safir t14

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bu silah benim görüşüme göre ancak atış yapma maksatlı alınabilir.Av için uygun değildir avcının tüfeği çifte kırma veya pozedir, zaten kanunlarımıza göre avda 2+1 den fazla fişek koymak yasak, 5+1 otomatik tüfeklere de takoz koymak zorunludur, safir t14 10+1 dir. Bu silahı iki ayrı yerde görüp inceledim, işçilik çok zayıf, elinize aldığınızda hemen anlıyorsunuz,sanki çocuğunuzun oyuncak tüfeği gibi.Kundak kısmı bile bizim beğenmediğimiz hatsanın plastik kundaklarından bile daha kötü,metal aksamı ayırt edebilmeniz için de sert bir şeyle hafif vurup sesini dinlemeniz gerekiyor,plastik mi metal mi zor anlaşılıyor.Metal kısmın çapak artıkları iyi temizlenmemiş elinize geliyor.Fiyatı 1100-1200 ytl arası değişiyor bayiye göre,bence bu fiyatı hak eden bir tüfek değil,sadece M16 nın birebir aynısı, fiyakalı bir tüfek gibi görünüyor.Bu fiyata av yapabileceğiniz çok daha güzel dayanıklı elinize aldı mı tüfek olduğunu hissedebileceğiniz tüfekler var.Örnek olarak armsan,ata,vursan stoger,sarsılmaz franchi.Fiyatı daha uygun olarak da huğlu ve torun otomatikleri veya pozelerini önerebilirim. :) ^^ g;$i

Herseyi okadarguzelaciklamissinizki eklenecek birsey yok.
    Gecen cumartesi SAFIR firmasini ziyaret ettik,Mahmut kardesimde yanimdaydi,RAGIP bey ve Turgay bey sagolsun bizi cok iyi agirladilar???
    En guzelcevap verilmis zaten.36 kalibre bir tek kirma yada cifte ne yapabilirse bu silahtanda onu bekliyebilirsiniz. Ne bir fazla nede bir eksik.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• En guzelcevap verilmis zaten.36 kalibre bir tek kirma yada cifte ne yapabilirse bu silahtanda onu bekliyebilirsiniz. Ne bir fazla nede bir eksik.

selam benim memleketteki dayımda 36 kalibre çifte vardı ortalama 70 metreden saçma fişeği ile kuş vurabiliyordu şimdi siz 36 kalibredeki bütün tüfeklerin aynı işi yapacağını söylüyorsunuz safirde dahil doğrumudur eğer öyleyse oldukça iyi demektir kaldıki benim attığım en uzak mesafe 50 metredir yani işimi görür demektir yoksa yanılıyormuyum arkadaşlar yardım lütfen bildiklerinizi esirgemeyin

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• Ancak unutmamanız gereken 2 şey var namlu boyu ve namlu şoku.Safir tüfeklerin namlu boyu bildiğim kadarıyla 51 cm, şok konusunda bilgim yok ancak büyük olasılıkla kaval namludur.Yani şoksuz namlu, şoksuz namlularda saçma namludan çıkar çıkmaz dağılmaya başlar.

20 çap (gauge), 26 gramlık 3 numara fişekte 106 adet saçma bulunur.36 çap bildiğiniz gibi daha ince bir çap ve daha az saçma demek.Az sayıdaki saçmayı 50-60 metredeki duran kuşa oldukça az bi dağılımla ulaştırmanız gerekir.Hareketli bir kuşa ise ideal ve sık bir dağılım da ulaştırmanız gerekir.
    Tüfeğin namlu boyu 51 cm olduğu sürece bence iki olasılıkta çok zor. ?(

• büyük olasılıkla kaval namludur.Yani şoksuz namlu, şoksuz namlularda saçma namludan çıkar çıkmaz dağılmaya başlar.

selam sitenin birinde safirin teknik özellikleri yazıyor namlu şoku karşısında (Fixed) diye yazıyor bu şok türü normal kırma tüfeklerdeki namlu şokundan farklımı oluyor

• "Fixed" şok ise şoksuz değil sabit şoklu bir namlusu var demektir. Ben cevap yazmadan önce safirarms ın sitesine bakmıştım orda şok hakkında bir şey gözüme çarpmayınca olasılık üstüne konuşmuştum.düzeltme için teşekkürler ;d;

