HatsanTorpedo ya dürbün tutturmak

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selamlar arkadaşlar.Ben 15 gün önce aldığım torpedo hakkındaki nacizane fikirlerimi ve tecrübelerimi paylaşmak istedim(hep forumu sömürmekle olmuyor)

Silahla alakalı kapasitem de atölyem var sıfırdan söküp takabilecek ve birçok arızasını da yapabilecek durumdayım.

Şimdi gelelim silaha,silahı alır almaz 4. atıştakurma kolunun pimi koptu hemen söktüm 5mm lik matkap ucundan yeni bir pim yaptım,sonra devam ettim atışlara,ama dizelleme hiç bitmiyordu,ben içini daha erken temizlesin diye 4-5 damla mazot attım içine.Aman yarabbi o da ne tüfekten resmen alev çıkıyor.pelletler 6 metrede hedefe gidemiyor eriyor.Tabi bu şekilde 100-150 atış yaptım ama tüfeğin de bir tane sağlam pimi kalmadı.Ben tekrar tüfeği söktüm bütün pim deliklerini büyüterek kalın pimlerle topladım,tabi bu arada yay da eforme olmuştu ona bir şey yapamadım,tüfeği sildim topladım kupkuru vaziyette

Şimdi arkadaşlar bu tecrübe sonucunda tavsiyem,kesinlikle tüfeğin rodajını beklemeyin yeni tüfeği sökün temizleyin kurulayın ve toplayın o 1500 atış çilesini çekip bezmeyin

Dürbün olayına gelince 2 parça ayağa herşeyi denedim tutturamadım deforme oldu,sonra tek parça ayak aldım 20 tl olanlarından taktım,sağlam birşey tüm gücümle sıkmama rağmen baştan sona şeridi sıyırdı.dün gece sonunda çözümü buldum.Ayak geldiğinde basit bir teneke rulo yapılarak şeride gelecek şekilde pim niyetine kullanılmış tabi o sıyırmada bunu kırmış.Ben ise o deliği +şeritteki deliği 5mm matkapla deldim ama şeridi namluya kadar derin deldim,sonra ayaktaki delikten 5mm matkabın sapını (düz olan yerini)soktum sabitledim.Dün akşam 100-150 atış yaptım sorun bitmişti,görülen o ki ya yerinde duracak ya da şeridi koparacak.Ama şimdilik yapılanlar arasında en iyisi olduğuna garanti ederim.

Gel gelelim isabet konusuna,ben 1995 ten beri havalı kullanan biri olarak bir randuman alamadım taa ki yağdan arındırıp tüfeğin gücünü düşürene kadar.şimdi idare eder

Birde arkadaşlarıma bir tüyo vermek istiyorum.Tüfeğinizin contası bozulursa fabrikayı beklemeyin o sarı musluk contaları varya o contayı falçata ile yüzde otuz düzgün keserek inceltin işinizi görür hemde bedava

Neyse arkadaşlar biraz uzattım ama hep yıllardır sizi okudum,istedimki benim de bir katkım olsun

• Dizelleme bitsin diye mazot mu damlattınız silindire? Mazot'un "dizel" motor yakıtı olduğunu unuttunuz herhalde. =)
    Benzin bile daha iyi sonuç verebilirdi. Yine de okuyan arkadaşlar ikisini de denemesin... =)
    Paylaşımınız için teşekkürler...

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Doğrudur arkadaşım biraz macera aradım yaptım o işi,Niye yaptın diye sormayın sadece deneme ve geliştirme için.ayrıca daha evvelki tüfeğim daha güçsüz norcia idi onu iyi çalışsın diye çok yağlardım ama dizelleme yapamazdı garibim,onda edindiğim tecrübeden dolayı bunun da pistonunu gresledim bolca,sonra kurtulmak için mazot döktümki bir an önce eritip 5-6 atış sonra dışarı atsın.Ama olmadı pistonun arkası da yağlı olduğu için yağı 1500 atışta bile bitmek bildedi

• Official Post

Yakında dürbün parçalanacak g;$i

• Sevgili bini69, ben de özenip bezenip aldım bi 155. hatta arkadaşla beraber aldık. o da 155 5,5mm aldı. Sıfırlamaya çıktık. 250 pellet sonra benim 155 'in kundak vidası pert, kurma kolundaki pirinç vida pert, stooper pert, ne dürbün ne de mekanik nişangah sıfırlanmadı. ben tüfeği gönderip yeni bir torpedo 155 5,5 mm aldım. arkadaşım da mod 125 sniper aldı. yarın ilk denememi yapacağım. ama inan ki korkuyorum. aynı sorunları yaşamak istemiyorum. tüfekten soğudum zaten. biraz akıl fikir ver napiim bu tüfeğe... saygılar...

Silah Namussa; silahsızlar namussuz mu oluyor?... ?(

• resmen tüfeği ağlatmışsın be kardeşim :) önemli olan dürbünü sabit tutmak değil zarar görmesini bozulmasını engelemek (bozulmadan kastım ayarının bozulması değil dürbünün pert olması) bunu engellemeninde tek yolu dampa ayak kullanmak (Yatagun SportsMatch gibi..)

Hatsan At-44 Long LW TH. 22cal. - Tasko 4-16x50 AOE

• Konu çok pis hortlamıs :D

hahaha evet yahu ben tarihe hiç dikkat etmemiştim 8o

Hatsan At-44 Long LW TH. 22cal. - Tasko 4-16x50 AOE

• Evet konuyu hortlattım. ama sorun sorundur işte naapalım. :!: Bugün denemeye çıkacağım. Bakalım dürbünsüz bir grupman yapacağım. bazı arkadaşlar 5000 pelletten sonra dürbünü takarsam sorun olmayacağını söyledi. 8| (yay gevşeyecekmiş ;confused; ) Sounçları burada fotoğraflayıp yorumlarınızı bekleyeceğim. (tüfek pert olmazsa tabi ;hirr; ) Saygılar...

Silah Namussa; silahsızlar namussuz mu oluyor?... ?(

• hatsanın yaylılarının tipik sorunu vida gevşemesi . Yapma abi 1000fps tüfek kaldırmıyor işte elindeki malzeme kalitesi,üretim standartın yaptığın tasarımın izin vermiyorsa yapacan 750fps satacan öle . Nedir bu hatsandaki fps takıntısı hala anlamış değilim...
    Bence hatsanın şu ana kadar yaptığı en güzel yaylı mod95 birde striker sentetik...

• Torpedo sahiplerinin yapması gereken tek şey Yay dan bir kaç spiral kesip tekrar takmak olucaktır. gücü hafif düşürüceksiniz ve bu hobiyi daha çok seviceksiniz :)

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver