ZOS 6-24x56AOE mu yoksa ZOS 10-40x60SF mu??????

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selamlar ,
    kararsiz kaldim sizler ne dersiniz ?

birisinin fiyati uygun, boyu iyi ama zoomu az (A)
    öbürünün fiyati tuzlu ,büyük ama zoomu cok (B)

ikiside cin mali, ama ne yapayim ayirdigim bütce anca bu kadar (hobilerim cok ,ne yapayim bir taraftan tasarruf etmem lazim)

(A)
    http://cgi.ebay.de/ZOS-6-24x56…&_trksid=p3286.c0.m14

(B)
    http://cgi.ebay.de/ZOS-10-40x6…&_trksid=p3286.c0.m14

niyetim :plinkern 50-100m arasi atislar
    tüfegim AT44wx10 5,5 ... yada AT44s 6,35

Lütfen yardimmmm!!Siz olsaniz hangisini alirdiniz?

saygilar

Bizim CAKIRCALIMIZ , ATCALI KEL MEHMET EFEMIZ ve KAMALI ZEYBEGIMIZ varken ,neyleyim ben elin WAFFEN SS ini .....

• 50-100 hatta 150 metre atışlarda size 6-24x56 dürbün fazlasıyla yetecektir.
    Ama almışken daha iyisi olsun deyip, 16 euro fazla verip daha çok zoomlusunu alaiblirsiniz.

Bizzat ben 16 euroya kıyıp 10-40x60 alırdım. (Hem tüfeğin şekli güzelleşirdi hem de yeni eline alan biri görüntüyü bulamadan tüfeği geri bana verirdi ;şrofls;. )

• Selamlar 1
    cevap icin tesekkür !Alperen
    acaba kapsama alanlari nasildir bu iki dürbünün (en az dan en coga kac metredir ???mesela 50m-200m arasi gibi )
    evet fiyatlarinin arasi fazla degil ,ama benim icin mobil olmasi ,yani hafif olmasida önemli..plinkern yapmak istedigim icin uzun ayar yapmak istemiyorum..

Yeni bir sorum daha olacak ::: AT44wx in saglikli atis menzili nedir arkadaslar (saglikli demek istedigim , dürbünün ayarini fazla degistirmeden ve bos kutu colayi delecek sekilde ) ..

Tesekkürler !!!

saygilarimla

Bizim CAKIRCALIMIZ , ATCALI KEL MEHMET EFEMIZ ve KAMALI ZEYBEGIMIZ varken ,neyleyim ben elin WAFFEN SS ini .....

• 6-24 olan model özelliklerde yazana göre 55yarda - sonsuz aralığında odaklanıyormuş. 55yarda yaklaşık 50metre ediyor ki 50metre altındaki menzillerde atış yapıyorsanız bu dürbün o mesafelerde net bir görüntü vermeyeceği gibi, paralaks hatası da oluşturacağı için atışlarınızın isabetini de etkileyecektir. Yok, 50metre altına atış yapmam derseniz 50 metreden ufuk çizgisine kadar olan her menzilde doğru ve net bir şekilde çalışacaktır.

10-40 olanın özelliklerinde paralaks aralığı belirtilmediği için kesin bir şey söyleyemeyeceğim.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• zos 10.40.50 yandan çarklı dürbün üm ;grin;

not: normalinde biraz daha net dir,foto çekince böyle çıktı,birde sıcak hava dalgalanmasını da hesaba katalım,

şimdi sizlere sorayım kaç zoom kullanmışımdır sizce,ve mesafe tahmini yapmanızı da istiyorum arkadaşlar :him:s

[Resim Engellendi: http://img202.imageshack.us/img202/7953/dsci0980.jpg]

• Bence 30-35 zoom arası, mesafe de 35 kilometre rahat vardır :thumbup:

• aslında bunu resimden tahmin etmek imkansız ama ben de bir şey atayım. 20-24büyütme ve 10km civarı bir mesafe.
    35km'nin böyle görülmesi imkansız. Hele hele Antalya gibi nemli bir memlekette. Maksimum görüş mesafesi taş çatlasa 20km civarı olur.

Webley Raider 10 .22

• m;s,Sm;s,S atış serbest.... 10x zoom 5km. mesafe ;şrofls;.

