Air Ranger mi, Steyr lg 110 hp hunting mi?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • ben satarken oluşabilecek zarardan bahsetmedim/düşünmedim. o ayrı bir konu ve bu markalar düşünülüyorsa hobi zaten oldukça pahalı bir hobi haline gelmiş oluyor.
    benim söylemek istediğim her ikiside kendi türünde özel silahlar, herhangi bir pcp kullanmadan bu silahların alınması veya oldukça farklı iki silah hakkında başkalarının tavsiyeleriyle karar verilmesinin yanlışlığı. Bu kararın hayal kırıklığının faturası da yüksek olur :)

Airranger yerine karşılaştırmaya airwolf'u koyarsanız airwolf'u tavsiye edebilirim. Airranger kadar hava tüketmez, pellet seçmez, medeni ve yeterli bir güce sahip, kurması kolay, beslemesi kolay ve ekstrem olmayıp her isteğinize cevap verebilecek bir silah.
    Üstelik artık yeni ithalatçısıyla birlikte (getiren bana küserse-kızarsa, başka forumlarda yazarsam-çizersem, istediği gibi atış yapmazsam) servis/parça konusunda kimden yardım alırım problemide kalmadı.

;grin;

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• Ayrıca air wolf 2 kademe ayarlanabilir güç ayarı ile istenildiğinde steyr gücünde(27 fpe) istenildiğinde daha güçlü (40 fpe)kullanılabilir.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• ;grin;

kırmızı renge gerek yok. anlayan anladı, bilen bilir

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• FALCON prairie sporter walnut 22 cl.&hawke sidewinder 4-16x50 ir sr6
    WEBLEY
    raider single 22 cl.(4x4)
    FRANCHI black magic D lüx

AIRARMS prosport 177 cl.(cok yakinda)
    & Leapers 6-24X50 AO Mil-dot RGB Zero Locking/Resetting

• bence her 2 side bu işle oldukça ilgilendikten sonra alınması ve kullanılması gereken pcp ler. Araba kullanmayı sıfır BMW veya mercedes'te öğrenmeye çalışmak ne kadar doğruysa tecrübe olmadan bu 2 tüfekten biriyle başlamak o kadar doğrudur diye düşünüyorum. Airranger çok özel bir tüfek. LG110 de oldukça başarılı ve isabetli bir tüfek. Erdem abinin Lg2sini kullandım tekli doldurşa sahip her atışta kolu çekip pellet koyuyorsunuz. AR de 10 lu indeksli şarjör var. Ama LG110 un tetiğini hiç bir silahla karşılaştırmazsınız sonuçta müsabaka için üretilmiş aşırı hassas bir PCP. Her nedense AR nin isabetsiz olduğu söyleniyor ama benim fikrim tam aksi yönde. polygonal yapıda oldukça kaliteli namluya sahip. Tetiği parmağınıza tam oturuyor, ayarlanabilir, boşluğu tahmin edilebilir ve tüp hacmi yüksek. tam dolu haliyle sandart olarak yüksek güçte 120 bara kadar 6-7 şarjör atabiliyorum ve 25 gr monster ile 2 hafta önce durbunu sıfırladıktan sonra Osman abiyle kesme şeker patlattık, 10 atıştan 8-9 unda kesme şekeri 50 m de buharlaştırıyor, isabetsiz olduğunu söyleyenlere karşı benim tezimde bu. Bir pcpden daha ne beklenebilirki. kaçan 1-2 atış ise atıcı hatasından. ankarada bizim tayfayla evanix, windy city, Glad, revo, AA, LG ve HW kullandım, bana göre en isabetlileri LG, HW100 ve AR. diğerleri hiçte isabetsiz değil ama aradaki isabet farkları 50 metrede ortalama 1 cm, öyle aman aman bir fark yok yani. ben ne için tüfek alacağınıza karar verirken buna göre karar verin derim.

