SUMATRA 2500 - 500cc Nisan 2011 de Türkiyede

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.

• 1) 6.35 peletin balistiğinin düşmesi normaldir. balistik katsayısı: mermi uzunluğuyla doğru orantılı ve mermi çapıyla ters orantılıdır.

2) termodinamik yasalarınca entropi(düzensizlik, hareketlilik) sıcaklıkla artar. yani aynı miktardaki 10 derecedeki hava ile 30 derecedeki havanın enerjisi farklı olacaktır. daha çok hava enerjisi daha fazla güç üretecektir.
    Sonuçta aynı basınçtaki iki farklı sıcaklıklarda çıkış hızlarının da farklı olması beklenir.

• Burada kimsenin fark etmediği, silahın bir avantajını daha söyleyeyim. ;grin;
    Bu silahı kullanacak kişi solak dahi olsa hiç sıkıntı yaşamaz. g;$i
    Hangi elinle atmak isterse onunla atabilir. x;.z
    Bu da diğer silahlara göre bir avantajdır. ;grin;

• 1) 6.35 peletin balistiğinin düşmesi normaldir. balistik katsayısı: mermi uzunluğuyla doğru orantılı ve mermi çapıyla ters orantılıdır.

2) termodinamik yasalarınca entropi(düzensizlik, hareketlilik) sıcaklıkla artar. yani aynı miktardaki 10 derecedeki hava ile 30 derecedeki havanın enerjisi farklı olacaktır. daha çok hava enerjisi daha fazla güç üretecektir.
    Sonuçta aynı basınçtaki iki farklı sıcaklıklarda çıkış hızlarının da farklı olması beklenir.

Bilgilendirmeler için teşekkürler. Mesela soğuk havalarda tabii ki bir merminin hızında ki azalma daha fazla olacaktır ama hava sıcaklık farklarının en azından namlu çıkış hızına fazla etki etmez diye düşünmüştüm.

• alacaz artik bidene hic kacari yok :)

FALCON prairie sporter walnut 22 cl.&hawke sidewinder 4-16x50 ir sr6
    WEBLEY
    raider single 22 cl.(4x4)
    FRANCHI black magic D lüx

AIRARMS prosport 177 cl.(cok yakinda)
    & Leapers 6-24X50 AO Mil-dot RGB Zero Locking/Resetting

• Ben de almak istiyorum. ? Yarin yatagun'u arayacagim

• yalnız dikkat edilmesi gereken bir nokta var. tüfeği kurarken parmağınız tetikte olmasın! yoksa kurulmasıyla ateş alması bir oluyor .şu ana kadar gördüğüm tek dez avantajı bu

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• yalnız dikkat edilmesi gereken bir nokta var. tüfeği kurarken parmağınız tetikte olmasın! yoksa kurulmasıyla ateş alması bir oluyor .şu ana kadar gördüğüm tek dez avantajı bu

Hüseyinim alemsin valla ! Tüfeği zaten tetiği çektiğin elinle kuruyosun? hem silahı kurup hem parmanı tetikte bırakmayı nasıl becerebiliyon ? ;d;:thumbup::D

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• akif abi arkadaşlara atış yaptırırken birisi becerdi.birisi yapabiliyorsa diğerleride yapar diye düşündüm ;,;-

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• Hüseyinim alemsin valla ! Tüfeği zaten tetiği çektiğin elinle kuruyosun? hem silahı kurup hem parmanı tetikte bırakmayı nasıl becerebiliyon ? ;d;:thumbup::D

Vallahi Hüseyin tam ben yazacaktim Akif abi önce davranmış,yazıyı okurken bir taraftan hayalini kurmayı denedim ama beceremedim.:D
    Eğer yapmayı becerebilen varsa uyarıda da fayda var elbette :thumbup:

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• saueri görünce havalıyı gözüm görmez oldu enerjiye bak 2669 fp enerji veriyor sauer ;şrofls;. sumatra devede kulak kaldı yanında #hims ahhh yivli sevdası bitmez bu aşk :love:

• Tebrikler hayırlı olsun. Ne kadar çok çeşit o kadar çok iyidir son kullanıcı açısından. Güzel hareketler bunlar...

- Hatsan Mod 135 QE 6.35

- Husan Arms 20GA
    - UTG Red Dot

• http://www.acguns.co.uk/home/page20.html
    Yukarıdaki linkte Sumatra 2500 ün İngilterede eski ve yeni modellerin ön ödemeli ve indirimli fiyatlarını bulabilirsiniz. Türkiye fiyatlarıyla kıyaslayın. Sonuçta ingiltere de avrupa ülkesi .Değilmi yoksa ??? ;lol;
    Bu arada üzerine ödemeniz gereken FAC sertifika maliyetlerinide koyun bakalım ne kadar ucuzmuş ?

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• peki boyle guzel bi makinaya nasil mamma yedirecez ? acaba 250 barlik ponpalar kendini kaybetmeden doldururmu bunu ? :)

FALCON prairie sporter walnut 22 cl.&hawke sidewinder 4-16x50 ir sr6
    WEBLEY
    raider single 22 cl.(4x4)
    FRANCHI black magic D lüx

AIRARMS prosport 177 cl.(cok yakinda)
    & Leapers 6-24X50 AO Mil-dot RGB Zero Locking/Resetting

• Official Post

peki boyle guzel bi makinaya nasil mamma yedirecez ? acaba 250 barlik ponpalar kendini kaybetmeden doldururmu bunu ?

Bu güne kadar hiç arıza yapmayan, FX pompalardır, (tamir kitleri elimde kaldı, satılmıyor :) )
    FX in yeni çıkardığı 4 kademe pompası fabrika verisi 275 Bar. Nisanda bu pompalar da stoklara girecek.

• Peki Akif abi güç ayarı ile gerekli konuma getirerek 40 fpe enerjiye ayarladığımızda kaç stabil atış yapabiliyoruz?
    Birde tamam diyelim ki ben daha fazla güç istiyorum gerekirse 5 tane atsın ama 100 fpe versin ama bu şekilde iken de güç ayarını en düşüğe kısarak 16 grain ile 600 fps ya da daha altın da çıkış hızları elde etmek mümkün mu?

Birde Mustafa amca,yeni gelecek olan pelletler .22 cal için 28 ve 32 grain samyang ve eunjin pelletler mi olacak?28 grain olanı iyi de 32 grain olanın ucu sivri 30 grain üzeri yuvarlak yani domed uclu pellet de gelecek mi acaba?

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Bunu yapabilen arkadaşı yetenek sissiniz yarışmasına çıkartabiliriz... #hims#hims#hims

Ben EVET diyorum....Yıldızlı Evet :)

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22