Zoraki hp-01 Ultra kalibre seçimi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • zoraki eğer, max. 2 pompada .22 16grain pelleti 850fps atabilen, 40cm civari lw namlulu, kompakt yapıda bir tüfek geliştirebilirse, bu işte çığır açmış olur.

• http://www.pyramydair.com/s/m/Webley_Alecto_Air_Pistol/2238

webley ile iş birliğimi yapılıyor acaba?

Youtube videoda izlemiştim, Amerika da Webley Alecto markası altında satılıyormuş, Zoraki hp01 model olarak.

Sanırım pazarlama ve gümrük sorunlarını aşmak için diyordu review yapan eleman.

Yunus Emre
    . Hatsan At44 + Muzzle
    .. Optima 3X9X44
    . Retay Troy 100X,
    .. Tasco 4X16X40

• Youtube videoda izlemiştim, Amerika da Webley Alecto markası altında satılıyormuş, Zoraki hp01 model olarak.

Sanırım pazarlama ve gümrük sorunlarını aşmak için diyordu review yapan eleman.

Doğru , Hatsan da balkanlarda ve avrupada bazı bayiler tarafından Ranger markası ile satılıyor. Weihrauch da ABD de Beeman olarak satılıyor.

filinta

dulce bellum inexpertis

• Bu haber bende heyecan uyandırdı...

sorma tam zoraki ultra 5.5 alma arefesindeyken bir anda panik oldum :) :)

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• Atak silah mayıs - haziran gibi ultranın yeni modelini çıkartacak , daha uzun namlu ile 850 fps ye ulaşabilecek. Daha uzun namlu ile daha iyi verim alınabilir çünkü açığa çıkan bol havayı bir şekilde değerlendirmek lazım. bekleyip göreceğiz.

Bu haber bende heyecan uyandırdı...

zorakiye mail attım yeni model konusunda kısa sürede geri dönüş sağladılar ama olumlu birşe yok şuan sedece proje aşamasındaymış neye benzediği veya gücü hakkında kesin birşey yok en iyimser 1 yıldan aşağı çıkmazmış Öneri, şikayet ve görüşlerinizi arzu ettiğiniz her an bize yazabilirsiniz demiş mailde bence fırsat bu fırsat istediğimiz özellikleri mail atalım belki değerlendirirler buda mail adresi ([font=&quot]info@atakarms.com[/font]) nasıl bir silah istiyorsanız yazın atın mail gitsin ben bir kaç mail atmayı düşünüyorum :)

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• Yeni ultraya güzel portatif bir dipçikj yapsınlar ilk alan ben olurum. Üzerine 2-6x28 dürbünle at atabildiğin kadar... :thumbup: :thumbup:

Türk'ün Kızıl Elma'sı "BİRLİK" ola ki, Türk yurduna "DİRLİK" gele..

• Musa Karaoğlan size istediğiniz şekilde bir ahşap kundak yapabilir. İsterseniz ona bir ö.m atın.

Blackboy55

filinta

dulce bellum inexpertis

• musa ustanın yaptıklarını biliyorum hocam, onlarda gayet iyiler ama sonradan yapınca orjinal gibi olmuyor malesef.

Türk'ün Kızıl Elma'sı "BİRLİK" ola ki, Türk yurduna "DİRLİK" gele..

• zoraki kullanan ustalara 2 sorum olucak:
    1 uzun namlu zoraki ile kısa namlu zoraki arasındaki güc ve isabet farkı nedir?
    2 kısa namlu olanın ve uzun namlu olan zoraki arasındaki iç dış mağzeme kalitesi farkı var mıdır?(birinin içi krom diğeri siyah diye biliyorum)
    saygılar.

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• aslına bakarsanız , yaylı tüfek yada tabanca olsaydı , size 4,5 mm olanı tavsiye ederdim , tabi bu kuvvette bir silah için , ama bu pnomatik bir makine , aynı hacimde havayı aynı yerde depolayıp aynı sürede boşaltıyor , dolayısıyla , 4,5 mm peller atarken bence havanın bir kısmı boşa gidiyor (namlu iç hacmi ile düşünün) , ayrıca basıncın kesit çapı arttıkça , daha fazla kuvvet verdiğinide düşünün , şu faktörüde göz önünde tutun , bir cisme yada materyale enerji veriseniz , kütlesi yada diğer değişle ağırlığı ile orantılı bir hız kazanır , ve bu hızı hava direnci , sürtünme gibi etkilere karşı , ağarlığıyla orantılı olarak korur . Yada size daha anlaşılır anlatayım , kütlesi fazla olan bir mermi , hava direncine karşı hızını , kütlesi az olan bir mermiye göre daha uzun süre korur , yani 4,5 mm pellet daha çabuk yavaşlar , namludan hızlı çıkar , 20 metre sonra 5,5 mm pelletle aynı hıza ve daha az enerjiye sahiptir , 40 metre sonra dahada yavaşlar , 5,5 mm pelletler daha hızlıdır , 4,5 mm pellet , 5,5 mm ye göre hem yavaş hemde enerji olarak yarı yarıya zayıftır , siz siz olun orta güçlü silahlarda hep 5,5 mm yi seçin , ortanın üstü silahlarda 6,35 e karşı 5,5 mm yi tercih edin , güçlü ve daha güçlülerde , 5,5 yerine 6,35 şi seçin , dürbün kullanıyosunuz , dürbünü elinizdeki silaha göre ayarladığınız sürece hiç problem yaşamazsınız . Havalı silahların etkili mesafesi 100-120 metre civarıdır , her kalibre bu mesafelerde iş görür , ama ağır pelletler , rüzgardan etkilenmez , daha düşük ama daha kararlı hızlarda seyreder ve vurduğu yerden ses getirir , zoraki hp01 ultrada 5,5 mm yi tek geçerim , zoraki hp01 ligth ise 4,5 mm derim , hatsan mod 125 türevlerinde 6,35 derim , hatsan mod 99 da 5,5 mm derim , hatsan mod55 s te 4,5 mm derim anlayan anladı :) , atışlarınızda başarılar...

Walter Talon Magnum 5,5 cal Envantere yeni katıldı 3-9 x 50 mm dürbünü var(ince ayarla efsanevi bir makine)[/color]
    Zoraki hp01 ultra (diyecek söz bulunmaz , hedef nerde pellet orda , yaşayan efsane , emekli olmaması dileğiyle :))
    Birde şimdi Hatsan BT 65 var çok kuvvetli , düşman başına... vurduğu yerden ses çıkar...

• Zoraki gibi hw45 gibi silahlarda namlu degisimi basit oldugundan orjinal olarak uygun fiyata diger kalibre temin edilebiliyor. Bu yuzden her iki namludan da edinmek lazim diyorum, caniniz 4,5 isterse birini 5,5 isterse digerini takiyorsunuz. Gayet de guzel oluyor.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776