AT44 6.35 cal 70 metre 3 atış

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • [Resim Engellendi: http://img228.imageshack.us/img228/4079/onyih4fu.jpg]

Bir an için rüzgar kesilince fırsatı değerlendirip grupman çıkarttım fakat 3 atıştan sonra tekrar rüzgar çıkınca atışı kesdim.
    Pellet olarak 25 cal 32 grain pointed diabolo kullandım. Pelet 32 grain olunca 30 metrede rüzgardan pek etkilenmedi. Fakat 70 metrede rüzgar esince 10cm sapma yapabiliyor.

• [Resim Engellendi: http://img682.imageshack.us/img682/7480/t9mm5jlv.jpg]

Yeni yaptığım kompanzatör olmasaydı bu grubu yakalamam mümkün değildi. Çok büyük faydasını gördüm. Değişik değişik çok sayıda kompanzatör tasarımı yapıp denedim hepside başarısız oldu fakat ilk defa basit bir tasarımla işi çözdüm.

• tebrikler.

Gamo CF-X 4.5mm + 3-12x44 AOE optima ;box;x
    Kalem, fırça, mermer nedir birer oyuncak,
    Şaheserler süngülerle yazılır ancak!

bursateam.png

• Çok güzel olmuş.Zaten senin tekli 6,35 AT 44 gerçekten çok isabetli.İlerde başka bir tüfek alsanda bence bu tüfeği mutlaka elinde tut.

FİLİNTALAR GRUBU

• Atışlarınız mükemmel olmuş,tebrikler. ;d;
    Tüfeğin ucundaki airstripper denen alet galiba değilmi.

AT 44 WX 10-LW BULL-PUP :love:

Blow Tabanca 4.5 mm

Üzümlü Kaplan 7+1 12 Cal Otomatik

HER MODEL TÜFEĞE İSTEDİĞİNİZ MODELDE AHŞAP KUNDAK YAPILIR.

[Resim Engellendi: http://i45.tinypic.com/33omgjo.jpg]

Musa KARAOĞLAN

• pointed pellet ile nefis ötesi olmuş. elinize gözünüze sağlık ;d;

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• ;d;;d; Elinize sağlık

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• vallahi bravo gerçekten harika atış.

AİR ARMS S410 XTRA FAC. 22
    OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• Mehmet beyin yeni aldığı AT44 6.35 i de deneme fırsatı buldum. 30 metreye atışlar yaptım. Yaklaşık bir 10 cm daire içinde bir sağa bir sola atışlar yaptı. Benim silahtada ilk başlarda bu şekilde atışlar yapıyordum. Yaklaşık 1000 atış yaptıktan sonra tüfek düzelmeye başladı ve böyle isabetli atışlar yapmaya başladım.
    Sanırım bu tüfeklerde belli bir dönem benim pişirme dediğim bir süreç var. Ondan sonra ancak tüfek istikrara ulaşıyor.
    Şu ana kadar 10 kutu yani 2000 pelet bitirmişimdir.

• Atışlarınız mükemmel olmuş,tebrikler. ;d;
    Tüfeğin ucundaki airstripper denen alet galiba değilmi.

Evet dediğiniz gibi ucundaki parça airstripper ( hava bölücü veya compensator artık her neyse işte) tasarımı bana ait.
    Amacım baştan beridir hep arkadan gelen havanın (hava peletten daha hızlı olduğu için peleti saptırıyor) peletin yönünü değiştirmesini engeleyecek bir aparat yapmaktı. Sanırım onca başarısız denemeden sonra artık turnayı gözünden vurduk. ;grin;

• vallah ben merak etmiştim namlunun ucundaki ney diye ;kihhik, benzer bir modeli nin sıparişini verdim,belki yarın yada öbürgün elimde olur, isabete artı etkisi oluyormuş bu aletin öyle duydum,

• Official Post

Mehmet beyin yeni aldığı AT44 6.35 i de deneme fırsatı buldum. 30 metreye atışlar yaptım. Yaklaşık bir 10 cm daire içinde bir sağa bir sola atışlar yaptı. Benim silahtada ilk başlarda bu şekilde atışlar yapıyordum. Yaklaşık 1000 atış yaptıktan sonra tüfek düzelmeye başladı ve böyle isabetli atışlar yapmaya başladım.
    Sanırım bu tüfeklerde belli bir dönem benim pişirme dediğim bir süreç var. Ondan sonra ancak tüfek istikrara ulaşıyor.
    Şu ana kadar 10 kutu yani 2000 pelet bitirmişimdir.

