havalı tüfekle yavaş çekim güvercin avı (yurtdışı)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Teknik olarak güzel bir video, fakat canlıları zevk için öldürmek tasvip ettiğim bir şey değil. Ya yiyeceksen vur, ya da hiç vurma.

I. Nesil Webley Patriot .22 cal. Tüfek - Hawke Sport HD IR 3-9x40 AO Dürbün
    Daisy Powerline 617x .177 cal. Tabanca
    Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• Official Post

Arkadaşlar, avcılık bir anlamda savaşa hazırlıktır, yugoslavyanın başına gelenleri hatırlayın, yakın tarihten bahsediyorum, bir Türk erkeği hatta kadını eli silah tutmalı ve attığını vurmalı, silaha yabancı olmamalı, peygamberimizin hadisi şerifini hatırlayalım, atıcılığı öneriyor ve evlatlarınıza atıcılığı öğretin tavsiyesinde bulunuyor, tabiki keyif içinde patır patır canlıları vurmak hoş olmasa gerek.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• Arkadaşlar, avcılık bir anlamda savaşa hazırlıktır, yugoslavyanın başına gelenleri hatırlayın, yakın tarihten bahsediyorum, bir Türk erkeği hatta kadını eli silah tutmalı ve attığını vurmalı, silaha yabancı olmamalı, peygamberimizin hadisi şerifini hatırlayalım, atıcılığı öneriyor ve evlatlarınıza atıcılığı öğretin tavsiyesinde bulunuyor, tabiki keyif içinde patır patır canlıları vurmak hoş olmasa gerek.

Kesinlikle katılıyorum sözlerinize, aslında olabildiğince çok kişiye atıcılığı öğretmeli, nişan almanın tekniklerini başkalarına vermeliyiz. Örneğin ben babama, kardeşime, amcamlara, amca çocuklarına benim havalı tabanca ve tüfekle attırıyorum. Yarın öbür gün Allah korusun bi savaş çıkarsa, hiç nişan almayı bilmeyen biri ile onların arasında çok çok büyük fark olur.
    Hatta Aralık döneminde amcamın oğlu Adanaya askere gitti, gitmeden önce benim tüfekle atıyorduk, benim kadar olmasada göz gez arpacık ile 20 metrede 3-4 atışta bir soda şişesini vuruyordu (ben her atışta vuruyordum neredeyse, övünmek için söylemiyorum kıyaslama açısından) kardeşim falan hiç vuramıyordu, amca oğluna dedim, sen askere gidince görürsün bak iyi atıcı olacaksın, gerçektende askerde g3 ile 200 metreden boy hedefini (400 müydü yoksa ?) 5 te 4 yaparak vurmuş :) Yarın öbür gün bir savaşta iyi atıcıların yaratacağı üstünlük yadsınamaz.

• Videonun sahibi olan Ted denen arkadaş ABD'de yaşıyor ve güvercinler ABD'de zararlı sayılan ve av sezonu gözetmeksizin ve sayı sınırı olmaksızın avlanması serbest olan 3 tür kuştan biri. Diğer ikisi de serçe ve sığırcık.

Karga ve saksağan zararlı sayılmıyor ve avlanmalarına sadece av sezonu dahilinde izin veriliyor.

Ayrıca Ted vurduğu tüm hayvanları topluyor, kalabalık merkezlerde kesinlikle kuş vurmuyor ve vurduğu güvercinleri yiyor. Diğer videolarından birinde büyükannesinin harika bir güvercin tarifi olduğundan, bilmeyenlerin güvercinleri yemeyerek neler kaçırdığından bahsediyor.

İşin özünü bilmeden yorum yaparken iki kere düşünmek lazım.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• vallahi şimdi ted'i daha da çok sevdim

bu tip videoları siteye ekleyen arkadaşlar değişik tarifler de verirlerse vurduğumuz hayvanları mundar etmeyiz bari

• Arkadaşlar, avcılık bir anlamda savaşa hazırlıktır, yugoslavyanın başına gelenleri hatırlayın, yakın tarihten bahsediyorum, bir Türk erkeği hatta kadını eli silah tutmalı ve attığını vurmalı, silaha yabancı olmamalı, peygamberimizin hadisi şerifini hatırlayalım, atıcılığı öneriyor ve evlatlarınıza atıcılığı öğretin tavsiyesinde bulunuyor, tabiki keyif içinde patır patır canlıları vurmak hoş olmasa gerek.

+1
    Bizler atıcılığımıza çok güveniriz bunun bir çok sebebi var günümüz insanı için bilgisayar oyunlarında ki ve sabit hedeflere yaptığımız atışlarda başarımız bize bu öz güveni veriyor ancak arazide hareketli hedefe kurşun atışında durum çok değişiyor,domuz avı yapıyorum başlayalı 3 yıl olmuştur yivli ve yivsiz atışlarında zikzaklar çizerek koşan domuzları vurmanın güçlüğü bana savaş durumunu çok düşündürmüştür,250 kiloluk domuz 100 mt ileride meşe ağaçlarının arasında koşarken vurmak ayrı dert görmek ayrı böyle olunca attığını vuran adamlar olmak için yapılacak atıcılık eğitimi uzun süreçli olmalı karadenizli gibi en verimli çağda çocukluktan başlamalı,yanlış bilmiyorsam osmanlıda asker eğitimi çocuklukta başlardı.(.Bir kaç sene evvel mke poligonunda karadenizli bir vatandaşın yeni aldığı sig sauer silahını tecrübe edişine şahit oldum,bir şarjör mermiyi seri atışla 8 cm alana topladı...)

