AT44 incelemesi "Emporto Hatsanı Parçaladı"

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

AT44 alanlar olarak bir başlık açıp birlik olun ve silahların tüplerinin Hatsan tarafından değiştirilmesi konusunda kamuoyu oluşturup sonra aranızda bir sözcü seçip bu sözcü hepiniz adına konuşsun ve bu sorun kökten çözülsün.

• Ama bakım, düzeltme tadilat falan gibi isimler olunca anlıyoruz ki değişimden yana değil kimse.

ben değiştirilmesinden yanayım.ama bu yapılan işin şeklini benimsememi gerektirmez.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• akadaşlar merhaba dün yapılan hatalı oksijen dolumundan sonra bugun azot kullanarak bir oh çektim.

burda pcp silahlarla ilgili çok tecrubesi olmayan arkadaşlar var.biride benim bunu kabul ediyorum.ancak bu silahlarla ilgili bilgiyi forumdan bilgi alabiliyoruz .

dün benim başıma gelen herkezin başına gelebilir.

tecrubeli arkadaşlardan ricam yapılan tüm modifiyeler .

bu hobiye gönül vermiş herkez tarafından merak ediliyor belli bir zaman sonra yapılan modifiyeleri uygulamaya çalışıyoruz.

doğacak kötü sonuçlardan ziyade o çıkacak yüksek hızlar yada daha etkili atışlar kafamızda canlandırarak uygulamaya çalışıyoruz.

evet bu büyük bir hata .ama yinede yapıyoruz benim bu forum için bir önerim var.tabi benimbu önerim kısa zamanda düşünerek karar verdiğim öneri tecrubeli üstadlarım bunu yıllardır en iyisine en mükemmeli için çaba gösterdikleri bir gerçek.

benimki sadece bir fikir bu forumda tümsilahlar sakıncalı olan işlemler bölümü açılsa yapılan hatalar ve yapılmaması gerekenler.

anlatılsa nasıl olur.

bu arada dün bana yardımcı olan tüm arkadaşlara yardımlarından dolayı teşekkür ederim. g;$ig;$ig;$ig;$ig;$i

hatsan at44-10 ....4.5.....square 3-9x40 scuba tüp(rüştü bey)
    Hatsan torpedo 150 th....4.5---- optima 3-9x32mm
    crosman 357 8.
    klasik tekli martını henry
    k.üzümlü klasik çifteli

• Adaş hala uzaya araçsız çıkmamışsın aramızdasın ne mutlu : ))))