• işte burda eksiklik, arkadaşların safir hakkındaki eksik bilgisi. sadece avcıların vitrininde bakmayla tüfeğin gücü belli olmuyor. şimdi burdaki konuşmaları safir kullanıcısı arkadaşlarımla paylaştım.federal veya 36 cal başka avrupa şevrotin mermisi ile 100 den kuş vurulur ölmeyi bırakın kuştan eser kalmaz diyorlar eğer ispatlamak gerekirse bu iddada bulunan arkadaşım Ankara'daysa bizim Ankara safir-t14 buluşmalarımız oluyor buyursun gelsin misafirimiz olsun.

şimdi benim safirden başka tüfeğimde var çok tüfek kullandım bu safire karşı hem önyargı var karalama yapılıyor, avcı arkadaşlar bu tüfekten nefret ediyor. vs.. vs..

herşeyi bi tarafa bırakın 100% yerli sermaye ile üretilen bi silah.

her kez bu silahın gösterişli olmasını kıskanıyor. işciliği bence iyi ama materyali zayıf. fiyatını hakettiğini düşünüyorum çünkü kıyaslayacağınız bi eşi yok.

uzun lafın kısası mükemmel bi silah ben safirimi çok seviyorum. sahibi olduğum bi tüfeğin kötülenmesi hoşuma gitmiyor.safir kullanıcı arkadaşlarla toplandığımız zamanda tüfekle ilgili şikayetlerimiz oluyor. ama her forumda bi kötüleme konusu açılması da hiç hoş değil. parasına kıyıpda safir alamayan arkadaşlar kendilerini teselli etmek için boşuna kötülemesin.

• Ben kendi adıma konuşayım bu tüfeğe karşı ne bir ön yargım nede kıskançlığım söz konusudur. Bu yaz Safir T14 ile tek kurşun atma fırsatı bulmuştum gayet hoşuma gitmişti zaten ilk çıktığından bu yana da ilgimi çekmekte.
    Bu tüfeğin neler yapıp yapamayacağını konuşmak tüfeği kötülemek için değil de alacak olan arkadaşın beklentilerini karşılayıp karşılamayacağına yardımcı olmak içindi.
    100 metreden şevrotin fişekle kuş vurulur konusuna gelirsek tabiki vurulur.Benim yazdığım mesaj konuyu açan arkadaşın istediği saçma numaraları üstüneydi.Şevrotin fişek ile söz konusu hayvan kaz ördek gibi iri bir kuş olmadığı sürece denk gelecek tek bir saçma dahi yeterli olacaktır.

• madem ikiniz de ankara'dasınız irtibata geçip şu işi bir çözün. ;kihhik,

Katılıyorum, ama Yakup_Serdar'a... Safir gerçekten çok güçlü bir tüfek... Bir sürü problemi var ama güç bunlardan biri değil...

http://img190.imageshack.us/img190/3484/cemwsafir.mp4

[Resim Engellendi: http://img13.imageshack.us/img13/225/1003264u.jpg]
    Burası attığımız tenekenin yanı... Mesafe tahmini yapabilmeniz için... 60 m. civarıydı tam ölçmedik...

[Resim Engellendi: http://img3.imageshack.us/img3/6696/1003274n.jpg]
    Bu da teneke...

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• 60 metrede tenekeye bayağı hasar vermiş kaç atış yaptınız

• 60 metrede tenekeye bayağı hasar vermiş kaç atış yaptınız

Safirle yaklaşık 120 fişek attık sanırım... Vurduğumuzda teneke bir sopanın ucunda ve son derece dengesiz olmasına rağmen hiç kıpırdamıyordu ve her atış diğer taraftan da çıkmıştı...