Weihrauch HW100t .22 cal. / tasco 6*24*50ao
    Hatsan AT44 .25 cal. / optima reddot
    Umarex (s&w) .177 cal.

siyah_kurdela.jpg
    B Rh(+) kocaeli

• 80-85 km.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• mesafe ~40km zoom full 40X ,, cünkü 1-2 km mesafe gibi görünyor

benim sorularimida unutmayin 24x zoom mu 40x zoom mu??

ama herhalde 24x alacagim ,40in yaklastirdigi kadar pellet gitmez herhalde

saygilar

• Eğer 40x olanın paralaks kabiliyeti de 24x gibi 55yarda'ya kadarsa bence ikisi de değil. Havalı tüfeklerde 10-15yarda'dan itibaren paralaks düzeltmesi yapabilen bir dürbün kullanılmalı bence.

Webley Raider 10 .22

• tam emin olmamak ile 30 kilometre, üzeri de olma ihtimali yüksek, 24 zoom yaptım :P nasıl ama ;grin;

• sidefocus olan 40x larda 10yarda/metreye kadar netlik yapıyor bildiğim kadarıyla. emin olmak için satıcıya mail atıp sorun.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Doğrudur Üstad,

Aşağıdaki linkte Mark marka bi dürbün var ve onunda özelliklerinde parallax: 10-8 var

http://cgi.ebay.com/MARK-PRECI…ain_0?hash=item518d1cf256

Galiba bu markalar yani, Zos, Mark, Nc Star vs. aynı kalitede ve standartlarda değilmi. Ama şu aşağıdaki NcStar biraz daha kaliteli görünüyor.

http://cgi.ebay.com/NcStar-SM3…ain_0?hash=item4a9b4ba86e

Zoraki HP01 & Laser Sight
    Hatsan mod.125 Sniper .22 cal.

• tam emin olmamak ile 30 kilometre, üzeri de olma ihtimali yüksek, 24 zoom yaptım :P nasıl ama ;grin;

Kadir abi gel sen şunu google earth'den bir ölç de emin olalım... =)

Mark'ı ben de inceledim, fena durmuyor fakat denemeden görmeden bilemiyor insan.

Webley Raider 10 .22

• yeri bulamıyorum dağlık olduğu için,manavgat oyma pınar barajının daha da arkasın da bir tepe,bulunduğum yer den 31 kilometre gösteriyor,o arada en yüksek tepe oyma pınar barajı nın arkasın da var, o tepe resim de gördüğünüz tepe,Osman abi de aynı zos dürbün var 24 zoom yapın bir deneyin sonucu göreceksiniz :)

edit : konyalı bir arkadaş sayesin de o tepeyi buldum arkadaşlar x;.z tamı tamına 30 kilometre geldi,300 400 metre fazlası var ama onu hesaba katmıyalım ;şrofls;. resim çıkarmasını bilmiyorum,ölçüp de göstersem tam olacak ;grin;

resmi çıkardım da gösterge si kayboldu u½%; yine beceremedim ;kihhik, hayri öğretmişti 300 metre tarlayı ölçerken de böyle çıkarmıştım ;kihhik,

[Resim Engellendi: http://img196.imageshack.us/img196/5038/aas410side1408zoom1.jpg]

• Ben Konyadayım biliyorsunuz, evimin balkonundan merkezde bulunan Alaaddin Tepesinin üzerindeki Alaaddin Camii zoom 24x de iken çok net görünüyor. Camii' nin duvarlarındaki ayrıntılar bile seçilebiliyor. Mesafe ise araba ile 12-13 km civarıda. tahminim kuşuçuşuda en az 7km civarıdır, çünkü yol dolanbaçlı değil.

• Official Post

Ben Konyadayım biliyorsunuz, evimin balkonundan merkezde bulunan Alaaddin Tepesinin üzerindeki Alaaddin Camii zoom 24x de iken çok net görünüyor. Camii' nin duvarlarındaki ayrıntılar bile seçilebiliyor. Mesafe ise araba ile 12-13 km civarıda. tahminim kuşuçuşuda en az 7km civarıdır, çünkü yol dolanbaçlı değil.

Tam olarak hangi semt ve neresinde evin?

• Real' in tam karşısındaki Elit sitesinde Mustafa Abi, siz biliyorsunuzdur.