safir t14

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • selam arkadaşlar safir marka t 14 yivsiz tüfek almak istiyorum yalnız tüfeği ne yakından gördüm nede atış yaptım maksadım ördek,kuş,tavşan ve hınzır avı tek kurşunu bayağı etkili diyorlar ama 3 ve ya 4 numara saçma için pek bir yorum bulamadım bir iki satıcıya sordum saçma fişeği ile 90 ila 100 metre arası kuşu rahat vurur dediler biraz çelişkideyim safir kulanıcıları varsa beni aydınlatırsanız çok memnun olurum

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• kanatlı avı için pek tavsiye edilen bi tüfek değil safir bildiğim kadarıyla 36cal lik mühimmat kullanması dolayısıyla bu fişek türlerinde saçma kullanımı pek olumlu sonuçlar vermiyormuş. En azından benim gördüklerimde alış sebepleri tek kurşun atmak gerek avda gerekse hedefe.
    Saygılar.

1.Webley patriot 22cal.(1.nesil) nikula 6*24-40
    2.Mod 140 22cal. tasco 9*40
    3.Mod 125 22cal.busnell 9*40
    4.mod 60 22 cal.tasco 9*32
    5.kral cfx 17 cal.tasco 9*32

• Bu silah benim görüşüme göre ancak atış yapma maksatlı alınabilir.Av için uygun değildir avcının tüfeği çifte kırma veya pozedir, zaten kanunlarımıza göre avda 2+1 den fazla fişek koymak yasak, 5+1 otomatik tüfeklere de takoz koymak zorunludur, safir t14 10+1 dir. Bu silahı iki ayrı yerde görüp inceledim, işçilik çok zayıf, elinize aldığınızda hemen anlıyorsunuz,sanki çocuğunuzun oyuncak tüfeği gibi.Kundak kısmı bile bizim beğenmediğimiz hatsanın plastik kundaklarından bile daha kötü,metal aksamı ayırt edebilmeniz için de sert bir şeyle hafif vurup sesini dinlemeniz gerekiyor,plastik mi metal mi zor anlaşılıyor.Metal kısmın çapak artıkları iyi temizlenmemiş elinize geliyor.Fiyatı 1100-1200 ytl arası değişiyor bayiye göre,bence bu fiyatı hak eden bir tüfek değil,sadece M16 nın birebir aynısı, fiyakalı bir tüfek gibi görünüyor.Bu fiyata av yapabileceğiniz çok daha güzel dayanıklı elinize aldı mı tüfek olduğunu hissedebileceğiniz tüfekler var.Örnek olarak armsan,ata,vursan stoger,sarsılmaz franchi.Fiyatı daha uygun olarak da huğlu ve torun otomatikleri veya pozelerini önerebilirim. :) ^^ g;$i

Beretta FS92 9mm parabellum 15+1
    Ata Pompalı 12 cal. 7+1
    SATILIK;avci;

• Çıkış hızlarıda 700ms diye belirtilmiş ,cronografla başka bir sitede ölçüm yapmışlar ve 350ms civarı değerler çıkmış..

• Bu silahla atış yapmadım ama fişeğe göre ilk hızı değişebilir.Yerli fişeklerle ithal fişekler arsında dağlar kadar fark var,ilanlardaki 700m/sn hız sanırım metal kovanlı fişeklerle ölçülmüş,piyasada daha yok ama yakın zamanda çıkacak.400 m den domuz avlandığı söyleniyor ama avcılık işte 400de olur 4000de, kim iyi atarsa en iyi avcı odur ;kihhik, ;kihhik, ;kihhik,

Beretta FS92 9mm parabellum 15+1
    Ata Pompalı 12 cal. 7+1
    SATILIK;avci;

• Ben bir safir t14 sahibiyim görünüşü için almıştım işciliği zayıflığından ziyade malzemesi yumuşak diyebiliriz.Aklınıza takılabilcek soru olursa resimli olarak acıklayabilirim Saygılar.

• Yivsiz.

Safir T14 Uzun Kundak Ayarlı Dipçik + Tasco 2x8x32

War doesn't determine who is right but who is left...

• selam arkadaşlar safir marka t 14 yivsiz tüfek almak istiyorum yalnız tüfeği ne yakından gördüm nede atış yaptım maksadım ördek,kuş,tavşan ve hınzır avı tek kurşunu bayağı etkili diyorlar ama 3 ve ya 4 numara saçma için pek bir yorum bulamadım bir iki satıcıya sordum saçma fişeği ile 90 ila 100 metre arası kuşu rahat vurur dediler biraz çelişkideyim safir kulanıcıları varsa beni aydınlatırsanız çok memnun olurum

eğer birisi 36 cal Safir t14 marka bir tüfekle 90-100 mt den saçma kullanarak bir kuş vursun ben ona 1 tane daha safir tüfek alacam.Asparagas bunlar yaw ;avci;

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• Sitede bu konuda bir yazı vardı,şu an bulamadım.
    Bu silah ile ilgili güzel modifiyeler de yapmıştı.

