Havalı silah teknolojisinde devrimsel bir atılım FX Independent

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

airgunturk.com/attachment/4353/

Havalı tüfek tarihinde ilk defa bir PCP’nin güç ve hassasiyetini yaylı-pistonlu silahların pratikliği ile birleştiren bir tüfek doğuyor. Daha önce hiçbir havalı tüfek hava tüpleri ya da doldurma aparatları olmadan PCP performansına bu kolay erişim sunmamıştı. Independent, kendini kanıtlamış FX pompa teknolojisini atıcıyı tamamen özgür kılan, yüksek teknolojili bir silahla birleştiriyor. 12fpe versiyonda tek pompalama ile silahın haznesini her bir atış için ayrı ayrı doldurabilir ya da Independent’ı tamamen doldurarak tekrar pompalama yapmadan 24 tam güçte atış yapabilirsiniz. .22(5.5mm) kalibrelik yüksek güçlü versiyonda üç pompalama ile tam 30fpe güçte bir atış ya da hazneyi tamamen doldurarak tam güçte 6 atış elde edebilirsiniz.

Hassas bir basınç göstergesi ile donatılmış olan Independent, tüfeği her atışta en iyi isabeti kaydedecek şekilde kullanabilmenizi sağlar. Dünyaca tanınmış FX pompa teknolojisi sayesinde tüfeği doldurmanın ne kadar kolay olduğuna inanamayacaksınız. Tepmesiz, müsabaka isabetinde, mükemmel işçiliği ve kullanım kolaylığı ile FX Independent, kullanıcıya bu kadar yüksek performans, özgürlük ve seçeneği bir arada sunabilen tek tüfektir.
    FX Independent – Dünyada eşi benzeri yok!

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• geliyormu yani? ve geliyorsa ne zaman? 8o

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Official Post

İnşaallah bu yaz sonuna gelecek,

çıplak namlu ve ceketli namlu seçeneği var, ceketli namlu seceneğinde 100 Euro fark oluşuyor, sadece sentetik kundak versiyonu üretilecek şimdilik ve ceketsiz namlulunun burada liste satış KDV dahil fiyatı 1550 Euro, yani ceketliyi ithal edersek 100 Euro ilave ile 1650 Euro olacak, hangisini ithal edeceğimize sizlerinde yorumlarıyla karar vereceğiz.

• Tüpe ve basınçlı havaya erişimi olmayanlar için PCP fırsatı.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Bana görede ceket namlu 100 euro farka değer.Acaba bu modelde "Smooth Twist" namlu mu kullanılmış?Ayrıca gönül isterki "Independent" lerle birlikte Royale 400'lerde gelsin.

FİLİNTALAR GRUBU

• Independent bazı gereksinimleri karşılasa da şahsen ben Royale 400ü tercih ederim, çünkü:

1. elimde silah arazi dolaşmıyorum
    2. hem scubam hem pompam var.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Official Post

Bana görede ceket namlu 100 euro farka değer.Acaba bu modelde "Smooth Twist" namlu mu kullanılmış?Ayrıca gönül isterki "Independent" lerle birlikte Royale 400'lerde gelsin.

Eğer bu model içinde Amerika taleplerini abartmazsa Royal 400 lerle birlikte gelir.

• Harika bir haber ama fiyatı görünce üzülmemek elde değil. :(

• Mustafa abi nin yazısını keyifle okuyordum daha ortalarda iken glad ı satma planları kurmuşdum ;lol;, tam istediğim bir tüfek modeli idi, Mustafa abi nin diğer mesajını okuyunca kursağımda düğümlendi ;lol;

• Mustafa abi nin yazısını keyifle okuyordum daha ortalarda iken glad ı satma planları kurmuşdum ;lol;, tam istediğim bir tüfek modeli idi, Mustafa abi nin diğer mesajını okuyunca kursağımda düğümlendi ;lol;

Bu insanoğlununda gözü hiç doymuyor yav..... dimi abi...?? ;,;-;,;-;,;-;,;-

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• İşte bu tam bana göreymiş.. ;şrofls;.

