blizzard s10-aa s410

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • herkese selamlar.

mükerrerlik oluşturmak istemezdim ama daha derli toplu olarak

ustalardan, üstadlardan, yorumculardan, forumculardan yardım istiyorum.

aklım karışık, cüzdan buruşuk. +- leriyle iki silahtan handisini tavsiye edersiniz? eva beni 6 ay, aa 12 ay sarsar.

aslen garip biraz da hatundan tırsar. u½%; :him:s

• bende senin gibi çok arasında geldim gittim arkadaşım.. geceleri gözüme uyku girmedi düşünmekten ama sonunda evanixde tercihimi yaptım iyikide yapmışım eğer sende benim gibi yeni başlıyor isen evanix seç başın ağrımaz diyorum karar senin tabikide.....

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• Evanix ve AA kıyas kabul etmez silahlar. Bunun tek cevabı AA tabii bulabilirseniz ^^

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Evanix ve AA kıyas kabul etmez silahlar. ^^

katılıyorum AA kıyaslanamaz tabikide ama yok işte benim aldığım evanixde AA nın kopyası malum üstten bolt olayı sadece... ;kihhik,;kihhik,

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• Evanix ve AA kıyas kabul etmez silahlar. Bunun tek cevabı AA tabii bulabilirseniz ^^

+27

:)

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• Evanix kullananlar darılmasınlar, ama AA'ya tek üstünlüğü fiyatıdır.

işin özü Evanix AA ile kıyaslanacak silah değildir.
    -güçlüdür ama istikrarsızdır, 10 atışta bir doldurmakta fayda var. regülatör takılırsa istikrar kazanıyor.
    -fiyatı uygundur
    -güzel kundak rastlarsa göze hitap eder (ama AA her zaman daha yakışıklıdır).
    -av silahıdır (ülkemizde havalıyla av yapmak yasaktır)

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• bende senin gibi çok arasında geldim gittim arkadaşım.. geceleri gözüme uyku girmedi düşünmekten ama sonunda evanixde tercihimi yaptım iyikide yapmışım eğer sende benim gibi yeni başlıyor isen evanix seç başın ağrımaz diyorum karar senin tabikide.....

sn burdurlu hemşehrim bütçe nedeniyle ve bir de sn mataracının belirttiği gibi halen AA bulunmuyor (bu da benim züğürt tesellim) galiba ben de evayı seçeceğim. Ama hala cesaretimi toplayamadım. cevap veren kardeşlerime ve tüm foruma saygılar. :)

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen nisanci ().

• sn RaptorX siz de konuyu çok güzel özetlemişsiniz. katılmamak elde değil. evanın fiyat uygunluğunun yanında gücü de biraz fazla diyebilir miyiz hani biraz daha teselli olsun diye.

bir de Mrmataraci yazarken nick'i eksik yazmışım afvola; saygılar

• güçlüdür ama istikrarsızdır, 10 atışta bir doldurmakta fayda var. regülatör takılırsa istikrar kazanıyor

bu özellik sizi bu hobıden sogutabılır.yanı bır yere nısan alacaksınız,ve neredeyse her atısta bır atıs noktanız assagı kayacak.keske cok guclu olacagına,stabıl olsaydı

Webley Patriot I.Nesil 22 cal m;s,S
    Webley Stingray II.Nesil 177cal + Optima 3-9x44E ;tufey#

www.enfarklisi.com

0 RH (+)

• FX T12 al.

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• bu özellik sizi bu hobıden sogutabılır.yanı bır yere nısan alacaksınız,ve neredeyse her atısta bır atıs noktanız assagı kayacak.keske cok guclu olacagına,stabıl olsaydı

arkadaşlar eva bu kadar kötü bir silah değil emin olabilirsiniz hem 10 atışta bir doldurulaak die de bir kaidesi yok 200 bardan 150 bara inesiye kadar 30 mermi rahat sorunsuz atıyorum istikrarıda gayet güzel (tabi 100-150 metre denemedim ) yeni başlayan arkadaşlar için ideal ve bütceye de gayet iyi .....