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• Şimdi hatsan tabiki hatalı olabilir. Teknik bilgim fazla yok ama tüpler bugüne kadar bir problem olmadıysa bu olmayacağı anlamınada gelmiyor. Tüpler yanlış yapılmış, hatsan bunun farkında vs. vs. Şimdi bugüne kadar hep denilen birşey var bu forumda. Hatsana o kadar dedik dinlemediler, bir türlü namlularını düzeltmediler, güç herşey demek değildir isabette gereklidir, kalite lazım kalite kontrol lazım, müşterinin başına birşey gelmeden gerekli önlemi almalı, servisi iyi ama vs. vs. Şimdi adamlar Mod 95 sas üretti doğru düzgün sorun duymadım okumadım. Eski modellere nazaran nerdeyse sıfır problem. Üstelik silah hem güçlü hem isabetli. Üstüne pcp ürettiler namlu kötü dendi onu da düzelttiler. Tüpler dendi onu da değiştiriyorlar. Üstelik tüm bunları krizi falan dinlemeden yapıyorlar. Biri forumda havalı silahla olmadık birşey denese "bak ruhsat isteyecekler bu yüzden" denildi; tavşan vuracam dese "yasaktır ruhsat vergi birsürü şey çıkar aman " denildi. Adamların servisine 10 yıllık tüfek gönder denildi - ücretsiz yaptılar. Kaynaklı tüfek gönderildi - yaptılar. Kendi hataları yüzünden namlu eğilten oldu gönder dediler- Ücretsiz değiştirildi ve daha sayamadığım bir sürü ücretsiz değişim oldu. Şimdi tüm bu kafasına göre göndermeler yüzünden adamlar kargo parasını müşteriye ödetti laf oldu. Ancak bu tüp olayına kargo istemelerini bende istemem ama isteniyorsa canın için vereceksin bu da onların hatası.Belki okurlar düzeltirler bunuda. Ama adamlar derseki yok Türkiyeye tüfek satmıyorum bundan sonra buna inanın forumun yarısı tüfeksiz kalır. Bu saatten sonra gelecek bir bu kadar insanda gelmez çünkü havalı silahtan bir haber olur. Bir hatsan mı var derseniz evet bir hatsan var maalesef. Nasıl ki forumdan internetten birhaber insanlar var diyorsanız emin olun o insanlar sadece bayilerde hatsan gördükleri için kraldan torundan vursandan da bir haber. Kimse beni hatsan taraftarı falan sanmasın Çünkü Mustafa abinin fikrine sonuna kadar katılıyorum birleşin bir kişi seçin toplu olarak gönderin. Birlikten kuvvet doğacaktır ve hatsan emin olun bu kuvveti memnun edecektir. Ama hala hatsanı körü körüne kötüleyecekseniz almayın olsun bitsin.Üstelik bazı arkadaşlar o kadar kötü kullanıyorki silahlarını onlara en iyisini verseniz ellerinde kalır silahını boşa sıkan mı ararsın içine çelik bilye koyup atanmı ararsın, transfer deliğine makine yağı sıkan mı ararsın ( birde tüfek şahlandı diye sevinir) sonra gelir hatsanı kötüler.E bu adama Fx versen çok hafif diye kundağını oyup kurşun döker ;şrofls;. Diana versen basar yağı içine dağıtır silahı sonra da dandik der. Bizim en büyük sorunumuz O-KU-MU-YO-RUZ. İki gün gezdikmi forumda "aaa tamam ben anladım" üçüncü gün tavsiyeler vermeye başlıyoruz.Alacak olanlara sebepleri varsa engel olun ki var bende biliyorum. Hatsanın daha iyisini yapması için uğraşanlar sizler değilmisiniz bizler değilmiyiz. Zamanında dinlemediler şimdi dinlerler belki. Ama "hatsan mı Allah cezasını versin" demek yerine" inşallah düzelir " diyenlerden olmamız gerekli bence. Düzelme yönünde hiç mi gelişme yok bu soruyu ben kendime sordum ve bu yazıyı yazdım. Bence sizde bir sorun. Bu forumdan sırf bu konu yüzünden soğuyorum diyen çok kişi tanıyorum ben dahil. Nasıl ki onları kaybetmek istenmezse bence Hatsanı da kaybetmeyelim. Çok yazdım okuyanları sıkmak istemem.Hakkınızı helal edin. Saygılarımla g;$i

• +1 ;d;;d;;d;:thumbup::thumbup:

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• valla abi sen de haklısın.

insallah şu eser iyi birşeyler üretir de rekabet ortamı doğar.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Amin !!! Yatagun pcp hayallerime bile uzak. ;( Ama mustafa abinin parmağının olduğu (hatta kolu) bir yaylıyı çok kişi alır. Kapışılır desek yeridir fiyatları hatsanı geçmemek kaydıyla. Zaten 3te biri fiyatına satıyorlardı şimdi eşitlerler mis gibi olur Mustafa abi onaylı namlularla.