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• timi uzun süreçli olmalı karadenizli gibi en verimli çağda çocukluktan başlamalı,yanlış bilmiyorsam osmanlıda asker eğitimi çocuklukta başlardı.(.Bir kaç sene evvel mke poligonunda karadenizli bir vatandaşın yeni aldığı sig sauer silahını tecrübe edişine şahit oldum,bir şarjör mermiyi seri atışla 8 cm alana topladı...)

Benim annemde babamda Trabzonlu ama silahları hiç sevmiyorlar, şans işte :(

• konu hakında yapılan tüm açıklamalara rağmen ben avcılığın günümüz şartlarında çok doğru bir şey olduğunu sanmıyorum insan oğlu avcı toplayacı yaşam tarzını bırakılı binlerce yıl oluyor dürbünlü bir tüfekle yapılan avı ise hiç doğru bulmuyorum illa bir av yapılacaksa en azından şartlar biraz daha eşit olmalı ki karşı tarafa da bir şans verilsin

Stoeger X 20 Wood Combo 4,5 mm
    Gamo CF-X Royal 5,5 mm
    Diana Mod 460 Magnum 5,5 mm
    Almer Y.Otomatik 4+1

• konu hakında yapılan tüm açıklamalara rağmen ben avcılığın günümüz şartlarında çok doğru bir şey olduğunu sanmıyorum insan oğlu avcı toplayacı yaşam tarzını bırakılı binlerce yıl oluyor dürbünlü bir tüfekle yapılan avı ise hiç doğru bulmuyorum illa bir av yapılacaksa en azından şartlar biraz daha eşit olmalı ki karşı tarafa da bir şans verilsin

+1, tamamı ile katılıyorum

• Beslenme amacı ile yapılan ava ve zararlı ile mücadele kapsamında yapılan itlafa karşı değilim.

Ancaak ,yeni aldığı tüfeği deneyeceğim diye ,kuşları, börtü böceği katleden ,kendini doğal dengenin koruyucusu sananları da tasvip etmiyorum.

Hele hele havalı tüfek ile avlanmanın yasak olduğu bir ülkede ,sanki ben yaptım oldu gibisinden ,kendini mazur gösterecek mazeretler bulanları ise Tanrı'ya havale ediyorum.

FX Gladiator
    Diana Mod 48
    Daystate AirWolf MCT FAC 40 fpe, bazen 27fpe
    "Verba volante,Scripta manent"

• Sebepsiz yere can yakmak, almak dinimizce büyük günahtır, ancak 1990 lı yılların başından itibaren, silahla fazla ilgisi olmayan gencecik anadolu aslanlarının (mehmetcik) , teröristler karşısında verdiği zayiat yüreğimi hep yakmıştır, ayrıca bosna savaşında sırp sniperlerin vurduğu binlerce bosna lı cabası, olaylara bakış açımız çok yönlü olmalı.

Selamlar

fx revo.

Sumatra 500 .25
    Recluse .357
    mk-390 paladin

• Her türlü canlının zevk için öldürülmesine karşıyım küçücük kuşun etine kimsenin ihtiyacının olduğunu sanmıyorum.İhtiyacı olan insan zaten onu vuracak tüfeği alacak para bulamaz.. Hayvanlara zararlı zararsız etiketleri koyuyoruz ekosistemde her canlının bi yaradılış sebebi vardır. Hiç bir canlı boşu boşuna yaratılmamıştır o yüzden o canlıya zararlı demek doğru değil. Bir canlı neden zararlı olur doğadaki dengesi bozulmuştur onu dengeliyen etmenler yok edilmiştir. Bu dengeyi bozarak o canlıları zararlı hale getirenler insanlardır..Asıl zararlı olanlar insanlardır..

• Arkadaslar av bir gereksinimdir ,insanlığın genlerınde vardır yaratılıstan bu yana,,, kım ne derse desın av ıhtıyactır ve bız turklerın ata sporudur ..doğru ve bılınçlı yapıldığı takdırde ,,,
    şimdi konuyu hortlatacam ama söylemesem fıtık olacam :)) elınde pompalı av tufeği bı tane bıldırcına yuzlerce saçma atan avcı oluyor ,havalı tufekle avlanmak yasak !! neden kardesım ?adam hayvana kaçma ıhtımalı verıyormu ? 0t0matıkle saydır bınlerce saçmayı sonrada kasıl 500 metreden vurmus gıbı....
    bız amerıkadan dahamı gelişmişiz ? yada diğer devletlerde yasak yok,,, bızde karga vurmak bıle yasak ,,,anlam veremıyorum ..ben karadenızlıyım 12 yasından berı sılahlarla ıc ıceyım
    askerde cavusdum ,ve bu mılletın gençlerınden bazılarının tüfekten korktuğunu ,elıne almamak ıcın tıtreye tıtreye ağladığını bılırım ....bu nasıl bışeydır ?bız zor bır coğrafyadayız arkadslar herkes tufek kullanmayı bılmelıdır, şöyle etrafınıza bır bakın hele dostumuz varmı !!!!!!!