın siz düşünün.kurşunu mesafe olarak 12 den çok iyi.bende 12 numara armsan slug var inanın 20 numaranın menzil konusunda ondan eksiği yok.100-120m ye nokta gidiyor.hemde 66 namlu 5 şokla atıyorum.aksine fazlası var ama tabi 12 numara kurşun daha etkilidir diye düşünüyorum.lakin domuz avı 20 ile de yapılabilir.tabi iyi nişan almak lazım.valla 20 kalibre;kullanması çok zevkli bir kalibre bana göre.ben daha önceden 20 numara huğlu çifte kullanmış biri olarak diyorum ki ''20 kalibre bir ayrıcalıktır,usta silahı olarak geçer''.nişanına,atışına güvenen herkese tavsiye ederim..saygılar...

• slm dostlar.bende torun1020 yarı otomatik var.35-40 adımdan soda şişesine 66 namlu-5 nolu şokla ,4 numara saçma attım.ortada ikiye kesti.yaf marka fişekti.gerisini varın siz düşünün.kurşunu mesafe olarak 12 den çok iyi.bende 12 numara armsan slug var inanın 20 numaranın menzil konusunda ondan eksiği yok.100-120m ye nokta gidiyor.hemde 66 namlu 5 şokla atıyorum.aksine fazlası var ama tabi 12 numara kurşun daha etkilidir diye düşünüyorum.lakin domuz avı 20 ile de yapılabilir.tabi iyi nişan almak lazım.valla 20 kalibre;kullanması çok zevkli bir kalibre bana göre.ben daha önceden 20 numara huğlu çifte kullanmış biri olarak diyorum ki ''20 kalibre bir ayrıcalıktır,usta silahı olarak geçer''.nişanına,atışına güvenen herkese tavsiye ederim..saygılar...

100,120 metreye nokta gidiyor dediğiniz fişek nedir.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Arkadaşlar 20 no süperpose almak istiyorum araştırmalarım sonucu yıldız marka poselerin hem hafif hemde kaliteli olduğunu duydum sizler ne önerirsiniz? Selamlar...

yerli çifte yada süperpoze alacaksan YILDIZ yerli otomatik alacaksan ATA ARMSAN. :thumbup:

http://www.metacafe.com/watch/…s_semi_auto_serial_shots/

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• Arkadaşlar dün tüfeğim geldi geçekten kalite ve işçilik harika ve birde 20 no olunca tam zevk işi oluyor. Amayı düşünen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim.

Gamo p23 air pistol 4,5
    Zoraki hp01
    weihrauch hw 97k

• hayırlı ve uğurlu olsun, kazasız, belasız ve keyifle kullanırsınız inşallah.

• Hayırlı olsun...kazasız kullanmanız temennisiyle...

"Her bilgi sahibinin üstünde bir bilen vardır...."

Üzümlü Prenses2 Yarı Otomatik

Hatsan SAS 95

• hayırlı olsun, güle güle kullanın.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Hayırlı;uğurlu olsun. Kazasız ve keyifle kullanın. Selamlar.

(FX Gladiator DA(.22)
    AT44WX10(.22)
    hw45 (.177)
    crosman 2240
    crosman 2250B
    webley patriot (.22) 1.nesil

• Arkadaşlar hepeinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum daha iyisi sizlerin olsun inşallah . Bu arada Termopl'ün sahip olduğu armsanların metnini çok duyuyorum herhalde yine 20 numara çapında bir otomatik niyetim var gibi bakıcaz artık.

Gamo p23 air pistol 4,5
    Zoraki hp01
    weihrauch hw 97k

• Düşünmeden alın yıldız işçilik zerafet ve hafiflik olarak çok başarılı bir tüfek.Avı parçalıyor kısmı hikaye bence bu tüfeğin şoku ve fişeğin gramajı ile ilgili bir durum.

;d; ;d; ;d; ;d;
    36 kalıbre çifte ve süperpozesi bence çok zarif ve mükemmel.Av olayı bana ters gelmese kesin Yıldız tüfek kullanırdım.Saygılarımla. g;$i