Aşağıdaki linkte 3:22 - 4:20 arası kısa bir videosunu izleyebilirsiniz. Dolumu hakikaten çok kolay görünüyor.. ;keyf;
    Birde fiyatı biraz daha makul olsa tadından yenmezmiş :)

FX Independent Video - IWA Show 2010

Diana 460 Magnum .22 + Theoben 30mm Dampa + U.S.M.C 6-24X50/30 SW Illuminated Mil-Dot

istanbulteam.png

• Fx Independent ın 5.5 olanında tüfeğin hava haznesi 8 pompa ile doldurulduktan sonra atış yapıyorsunuz 930 fps hızla sonra ikinci atışta 3kere dahamı pompa yapmamız gerekiyor Mustafa bey bilgilendirirseniz sevinirim

FEİNWERKBAU 600

• Yabancı forumlarda bu silahla ilgili kullanıcı deneyimleri yazılmaya başlandı.Şöyle bir netice çıkmış:
    Fabrika ayarlarında 200 bar dolu iken yapılan ilk 6 atış:
    Shot 1 - 819 fps = 250 mps / 36.56 joule
    Shot 2 - 832 fps = 254 mps / 37.73 joule
    Shot 3 - 849 fps = 259 mps / 39.30 joule
    Shot 4 - 848 fps = 259 mps / 39.30 joule
    Shot 5 - 843 fps = 257 mps / 38.73 joule
    Shot 6 - 828 fps = 252 mps / 37.40 joule
    JSB Heavy 18.10 grain ile ortalama 28 fpe güç elde etmiş.Tüfeği tekrar 200 bar'a çıkarmak için 18 pompa yapması gerekmiş.
    Çekiç yayının tansiyonunu arttırarak tüfeğin gücünü arttırmış ve 4 atışta şu neticeyi almış:
    Shot 1 - 926 fps = 282 mps / 46.74 joule
    Shot 2 - 914 fps = 279 mps / 45.43 joule
    Shot 3 - 913 fps = 278 mps / 45.43 joule
    Shot 4 - 897 fps = 273 mps / 43.86 joule
    Bu 4 atışın ürettiği enerji ortalama 34 fpe olmuş ve 200 bar için 16 pompa gerekmiş.
    En son olarakta her atış sonrası 4 pompa yapıp 12'li bir atış istatistiği yapmış.
    Shot 1: 920
    Shot 2: 923
    Shot 3: 919
    Shot 4: 922
    Shot 5: 926
    Shot 6: 921
    Shot 7: 923
    Shot 8: 919
    Shot 9: 925
    Shot 10: 919
    Shot 11: 924
    Shot 12: 925
    Ortalama 922 fps hız ve 34 fpe güç elde etmiş.Silahın 18 grain ile 840-850 fps hızlarda çok isabetli olduğunu , 920 fps hız ile isabetliliğini test edip ona göre hangi güçte kullanacağına karar vereceğini yazmış.
    Kısaca benim anladığım 28 fpe güç ile 1 atış için 3 pompa , 34 fpe güç ile 1 atış için 4 pompa gerekiyor.Fakat tüfeğin pompa mekanizmasının kolay mı , zor mu olduğu konusunda bir yorum yapmamış.

FİLİNTALAR GRUBU

• Mükemmel silah. Scuba derdi yok,pompa derdi yok
    Fiyatı çoook

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• scuba dolum derdi olanlar için harika bir tüfek fakan imkan var ise bence scuba tüp daha kullanışlı diye düşünüyorum.
    aslında benim fx gladiatora kardeş olarak düşünebilirim ;şrofls;.;şrofls;.;şrofls;.

• Benim internette verilen bilgilerden anladığım kadarıyla buyuk tüp takılıp scuba ilede kullanılabiliyor.

Turkiyeye gelmesini dört gözle bekliyoruz. Bu arada FX ler stoklara ne zaman girer? agt

Samyang Sumatra 2500 Carbin .25
    Diana Panther 350 Magnum .22