Bunun nedeni namlu ucundaki crown dediğimiz açılı havşa (varsa yada yoksa) olası çapakların, atışlarla kurşun pelet tarafından temizlenmesiyle düzene girmesidir, biz namlu ucuna yeni crown açtığımızda bile ayrıca bu crown açılan kısma lebleme macunu ve saplı top uçlu (küresel) bir sarı (pirinç) malzeme ile matkap ucuna takıp belli bir devirde parlatma yapıyoruz, sonrasındada burada kalabilecek olası mikro seviyeceki çapaklarıda ham kurşunu namlu ucuna ovalayarak bu çapakların alınmasını sağlıyoruz, sonuç mükemmelleşiyor.

airgunturk.com/attachment/4221/

• aslında prinç kullanılarak yapılan parlatmada yiv seti ezerek daha kötü çapak yapabilir. Belki asitli bir ortamda namlunun uç kısmı aşındırılarak daha güzel neticeler alınabilir.

• Official Post

aslında prinç kullanılarak yapılan parlatmada yiv seti ezerek daha kötü çapak yapabilir. Belki asitli bir ortamda namlunun uç kısmı aşındırılarak daha güzel neticeler alınabilir.

Hayır tüm dünyada bu iş böyle yapılıyor, sarı parçanın ucuna lebleme macunu sürülüyor ve 200 - 300 gram kadar bir ağırlık uygulanarak işlem gerçekleşiyor, yani setleri ezmesi mümkün değil, bu parçanın çapı yaklaşık 12mm yani alna yaslanıyor, asit olayında mikroskopik delikler ve yüzey pürüzlülüğü oluşabilir, belki düşük frekansla olur ama bu seferde set yüzeyleri aşındırılmış olurki bu da istenmeyen bir durum, amaç sadace crown açısının setle buluştuğu hattın parlatılması.

• [Resim Engellendi: http://img682.imageshack.us/img682/7480/t9mm5jlv.jpg]

Yeni yaptığım kompanzatör olmasaydı bu grubu yakalamam mümkün değildi. Çok büyük faydasını gördüm. Değişik değişik çok sayıda kompanzatör tasarımı yapıp denedim hepside başarısız oldu fakat ilk defa basit bir tasarımla işi çözdüm.

Çok güzel grup tebrik ederim. Bildiğim kadarıyla bu parçaya ingilizce kaynaklarda "air stipper" de deniyor. Yabancı internet sitelerde benzerlerini gördüm ancak sizin yaptığınız bana çok özgün geldi elerinize sağlık. Acaba air stripperin grupa ne kadar etkisi oldu ? Namlu ucudan sökünce grupman ne kadar acıldı ? Deneme fırsatınız oldu mu? ;tese;kkur

• Kısa mesafede pek etkisi olduğunu söyleyemem. Fakat 70 metrede gözle görülür bir derecede etkisi oldu. Aparat olmadan atmaya çalıştığımda 10 cm içinde toplayabiliyordum. Aparatı takınca yaklaşık 6 cm içinde toplayabiliyordum. Rüzgar kesilince aparatsız deneme yapamadım. Tabi öylesi daha sağlıklı olurdu.

• Etki psikolojik de olabilir mi :) Güzel atışlar tebrik ederim.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Aslında bende emin olmak istiyorum. O yüzden rüzgarsız bir havada sabitleme tezgahına bağlayarak 70 metrede denemeler yapmayı düşünüyorum. Ancak o zaman net bir şekilde anlaşılır.

• Bu gurup cidden süper olmuş.6,35 mm. hep tuttuğum bir rakamdır.Keşke bu kalibrenin 10'lu modeli olsa.

Tez zamanda 6.35'in 9'lusu geliyor ;avci;

Fiyatına göre iyi bir silah ama bence 6.35'in keyfi için daha büyük tüp hacmi lazım. O zaman setuskuru sona dayayıp en az 30-40 tane stabil atış ve 800-850 fpsllerde hız almak mümkün olur.

Bildiğim kadarıyla maksimum güç ayarında 20 atışdan sonra tüfekde derman kalmıyor. Sonra işin yoksa pompala ;atlı{#

Bence bu sınıf bi pcp için en ideali 5.5'dur. ;tacli#

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177