• Arkadaşım sen zaten oksijen basarak ultra modifiye yapmış son noktaya az daha ulaşmışsın.Allah korumuş. :wacko:

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• evet arkadaşım ultra bir hataydı.

umarım bu hatam herkeze biraz olsun yardımcı olur.

bu arada tüfeğimi aldığım firmanın oksijende basanlar var birşey olmaz demesi beni dahada şok etti.

hatsan at44-10 ....4.5.....square 3-9x40 scuba tüp(rüştü bey)
    Hatsan torpedo 150 th....4.5---- optima 3-9x32mm
    crosman 357 8.
    klasik tekli martını henry
    k.üzümlü klasik çifteli

• Son nokta herhalde yakın mesafeden önüne mum yakılmış çakmak gazına atış yapmak olur. Tabi bu sırada bolca güneş yağı sürülmeli vücuta. Neyseki Allah korumuş geçmiş olsun

• Official Post

Hayri yazdıkların özette kesinlikle doğru, ama azımsanamayacak kadar kitleler ( bu forumda belki %1 i var) madur oldular ve forumlardan bi haber kimsenin bu gelişmelerden haberi yok, ülkem insanı hep mazlumun yanında olmuştur, bu bizim genlerimizde var, mazlum haksızda olsa, vatan hainide olsa ve eğer üzerine çok gidilmişse halkın gözünde mazlum knumuna düşer ve biz o mazlumu düştüğü yerden tutar çıkarırız,

Şimdi onlarca, belki yüz ün üzerinde hatalı tüpleri olan pcp ler satıldı halende bayilerde satılmaya devam etmekte, bu hatalıydıda neden başta bunları piyasaya sürdün, çünkü Bismarc ın dediği gibi (Linux proğramı halkın sayesinde gelişiyor) demişti, bu bir yazılım değil, olmadı haydi bir can gitseydi mezara ne işe yarayacaktı, insan hayatı bu kadar ucuzmu ? Termopl İlker bey geçtiğimiz haftalarda 3 - 4 tane at44 silaha regülatör takmak için tüpleri söktüğünde yine şoklara giriyor gördüklerinden ve tüpleri hataları gördüklerini hepsini fotoğraflıyor, uzun bir mektup ile önerilerini yapıyor vs.. hatsana gönderiyor, bunun üzerine bu yeni tüp gelişmeleri yaşanıyor,

Hepimiz arzu ederiz yerli sanayimiz gelişsin, bende çocukluktan sanayiciyim, makinacıyım, benim hatsana verdiğim destek anlamında harcadığım belki cep telefonu parası milyarlarca liradır, her zaman dürüstçe yazdım, öncelikle forum üyelerimin arkasında oldum, 1.nesil patriotu övdüm (hatası olan kurma kolunuda belirterek) 2.nesil patriot çıktığında da yerdim, hatta tetiğini dizaynını yerden yere vurdum, sen misin bunu yapan şeklinde ticari saldırıya maruz kaldım ama bunlara rağmen forumumda hatsana yasak koymadım, bu forumdaki silahlarla ilgili mesajların en büyük yüzdesi hatsan markasına aittir,

Olabildiğince yansız ve dürüst yaklaşımlarım olmasına rağmen benimde bir satıcı olmam hasbel kader sizlerin desteği ile emekiliği bırakıp FX ithalatına girip, Türkiyede pcp silahların, tekmnolojinin artmasında motor olduk, daha düne hadar pcp olarak sadece HW100 var iken, 20 tane AA geldi baktılar ve ciddiye almadılar, ama ne zamanki 90 tane FX 3 ayrı modelde yurda girdi, YataGun kuruldu, eski avcılar bu işin kaymağını yiyenler rahatsız oldular, uzaktan tehditler gönderdiler çekil diye, dinlemedik ve devam ettik, o zamanda FX pcp lerin önünü kesebilmek için bu güne kadar umursamadıkları marka ve model pcp leri Türkiye'ye yağdırdılar, piyasa şenlendi, dahada şenlenecek bekleyin görün,

