Dürbün Sıfırlama hakkında 2 video 2 farklı yol

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

biraz deneme yanılma gibi ama işe yarıyor.

Harici İçerik www.youtube.com
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

biraz daha karışık ama etkili

evt 2 videoda güzel umarım yardım etmişimdir....

Escape .25 + Hawke sidewinder 30 ( 20x mildot)

Husan + Vector optics Reaper 4-14x50

Talon P .22 + Vector optics condor 2x42 reddot

• Konuşulanları anlamadan iki videonunda aynı şeyi anlattığını söyleyebilirim. Ne deneme yanılma nede karışık ?
    Eline sağlık ayrıca.

• Çoğumuzun yaptığı sıfırlama bu şekildedir diye düşünüyorum .Bende yakın sıfırlamayı böyle yapıyorum fakat uzak mesafe atışlarında
    birazda ince ayar yapmak gerekiyor...

Gamo Hunter 440 4,5 mm
    Gamo cfx 4,5 mm Tasco 3- 9 *40
    Benjamin Discovery 5,5 mm Nikula 6-24*50

• chair gun programında tüfeğin namlu çıkış hızına ve pellet ağılığına göre en uygun sıfırlama mesafesi çıkıyor.
    mesela glad için 18 grain jsb palet 290 m sn hızda en uygun mesafe 16 metre.

bence sıfırlama mesafesi çok önemli hassas atışlar için.

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Abi deneme yanılmadan kasıtım adam 1. videoda diyorki ben ortaya nişan aldım ama burayı vurdum diyor.Vurduğu noktaya göre sonra aşağı-yukarı-sağ-sol diye ayar yapıyor atıyor daha yakınsa tekrar atıyo sonra tekrar biraz uzun sürdüğününden dedim deneme yanılma diye 2. video biraz daha karışık ama daha hızlı insanlar biraz zor anlar diye dedim istek olursa tamanını türkçe yazarım videoların

• tüfegi sabitleyebılsem,tek atısta durbunu sıfırlayabılecegım bıse dusundum.ancak tufeegı zarar vermeden sabitleyecek bır aracım yok

Webley Patriot I.Nesil 22 cal m;s,S
    Webley Stingray II.Nesil 177cal + Optima 3-9x44E ;tufey#

www.enfarklisi.com

0 RH (+)

• Destekli atışlarda kısa mesafelerde 8 metre gibi sıfırlanabilir dürbün. Dürbün kaliteliyse mesafeyi arttırıp 3 er atış yaparak peletlerin ne kadar üst vurduğuna bakılarak ayarlama yapılabilir. Bazı dürbünlerde aşağı yukarı ayar çekerken sağ sol ayarıda bozulabiliyor ve insan çileden çıkıyor :)

• Aslında her bölgesel teamde bir tane rest olsa buluşmalarda bir çoğumuz hemencecik sıfırlar atışlara başlarız hep beraber bilmiyorum rest satılıyomu yoksa yaptırılıyo mu?

• Ben Bore Sighter aldım,denedim sonuç süper g;$i ondan sonra hiç bir ayar yapmadım,o dürbün ile Atilla abide atış yaptı,bu arada dedi beğenilmeyen optima dürbün bayağı iyiymiş dedi ;kihhik, videodaki gibi kağıt koyup ortasını çizip zahmete girmeye bile gerek yok :)

tak lazeri ucuna,tut bir duvara,bak dürbünden,gözünü çekmeden 2 yukarı 5 sağa misal,cart curtt ayar bitti ;şrofls;.

Harici İçerik www.youtube.com

• Videolarda bahsedilen sıfırlama yöntemlerini hepimiz aynen uyguluyoruz sanırım. Burda ön plana çıkan, tüfeğinizi, dürbününüzü ve kullandığınız pelletı iyi tanımanız. Hiçbir modlama ve tuning yapılmamış at44 (lw) + optima dürbün için konuşmak gerekirse, 18 grains JSB exact için 10 metreye yapılmış sıfırlama demek, yaklaşık 60-70 metre mesafeye de sıfırlama yapmak demek. Line of sight (yani göz-artıkıl-hedef doğrusu) ve trajectory eğrisi (pelletin izlediği uçuş yolu) iki defa kesişecektir. Kendi tüfeğimizle ve dürbünümüzle ilgili öğrenmemiz gereken, bu mesafeler ve bunları nasıl pratik olarak kullanabileceğimiz. Mesela yukarıda anlattığım şekilde yapılmış bir sıfırlama ile 40 metreye attığımda pellet kaç dot yukarıdan vuracak, deneme yanılmayla rahatlıkla görebileceğim bir şey. Ancak pellet ağırlığını ve geometrisini değiştirdiğim anda tüm bu hesaplamalar boşa çıkacaktır. Ayrıca tüpünüzün basıncı düştüğü zaman da bu sıfırlama işe yaramaz. Sürekli 200 bar basınç varmış gibi ayarlayıp tüpü de sürekli 200 barda tutmak gerekir.

Bir ikinci yöntemse sıfırlamayı atış eğrisinin en üst noktaya vardığı mesafeye göre yapmak. Böyle bir sıfırlamada ise pellet, sadece sıfırlama yaptığınız mesafede tam vuruş kaydeder, daha yakın ve daha uzak mesafelerde ise hep alttan vuracaktır. Yine at44 için bu mesafe de 40-50 metre kadar (tabi yine kullandığınız pelleta göre değişecektir).

Birinci yöntem, ev içinde sıfırlama yapan arkadaşlar için ideal. Aynı türden hasaplamaları 16 grain FX pellet ve T12, Evanix ve HW100 için yapacak ve bunları anlatacak arkadaşlar olursa faydalanırız?

Evanix Windy City .22 Leapers UTG 3-9X40 TF2
    Байкал ИЖ-53М .177 Leapers UTG 4x32
    Darne (Saint Etienne) 12ga.

• benim optimanında maşallahı var :) bir kere ayarlıyorum eğer dürbünü hiç sökmessem asla sıfırlama bozulmuyor. görüntüsüde çok net :) iyi mala rast gelmişim demekki.

Gamo CF-X 4.5mm + 3-12x44 AOE optima ;box;x
    Kalem, fırça, mermer nedir birer oyuncak,
    Şaheserler süngülerle yazılır ancak!

bursateam.png

• lazerle sıfırlama gerçektende hızlı ve kolay gözüküyor, fiyatı ne acaba?

• lazerle sıfırlama gerçektende hızlı ve kolay gözüküyor, fiyatı ne acaba?

türkiyeden böyle bir ürün almak çok pahalıya gelir 160 falan ama amerikadan 60 70 e alabilirsin.ama senn bu sorunu en iyi kadir abi cevaplar o ebay dan almıştı çünkü.

• kendi sitesinde 199 dolar, ebay'da ise ürün 120-130 dolarlarda satılıyor ama türkiyeye gönderim yapıyormu satıcı ona dikkat etmedim, bu ürüne bu kadar para bence kesinlikle değmez

• kargo dahil 33 dolar, 50 tl karşılığı ;tacli#

http://cgi.ebay.com/BUSHNELL-L…&_trksid=p3286.c0.m14

• bursada lazeri olan arkadaşlarıma saygılar ;şrofls;. bi ara buluşalım

• 5,5 tan başlayıp her kalibre var bunlarda değilmi Kadir. Bir sitede 160 TL ye görmüştüm TR de geçen sene. İstesem benim için getirebilirmisin ? Birde cronografa ihtiyacım var.