Dürbün ayağı İçinde kırılan vida nasıl çıkarılır? (Katledilir)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • http://www.louis.de/_1009a316f…_gr&artnr_gr=10003612

böyle ters yöne sikilabilen civatalar var , bu civatanin anca sigabilecegi delik deldikten sonra civatayi o delige cevirince en sonunda öbür civatayi söküyor ... Hemde hic zarar vermeden .. Basimdan gecti , ondan biliyorum... Tavsiye edrim ama TR,de bulabilirmisin bilmem.. :whistling:

saygilar

Bizim CAKIRCALIMIZ , ATCALI KEL MEHMET EFEMIZ ve KAMALI ZEYBEGIMIZ varken ,neyleyim ben elin WAFFEN SS ini .....

• arkadaş sorunu kökten çözmüş. Sideprensine selamlar ;şrofls;.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• ne yaptın kardeşim sen vur dedik öldürmüşsün :):) tornıvidayi dik şekilde tutup vurursan o vida içeri gömülür gider,çapraz şekilde vuracaksın,

bak şimdi bende sıfır Z ayak var 30mm boğaz çaplı,sana göndereyim bunu,dürbün boğazına bildiğimiz çeşme hortumu varya,ondan sar,makasla karnını yar,geçir dürbün boğazına,hortum un tırtıklı kısmı dışa gelsin,iç kısmı daha düz dürbün gövdesi ile uyum sağlar,

bu z ayak kendinden stoper vidalı,stoeger dürbün kanalında stoper vidası için bir yuva açılmış,dilersen bu şekilde de kullanırsın, yahut form dan bir arkadaş ile takas edersin bu ayağı,ama bence gerek yok,2 kalın alyan vidalı,bir tanede stoper çivisi var,kayma yapmaz,hatta al bir tane patex japon yapıştırıcısı,azmiktar sür,alyan vidaları zorlandığı yerde bırak,hem vida başları ve alyan anahtarın sağlam kalır hemde kayma yapmaz

burda aynı ayak dan var,fikri verdik bozdurduk altında kalmıyalım bari ;kihhik,

http://www.yatagun.com.tr/deta…Special_Mount=&ID=962

• valla dostum sen işi iyice zora sokmuşsun :) sen illaki düzelticem diosan o iş senden çıkmış bence. sanayide bi ustaya götürmen gerek. ''elektroerezyonla üzerine kuçuk bi çentik açıp tornavidayla sökebilirisin'' dicem manyakmısn dicen sende bana ;kihhik, ;kihhik, Civata ; dürbünü monte ederken sana sıkıntı cıkarmayacak kadar içerideyse bırak öyle kalsın daha fazla uğraşma. Bursa'da olsan çıkartırdık her türlü ;şrofls;. ;şrofls;. yada senin için çok sıkıntıysa bana kargo et dürbün ayağını ben hallettireyim. ( işim bu ;şrofls;. ;şrofls;. )

• artık çok geç ;şrofls;. olan oldu ya zaten dik vurmadım eğik vurdum ama kırılan bi parça olmadı çok eğik vuruncada bu sefer ayağa gelmeye başlıyo tornavida. baya bi vurduktan sonra bi baktım kırılır gibi oldu ama kırılan parça yukarıda kaldı vida komple yuvanın içine gömüldü şuan onu oradan çıkarmak imkansız öteki vidaları denedim giriyomu diye onlarda girmiyo bütün dişlilerde bozuldu bıraktım ölece ;şrofls;.

• başlık değişmiş #hims şuanki durumu çok güzel özetlemiş ;şrofls;.

• Official Post

Gerçekten bu konuya bu başlık yakışacağı için başlığı editledim ;rofl.;;lol;

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• selam bence o vidayla hiç uğraşma madem tek ayak az bi yanından 4mm bir delik del sonrada metrik 5 klavuz ile diş aç olsun bitsin.

Weihrauch hw100s 5.5 + remington 4-16 *50AO

hatsan at44-10 optima 4-12*44

• vidanın çapından daha küçük bir alyeni japonla kırık vidaya yapıştırıp kuruduktan sonta çevirmeyi deneyebilirdin aslında

Walther Talon Magnum Sas 5,5mm

• ince matkapla kırık vidaya delik açıp üzerine daha küçük bir saç vidasını loctite sürerek vidalayın, bir gün sonra loctite kuruyunca vidaladığınız vidanın yardımıyla sökersiniz diye düşünüyorum.

Murata bende katılıyorum ama loctite yerine ya epoxi yada japon yapıştırıcısı öneririm...

• bunlara ters kılavuz deniliyor burada olması lazım.bahsettiğiniz sistem bu iş için en makul olanı gibi.
    (geç olsada)

saygılar

FİLİNTALAR GRUBU
    AA S410 fac extra 5.5 mm + Hawke 8x32-56 30 mm,
    AA TX 200 5.5 mm hc +bushnell 4x12-40,
    Diana Mod 54 5.5 mm +bushnell 6x18-50,
    ve diğer yaylılar