Ama bizim bu işin ticaretine girmş olmamızdan dolayı, herkes bizden foruma yeni üye olana tavsiye olarak FX alın dememizi bekledi, belki yapmalıydık ama yapmadık "forum ikinci el silahlara yönlendirdik" sorulduğunda şu iyidir şu kötüdür dedik, ama her yazdığımızda ağır eleştirilere maruz kaldık, çünkü bizden beklenti buydu, bundan 1 yıl evveline kadar çok daha özgür yazılar yazan, silah incelemeleri yapan ben, şimdi yazmaya korkuyorum, inceleme yapmaya korkuyorum, Dünyanın en iyi markalarından biri olan FX i getirmemiz suçmuyduda "-bu silahlar hiçmi arıza yapmaz, yapıyordurda yazmıyorlar, yazılanlarda siliniyor" gibi iftiralar bile atıldı, "bir çok FX sahibi kişinin silahları sorunluymuş, özelden birileri ile paylaşıyorlarmışta benden korktukları için burada yazamıyorlarmış" bu bile FX kullanıcılarına yapılan ağır bir hakarettir, FX silah satın alanların 1 tanesi eksiksiz hepside şahsiyetli insanlardır, ve ne onlar mesaj yazmada benden korkarlar nede ben onlara etki ederim, ancak şuda bilinirki biz forumdan doğduk bu arkadaşlarımız henüz FX ler üretime bile girmeden paralarını ödediler destek verdiler, getir biz arkandayız dediler, tabiki önemsiz basit ufak tefek konuları bir markanın yurda yeni girdiği noktada zarar görmemesi, bizim acemiliğimizi üzerimizden atabilmemiz için bize süre tanıdılar, ama sonuçta biz kimseyi madur etmedik, en güzel desteği imkanlarımız dahilinde en iyi şekilde verdik,

Sonuç olarak hatsan yöneticilerinin politikalarını benimsemesemde, yukarıda anlattıklarıma rağmen yerli sanayi olarak tüm üreticilerin desteklenmesi tarafıyım ama canım pahasına değil, denek olma pahasına değil.

• Evet size katılıyorum tüm söylediklerinizde. Bir kere şunu ayıralım siz işin ithalat boyutuna girdiniz ve kötülendiniz. Üretime göre riski daha az ( can tehlikesi anlamında) olan bu konuda yaşanabilecek tüm olumsuzlukları yaşadınız. Sonra ne yaptınız bu iş böyle olmuyor deyip bir pcp tasarladınız ancak Önce kasıma sonra şubata sonra yaza belki 2010 a bekletmek zorunda kaldınız. Bu kesinlikle sizin hatanız değil tamamen krizin getirisiydi. Sonra eser satılacaktı. Çok övüldü siz bekleyin bir görelim dediniz ama bazı arkadaşlar size olan güvenlerinden dolayı hemen eser şöyle eser böyle dediler. Bu hatsan olaylarındada size olan güvenden çıkan çok ses var. İkincisi sizden aldığı örneklerle tavsiyelerle yaylı üretecek olan eser kimbilir ne zorluklarla uğraşıyor hala ama ortada maalesef sonuç yok. Şimdi kim diyebilir ki Hatsan bunları yaşamıyor. Bazı insanlar olmuşken en iyisi olsun der ve mükemmeli yakalayana kadar bekler. Bazı insanlarda aman idare ediversin yeter der. Şuda bir gerçekki bu ülke mükemmeli yakalayacak ülke değil. Bu insanlarda idare etsini haketmiyor. Birileri elini sıkı tutmadığı sürece , birileride işini sıkı tutmaz. Saygılar

• Official Post

Tabiki, hiç bir çıkılan yol hayallerde kurulduğu gibi olmaz, yolda fırtına çıkar, eşkıya saldırır, vs.. vs.. ama insan hayatı söz konusu olduğunda insanlar denek olarak kulanılamaz, pistonlularda istediklerini yapsınlar ama konu pcp olduğunda Lütfen kalte kontrolü ihmal etmeden, deneme yanılmayla değil, gerekirse üniversite hocalarından yardım alınmalı ve emin olduktan sonra satışa sunulmalı. Ama benim bu satırlarım bile maalesef bazıları tarafından ticari kaygı olarak algılanıyor ve inanın bu işin ticaretine girdiğime pişman oluyorum, sırf yazdıklarım baştan ön yargılı okunduğu için.

