30 Mayıs 2009

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese merhaba; bize bir haller oldu, kışın kar altında neredeyse her hafta kalabalık bir kadroyla buluşurken havalar ısındıkça buluşmalar bozuldu. Ben yarın sabah 06:00 gibi 1. olmadı (bazen akşamdan kalanlar olabiliyor ;şrofls;. ) 2. çamlıkta olurum.

• Ben de yarın sınavdan çıktıktan sonra uğrayabilirim ama kesin değil.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Uyanamadım :wacko:

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Bir balık macerası yüzünden katılamadım :(

kaçan balık büyük olurmuş, 2 kg lik iri bir turna ile 2-3 dakika süren savaşımızdan ne yazıkki o galip çıktı, bunu nasıl becerdi anlayamadım...

bu gün su üzerinde mesafe ölçmek için bir hayli deneme yaptım, yaklaşık 50 pellet. ;tufey# (hw97k) ile. sonuç beni bir hayli şaşırttı :!: bilmem inanırmısınız pelleti attıktan 5-6 saniye sonra yaklaşık 400-420 metre uzaklıkta merminin suya düşüş şiddeti harikaydı, Pellet sudan yaklaşık 20-25 metre mesafe yükseklikte suya paralel olarak atıldı (tabi avantaj olarak hiçbir rüzgarıın olmaması suyun pürüzüz olması pelleti net bir şekilde görmemi sağladı) bir hw97k 400+ metre bir mesafeye rahatlıkla gidiyorsa, Acaba PCP'ler için ne sonuçlar doğar bu gün hep bunu düşündüm :)
    söylediğim mesafede kesinlikle bir abartı yoktur. özellikle eve geldiğimde google earth ile kontrol ettim. atış yaptığım nokta ile tahmini pelletin suya düştüğü noktayı ölçtüm, buyrun bu da fotosu.

[Resim Engellendi: http://img43.imageshack.us/img43/6692/adszxbp.jpg]

Köksal 26.05.1984
    ANKARA A Rh (-)

ankarateam.png

• Yaklaşık kaç derece açı ile attınız ?

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.

• Yaklaşık kaç derece açı ile attınız ?

Sudan 20-25 metre yüksekten ve suya paralel olarak yapılmış atış..Suya yapılan atışlarda mesafe tahminin yanıltıcı olabileceğini düşünüyorum ancak ne kadar yanıltıcı olsa da bu kadar gitmesi ilginç.300 ölçseydiniz mesafeyi şahsen ben ona da şaşırırdım.

Sİz süt içerken ,biz rakıdan balığın hesabını soruyorduk.Kırmızı rujlu kadınlar turnusol kağıdını turuncuya boyarken yüzümüz kızarıyordu,utanıyorduk

Huğlu çift tetik 12/71 çifte (baba yadigarı)
    huğlu çift tetik 16/76 çifte (dede yadigarı)
    Torun 307 lihgt 12/66 sp (24-32 gr arası çok tatminkar)
    hatsan torpedo 150 (bozuk bir dürbünle paslanmayı beklemekte)
    Hatsan at44 WX10 LW(sonunda)
    zoraki 4.5mm

• 16fpe güce sahip bir tüfeğin maksimum menzilini chairgun 28derecelik atışla 458metre olarak hesaplıyor.
    Zaten 100metrede şişe kıracak enerjiye sahip bir peletin 300metreden az menzile sahip olması tuhaf olurdu.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• dün Kamuran ile sabah 06.15 gibi buluşup 9.00a kadar atış yaptık. sonra köy kahvesinde çay-poğaça-muhabbet ardından evlere dağıldık.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Geçen haftadan beri İstanbul'dayım,işler sanırım bir ay daha sürebilir. Temmuz ortasında Ankara'dayım atışlara kaldığımız yerden devam ederiz, hepinize selamlar. ;şrofls;.

• Abi biz onun 1 günde cılkını çıkartır pellet manyağı yaparız. Hatta reseti falan bozulursa üzerinde 9mm delik açılması da kaçınılmaz olur ;rofl.;+;tuftabV#

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Abi biz onun 1 günde cılkını çıkartır pellet manyağı yaparız. Hatta reseti falan bozulursa üzerinde 9mm delik açılması da kaçınılmaz olur ;rofl.; +;tuftabV#

Murat Onu sen yaparsın başkası karışmaz... ;şrofls;. ;,;-

A Takımı Üyesi

• Daha havalı olur abi ;keyfs;

Zoraki HP-01 Ultra .177