WALTHER 8-32X56 TÜFEK DÜRBÜNÜ

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • WALTHER 8-32X56 TÜFEK DÜRBÜNÜ hakkında bilgisi olan varmı mildot varmı :him:s kullanıcıların önerisi nedir.dürbünümü değiştirmek istiyorum sizce bu dürbünü almalımıyım ?

FX Typhoon T12 & GAMO 6-24X50 AO
    ARMTAC RS-X2 ;tufey#

• Bahsettiğiniz dürbün büyük ve ağır olacağından sadece destekli atışlarda kullanışlı olacaktır.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• mildot varmış bunu öğrendim.ağırlığı nedir bilen varmı? şu andaki dürbünüm 600 gr 100 gr fazla olması o kadar büyük problem olmasa gerek ?

ARMTAC RS-X2 ;tufey#

• t12 ye bu dürbünü taktığımızı düşünürsek fx gladıator ün dürbünsüz çıplak halindeki ağırlığana eş değer olması lazım :him:s reddotlu fx gladıator ayak da serbest atışlarda beni hiç yormuyor,73 kilo çıta gibi adamım ;şrofls;.

ama imzanızdaki gamo 6,.24,54 dürbün ile bu dürbün arasında pek bir fark varmı :him:s değiştirmeye değermi orası size kalmış,

• önden paralax olayı beni bihayli yoruyor yandan kumanda daha kolay gibime geliyor.ayrıca yakınlaşması 32x ve görsel olduğunu düşünüyorum ama en önemisi paralaks olayı.sizce değermi ?

ARMTAC RS-X2 ;tufey#

• bende yandan çarklı da var,atacağım mesafeye göre netlik ayarını yapıyorum daha da oynamıyorum,sık kullanılan bir ayar kolu deyil bana göre,bende önden paralax ayarlıda var,pek şikayetçi deyilim,
    yandan çarklının tekerini takınca bazen ister istemez elim dokunuyor yahut bir yere sürtünüyor netlik ufak da olsa bozuluyor,onun için paralax tekeri takmıyorum,bence nikko dürbün bulabilirseniz alın son noktayı koyun, 24 zoom bana yeterli ,bende 10.40x50 dürbün var,bir kaç kez deneme atışı yaptım yüksek zoom da 40 zoom uzak mesafeye,yemedi vuruş noktam oldukca değişti, 2 kale direğini düşünün sağdakine atıyorum soldaki kale direğine isabet alıyor,asıl vurmak istediğim hedef görüntü dışında,pellet namludan çıktığın an hemen asıl vurmak istediğim hedefe bakıyorum dürbün den,bu da keyif vermiyor, yaptığım uzak mesafe atışlarında 214 ve 253 de 24 zoom 300 metre de 12 zoom kullanarak atış yaptım,

bende orjin bir nikko dürbün bakıyorum, 10.40x50 ve 3.12x44 dürbün var bunların netliğide güzel ama orjin bir nikko her zaman daha güzeldir,

• bilgi için teşekkürler.hiç böyle düşünmemiştim saol....

ARMTAC RS-X2 ;tufey#

• 1 inç olduğunu sanmıyorum ama araştırmadım. Yüksek büyütmede uzak mesafeye atarken klikler kurtarmayabilir. Yükseklik ayarlı ayak da kullanmanız gerekebilir.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• 25.4mm yani 1 inch

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• şahsen bu dürbünü yaylı silahta denemezdim.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Sayın site üyeleri yeni Walther 8x32x56 tüfek dürbünü aldım. Dürbün çok güzel çok net görüntü veriyor ama FX T12 orjinal saklama kutusuna ve tüfek kılıfına sığmıyor ayar düğmeleri çok yüksek. Dürbünü kutu ve kılıfa sığdırmanın bir yolu varmıdır.

FX ROYAL 400 ++++Hawke Varmint 25 SF 6-24 *44
    6 lt Scuba 300 bar+dolum aparatı

• Sığması gerekir. Bence bir kaç değişik pozisyonda yerleştirmeyi deneyin. Kilitler size bakar vaziyette tüfeğin namlusu solda ve size bakar vaziyette dürbünün baktığınız kısmı karşınızda yukarıda duracak şekilde deneyin. Ben o şekilde moderatörsüz sığacağını düşünüyorum. 35x56 dürbün ile hw100 üm o çantaya bir tek o pozisyonda sığıyor. Sidewheel takılıyken hiç bir çantaya sığmaz.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776