• Ticarete girmeyip yazsanız bunları "Ticarete atılacak belli " deyip yine önyargılı okuyacak bir milletiz maalesef.Ticaret yaparken "hatsan süper" deseniz "bayilik alacak belli"deriz. Elbet baltalarız kendimiz hariç herkesi. Bu arada emporto arkadaşıma kolay gelsin diyorum. Ufacık silahı söktüm keyif almasam bu tür işlerden bırakırdım valla. Umarım herşey yolunda gider modifiye bir at44 ü olur.

• Evet Hatsan bir şekilde pcp üreterek forumlardan da ders alarak zaman içersinde hatalarını düzeltmek suretiyle düşük bütçeli havalı silah severleri de pcp sahibi yaptı. Tabiki işçiliği kalitesi vs bu fiyata göre ayarlandığı için çok da birşey beklemediğimizi her zaman söylüyoruz. Burda bahsedilen ve kesinlikle katıldığım en önemli husus insan hayatı, hatsan bu konuları ciddiye alarak insan hayatını tehlikeye atacak üretim hatalarının önüne geçmeli. Bu son tüp değiştirme olayı hatsan ın da birşeyler yapmaya çalıştığı ve bir adım attığı anlamına geliyor, inşallah böyle devam ederler de tüketici sorunlarını dinleyerek git gide daha başarılı pcp lere imza atarlar.

Tüm hatsan kullanıcıları yeni tüplerden talep etmeli yani tüp değişimi için başvurmalı ve kargo onlardan olsun kendinden olsun yollamalı değiştirtmeli, can güvenliği herşeyden önemli

Biraz da başlığın ana konusundan bahsedeyim: Tüfeği bu saat oldu daha yeni topladım, şu an sorunsuz çalışıyor saat geç olduğu için testlerini yapmaya çok fırsatım olmadı, şu an 200-150 bar arası 970-910 fps lerde atış yapıyor, atışlar arası hız kayıpları stabil düzeyde seyrediyor ve gariptir ki bu hızlarda tüp canavarı olan tüfek daha az gaz harcamaya başladı ve bu hızlarda 3 şarjör atılabilecek duruma geldi.

Hava transfer portunun oring 'i parçalanmıştı onu değiştirdim, namlu dış ve iç oringlerini değiştirdim, tüp oringlerini yeniledim çekiç yayı ayar vidasını yayı ideal duzeyde gerecek şekilde tekrar ayarladım bunu yaparken skyplume ın da bahsettiği gibi bir arar 1045 fps leri zorladım ;şrofls;. şarjör çevirme tırnak mekanizmasını biraz daha rijit hale getirdim laçka çalışıyordu şimdi daha kararlı çalışıyor, emniyet açma kapama mandalım çok büyük bir kuvvetle itildiğinde ileri gidiyordu bununda ayarını yapıp sıkışıkığı engelledim.

Şunu belirtmek isterim tamamen şahsi kanaatim ama tüfeğin iç parçalarındaki işçiliği pek beğenmedim hep üretim izleri hatalar çentikler çizikler var, belki fonksiyonları çok etkilemiyor ama temiz bir işçilik yok, kalıp izleri cnc izleri işlem çapakları hep belli, özellikle bunun bir konuda çok zararı oluyor, tüfek tam bir oring canavarına dönüşmüş nasıl oluyor derseniz: sıfır bir oring i mesela namluya takıyorsunuz namluyu yerine takarken içeri iterken çapaklı kalıp izli işçilikle dolu yatakta oringler yıpranıyor, iki kere namlu sök tak yapınca sıfır oring kesiklerle doluyor tekrar atıp yenisi ile değiştirmek zorunda kalıyorsunuz, belki bu sadece benim silah için böyledir bilmiyorum ama tüpte ve namluda tam 3 kez yeni sıfır oringleri heba edip değiştirdim.

