bb bilye ile paraşüt mermisi arasındaki farklar ??

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba kendime havalı tabanca revolver tipi bişey almayı dusunuyorum ne alacagıma daha karar veremedim fakat videolara bakarken bazı tabancalarda bb mermi bazılarında da paraşüt mermi kullanılıyor. hangisi daha etkilidir kullanışlıdır ogrenmek istiyorum arasındaki farklar nelerdir ve sizce hangisini tercih edeyim. revolver tipi tabanca secmemin sebebi topuzuna teker teker mermileri koymak hosuma gidiyor yani paraşüt mermi oldugunda gercek mermiye benzer seyler kullanılmıyor galiba. uzun lafın kısası revolver havalı tabanca olarak hangisini secmeliyim ve bb mermi ile paraşüt mermi arasındaki farklar ? (öğrenciyim fazla param yok en fazla 250 tl lik bi tabanca alabilirim ona gore yazın lutfen :D)

• Farklar değil de benzerlikler dersek daha kolay olur sanırım. Sadece kalibreleri aynı.

Pelet daha isabetlidir, BB ise daha çok tahribat yapar ve daha çok seker.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Farklar değil de benzerlikler dersek daha kolay olur sanırım. Sadece kalibreleri aynı.

Pelet daha isabetlidir, BB ise daha çok tahribat yapar ve daha çok seker.

tesekkurler tamda merak ettigim konuya degnmişsin :)) yani bu durumda bb mermi daha iyi diyebiliriz degilmi cunku tahribatı daha guclu ayrıca sekmesinin pekde onemi yok sanırım sonucda avda hayvana saplanan mermi neden seksin :)) ama isabet konusunda bayaa kötülüğünü görürmüyüm sonucda daha amator bile degilim bu konuda bnim için o kadaarda onemli degildir heralde ?
    revolver tipi tabancalarda mermi eger palet mermiyse takılısı fln hiç güzel olmuyo ama bb mermilerde ole degil gercek mermiye benzer bişeyin ucuna takılıyo goruntu olarak daha guzel bence

peki önereceginiz bi revolver tipi tabanca varmı bb mermi atabilen ve max 250 tl olan ? pek anlamıyorum bu fiyatada iyi bişey bulumuyum bilmiyorum

• bu arada ANkarada oturuyorum istedigim silahı teemin edebilecegim bi yer biliyosanız lutfen yazın şimdiden saolun..

Yönetici Not'u: Lütfen bolt (kalın) yazmayın

• Alacağınız silah sadece bb atmak için yapılmış namlusudan yiv ve setler yoktur. Bu yüzden pellet'e göre isabetliliği daha azdır. bb'ler demir olduğundan duvardan camdan çok kötü seker (tecrübeyle sabittir) Mutlaka koruyucu gözlük kllanmanızı tavsiye ederim. sert oldukları için tahribatı daha fazladır. Attıktan sonra bulabilirseniz yeniden kullanabilirsiniz. Buna karşın pellet ise yumuşak olduğundan çarptığı yerde mantarlaşıp yapışır ve geri sekmez. S&W'nun havalı tabancalarını Tavsiye ederim.

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.

• BB'ler gerçek mermi şeklinde değildir. Saçmaya benzerler, isabetleri son derece düşüktür. Murat'ın tabiriyle BB= Başı Bozuk

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• tesekkurler tamda merak ettigim konuya degnmişsin :)) yani bu durumda bb mermi daha iyi diyebiliriz degilmi cunku tahribatı daha guclu ayrıca sekmesinin pekde onemi yok sanırım sonucda avda hayvana saplanan mermi neden seksin :)) ama isabet konusunda bayaa kötülüğünü görürmüyüm sonucda daha amator bile degilim bu konuda bnim için o kadaarda onemli degildir heralde ?
    revolver tipi tabancalarda mermi eger palet mermiyse takılısı fln hiç güzel olmuyo ama bb mermilerde ole degil gercek mermiye benzer bişeyin ucuna takılıyo goruntu olarak daha guzel bence

peki önereceginiz bi revolver tipi tabanca varmı bb mermi atabilen ve max 250 tl olan ? pek anlamıyorum bu fiyatada iyi bişey bulumuyum bilmiyorum

yardımcı olayım derken asıl konuyu kacırmıssınız arkadaslar. bu genc arkadas havalı tabancayla avlanmaktan bahsetmıs bıraz.

guzel kardesım alacagın havalı tabancayla geyık domuz avlayamıyacagına gore sanırım kusların ustunde denıyeceksın. vurdugun hayvanı yaralı bırakıp ezıyetle olmesıne sebep olman garantı dıyebılırım cunku bu tabancalar oyle pek guclu seyler degıl bu 1. sebep 2. sebep havalı sılahlarla avlanmak kesın yasaktır emnıyetlık olursan basın cok agrır 3ve 4 sebepler gercekten yazık vede gunah. bence sen 1kere daha dusun olurmu

