Smith & Wesson Air Pistol 8" Chrome .22 (5,5mm)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bu arada Mustafa abi benim Walther cp 88 i biraz sökim dedim ama işin içinden çıkamam diye vazgeçtim.Ama cım tüpünün ayarı varmı veya deliği geniştetip hızını arttırabilirmiyiz diye ,yani 60 tane atmasında 30 atsın 20 atsın ama tam atsın.böyle bir olay mümkünkü cp88 lerde... ;) £tabanxalı$ £tabanxalı$ £tabanxalı$

safir T14 compact s : 36 calibre

atüs tek kırma : 9 mm

WALTHER CP 88 Co2 COMPETİTİON : 4.5 mm

£tabanxalı$ !!! :love: :love: BİLDİKLERİN SENİNLE MEZARA GİDECEKSE NE ANLAMI VAR BİLDİKLERİNİN :love: :love: !!! ;tufey#

;atlı{#

• Official Post

Bu arada Mustafa abi benim Walther cp 88 i biraz sökim dedim ama işin içinden çıkamam diye vazgeçtim.Ama cım tüpünün ayarı varmı veya değili geniştetip hızını arttırabilirmiyiz diye ama bişey anlayamadım.böyle bir olay mümkünkü cp88 lerde... ;)

Bu konuyu en iyi Üstad İlker anlatır. ;) çünkü onda var idi bu silahtan.

• her şey mümkündür imkansız zaman alır da hiç 88 lik sökmediğimden hemen şöyle yap et diyemem söken arkadaşlar yardımcı olurlar saygılarımla :D

• alıntı sahibi Mustafa SERDAR

Bu konuyu en iyi Üstad İlker anlatır. ;) çünkü onda var idi bu silahtan.

abi o arkadaş kim nick ney valla profile baktım öyle biri yok simi olabilir ama nicki değişik bir isim herhalde ona soralım... :wacko:

£tabanxalı$ !!! :love: :love: BİLDİKLERİN SENİNLE MEZARA GİDECEKSE NE ANLAMI VAR BİLDİKLERİNİN :love: :love: !!! ;tufey#

;atlı{#

• sayın silah arkadaşım benim adım ilker

• selam ilker abi abi diyorum yaş 41 gösteriyor o yüzden benden biraz büyüksün diye bende bu arada 36 oldum.Neyse abi bu cp88 lerde böyle bir olay mümkünmü yani gazını açıp hızını arttırmak gibi yani 60 tane değilde misal 30 atsın 20-25 atsın gibi ama tam atsın...olabilirmi olamaz mı? :(

;atlı{#

• neden olması forumda daha önce yazıldığı gibi prensipler pcp içinde co2 içinde aynı ,valf açık kalma süresi ni artırarak peletin ardına daha çok itme gücü sağlamak için valf kapama yay gücü azaltılır ,valf açma çekiç yayı gücü arttırılır .bunun ince ayarı en kolay krono ölçümleri ile test edilebilir yoksa basit delme derinlik testide uygulana bilir kitap dergi gibi mesele valfi gereğinden fazla açık bırakıp gazı ziyan etmemektir.mustafa serdar bey gibi işi abartırsan hem çapı büyütmen hem namlu boyunu uzatman gerekir .böylece bir tüple 10-15 atış ancak yapılır bilginize saygılarımla

• abi çok bilimsel bir açıklama oldu ama ben bişey anlamadım yani benim gördüğüm horoz yayı var valf açma yayı nerde onu içini açıp görmek gerekiyor.Fazla oluyosam kusura bakmayın.Ha birde elbetteki Mustafa abinin ki kadar değil ama bende de var o huy.Ah biraz teknik detay bilgim olsa neler yaparım neler de daha çok toyum bu konuda.Yoksa işin mantığını çözsem hiç durmucam.Gece gündüz çalışır yaparım yanii.Olsun 10 -15-20 atsın ama tam atsın.Sonuçta tüp ün tanesi 1YTL nolacakki.50 tane atacağıma 20 atne atarım ama tam atarım.Ama bu simit&wesson 8'' de beni baya bir meşgül etmeye başladı.Herhalde bu yolda ilerleyecez gibi.Ama cp88 in hızını 150-170 lere çıkarsam bana yeter gibi gelliyor.Ama tabi bu işe bir başlayınca herhalde Mustafa abi gibi ipin ucu kaçıyor sanki yazılardan onu anladım.Olsun ben razıyım.Kaçsın be abiii. £tabanxalı$

