Ülkü abinin elindeki tüfek

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

Resimdeki tüfeğin dipçiğine bantlı elektronik şeyler ne kablolar falan tetikde yok yanlış görmediysem?At44 mü o tüfek?

Evet AT44 o tüfek, Üstad Ülkü abinin selenoid çalışması, tüfek Hızlı hakanın, prototip anlamında bugün test atışları yapıldı akşama kadar ve sorunda çıkarmadı, o gördüğünüz elektronik devre 1/6 kadar küçülecek ve kundak içine girecek, tetik var zor görülüyor çünkü mikrosviç halinde şu anda, bu konu ile ilgili Ülkü abi bir başlık açar ve anlatırsa aydınlanılır.

• AT44 ü selenoidli ve elektronik tetikli yapmak acaba bir tür elektronik regülatör çalışması mı (yani yüksek basınçta güçlü vuran selenoid, düşük başınçta daha güçsüz vurup sabit bir hızla atış yapma şansı olabilir mi?)

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Tahminimce Ülkü abi'nin amacı da o zaten.
    Bu arada sıhhatler olsun Ülkü abi... =)

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Ben hala AT44 e takıldım, piller drozd daki gibi kundakta ön Hatta tarafa tüpün altına bir yuva oyularak yerleştirilebilir.

Hatta kapasitörler ve elektronik de tüpün altına kundağın içine alınamaz mı?

[Resim Engellendi: http://lapetoire.free.fr/public/mod%20epaule/D/drozd.jpg]

Ya da : Dipçiğin içi oyularak piller yerleştirilir, dipçik pedi de kapak olarak kullanılabilir.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• zaten devre tüpün yanına ön tarafa piller de arka tarafa doğru yerleştirilecek hatta ülkü abinin şovları devam edecek

• Tahminimce Ülkü abi'nin amacı da o zaten.
    Bu arada sıhhatler olsun Ülkü abi... =)

bi dakka o resimdeki kişi mustafa serdar bey değilmi

Weihrauch hw 97 k 4.5 mm. ;tufey#

• ben ülkü beyi yani resimdeki kişiyi mustafa serdar bey zannediyordum kusura bakmayın
    ^^

Weihrauch hw 97 k 4.5 mm. ;tufey#

• vallahi ben de mustafa bey diye biliyordum .ohalde ben bunca zamandır fx tanıtım videolarındaki Ülkü Bey i Mustafa Bey diye izlemişim. ;şrofls;.

6-24*50 tasko

• +1000000000000 bende bunca zamandır mustafa bey diye megersem ülkü beyi mustafa serdar bey zannetmişim :!: :him:s

huglu süperpoze 12 calibre

mke çifte 12 calibre

hugsan otomatik 4+1 12 calibre

hugsan otomatik 4+1 12 calibre

ford c max 1.6 182 hp ecoboost

• vallahi ben de mustafa bey diye biliyordum .ohalde ben bunca zamandır fx tanıtım videolarındaki Ülkü Bey i Mustafa Bey diye izlemişim. ;şrofls;.
    +1000000000000 bende bunca zamandır mustafa bey diye megersem ülkü beyi mustafa serdar bey zannetmişim :!: :him:s

;şrofls;. ;şrofls;. ;şrofls;. +11111111111

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• PCP ve benzeri silahlarda, valfi açmak için, yay-çekiç sistemi yeine solenoid kulanılması yeni bir şey değil.
    İlk olarak ingiliz Stephen Harper tarafından 1980 yılında denenmiş. Harper, geliştidiği sistemi, kendi imalatı Harper Classic Wolf isimli tabancada kullanmış ve 1996 yılında patentini almış. Daha sonra Daystate ile yapılan ortak çalışmalar sonunda, Daystate'in elektronik modelleri ortaya çıkmıştır.
    CDT (capacitive discharge technology) olarak adlandırılan sistemin çalışması, batarya voltajının yükseltilerek bir kapasitöre yüklenmesi ve bu depolanan enerjinin, tetige basılması ile solenoid bobinine boşaltılması gibi basamaklardan oluşuyor.
    Güç boşalımı esnasında oluşan kuvvetli manyetik alan solenoid nüvesini hızla ileri hareket ettirerek valfe vuruyor. Bu darbenin şiddeti, kapasitör voltaj seviyesi ve deşarj süresi ile değiştirilebiliyor.
    Elektronik tetik sistemi sayesinde ideal tetikler tasarlanabiliyor. Yay-çekiç sisteminde yaşanan vibrasyon, çekiç sekmesi gibi sorunlar olmadığı için hava harcaması azalıyor ve atış stabilitesi artıyor.

Resimlerde görülen, delikli pertinaks üzerine monte edilmiş bir test çalışmasıdır. Nihai ürün, el kundağı içine gizlenebilecek boyutta olacak. Bataryanın ise dipçik içine yerleştirilmesi düşünülüyor.

CDT hakkında bir yazı :
    http://www.airgunsofarizona.co…-%20CDT%20information.pdf

• :thumbup: Merakla çıkacak sonucu bekliyorum.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Yalnız sistemin tek bir handikapı var... Pili bittiğinde tüfek atış yapmıyor ;,;-

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.

• Yalnız sistemin tek bir handikapı var... Pili bittiğinde tüfek atış yapmıyor ;,;-

Kadı kızının da kusuru olurmuş.
    Kulandığım pil airsoft silahlarda kullanılanlardan. 8.4V 1100 mA. 8.4*1.1*3600 = 33264 jül . Silah her atışta 6 jül harcıyor. %60 verimle çalışsa, tam şarjlı halde 3000 atışı geçer. Daha güçlü bataryalar, yedek batarya veya kalem pil adaptörü de mümkün.

• 3000 atısta bır pıl sarj etmek her 40-50 atıstan sonra pompa basına gecmenın yanında hatırlanmıyacak bı ayrıntı bence. ergonomı hıc sorun olmaz oyleyse. elektronık tetıklı bı pcp kullanırsınız ama hıcbı kulfetı olmaz. ;keyfs;

STRIKKER WORTEX

• 3000 atısta bır pıl sarj etmek her 40-50 atıstan sonra pompa basına gecmenın yanında hatırlanmıyacak bı ayrıntı bence. ergonomı hıc sorun olmaz oyleyse. elektronık tetıklı bı pcp kullanırsınız ama hıcbı kulfetı olmaz. ;keyfs;

hicbir külfeti olmaz derken ?

(FX Gladiator DA(.22)
    AT44WX10(.22)
    hw45 (.177)
    crosman 2240
    crosman 2250B
    webley patriot (.22) 1.nesil