AİR ARMS SAHİPLERİ

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • tüfeğin gelir gelmez resimleri ve ilk izlenimleri bekliyoruz :) sabırsızlıkla ;tese;kkur

:thumbup: TO BE OR NOT TO BE...!!!! :thumbup:

-Hatsan Factör RC blu

-Hatsan Factör BP FDE + DİSCOVERY 6-24X44 SF+ MODERATÖR

-Hatsan Galatian III + Barska 6-24x50 Ir 2nd mildot Generation Sniper + moderatör

-ASG Dan Wesson 6 Inch Silver
    -Desert Eagle

• Kazasız, isabetli atışlar dilerim.Çok iyi bir karar bence.

FİLİNTALAR GRUBU

• hayırlı olsun güle güle kullanın

Stoeger X20 177 cal
    Weihrauch HW-40 PCA 177 cal
    Crosman 2100 177 cal

• Benim s410 larda merak ettiğim kurma kolunu kurarken dürbün kaynağını bozuyor muyuz , tüfeği omuzdan indirmek zorunda mıyız?

• İyi dileklerinizden dolayı hepinize çok teşekkür ederim.İlk PCP tüfeğim olacağından kullanımda bazı eksiklikler yaşamam muhtemel.Yani yakında bol bol kafanızı şişireceğim.

AA S410 XTRA.22 ;tufey#
    CROSSMAN 2100
    ZORAKİ HP-01 ;tese;kkur

• Hayırlı olsun güle güle kullanın. :)

Gamo Hunter 440 4,5 mm
    Gamo cfx 4,5 mm Tasco 3- 9 *40
    Benjamin Discovery 5,5 mm Nikula 6-24*50

• Tüfeğim dün akşam itibariyle elime ulaştı ;şrofls;. .Sağolsun Kadir Bey tüfeğimi ve diğer siparişlerimi dün akşam kendi elleriyle getirip tarafıma teslim etti x;.z .Ayrıca Mustafa Bey'in vermiş olduğu siparişleri de almış oldu.Karşılıklı alış veriş yaptık yani :) .

Daha öncesinde crosman 2100 kullanıyordum.Ama Air Arms bambaşka bir şey.Gerek işçilik gerekse kalite olarak tam anlamıyla ben buradayım diyor.Tüfeğimi dükkanıma getirdiklerinden tam olarak inceleme şansı bulamamıştım.Eve gider gitmez kutusunu açtım ve uzun uzun seyrettim.İnanın insanın baktıkça bakası geliyor.Sonra şarjörü doldurup terasımdan bir kaç deneme atışı yaptım.Sabah erkenden kalkdım ve daha önce 2100'de kullanmış olduğum basit dürbünümü(kısmetse daha iyi bir dürbün yakında...) üzerine monte edip hiç bir sıfırlama yapmadan bir deneme atışı yapayım dedim.İsabet beklemiyordum çünkü dürbüne herhangi bir sıfırlama yapmamıştım.Yaklaşık 50 metre uzaklıkta olan top sahasının kale direğini hedefleyip atış yaptım ve anında kale direğinin çınlamasını duydum :!: .Sonraki atışlarımda da hep vurdum.Yani sıfırlama yapmayla uğraşmadım.Tüfek gerçekten çok güzel.Tüfek hakkında esaslı bir yorum yapmak gerekirse Allah göstermesin yarın öbür gün bir savaş çıksa alırım elime tüfeğimi asarım sırtıma pompayı giderim cepheye diyebilirim;d; .Yarın ilk işim araziye çıkıp değişik hedefler üzerinde çalışmak olacak.İzlenimleri ve resimleri ayrıca paylaşıyor olacağım.

AA S410 XTRA.22 ;tufey#
    CROSSMAN 2100
    ZORAKİ HP-01 ;tese;kkur

• Benim s410 larda merak ettiğim kurma kolunu kurarken dürbün kaynağını bozuyor muyuz , tüfeği omuzdan indirmek zorunda mıyız?

Hayır, tüfeği kurarken atış pozisyonunuz neredeyse hiç bozulmuyor. Ben de bu bakımdan bolt actionların daha avantajlı olduğunu düşünüyordum ama S410'un kurulması o kadar kolay ki benim de bu fikrimin değişmesine sebep oldu.

Tüfeğim dün akşam itibariyle elime ulaştı ;şrofls;. .Sağolsun Kadir Bey tüfeğimi ve diğer siparişlerimi dün akşam kendi elleriyle getirip tarafıma teslim etti x;.z .Ayrıca Mustafa Bey'in vermiş olduğu siparişleri de almış oldu.Karşılıklı alış veriş yaptık yani :) .

Daha öncesinde crosman 2100 kullanıyordum.Ama Air Arms bambaşka bir şey.Gerek işçilik gerekse kalite olarak tam anlamıyla ben buradayım diyor.Tüfeğimi dükkanıma getirdiklerinden tam olarak inceleme şansı bulamamıştım.Eve gider gitmez kutusunu açtım ve uzun uzun seyrettim.İnanın insanın baktıkça bakası geliyor.Sonra şarjörü doldurup terasımdan bir kaç deneme atışı yaptım.Sabah erkenden kalkdım ve daha önce 2100'de kullanmış olduğum basit dürbünümü(kısmetse daha iyi bir dürbün yakında...) üzerine monte edip hiç bir sıfırlama yapmadan bir deneme atışı yapayım dedim.İsabet beklemiyordum çünkü dürbüne herhangi bir sıfırlama yapmamıştım.Yaklaşık 50 metre uzaklıkta olan top sahasının kale direğini hedefleyip atış yaptım ve anında kale direğinin çınlamasını duydum :!: .Sonraki atışlarımda da hep vurdum.Yani sıfırlama yapmayla uğraşmadım.Tüfek gerçekten çok güzel.Tüfek hakkında esaslı bir yorum yapmak gerekirse Allah göstermesin yarın öbür gün bir savaş çıksa alırım elime tüfeğimi asarım sırtıma pompayı giderim cepheye diyebilirim;d; .Yarın ilk işim araziye çıkıp değişik hedefler üzerinde çalışmak olacak.İzlenimleri ve resimleri ayrıca paylaşıyor olacağım.

Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanmak nasip olsun.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Öncelikle tüfeğiniz hayırlı olsun. Bende AA 410 almayı düşüniyorum aklıma takılan bir kaç soru vardı bu konu altında bazılarını öğrenmiş bulunmaktayım. PCP lerin scuba tüpü ile doldurulması mantıklı geliyor. Ancak tüfek ile araçsız gidilecek yerlere gidilirken scuba taşımak zahmetli olur düşüncesindeyim. Bu yüzde de pompa ile doldurmak bazen cazip olur diye düşünüyorum. Sorum şu AA 410 gibi bir pcp yi pompa ile doldurmak ne kadar sağlıklıdır. Tüfeğin kısa zamanda zarar görmesine neden olabilir mi? ÖZelliklede tüp içerinde oluşacak nemden dolayı. Cevaplarını için şimdiden teşekkür ederim.

• pompa açık arazide daha çok nem i içine çeker,dolaysıyla da o nemli havayı tüp içersine gönderir,( ev içersinde pompa ile yapılan dolumlara göre)

• Yeni tüfeğiniz hayırlı olsun. ;d;

FİLİNTALAR GRUBU
    Diana 350 magnum +Atak Arms Zoraki HP-01 +A A S410 F A C