AİR ARMS SAHİPLERİ

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Air Arms kullanan arkadaşlar mümkünse resim yayınlayabilir mi?Bugün sipariş vereceğim ancak kayın olan mı ceviz olan mı karar veremedim.Sİtede ayrı ayrı resimler yok.Ayrıca kayın olan ile ceviz olan arasında bir hayli fiyat farkı var.Cevizin tam olarak farkını görebilmek için resim rica ediyorum.İşim gereği çıkamıyorum.Müsait olabilsem Yatagun'a uğrayıp birebir yerinde incelemek isterdim ama maalesef iş yoğunluğumdan fırsatım olmuyor.Resimler konusunda ve kayın-ceviz farkları hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    Ha bir de diğer sitelerde(yabancı siteler) bu ürünün bolt olan modelinin resimleri var.Ben mi yanlış bakıyorum yoksa ayrıca böyle bir üründe mi var?

AA S410 XTRA.22 ;tufey#
    CROSSMAN 2100
    ZORAKİ HP-01 ;tese;kkur

• [Resim Engellendi: http://s2b.directupload.net/images/100317/jjootfal.jpg]

şahsi fikrim arada cok fiat farkı varsa bence bu kayın modeli yeterli. saygılar ve şimdiden hayırlı olsun tüfeginiz.

AİR ARMS S410 XTRA FAC. 22
    OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• bendekide kayın ceviz kundağı yakından görmedim ama kayın bence gayet yeterli aradaki fark tam bilemiyorum ama ekonomik durumda önemli karar vermede

Stoeger X20 177 cal
    Weihrauch HW-40 PCA 177 cal
    Crosman 2100 177 cal

• ahşabı seviyorsanız ceviz kundak alın derim. 1 adet kayın kundak gördüm, o da güzeldi, ama cevizin görüntüsü, verdiği his başka.

bende ilk başta kayın diye düşünüyordum, sonra cevize sonrada thumbhole kundağa geçtim.

diğer bir hesap, kayın alın aradaki fark ile eksiklerinizi (dürbün, scuba, pompa vb) kapatın veya kutu kutu pellet alın. dürbünden bakınca hedefi, kenarda dururken silahı göreceksiniz. hedefi vurmaktan alacağınız keyif ikisinde de aynı olacak. ama seyrederken ahşaba meraklıysanız ceviz olan gözünüze çok güzel görünecektir.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Verdiğiniz bilgiler için herkese çok teşekkür ederim.Sormak istediklerim var.Öncelikle Tüm ceviz modellerde kundak ile tüpün birleştiği kundağın sivri ucundaki siyah boya var mı?Ayrıca bilmediğimden soruyorum Thumbhole ceviz ile standart ceviz modelinin arasında sadece kundaktaki baş parmak farkımı var.Sayın İmpo'nun verdiği resimdeki Thumbhole modelindeki kundağın rengi de farklı gibi geldi.Eğer Yatagun stoğunda görünen ceviz kundağın rengi ve deseni de sayın İmpoo'nun verdiği resimdeki gibi ise kayın yerine bütçeyi biraz daha arttırıp stoklarda görünen ceviz kundaklıdan alabilirim.Mustafa Bey ceviz kundaklar sayın İmpo'nun verdiği resimdekinin aynısı mı?Eğer desen ve renk olarak aynı ise siparişi mi değiştirmeyi düşünüyorum çünkü resimdeki kundak rengi ve mat oluşu dikkatimi çekti.

Çok soru soruyorum ama bir yerde okumuştum ;ceketli namluların temizliğinin daha sıkıntılı olduğu yönünde yorumlar vardı.Bu doğru mu?Bir de kısmet olur da bu tüfeği alırsam tüfeğin normal şartlardaki ömrü sizce kaç yıldır.Özetlersek dikkatli ve titiz bir kullanıcı bir 10 yıl sonra da bu tüfeği ilk günkü performansı ile kullanabilir mi?
    Şimdiden vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

AA S410 XTRA.22 ;tufey#
    CROSSMAN 2100
    ZORAKİ HP-01 ;tese;kkur

• cevizlerin her biri ayrı bir renk ve dokuya sahip, özelliği-güzelliğide burada :) birebir aynısının olması zor.

PCPlerde eskiyen/değiştirilmesi gereken şeyler:

1. o-ring
    2. gücünü kaybederse yaylar

iyi kullanırsanız sıkıntı olmaz. birde tabii 10 yılda kaç atış yaptığınıza bağlı. benim gladiatör 25-30000 atış oldu, 2 kere namlu o-ringi değiştirdim, 1 kere de yatagunda bakımı yapıldı.

.

ankarateam.png

• Official Post

Erkan bey elimizde 11 adet Ceviz kundak ve 2 adet kayın kundak kaldı, ceviz olanların herbirinin deseni birbirinden farklı ve güzel, hepside ham ceviz üzeri waks cilalı, kayınlar ise vernikli.
    Bu silahlar yüksek darbe titreşimli çalışmadıkları için ömür olarak bir sınır yok, önemli olan kullanım kurallarına uyup kalitesiz mühimmat ve kalitesiz hava kullanmamanızdır, bol çapaklı tozlu peletler silaha zarar verir, yine ucuz peletlerin alaşımlarında %30 - 50 civarında yabancı ve hurda malzemeler vardır, bunlar yiv-set lere sürtünerek zarar verirler - aşındırırlar, nemli hava kullanımı silahın tüpünde ve diğer valf aksamlarında vs... korozyona yol açabilir, ama bu dedikleriminde zararlarını bir 10 yıllarda gözlemlemeye başlarsınız.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• arkadaşım hiç terettütde kalma ben bir günde karar verip aldım mustafa bey yardımcı oldu silahı aldım şunu söyleyebilirim harika bir silah uzun yıllar sorunsuz kullanılacak bir silah geldiğinde dediklerime katılacaksın
    ceketli namlu silahlarda namlu temizliği biraz sıkıntılı dün misinayı baya uğraştım namluya sokmak için modoretöre takılıyor bu konuda bende bilgi isteyecektim silahımızın namlu temizliğinde takip edeceğimiz yol ve kullanacağımız misina hakkında teşekkürler saygılar

Stoeger X20 177 cal
    Crosman 2100 177 cal

• ceviz kundağa hayran kaldım....süper.... :love: :love: :love: :love: özelliklede impo nun pcp harıka gorunuyor...... :D

:thumbup: TO BE OR NOT TO BE...!!!! :thumbup:

-Hatsan Factör RC blu

-Hatsan Factör BP FDE + DİSCOVERY 6-24X44 SF+ MODERATÖR

-Hatsan Galatian III + Barska 6-24x50 Ir 2nd mildot Generation Sniper + moderatör

-ASG Dan Wesson 6 Inch Silver
    -Desert Eagle

• Alıntı

bukalemun tarafından
    Verdiğiniz bilgiler için herkese çok teşekkür ederim.Sormak istediklerim var.Öncelikle Tüm ceviz modellerde kundak ile tüpün birleştiği kundağın sivri ucundaki siyah boya var mı?Ayrıca bilmediğimden soruyorum Thumbhole ceviz ile standart ceviz modelinin arasında sadece kundaktaki baş parmak farkımı var.Sayın İmpo'nun verdiği resimdeki Thumbhole modelindeki kundağın rengi de farklı gibi geldi.Eğer Yatagun stoğunda görünen ceviz kundağın rengi ve deseni de sayın İmpoo'nun verdiği resimdeki gibi ise kayın yerine bütçeyi biraz daha arttırıp stoklarda görünen ceviz kundaklıdan alabilirim.Mustafa Bey ceviz kundaklar sayın İmpo'nun verdiği resimdekinin aynısı mı?Eğer desen ve renk olarak aynı ise siparişi mi değiştirmeyi düşünüyorum çünkü resimdeki kundak rengi ve mat oluşu dikkatimi çekti.

Çok soru soruyorum ama bir yerde okumuştum ;ceketli namluların temizliğinin daha sıkıntılı olduğu yönünde yorumlar vardı.Bu doğru mu?Bir de kısmet olur da bu tüfeği alırsam tüfeğin normal şartlardaki ömrü sizce kaç yıldır.Özetlersek dikkatli ve titiz bir kullanıcı bir 10 yıl sonra da bu tüfeği ilk günkü performansı ile kullanabilir mi?
    Şimdiden vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Benim tüfeğin kundağının biraz daha koyu olduğu doğru.Bu konuda biraz torpilliydim açıkçası.Silahlar gümrükten çekilip kamyona yüklendiğinde Mustafa bey beni aramış ve ilk siparişi sen geçtin , ilk silahı seçmekte senin hakkın demişti.Üşenmeyip gitmiş ve hatta kamyondan indirilmesine de biraz yardım etmiştim.Hatta bende ilk başta siparişimi normal ceviz kundak olarak vermeme rağmen thumbhole kundağı görünce fikir değiştirmiş ve içlerinden en beğendiğimi almıştım.Gerçi tesadüf olarak ilk açtığım kutu en beğendiğim ve aldığım silah olmuştu.Bence üşenmeyin gidip görün ve içinize sineni alın.Fakat ceviz alırsanız ilerleyen zamanlarda renk , yağ gibi birçok istediğiniz uygulamayı yapabilirsiniz.Ceviz yapılan doğru uygulama ile her seferinde size yeni silah kullanıyormuş hissini verir.Bana göre bu silahı yıllar sonra bile aynı performansla kullanırsınız.Yıpranan , hasar gören parçalar olsa bile parça problemi çekmeyeceğiniz , işçilik kalitesi çok yüksek bir silah.

Namlu temizliği yaparken meyve suyu içtiğimiz pipetleri kılavuz olarak kullanıp misina'yı öyle salın namludan.Aksi taktirde takılıyor.Bu konuda bir başlık açmıştım diye hatırlıyorum.

FİLİNTALAR GRUBU

• dün misinayı baya uğraştım namluya sokmak için modoretöre takılıyor bu konuda bende bilgi isteyecektim silahımızın namlu temizliğinde takip edeceğimiz yol ve kullanacağımız misina hakkında

Namlu temizliği yaparken yanınızda mutlaka pipet bulundurun. İlk önce pipeti namlunun ucundan moderatörü geçene kadar sokun.(Ama dikkat edin pipeti namluya kaçırmayın !) Bu sayede misinayı namluya rahatça yollayabilirsiniz. Saygılar

Hobiye ara verdim ;avci;;avci;

• Namlu temizliği yaparken meyve suyu içtiğimiz pipetleri kılavuz olarak kullanıp misina'yı öyle salın namludan.Aksi taktirde takılıyor.Bu konuda bir başlık açmıştım diye hatırlıyorum

g;$i;d;;d;

Hobiye ara verdim ;avci;;avci;

• Namlu temizliği yaparken yanınızda mutlaka pipet bulundurun. İlk önce pipeti namlunun ucundan moderatörü geçene kadar sokun.(Ama dikkat edin pipeti namluya kaçırmayın !) Bu sayede misinayı namluya rahatça yollayabilirsiniz. Saygılar

benim gözümden kaçmış olucak çok güzel teknik teşekkürler

Stoeger X20 177 cal
    Crosman 2100 177 cal

• Benim tüfeğin kundağının biraz daha koyu olduğu doğru.Bu konuda biraz torpilliydim açıkçası.Silahlar gümrükten çekilip kamyona yüklendiğinde Mustafa bey beni aramış ve ilk siparişi sen geçtin , ilk silahı seçmekte senin hakkın demişti.Üşenmeyip gitmiş ve hatta kamyondan indirilmesine de biraz yardım etmiştim.Hatta bende ilk başta siparişimi normal ceviz kundak olarak vermeme rağmen thumbhole kundağı görünce fikir değiştirmiş ve içlerinden en beğendiğimi almıştım.Gerçi tesadüf olarak ilk açtığım kutu en beğendiğim ve aldığım silah olmuştu.

bende normal ceviz kundak alacakken, o akşam impo Taylan bey ile telefonda görüştüm, bana "thumbhole kundak almamı" önerdi, sağolsun :)

[gallery]2659[/gallery]

.

ankarateam.png

• Namlu temizliği yaparken yanınızda mutlaka pipet bulundurun. İlk önce pipeti namlunun ucundan moderatörü geçene kadar sokun.(Ama dikkat edin pipeti namluya kaçırmayın !) Bu sayede misinayı namluya rahatça yollayabilirsiniz. Saygılar

Harika bir fikir. ;d;;d;

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• [Resim Engellendi: http://s2b.directupload.net/images/100317/temp/c5k84baf.jpg]

Bu da Thumbhole-ceviz kundak bir AA.Bence maddi imkanı zorlayabiliyorsanız mutlaka ceviz kundak tercih edin.

Bu Thumbhole-ceviz kundak muhteşem görünüyor abi resme baktıkça kullanası geliyor insanın... :(:(:(;(

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• Vermiş olduğunuz bilgilerden ötürü herkese çok teşekkür ederim ½bay£bay`; .Biraz önce ceviz kundak için siparişimi geçtim.İlgilerinden ötürü Mustafa Bey ve Kadir Bey'e de ayrıca teşekkür ederim ;d; .Şimdi dört gözle tüfeğimin gelmesini bekliyorum.Umarım beklentilerimi karşılar.

AA S410 XTRA.22 ;tufey#
    CROSSMAN 2100
    ZORAKİ HP-01 ;tese;kkur