HW 45 5.5 mm

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Hw45 havalı silahlar içinde en enteresan silahlardan biri, hele o tetik başka hangi silahta olabilir. İnsanı her yönüyle kendine aşık ediyor.

• Diana P5 yayı kalın ve kısa olduğundan HW 45 e uymadı , 2.5 paslannmaz çelikden yaptırdım fakat çok sert olduğu için takamadık, piston içine yeşil gres , kauçuk gres , ve slikon gres karıştırarak sürdüm ve orjinal yayını tekrar takdım fakat bu sefer tabanca kurulmuyor nedenini anlayamadım bilen yardımcı olursa sevinirim !

• işte bu yüzden sökmeyin dedim. Neden kurulmaz , pistonun deliğini kılıfın deliğine denk getirmemişsinizdir. Dış haznedeki delik var ya kurunca tetik tutuyor, aynı delikten pistonun üstünde de var ve hizalı olması gerekir yoksa kurulmaz. Ama hizalı olmaması gibi bir olasılık olmadığından (çünkü üst kızak kanalları denk gelmez) tek olasılık tetik mekanizması kalıyor. Sökmeden önce kabzenin içindeki demiri bir ataç ile sabitlemiş miydiniz.

[Resim Engellendi: http://www.gunspares.co.uk/images/categories/24564.gif]

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Olay tetik mekanizmasından kaynaklanıyormuş ,yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Yaptırdığım 2.5mm lik 30 spir paslanmaz çelilk yayı sert olduğu için takamadım 20-30 m/s fazla hız elde edicem diye 3 gündür kendimi harab ettim sonuçta başarılı olamadım , bu yüzden en iyisi PCP diyeceğim fakat bu ebadlarda bir PCP ye raslamadım Evanix'İN pcp tabancası hem şarjörlü hem güçlü fakat çok kaba , bu gün 5.5mm namluyu takdım daha iyisi çıkana kadar en iyisi dizel etkisinden yararlanmak , tahmini 14 graini 150m/S kadar atıyordur bu da kara şişelere yeter.

• Değdirsenizde değidirmesenizde fark eden bir şey olmaz ateşli silah kadar sağlam ve bozulacak bir yapısı yok , tek istediğim yayı kalınlaştırarak extrem hız elde etmekdi bu da aparatsız mümkün değil , uygun yay bulmakda çok zor orjinal yayı ile de hızı fena sayılmaz , bana göre dünyanın en iyi yaylı tabancası fakat 14 graini 200 m/s atabilen hw 45 gibi ince , belde taşınabilen bir tabanca bulursam HW 45 İ bir daha elime almam ;tacli# her zaman dediğim gibi ; daha iyisi çıkana kadar en iyisi bu ;tacli#

• Zaten yay olarak kapasiteyi yeterince zorlamışlar. Daha büyüğü girmez. Girse de bu sefer yayın takıldığı guide denen yay tutacağı daha incesiyle değişmeli. Ayrıca artan gücü tetik mekanizması karşılamayabilir. Neticede bir tırnak tutuyor. Kurtulup kazayla birini vurduğunuzu düşünün.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• İşi bilen ellerde doğru yapılan modifiye kesinlikle faydalı olacaktır, örneğin maccari yay takmak gibi. Ben hem çelik yay takayım kükresin patlasın gibi bir düşüncem olmadığı hem de elim bu işlere fazla yatkın olmadığı için tornavida değdirmem demiştim. Bunu yapan düşünen mühendisler birşey bilipte bu güçte üretmişlerdir diye düşüyorum.
    Ama alırsam eğer chrono sonuçlarını paylaşırım :)

• Zaten yay olarak kapasiteyi yeterince zorlamışlar. Daha büyüğü girmez. Girse de bu sefer yayın takıldığı guide denen yay tutacağı daha incesiyle değişmeli. Ayrıca artan gücü tetik mekanizması karşılamayabilir. Neticede bir tırnak tutuyor. Kurtulup kazayla birini vurduğunuzu düşünün.

ORjinal yayı zaten 2.35 benim takmak istediğim yay 2.50 , tabanca bu ölçü ile tam kıvama gelir diye düşünüyorum fakat buralarda C kalite yay saran bir yer yok , meselede bu. Elimde paslamaz çelikten sardığım 30 spir 2.50 yay mevcut fakat 2 kişi takamadık , yarın 2 kişi daha çağıracağım 8o8o8o gerçi taksak baya bir hız fark edecekdir lakin 1000 atış yapmadan kırılacak diye bir his var içimde 8o8o

• İşi bilen ellerde doğru yapılan modifiye kesinlikle faydalı olacaktır, örneğin maccari yay takmak gibi. Ben hem çelik yay takayım kükresin patlasın gibi bir düşüncem olmadığı hem de elim bu işlere fazla yatkın olmadığı için tornavida değdirmem demiştim. Bunu yapan düşünen mühendisler birşey bilipte bu güçte üretmişlerdir diye düşüyorum.
    Ama alırsam eğer chrono sonuçlarını paylaşırım :)

Tabancanın gücü aslına bakarsanız çok çok iyi şerit metre ile ölçülmüş mesafe 58 metrede bira şişesini defalarca patlattı , 30 metrede rakı şişesini kırmadan zımba gibi önlü arkalı delip geçti ( bu olayın nasıl gerçekleştiğini bende anlamadım ) hatta resmini bile çektim mrt 083 ün telefonunda , foto hala duruyorsa yayınlamasını rica ediyorum. Bu bahsettiğim olaylar 4.5mm JSB RS pellet ile gerçekleşiyor diğer pelletlerin bu kadar etkili olmadığını gözlemledik, fakat ben artık 5.5mm kullanmak istiyorum hal böyle olunca daha fazla hız gerek çünkü 5.5 mm pelletlerde bariz hız kaybı var , tabancanın sesi bile değişiyor. ;tacli#

• Rakı şişesi değilmiş meyvesuyu şişesiymiş. ;tacli# Beni kırmayıp zahmet ettiğin için teşekkür ederim mrt083 . ;tacli#;tacli#

• konuyu, kedinin ciğer muhabbetlerini dinlemesi gibi takip ediyorum :)

şimdi karar verdim bende hw 45 alayım diyorum lakin , 4.5 mu 5.5 mu tam karar veremedim .