• bence her 2 side bu işle oldukça ilgilendikten sonra alınması ve kullanılması gereken pcp ler. Araba kullanmayı sıfır BMW veya mercedes'te öğrenmeye çalışmak ne kadar doğruysa tecrübe olmadan bu 2 tüfekten biriyle başlamak o kadar doğrudur diye düşünüyorum. Airranger çok özel bir tüfek. LG110 de oldukça başarılı ve isabetli bir tüfek. Erdem abinin Lg2sini kullandım tekli doldurşa sahip her atışta kolu çekip pellet koyuyorsunuz. AR de 10 lu indeksli şarjör var. Ama LG110 un tetiğini hiç bir silahla karşılaştırmazsınız sonuçta müsabaka için üretilmiş aşırı hassas bir PCP. Her nedense AR nin isabetsiz olduğu söyleniyor ama benim fikrim tam aksi yönde. polygonal yapıda oldukça kaliteli namluya sahip. Tetiği parmağınıza tam oturuyor, ayarlanabilir, boşluğu tahmin edilebilir ve tüp hacmi yüksek. tam dolu haliyle sandart olarak yüksek güçte 120 bara kadar 6-7 şarjör atabiliyorum ve 25 gr monster ile 2 hafta önce durbunu sıfırladıktan sonra Osman abiyle kesme şeker patlattık, 10 atıştan 8-9 unda kesme şekeri 50 m de buharlaştırıyor, isabetsiz olduğunu söyleyenlere karşı benim tezimde bu. Bir pcpden daha ne beklenebilirki. kaçan 1-2 atış ise atıcı hatasından. ankarada bizim tayfayla evanix, windy city, Glad, revo, AA, LG ve HW kullandım, bana göre en isabetlileri LG, HW100 ve AR. diğerleri hiçte isabetsiz değil ama aradaki isabet farkları 50 metrede ortalama 1 cm, öyle aman aman bir fark yok yani. ben ne için tüfek alacağınıza karar verirken buna göre karar verin derim.

değerli bilgileriniz için çok teşekkür ediyorum. sayenize bilgi sahibi oluyoruz...

• Benim silahı kullanma amacım doğrusunu söylemek gerekirse hem güç hem isabetlilik(biliyorum çok şey istiyorum:) ) evimin ortamı ikisi içinde müsait.

Yapılan yorumlara, kullanmış olan abilerin yorumlarına bakılırsa Daystate pek tutunamamış Steyr karşısında. Bu tutunamamaya neden olan hususları neler olarak belirleyebiliriz?

Bazı yorumlarda satarken fiyatın düşeceği söyleniyor ona göre bir seçim yapılması isteniyor. Bu kritere göre silah alacaksam biz hiç silah almayalım madem.

Air wolf önerileri var elektronik olduğu için çabuk bozulacağı yönünde suizanlarım var..

• Sitenin gerçek adresi atakguvenlik.net miş. Fakat ben hep atakguvenlik.com yazarak giriyordum ve aynı siteye giriyordum o yüzden öyle yazdım.

Yani AR Glad, Revo ve AA dan daha mı isabetli ben buna kesinlikle katılmıyorum. Bu sitede ilk defa da bunu sizden duyuyorum.

FX ROYAL 400 ++++Hawke Varmint 25 SF 6-24 *44
    6 lt Scuba 300 bar+dolum aparatı

• 50mt de pro sport ile de şeker patlatıyoruz ne olcek şimdi :)
    glad 100 mt de 25kruşun içine toplar g;$i iyi çalış 10 kuruşun içine sokarsın 100mt de fx glad ile,ben bir keresinde yanlışlık ile yapmıştım 8o

• Air wolf önerileri var elektronik olduğu için çabuk bozulacağı yönünde suizanlarım var..

Hiç bir şey olmaz ! Emniyeti açtığında , mandalın kırmızı ışığı yanar ve keyfe dalarsın.

Ancak ilgilendiğin silahların ikisi de pahalı silahlar, bence iyi düşün g;$i

FX Gladiator
    Diana Mod 48
    Daystate AirWolf MCT FAC 40 fpe, bazen 27fpe
    "Verba volante,Scripta manent"

• "Üstelik artık yeni ithalatçısıyla birlikte (getiren bana küserse-kızarsa, başka forumlarda yazarsam-çizersem, istediği gibi atış yapmazsam) servis/parça konusunda kimden yardım alırım problemide kalmadı. "

beyler bir konuyu açıklığa kavuşturalım.

fx revo.

Sumatra 500 .25
    Recluse .357
    mk-390 paladin

• "Üstelik artık yeni ithalatçısıyla birlikte (getiren bana küserse-kızarsa, başka forumlarda yazarsam-çizersem, istediği gibi atış yapmazsam) servis/parça konusunda kimden yardım alırım problemide kalmadı. "

beyler bir konuyu açıklığa kavuşturalım.

Bekliyecez ve göreceğiz sevgili abim. Türkiyede heeer şey olur.