Nisancı arkadaşım burdurun neresindesin bilmiyorum sana özelden mail attım istersen tanışırız silahı yakından görme ve kullanma imkanı verebilirim sizin için ..........

• ben Evanix kötü demiyorum. Amacı için tasarlanıp-üretilmiş Hatsan'dan kaliteli bir havalısilahtır. AAmı Evanix'mi diye sorulursa bunun tek cevabı vardır. Gelmeden seneler öncesinde zaten av silahı olması, istikrarsız olması, tetik ağırlığı ve atış hızının sürekli düşmesi nedeniyle benim tarzım olmadığını söylüyordum. S10lar için atış grafikleri yayınladığında hem tetik ağırlığının düşürülmüş olması hem yayımlanan atış grafiklerini görünce "galiba bu olmuş biraz" diye düşünmeye başlamıştım. ancak silahı alıpta kişiler atış hızlarını ölçüp yayımladığında, satıcı sitelerdeki atış eğrilerinin reklamsal olduğu ortaya çıktı. eğer 20-30 metreye atıyorsanız 1. atışla 18. atış arasında 100fps hız farkı olması önemli olmayabilir . ama 100 metrede bu çok farkeder ve ya 10 atışta bir doldurmanız, yada sürekli daha yukarı nişan almanız gerekir.

sonuçta evanix küçük av hayvanlarına atmak için (ülkemizde yasaktır) 30 atışa yeterli olsada, 2-3cm çapında bir hedefi aynı sıfırlamayla vurmak için 10atışta bir doldurmanız veya her atışta daha yukarı nişan almanız gerekir ki bu nedenle silah "benim tarzım değildir" ve AA ile hiçbir şekilde rakip olamaz. yeri gelmişken bence FX, HW vs. de rakip olamaz.

.

ankarateam.png

• Evanix ile Airarms'ı kıyaslayan bir kişi bence bu silahları yakından görüp eline alıp atış yapmış birisi değildir. Zaten öyle olsa Evanix mi Airarms mı diye bir soruyu da sormaz. Kesin cevap Airarms dır.

Ama sorarsanız Evanix mi Hatsan At44 mü (lw mw versiyonları da dahil) evanix derim.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Evanix ile Airarms'ı kıyaslayan bir kişi bence bu silahları yakından görüp eline alıp atış yapmış birisi değildir. Zaten öyle olsa Evanix mi Airarms mı diye bir soruyu da sormaz. Kesin cevap Airarms dır.

Ama sorarsanız Evanix mi Hatsan At44 mü (lw mw versiyonları da dahil) evanix derim.

evanix çok hava harcıyor diyor herkes. at 44 ler bu konuda daha mı tutumlu?

Gamo CF-X 4.5mm + 3-12x44 AOE optima ;box;x
    Kalem, fırça, mermer nedir birer oyuncak,
    Şaheserler süngülerle yazılır ancak!

bursateam.png

• artik canli grupman izlemekk istiyor millet,benim tüfek seninkinden iyi,hayir sen o tüfekle bunu yapamazsin,bunlara bir nokta koyalim ne dersiniz arkadaslar :him:s

yaptigimz calismalari kayit altina alalim.kina geldi resimli grupman yayinlamakdan.,yeter artik biktik,herkesin elinde her marka tüfek var,birazda canli perfonmas görelim ne dersiniz arkadaslar :at44 ü olanlar evanix i olanlar AA si olanlar fx glad i olanlar t12 si olanlar haydin araziye canli perfonmas imizi gösterelim,yurt disinda böyle bir calisma yok,bir ilki gerceklestirelim ;izci;