Dediğim gibi fazla test imkanım olmadı yarın ki ankara Team atış buluşmasında açık havada atış, isabetlilik ve krono ölçümleri testlerini yapıp tam sonucu elde edeceğim, belkide bu kadar çabam boşunadır hatsandır ne yapsa yeridir, belki yine yarın ki saha denemelerinde saçmalar ;şrofls;.#hims

Herkese saygılar

Hatsan AT44WX-10 .22 + Nikko Stirling Targetmaster 10-50x60 MD

Pek yakında : Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD :love:

Hatsan Mod 95 Sas 4.5 Cal + Gamo 3-9x40

Diana Mod 26 4.5 Cal + Optima 1x40 RedDot

FX Revolution .22 + Nikon Buckmaster 4.5-14x40 Mil Dot

ankarateam.png

• Gece 2 olmuş hala uğraşıyorsunuz. Umarım buna değer. Eğer bu 3 şarjör işini isabetli bir şekilde sonlandırırsa bu tüfek, tüm yorgunluğa değecek gibi. Bu çapak olayı her tüfeğinde var maalesef. Bende mod25 in keçesini sanırım .... ;şrofls;. Bu yüzden diyorlarmış meğerse aldığınız gibi sökün gresleyin çapakları temizleyip takın. Ben söktüm yağladım çapak temizlemeden taktım. Bu arada sonuçları bekliyorum valla aklımda bu silah varken birde güzel sonuçlar çıkarsa bir pcp sahibide biz oluruz. Saygılar

• Emporto elinize sağlık. bazen ben de raider i keyif olsun diye sökebildiğim yere kadar söker, o ringleri değiştirir, yağlar, toplarım. insana başka keyif veriyor bu yapılan iş. namlu yatağındaki çapaklar ve o ring kesmesi, at 44 wx 10 un ortak sorunlarından birisi . tetiği yumuşattın mı bilmiyorum ama standart haliyle at 44 lerin tetikleri çok sert. tetik ayar vidasının altındaki yayı çıkarınca tetik oldukça yumuşuyormuş. iyi atışlar.

6-24*50 tasko

• Şunu belirtmek isterim tamamen şahsi kanaatim ama tüfeğin iç parçalarındaki işçiliği pek beğenmedim hep üretim izleri hatalar çentikler çizikler var, belki fonksiyonları çok etkilemiyor ama temiz bir işçilik yok, kalıp izleri cnc izleri işlem çapakları hep belli, özellikle bunun bir konuda çok zararı oluyor, tüfek tam bir oring canavarına dönüşmüş nasıl oluyor derseniz: sıfır bir oring i mesela namluya takıyorsunuz namluyu yerine takarken içeri iterken çapaklı kalıp izli işçilikle dolu yatakta oringler yıpranıyor, iki kere namlu sök tak yapınca sıfır oring kesiklerle doluyor tekrar atıp yenisi ile değiştirmek zorunda kalıyorsunuz, belki bu sadece benim silah için böyledir bilmiyorum ama tüpte ve namluda tam 3 kez yeni sıfır oringleri heba edip değiştirdim.

Bu dediğiniz sorun benim tüfektede var iki kere namluyu söküp taktım dış oringler bu hale geldi..Bu tüfeğin bütün oringlerini nerden bulabilirim acaba arkadaşlar?
    [img=http://img257.imageshack.us/img257/9528/16087975.th.jpg]

• olaya netlik kazandıralım tüpler değişiyormu yani bu hatsanın fabrikası tüp değişimini yapacakmı