Air Ranger mi, Steyr lg 110 hp hunting mi?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Ben olsam Sumatra alırdım .

Nedenini öğrenebilirmiyiz? Saygılar b_idea.gif

• Güçlü, göreceli ucuz, isabetli, lever action. Steyr'in fiyatını bilmiyorum ama Daystate fiyatına 4/4 lük bir full set mümkün gibi g;$i

FX Gladiator
    Diana Mod 48
    Daystate AirWolf MCT FAC 40 fpe, bazen 27fpe
    "Verba volante,Scripta manent"

• Uzun mesafe atışı yapılacaksa steyrın airranger yanında lafı olmaz, kısa mesafede tersi olabilir, siz uzun mesafe ve tahribatmı istiyorsunuz yoksa kısa mesafede grupmanmı ona göre tüfek alın..

• Uzun mesafe atışı yapılacaksa steyrın airranger yanında lafı olmaz, kısa mesafede tersi olabilir, siz uzun mesafe ve tahribatmı istiyorsunuz yoksa kısa mesafede grupmanmı ona göre tüfek alın..

Bu iş motorsikletler gibi :)

1. motorsiklet 1000 CC sport sınıfı 300 km/h hızı geçen ama 1 depoyla gidebileceği yol sınırlı. Örneğin 200 km (Daystate_AR)
    2. motorsiklet 500 CC ama sport değil hızı da bayır aşağı en çok 200 km/h diyelim ve bu motor 1 depoyla sabit hızda çok uzun süre gidebiliyor mesela 400 km diyebiliriz. (Steyr_LG)

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• tüfek alırken kendin için deyil başkaları için al g;$i
    kimse 3000 tl 2ci eline vermez g;$i

bu markaları düşünmeye başladığında havalısilah pahalı bir hobi Kadir, katlanacak yada almayacaksın g;$i mesela Taylan bey steyrini satıyor olsaydı alırdım.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Birileri Steyrmi satıyor yoksa ,,Bitli baklanında kör alıcısı olurmuş... ½bay£bay`;

A Takımı Üyesi

• bu hobiye yeni başlayacaksanız ve 3000 tl gibi bir bütçeniz varsa daystate yerine bir aa yada falcon yanınada birtane sumatra carbin tercih edebilirsiniz.3000 tlye bir tüfek yerine 2 tane tüfek almış olursunuz.güç istediğinizde sumatra carbin, isabetli ve bol stabil atış istediğinizde aa yada falconu kullanırsınız.
    1 taşla 2 kuş yani... :thumbup:

FALCON prairie sporter walnut 22 cl.&hawke sidewinder 4-16x50 ir sr6
    WEBLEY
    raider single 22 cl.(4x4)
    FRANCHI black magic D lüx

AIRARMS prosport 177 cl.(cok yakinda)
    & Leapers 6-24X50 AO Mil-dot RGB Zero Locking/Resetting

• bende fikrimi söyleyeyim.
    bence her ikiside ilk alınacak PCP değil.
    İlk alınacak havalı silah hiç değil.
    ben kral cfx 4.5, gamo cfx 4.5, hw97k 4.5 5.5., hw100T 5.5, FX Gladiator 5.5, AA s410 FAC 5.5, Webley Raider 10lu 5.5 sahip olup, kullandıktan sonra hem airranger hem steyr'i deneyip; steyr'e karar verdim.

kullandığım silahlara doygunluğum oluştuktan sonra bu karara vardım. İsteklerimi ve beklentilerimi biliyordum yada bildiğimi sanıyordum :)

Neden ilk alınacak silah değil? bana ne gibi bir zararı oabilir ki? düşük isabetlilik vs silahlarla atışlara başlayacağıma neden bir steyr olmasın ki? Aydınlatırsanız mmnun olurum abi

• tüfek alırken kendin için deyil başkaları için al g;$i

tüfek alırken kendin için deyil başkaları için al g;$i

fikrinize saygı duyuyorum. fakat başkaları için neden onu anlayamadım????

• 4000 tl ye alırsın 3000 tl istersin kimse yüzüne bakmaz,icabında satmak istedin elinden çabuk çıkarabileceğin,bir çok kişinin ödüyebileceği miktarlı tüfek seç beğen al derim,bu miktarı ateşli yivliye yatır amennah derim,onu elinden daha çabuk çıkarırsın,

• 4000 tl ye alırsın 3000 tl istersin kimse yüzüne bakmaz,icabında satmak istedin elinden çabuk çıkarabileceğin,bir çok kişinin ödüyebileceği miktarlı tüfek seç beğen al derim,bu miktarı ateşli yivliye yatır amennah derim,onu elinden daha çabuk çıkarırsın,

Hmmm. peki siz ne önerirsiniz?