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• Bahsi geçen şahsı malum bilen biliyor. Saygılar

• Hiç bir şey olmaz ! Emniyeti açtığında , mandalın kırmızı ışığı yanar ve keyfe dalarsın.

Ancak ilgilendiğin silahların ikisi de pahalı silahlar, bence iyi düşün g;$i

Öneriniz için teşekkür ederim. 2 yıl düşündüm bu konuyu umarım yeterli gelir:)

• Bence de Steyr.

Tek tek atması ( + )

Görüntü ( + )

İsabet ( + )

Saygılar.

Başar yazdıklarının çoğuna katılıyorum. AR hiçbir zaman ilgilendiğim bir silah olmamasına karşılık (kişisel tercihim) benim gördüğüm, duyduğum, okuduğum kadarıyla:
    markanın kalitesi ortada, kimse söz edemez. 70fpe AR'den stabil 6-7 şarjör (60-70) atış çıkmıyor. Ben AAs410'u da isabet istiyorsam 15-20 atışta bir dolduruyorum, dediğin gibi düşünürsem AAda belki 70 atış yapar? denemedim. Tam dolu hali kaç bar onu yazmamışsın 230 yada 250 bardı sanırım yanlış olmasın. Atilla abinin AR ile de atış yaptık 20-25 atışta bir silahı doldurmak gerekiyordu (belki scubasında 300bar yoktu onun için?). Airgunsofarizona'da 50fpe olanına 45 stabil atış (960-1000fps arası 21g Kodiak - 40fps farkta bence stabil değil ama neyse) gibi bir sayı vermiş. İsabetli atış düşünürsek 70fpe için 20-25 atış normal bu durumda. Bu silahın isabetli attığı mermilerin artık üretilmediğini ve İngiltere'deki son mermileri (eley wasp magnumdu galiba? ) aldığını anlatmıştın. Namlusu polygon ve şoksuz yanılmıyorsam. O güçte bullet atmak için normal. Ayrıca boltu bana sert gelmişti AR'lerin, kullandıkça alışılıyordur mutlaka. Bunlarında bilinmesi gerektiğini düşündüğüm için yazdım.

Dediğim gibi hiçbir zaman ilgilendiğim bir silah olmadı, alıcı gözlede incelemedim; hatalarım varsa yaz.

Sende birçok silah deneyip kullanıp AR'yi aldığından zaten bunları bilerek/kabullenerek aldın. Severekte kullanıyorsun.

İsabetlilik küp şeker buharlaştırarak (veya sözüm meclisten dışarı çanak-çömlek vurarak) ölçülmez biliyorsun; onun adı "plinking" . bu silahları alanlarda 30-50-100m grupman atıp yayınlamadıklarından (yabancı forumlarda da pek yok) isabetliliği hakkında somut birşey yok bence. İsabetsizdir demiyorum, ama isabetlide diyemiyorum.

Steyr'e gelince 3 sene düşünüp/araştırıp zar zor karar verdim. o kadar okumama ve kendimi alıştırmaya çalışmama rağmen:
    1. silah gürültülü , daha sessiz olsaydı diyorum.
    2. quickfill yok, tüp sök - doldur tak. bu devirde böyle PCPmi olur ? diyorum.
    3. tek atıştan sıkıntım yok, hoşuma gitti.

ama paranın satın alamayacağı bazı şeyler var:

[Resim Engellendi: http://i54.tinypic.com/30hrfrb.jpg]

mesela bu 100m grupmanın (standart sayılmaz 3 atış ama) yüzümde yarattığı etkiyi başka bir silah bende yaşatmadı ;) isabetlilik budur...

tekrar ediyorum AR ve LG kendi kulvarlarında extrem silahlardır ve ne AR ne LG bence ilk alınacak havalısilah değildir. İkinci veya üçüncü bir PCP olarak alınıp/kullanılabilir.

kal sağlıcakla

.

.

ankarateam.png

• Böyle de yazı ,resim olurmu şimdi yaa.

Siz bu Steyr'i nereden almıştınız Erdem Bey ^^

FX Gladiator
    Diana Mod 48
    Daystate AirWolf MCT FAC 40 fpe, bazen 27fpe
    "Verba volante,Scripta manent"

• Böyle de yazı ,resim olurmu şimdi yaa.

Siz bu Steyr'i nereden almıştınız Erdem Bey ^^

Taner bey sizin Airwolfta böyle grupman yapıyordur ^^ müsait bir haftasonunuzda sizinle tanışmak için mutlaka Ankara'ya bekliyoruz.

.

ankarateam.png