;atlı{#

• ne demek sayın silah arkadaşım rica ederim forumun amacı tamamen bilgi paylaşımı nacizane tecrübelerimizle yardımcı olabilirsek ne mutlu :D
    benim tavsiyem silahı transfer valfinin dikkatlice söküp çalışma şeklini iyice kavradıktan sonra yapılacaklara kara vermektir.
    mümkünse bir gözlemci ile söküm yapın sağa sola fılayan parçaları siz göremezseniz arkadaşınız görbilir ;kihhik,
    yayları kesmeyin tansiyon artırmak için çekiştirip uzatmayın yenisini yaptırın orjinalini saklayın
    yay tansiyonlarını tel çapını değiştirmeden tel kalınlığı ile oynayarak aynı şekilde imal ettirin.horoz yayı çok az daha kalın telden valf kapama daha ince telden.
    hertülü modifiyede temel prensip hiç bir şekilde geri dönüşü olmayan orjinal parçalara zarar vermeden çalışmaktır.
    yeterli yedek parçayı temin etmeden modlama yapmayın mesela ben her sökümde tüm oringleri deyiştiririm çok ucuz malzeme .
    modlama sonucu silah mekanizma bozulursa ben bozulmam moralimi bozmam yenisini alırım canım sağolsun diyemeseniz baştan vazgeçin bilginize saygılarımla

• Sevgili ilker abi silahı söktüm tetik yayına ulaştım fakat valf yayını sökemedim ona göre çatal bir tornavida gibi bişey lazım herhalde oda bende yok.Birede yay çok sert yani valfteki, fırlama rizki var ,bunu açmanın yolu nedir. ? ;$.,

Tetik yayının nekadar yani kaç mikron kalınını yaptırim ve valf yayının kaç mikron incesini yaptirim.bir değerleri varmı sizce...

Asla orjinallerini bozmicam tabide birde bunu toplaması var önümde resimli dağılmışı varda toplaması yok #hims nasıl toplayacam bakalım ama dağıtmışken ben bu işi yapmak istiyorum.Herhalde biraş uğraşır toplarım resme baka baka ?(

Birde ilker abi varsayalım sadece tetik yayını güçlendirmek yeterlimi hani valf yayını sökemessem sonuçlarda artış olurmu? 8|

;atlı{#

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen özcan ().

• bu silahı ben hiç sökmedim iç mekenizmasını tanımıyorum o yüzden sadece temel teoriden bahsedebilirim .yayları tel kalınlığının kaç oduğunu ölçüp % 10 ,%20 oranında değişiklik yapıp deneme yanılma yöntemi ile neticeye varılabilir.kolaylıklar dilerim saygılarımla

• CP88 için yabancı forumlarda uğraştığına değecek kadar bir artış olmuyor deniyor.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• söktüm abide sökmez olaydım takmak için sabah 5 e kadar uğraştım.Takamadım sonunda söke taka denem yanılma yöntemiyle başardım ama bu sefer başka bir sorun çıktı yani yeni yay yaptırdım fakat valf haznesi çok hassas olduğu için tekrar takmak baya bir sorun uğraştırıyor.Ama kimse denemesin özelliklede walther i çümki gerçekten çok ince ayrıntı var önümde resim olduğu halde bile hala zorlanıyorum.o yüzden bu işi kimse denemsin tavsiye eetmem.Hala parmaklarım acıyor.Bkalım artık ayrın veya müzait olduğumda bizar daha uğraşacam çok riskli arkadşlar kimse denemesin... :S

;atlı{#

• Görünümü mükemmel bir silah olmuş, tebrikler. Tabancaları sevmiyorum (havalı olanları) ama bu hakikaten güzel olmuş.