• O yazıda da saçma için üretilmemiş bu tüfek deniyordu. Evet isabetli bir tüfek olabiliyor doğru modifiyelerle ama tek kurşun kullanımında durum böyle. Namlusu saçma için uygun değil.

• O yazıda da saçma için üretilmemiş bu tüfek deniyordu. Evet isabetli bir tüfek olabiliyor doğru modifiyelerle ama tek kurşun kullanımında durum böyle. Namlusu saçma için uygun değil.

Tüfegi kullanmadığım için tek saçma yada çok saçmada atması konusunda yorum yapamam.
    Ama deneyenler öyle söylüyor. :thumbdown:

• 700 m sn hız sadece diyorum uydurma bir saçmalık. 350-400 arası olabilir. metal kovanda bile o hızı yapamaz.

12 lik bir tüfekle vurabileceğiniz garanti mesafe 60 metredir. 100 metreden saçma değerse ancak küçük kuşları düşürebilir kafaya gelmezse büyükleri yaralar. sadece şunu derim. 36 cal bir tek kırma alın onda deneyin.onun yapamadığını bu tüfek asla yapamaz.

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• açıklarmısın neden vuramaz..

Açıklayayim; Safir kullanmadım,ama 20 metrede o tüfeğin 15 cm gurupmanı olsa 100 metrede 75 cm olur.75 cmlik gurupmanda birkaç saçma tanesi kuşa gelse kuş sinek ısırığından daha az bir acı duyar.Hemde o tüfeğin etkili mesafesi çok az olduğu için saçma yol aldıkça yavaşlayacağından saçmanın kuşun yanına gelmeden yere düşmesi bile malum.

HATSAN Mod.95 SAS .177 + Tasko 3-9x32

• benim safirimde var kullanıyoruz. 100 metreden kuşu yururum tüfeğimide alırım :D sonradan ben bu tüfeğin böyle olduğunu bilmiyordum demek yok :P . 50 çeşit mermisi var bu tüfeğin. geçen hafta sonu tam 200 mermi atıım ;tufey# 150 m de 5lt su bidonunu defalarca vurduk. 6mm şacı ne hale getirdiğini görseniz böyle yorum yapmazsınız hele kullanmadan hiç yorum yapmazsınız..

• eğer birisi 36 cal Safir t14 marka bir tüfekle 90-100 mt den saçma kullanarak bir kuş vursun ben ona 1 tane daha safir tüfek alacam.Asparagas bunlar yaw ;avci;

benim safirimde var kullanıyoruz. 100 metreden kuşu yururum tüfeğimide alırım :D sonradan ben bu tüfeğin böyle olduğunu bilmiyordum demek yok :P . 50 çeşit mermisi var bu tüfeğin. geçen hafta sonu tam 200 mermi atıım ;tufey# 150 m de 5lt su bidonunu defalarca vurduk. 6mm şacı ne hale getirdiğini görseniz böyle yorum yapmazsınız hele kullanmadan hiç yorum yapmazsınız..

madem ikiniz de ankara'dasınız irtibata geçip şu işi bir çözün. ;kihhik,

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• benim safirimde var kullanıyoruz. 100 metreden kuşu yururum

ben hala safiri almadım çelişkideyim gerçekten ben 100 metreden vazgeçtim en fazla 60-70 metreden vursa benim için kafidir ama saçma fişeği ile tek kurşun ile değil
    zaten kuşa tek kurşun atıldığında heralde kuştan eser kalmaz.

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• benim safirimde var kullanıyoruz. 100 metreden kuşu yururum tüfeğimide alırım :D sonradan ben bu tüfeğin böyle olduğunu bilmiyordum demek yok :P . 50 çeşit mermisi var bu tüfeğin. geçen hafta sonu tam 200 mermi atıım ;tufey# 150 m de 5lt su bidonunu defalarca vurduk. 6mm şacı ne hale getirdiğini görseniz böyle yorum yapmazsınız hele kullanmadan hiç yorum yapmazsınız..

Hocam, tek kurşunla gerekli ayarı yaptıktan sonra 500m'den bile vurursun.Saçma ile 40mden sacı kevgir edersin.Ancak arkadaşın bahsettiği mesafeden kuşu öldürmek bana biraz saçma,sallama gibi geldi. Yalan mı ?

HATSAN Mod.95 SAS .177 + Tasko 3-9x32

• Bu tip silahlar saçma atmak için değil trofi avcılığı için sanırım. Geyik tarzı hayvanlar için tek kurşunluk. Sizin kadar bilgim yok bu konularda ama bildiğim kadarıyla böyle

Gamo CF-X 4.5mm + 3-12x44 AOE optima ;box;x
    Kalem, fırça, mermer nedir birer oyuncak,
    Şaheserler süngülerle yazılır ancak!

bursateam.png