• TheNightHawk haklı. şu ana kadar hiç pcp kullanmadım. canlı olarak da görmedim. cevabı da öğrendim kesinlikle aa üstün ;d;

şimdi yeni soru. evaya regülatör takanlar var. bu işlem sopnrasında aa ya yetişebilir mi? yoksa bu işlem sonucunda yetişen sadece maliyeti mi olur? aradığım 1000 fps üstü 30 stabil atış. 100 m de 5 atış, beşi de kibrit kutusuna.

eski bir yaylım var. 50 mye dahi atamıyorum. gülmek, kızmak serbest. ben bilgi istiyorum. ½bay£bay`;

• ben Evanix kötü demiyorum. Amacı için tasarlanıp-üretilmiş Hatsan'dan kaliteli bir havalısilahtır. AAmı Evanix'mi diye sorulursa bunun tek cevabı vardır. Gelmeden seneler öncesinde zaten av silahı olması, istikrarsız olması, tetik ağırlığı ve atış hızının sürekli düşmesi nedeniyle benim tarzım olmadığını söylüyordum. S10lar için atış grafikleri yayınladığında hem tetik ağırlığının düşürülmüş olması hem yayımlanan atış grafiklerini görünce "galiba bu olmuş biraz" diye düşünmeye başlamıştım. ancak silahı alıpta kişiler atış hızlarını ölçüp yayımladığında, satıcı sitelerdeki atış eğrilerinin reklamsal olduğu ortaya çıktı. eğer 20-30 metreye atıyorsanız 1. atışla 18. atış arasında 100fps hız farkı olması önemli olmayabilir . ama 100 metrede bu çok farkeder ve ya 10 atışta bir doldurmanız, yada sürekli daha yukarı nişan almanız gerekir.

sonuçta evanix küçük av hayvanlarına atmak için (ülkemizde yasaktır) 30 atışa yeterli olsada, 2-3cm çapında bir hedefi aynı sıfırlamayla vurmak için 10atışta bir doldurmanız veya her atışta daha yukarı nişan almanız gerekir ki bu nedenle silah "benim tarzım değildir" ve AA ile hiçbir şekilde rakip olamaz. yeri gelmişken bence FX, HW vs. de rakip olamaz.

RaptorX arkadaşım ben senin Evanix i kötülediğini düşünmüyorum zaten burada ki yazından silahın olumsuz yönlerini bana söylediğini düşünüyorum. Söylediklerinin hepsinde haklısın ben bu silahı almadan öncede forumun altını üstünü getirdim. Bütün artı ve eksi yönlerini senin kadar iyi bilmesemde biraz biliyorum.
    Ben pcp konusunda daha çok yeniyim. Hatsan hayatta almam ağzımda kötü lafım var (mod 125 den dolayı). Evanix alma sebebim işte bu yüzdendi Hatsandan daha iyi olmasıdır. Ben forumda Evanixin bozulduğunu yazan bir arkadaş göremedim oysa hatsana bakın her başlıkta AT44 var . Neyse uzun lafın kısası..
    Şuan ben bu silahı taksitle sıkışarak aldım ileride borcu bittiğinde güzel bir regületör çalışması yaptırmayı düşünüyorum eğer olursa serdar abiden Namlu değişimide LW olarak isteyeceğim beni kırmaz yapıverirse güzel bir modifie ile güzel ve başarılı bir silah olacağına inanıyorum...arkadaşlar
    Saygılar...

• tekrar hayırlı olsun. en önemlisi yaptığımız hobimizden keyif almaktır. gerisi detaydır.

isabetli atışlar.

.

ankarateam.png

• FX T12 al.

sn Kafa avcısı fx t12 yi 180 cc tüp hacmi ve 870 fps fabrika verisi hızı; buna mukabil nispeten yüksek fiyatı nedeniyle eledim. tavsiye için teşekkürler. tabii fx lere bir şey denemez ama bu silahlar bütçemin üzerinde kalıyor. saygılar.