Sevgiler,

C NS 4,5 w O RD

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• safirin namlu boyları kısa ve çok uzun olanlar da var uzun namlulular daha uzun mesafelerde etkili olacaktır ama saçma da aynı şeyi savunamam, saçma yanarak gittiği için ayrıca ağırlığıda düşmektedir. dolayısıyla saçmada uzun mesafede fazla güç beklememek gerekir.
    üreticiye de seslenmek istiyroum yerli üretim bu kadar güzel bi silah yapıyorsun kardeşim biraz sağlam yap yav, elime aldım sıfır silah takur tukur dökülüyor.bune yani . bende alacaktım ama elimde dökülüyor bu silah. görüntüyle satarım alan ne yaparsa yapsın mantığı hoş değil lütfen insanları mağdur etmeyin.

hatsan mod 99 22 cal -
    hatsan at44 s 10 22 cal -

hatsan mod 135 vorteks 22 cal-

hatsan nova compackt 22 cal

hatsan bt 65 elite 22 cal

gamo stutzen 17,7 cal

ersus ers 17 - 36 cal

ata arms neo 12 cal

canik 55 shark fc 9 mm

zoraki ultra 4,5 mm -

• Vurduğumuzda teneke bir sopanın ucunda ve son derece dengesiz olmasına rağmen hiç kıpırdamıyordu ve her atış diğer taraftan da çıkmıştı...

oldukça iyi zaten saçma fişeğinden daha ne beklenirki üstelik o boydaki namludan 60 metre gayet iyi...
    yalnız fişekte falan fark varmı yani mesela tenekeye attığınız saçma kaç numaraydı markası neydi ?
    tek kurşunda ve saçmada önereceğiniz fişekler nedir ?

sevgiler..

• safirin namlu boyları kısa ve çok uzun olanlar da var

uzun namlu derken başka bir tüfektemi yoksa safirdemi ben namluları standart 51 cm diye biliyordum :him:s

• oldukça iyi zaten saçma fişeğinden daha ne beklenirki üstelik o boydaki namludan 60 metre gayet iyi...
    yalnız fişekte falan fark varmı yani mesela tenekeye attığınız saçma kaç numaraydı markası neydi ?
    tek kurşunda ve saçmada önereceğiniz fişekler nedir ?
    sevgiler..

Bu sorularınıza maalesef sağlıklı cevap veremeyeceğim zira atış yaptığım Safir bir arkadaşımın tüfeği ve ilk kez kullandığım için ne tüfeği ne de mühimmatını hiç tanımıyordum... Bu konuda tatmin edici cevapları Safir sahiplerinden almanız daha doğru olur...

Sevgiler,

C NS 4,5 w O RD

ankarateam.png

• beyler edindiğim bir bilgiye göre safir silahlarını emniyet ; askeri silaha benzemesini gerekçe gösterip yurt içindeki satışlarına yasaklama getirmiş diye bir haber aldım konya daki bir silah bayiinden.... doğruluğu hakkında bilginiz varmı? safiri aradım haberi yalanladı... 03.06.2009

• Belki izlemeyenler vardır. Ateşli silahlarda milyonda bir ihtimalle en kötü kazaya bir örnek.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• mermi 3 4 cm daha sağa düşşe belkide o yerden seken mermi adamın suratın da patlıyacakmış,ilginç bir kaza meydana gelmiş,ve sanırım mermi en az 2 nokta çarpıp geri gelmesine sebeb olmuş,adam tarihe geçmiş sanırım bu atışı ile ;kihhik,

• safir tüfek kullanmayanlardanım. Ancak yakından görme imkanım oldu. İşin gerçeği herşey ortada federalin balistik sonuçlarında en iyi kurşunu ile .410 cal namlu çıkış hızı 541 m/s enerjisi 1038 joule bu yüzmetrede hız olarak 339 enerji olarak sa 407 joule düşüyor. Aynı şekilde 12 cal. 28 gram bir kurşunu ise 491 m/s namlu çıkış hızı ve 3415 joule enerjiye sahip bu yüzmetrede ise hız olarak 359 enerji olarak 1830 joule sahip şimdi tutup ta 12 lik bir çapla 36 çapın kıyaslanması çok komik. Sonuçları siz karşılaştırın ve seçiminizi ona göre yapın. 5 kat daha fazla enerjiye mi sahip bir çekirdek avı çabuk öldürür yoksa az olanmı çabuk öldürür.

• Safir'in hedef atışı yapmak için iyi bir yivsiz tüfek olduğunu düşünüyorum.