• mukayese biraz yanlış bence. bazı yorumlarda yanına yaklaşamaz gibi ifadeler var. ben 2 silahıda deneme fırsatı buldum. kullanım kolaylığı açısından daystate daha kullanışlı bir silah. isabet konusuna gelindiğinde eğerki daystate e de regülatör takılsa benzer sonuçlar vereceğini düşünüyorum.
    kalkıpta jsb 16 -18 gr pelleti daystate ile atmıyorsunuz . american muscle car arabalar gibi bu silahtanda beklenti bu yönde olmalı. o güçte o kadar isabetli atan başka bir silah varmı onuda sormak lazım ustalara.

steyr süper bir silah. ama daystate bir başka . sanmıyorumki başka bir havalı silahta o hissi verebilsin.

S410

• Neden ilk alınacak silah değil? bana ne gibi bir zararı oabilir ki? düşük isabetlilik vs silahlarla atışlara başlayacağıma neden bir steyr olmasın ki? Aydınlatırsanız mmnun olurum abi

zararı derken şunu demek istiyoruz.acil paraya sıkıştınız.tüfeğinizi satmaya karar verdiniz.4000 tl ye aldınız 2500 tl ye zor satarsınız.1500 tl zarar...

FALCON prairie sporter walnut 22 cl.&hawke sidewinder 4-16x50 ir sr6
    WEBLEY
    raider single 22 cl.(4x4)
    FRANCHI black magic D lüx

AIRARMS prosport 177 cl.(cok yakinda)
    & Leapers 6-24X50 AO Mil-dot RGB Zero Locking/Resetting

• Eğer bu secimi ben yapıcak olsaydım hiç şüphesiz Steyr LG110 seçerdim .

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• Daystate marka bir silahı steyr lg 110 gibi bir silah ile karşılaştıracaksaniz bu model air wolf mct olmalı.
    Bence karar vermek o zaman daha zor olur diye düşünüyorum.
    Air ranger ile karşılaştırıldığında bende steyr derim ama air wolf ile mukayese edilse air wolf derim.
    Air wolf de regülatorlu daha az güçlü(40 fpe),tüp hacmi çok geniş(400-500 cc) ve bence tam bir teknoloji harikası...

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Air wolf de regülatorlu daha az güçlü(40 fpe),tüp hacmi çok geniş(400-500 cc) ve bence tam bir teknoloji harikası...

Hele bir de tactical olursa ! bir de Hawke tactical dürbün !! :thumbup:

FX Gladiator
    Diana Mod 48
    Daystate AirWolf MCT FAC 40 fpe, bazen 27fpe
    "Verba volante,Scripta manent"

• zararı derken şunu demek istiyoruz.acil paraya sıkıştınız.tüfeğinizi satmaya karar verdiniz.4000 tl ye aldınız 2500 tl ye zor satarsınız.1500 tl zarar...

ben satarken oluşabilecek zarardan bahsetmedim/düşünmedim. o ayrı bir konu ve bu markalar düşünülüyorsa hobi zaten oldukça pahalı bir hobi haline gelmiş oluyor.
    benim söylemek istediğim her ikiside kendi türünde özel silahlar, herhangi bir pcp kullanmadan bu silahların alınması veya oldukça farklı iki silah hakkında başkalarının tavsiyeleriyle karar verilmesinin yanlışlığı. Bu kararın hayal kırıklığının faturası da yüksek olur :)

Airranger yerine karşılaştırmaya airwolf'u koyarsanız airwolf'u tavsiye edebilirim. Airranger kadar hava tüketmez, pellet seçmez, medeni ve yeterli bir güce sahip, kurması kolay, beslemesi kolay ve ekstrem olmayıp her isteğinize cevap verebilecek bir silah.
    Üstelik artık yeni ithalatçısıyla birlikte (getiren bana küserse-kızarsa, başka forumlarda yazarsam-çizersem, istediği gibi atış yapmazsam) servis/parça konusunda kimden yardım alırım problemide kalmadı.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png