• söktüm abide sökmez olaydım takmak için sabah 5 e kadar uğraştım.Takamadım sonunda söke taka denem yanılma yöntemiyle başardım ama bu sefer başka bir sorun çıktı yani yeni yay yaptırdım fakat valf haznesi çok hassas olduğu için tekrar takmak baya bir sorun uğraştırıyor.Ama kimse denemesin özelliklede walther i çümki gerçekten çok ince ayrıntı var önümde resim olduğu halde bile hala zorlanıyorum.o yüzden bu işi kimse denemsin tavsiye eetmem.Hala parmaklarım acıyor.Bkalım artık ayrın veya müzait olduğumda bizar daha uğraşacam çok riskli arkadşlar kimse denemesin... :S

Özcan sorduğun soruya önceden çok mantıklı bir cevap vermiştim. Hatta senin için hususi yabancı forumlara girip araştırma yaptım ve CP88'in modifiye yapmaya değecek bir artış sağlayamadığını söyledim. Yine de açtın uğraştın. Burada birbirimize yardımcı olup tecrübelerimizi paylaşıp tavsiye vermeye çalışıyoruz. Laf olsun diye konulara mesaj yazmıyoruz. Lütfen bir daha dikkate al olur mu. Kolay gelsin. İnşallah tabancana zarar vermezsin.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Teşekürler TheNighHawk arkadaşım;

Birileri uğraşmış bir sonuç alamamış bende alamayabilirim.ama sonuçta bazı teknik bilgilere ulaşıyorum.sen bilmelisinki bir boyacı bile boya rulasını eline almadan ondan akan boyadan üzerinde sıçramadan boyacı olmayacağını bilir.Bizde eyvallah dedik.Uyarı için sağol.Zaten ben arkadaşlara şimdilik sakın ha diyorum.Bekleyin şuan için birşey yapmayın ben sonuca ulaşırsam sizde deneyin derim yoksa şimdilik kimse bişey yapmasın.ama cesaret el beceri mantık ve birazda parayla birleşince bişeyler ortaya çıkar yoksa sen sonuna kadar haklısın kimse bu işin sonunu kestiremesse zararlı çıkacaktır.Yabancı siteleri de hiç araştırmadım.Modifiye konusunda daha yeniyim ama mantıksal olarak teknik bilgim oldukça iyidir.zamanla siz de şaşırcaksınız sabırla bekleyelim görelim derim...Lütfen bu sözlerim sakın yanlış anlaşılmasın.ukalalık da değil ama ben seviyorum bişeylerle uğraşmayı herkesin yaptığı şeyler benim ilgimi çekmiyor.sınırları zorlamayı severim diyelim... ;)

;atlı{#

• Ben sadece arkadaş tavsiyesi vermek istedim, tabii ki uğraşmakta serbestsin. Elinin bu işlere yatkın olduğu anlaşılıyor. Ama sonuçta silahtan olmak da var. Yanlış anlamamana sevindim. Kolay gelsin iyi haberlerini bekliyorum.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• şimdi bu bebekden alsak bir tane modlayamadıkdan sonra mustafa abinin silahına bakar dururuz resimlerden :S

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• Eline saglık çok güzel olmuş.Bende 1 aydır bende bu tarz bir silah alacam ama karasız kaldım aynı zamanda ankarada düzgün bir silah bulamadım

Senin ve ya bana arkadaşların tavsiye edebileceginiz silah modellerine ihtiyav var.Cogunlukla toplu silahlarla ve metal olanlarla ilgileniyorum.Hele birde ankarada alabilecegim bir yer varsa bana söylerseniz cok memnun olurum .

Dışkapı av market te var aynısı. Bugün gördüm :) Ulustan dışkapıya giderken, dışkapı köprüsüne gelmeden hemen solda ve köprünün dibinde. Orayı bir bakın isterseniz. Dükkan çok uzun. En diplerde havalı bölümünde, vitrinin içinde silah. Nokta adres verdim valla :thumbup:

• 725 fps mı allahım hayalım bu ıste ;d; mustafa bey cogu yaylı tufekten bıle guclu olmus bu eserınız tebrık edıyorum bu arada bırbaska sıtede yazılarınızı okuyodum uzunca bı sure gormeyınce az arastırdım burdaymıssınız pesınızden geldım :thumbdown: ılk mesajım sımdı kayıt oldum herkese selamlar

STRIKKER WORTEX