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• konuyu, kedinin ciğer muhabbetlerini dinlemesi gibi takip ediyorum :)

şimdi karar verdim bende hw 45 alayım diyorum lakin , 4.5 mu 5.5 mu tam karar veremedim .

konu satış konusuydu teknik desteğe ondan sonra silah tavsiyeye döndü zoraki ye bi bakın derim ultra model 4 pompa da resmen gürlüyor fiyat 3 te 1 i kadar şahsen genelde 2 pompa ile kullanıyorum 180m/s benim işimi görüyor bu arada bi hw45 bendede olsun isterim ancak fiyatı çok kötü bence bu kadar parayı hak etmiyor.
    (zoraki yi bilmiyor olsam bende havalı tabancada lider hw45 derdim)

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• Her silahın bir birine göre değişik alanlarda üstünlükleri vardır, aynı şekilde kullanıcılarında silahtan beklentileri farklıdır , zoraki satıp hw45 alan biri olarak zoraki hw45 in tetiği olamaz.. Bence
    Z-SATILMIŞTIR Zoraki hp1

• Her silahın bir birine göre değişik alanlarda üstünlükleri vardır, aynı şekilde kullanıcılarında silahtan beklentileri farklıdır , zoraki satıp hw45 alan biri olarak zoraki hw45 in tetiği olamaz.. Bence
    Z-SATILMIŞTIR Zoraki hp1

(zoraki hw45 in tetiği olamaz) kelimesi bence zoraki için biraz ağır bir kelime olmuş tabanca senin zevkine uymadı diye böyle söyleme ben zorakiyle 60 mt de 1tl grupman oluşturdum stoeger x20 suppersor la bile okadar küçük grup yapamamıştım gücü dersen ben daha güçlü tabanca görmedim tetiği dersen fabrika çıkışı birazcık sert ama kapzede ayar vidası var ayarlayınca minicik bir parmak hareketi ile tetik düşüyor + dürbün bağlamada sıkıntı yok memleketten geleli 10 gün oldu 80 mt atışı yaptım 1lt kola şişesini çok rahat deliyor.

bu yazımdan sakın şunu çıkarmayın hw45 i kesinlikle kötülemiyorum aksine bir tanede hw 45 almayı düşünüyorum .

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• (zoraki hw45 in tetiği olamaz) kelimesi bence zoraki için biraz ağır bir kelime olmuş tabanca senin zevkine uymadı diye böyle söyleme ben zorakiyle 60 mt de 1tl grupman oluşturdum stoeger x20 suppersor la bile okadar küçük grup yapamamıştım gücü dersen ben daha güçlü tabanca görmedim tetiği dersen fabrika çıkışı birazcık sert ama kapzede ayar vidası var ayarlayınca minicik bir parmak hareketi ile tetik düşüyor + dürbün bağlamada sıkıntı yok memleketten geleli 10 gün oldu 80 mt atışı yaptım 1lt kola şişesini çok rahat deliyor.

bu yazımdan sakın şunu çıkarmayın hw45 i kesinlikle kötülemiyorum aksine bir tanede hw 45 almayı düşünüyorum .

Dikkat edersen bence diye ekledim yazimda, herkezin dusuncesine zevkine saygimiz var..Zorakide kullandim 2kutu pellet atmadan hava kacirmaya basladi boyle tabancaya nasil guvenebilirim zaten bana gore tabancaya benzer bir halide yok pellet atan el makinasi diyebilirim zorakiye, benim icin ustte tasimak onemli hic bir sekilde ustunuze alamiyorsunuz takoz desem bence dogru olur..bir atis icin 2yada 3 hareket yapmak pompalayip durmak eziyetten baska birsey degil..tetigine gelince ikisinede sahip olmus biri olarak hw nin tetigi cok daha iyi..gercek tabanca hissi vermesi ,celik yapisi boyasi alman tasarimi saglamligi , ariza yapmayacagini bilmek omrluk olmasiyla,bir cok yonuyle zorakki ile karsilastirilmasi bence abes

• Tetiği olamaz derken fiyatından bahsediyorsunuz sanırım :)

Fiyatı peşin 750 TL na alınabiliyor , yani Z.ultranın 2 katı , iyi kötü meselesine gelirsek ; bence iki tabancayı bir biri ile kıyaslamak uygun değil , her iki tabancada kendi katagorisinde lider fakat aynı şey değilller. Bende Zorakiyi 3 gün kullandıkdan sonra sattım , satma nedenim kötü olduğu için değil bana uygun olmadığı içindi , 3 pompa yapdıktan sonra 9mm çekirdeği 700 m/s bile atsa benim için bir şey ifade etmİyor , aradığım serilik , hız , incelik (taşınabilirlik), kalite idi bunları HW 45 de buldum.