STRIKKER WORTEX

• yaa bn zaten genelde gidiyorum dağa bayıra orda hiç bişey bulamayıp tenekelere şişelere sıkıyorum :) şimdi bb bilyeli tabancalarla cam şişe teneke fln vuramazmıyım ? hem kırıp delme acısında soruyorum hemde isabet ? bnim için şekilde önemli onun için revolver tipi tabanca almayı dusunuyorum zatn ama parasut mermi atan tabancalarda mermi doldurma şekli fln cok sacma bb bilyede yine normal mermi gibi şeylere takılıo bilyeler en azından izledigim butun videolarda ole o hosuma gidio sadece bu sebeple almayı dusunuyorum ve tam marka model yaza bilirmisiniz önerdiginiz silahın dedigim gibi max 250 tl lik bişey arıyorum.

• O izlediğin videolar airsoft silahlara ait olabilr mi acaba?

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• O izlediğin videolar airsoft silahlara ait olabilr mi acaba?

evet airsoft silahlara ait ztn airsoft silahla havalı silah aynı anlama gelmiomu ? kusura bakmayın yeni başlıyorum :))

• Official Post

Adı üzerinde "SOFT"
    AirSoft için www.airsoftturk.com forumu ziyaret edebilirsiniz.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• cahilliğimi maruz görün :) iyice araştırdım ve öğrendim airsoftun ne oldugunu :)
    ben havalı tabanca almak istiyorum fakat havalı revolverlar pekde iyi olmuyo araştırmama göre bu yüzden havalı tabanca arıyorum normal böyle desert eagle gibi görüntüsü olsun istiyorum gümüş renkde falan bide hem bb hemde parasut mermi atmasını istiyorum bilmem acaba cokmu şey istiyorum :D varmıdır acaba böyle bi silah önerebileceginiz özelliklerden de pek anlamam fps falan yani bana yardımcı olursanız çok sevinecegim yine dedigim gibi max 200 250 tl fln olması lazım ..

• cahilliğimi maruz görün :) iyice araştırdım ve öğrendim airsoftun ne oldugunu :)
    ben havalı tabanca almak istiyorum fakat havalı revolverlar pekde iyi olmuyo araştırmama göre bu yüzden havalı tabanca arıyorum normal böyle desert eagle gibi görüntüsü olsun istiyorum gümüş renkde falan bide hem bb hemde parasut mermi atmasını istiyorum bilmem acaba cokmu şey istiyorum :D varmıdır acaba böyle bi silah önerebileceginiz özelliklerden de pek anlamam fps falan yani bana yardımcı olursanız çok sevinecegim yine dedigim gibi max 200 250 tl fln olması lazım ..

yokmu cevabıvolan ???

• Co2 tabancalar çok güçsüz abi. Spora havalı tüfekle başlamak daha iyi. Yinede sen bilirsin.
    Saygılar.

HATSAN MOD 70 + 4X20 OPTİMA
    PGO SCOOTER 50cc 5 HP İTALYAN

• Co2 tabancalar çok güçsüz abi. Spora havalı tüfekle başlamak daha iyi. Yinede sen bilirsin.
    Saygılar.

yaa ben şişe dikip vurmak istiyorum şişedemi kıramaz o kadar mı gucsuz oluyor ?

• yaa ben şişe dikip vurmak istiyorum şişedemi kıramaz o kadar mı gucsuz oluyor ?

Şişe kırma işi değişir. Bi atarsınız 30 metreden kırar, bi atarsınız 5 metreden kıramaz. Bu; co2 tüplerinin ruh haline bağlı, havayı beğenirse kırabilir. ;şrofls;.

• yaa ben şişe dikip vurmak istiyorum şişedemi kıramaz o kadar mı gucsuz oluyor ?

Mesafeye bağlı ama genellikle 15m üzeri en iyi şişe kırma yolu tabancanın kabzesiyle vurmak ;şrofls;.

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Mesafeye bağlı ama genellikle 15m üzeri en iyi şişe kırma yolu tabancanın kabzesiyle vurmak

lol.giflol.gif

• Mesafeye bağlı ama genellikle 15m üzeri en iyi şişe kırma yolu tabancanın kabzesiyle vurmak ;şrofls;.

Gez göz KABZACIK diyorsun yani ;lol; ;lol; :D :thumbup:

Kemal 1978
    0 Rh (+) Tuzla
    CMAS 3 * dalıcı
    Serbest dalıcı-Zıpkın avcısı
    Yelken antrenörü

Sadece düşündüğünü söyleme, ne söylediğini de düşün !!!!!!!