Stoeger X20 Suppressor Kullanıcıları

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Desteksiz atış konusu benim özellikle çalıştığım çünkü zayıf olduğum alan. Tabiri caizse 20 kg kol var çarp ikiyle ... Sabit tutamıyorum haliyle (toplam kilo 120)
    Desteksiz atış derken; bunu açıklayabilecek link gönderebilir misiniz, örnek olması açısından... Ya da kabaca tarif edebilir misiniz. Çünkü desteksiz atış dediğinizde benim aklıma ilk gelen şey, oturur pozisyonda dirseklerimizin dizlerimizden aldığı destek...
    Destek derken vücut harici kullandığımız harici destekler mi?

[Resim Engellendi: http://www.abload.de/img/20120603_141920y17ts.jpg]

[Resim Engellendi: http://www.abload.de/img/20120603_141501yeua0.jpg]

1-Oturarak atış pozisyonu (2 farklı pozisyon hangisi rahat gelirse.)

[Resim Engellendi: http://www.abload.de/img/20120603_141158ixuug.jpg]

2-Dİz çökerek atış

[Resim Engellendi: http://www.abload.de/img/20120603_142809csu27.jpg]

3-Ayakta atış

Alıntı sahibi "alperertop"

Bu tüfeğin yaylı olarak tek eksik yanı bence tetiğin çok sert olması.Tetiğin sert oluşu atışlara kesinlikle etkiliyor.Özellikle desteksiz ve ayakta yapılan atışlarda.Buna bir çözüm bulmamız gerekiyor.Artun arkadaşımız bir tetik modifiyesinden bahsetmişti.Bunu ilk biz yapmak istiyoruz.Bakalım abd.den getirtebilecekmiyiz?

Alper Bey, yardımım dokunabilecekse lütfen çalışmayla ilgili beni de bilgilendirin. Projede adımın geçmesi önemli değil, maksat biraz teknik bilgiye sahip olabilmek.

Evet bahsettiğim tetik uygulaması

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.
    bu video da anlatılmıştır.Yurtdışı siparişini vereceğiz.Elimize bir gelsin ARTUN arkadaşımla beraber takacağız.

• 1-Bugüne kadar yaklaşık 15 tane pellet denedim.Stoeger tüfeğim için en iyi pelleti deneyerek kendim bulmak istedim.En istikrarlı atışlarım ''HATSAN JSB STRATON JUMBO 5.5 MM'' ile oldu.
    Bu pellet 1,030 gram ve 15,89 grain'dir.Bu pelleti Tüm Stoeger x20 Suppressor 5,5 mm. kullanıcılarına tavsiye ederim.

[Resim Engellendi: http://www.abload.de/img/5.5_stration_jumbonaxqa.jpg

2-İkinci alternatif olarak alıp denediğim pellet ''HATSAN JSB EXACT JUMBO HEAVY 5,5 MM'' 0,870 gram 13,43 grain pelleti tüfeğe hafif geldi.Her atışta farklı sonuç veriyor.Kısacası pellet uçuyor.

[Resim Engellendi: http://www.abload.de/img/jsbexactjumboxelnr.jpg]

• Stoeger alacak arkadaşlara ilham olması maksadıyla bir kaç tane videomu toplu olarak burada paylaşmak istedim.Amatörce çekilmiş videolardır.İşten fırsat bulduğumda çift kamera ile çekimler yapacağım.

1-

Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

2-

3-

4-

5-

• merhaba bende x20 suppressor kullanıcısıyım
    tüfekle ilgili pek bi sıkıntım yok kullandığım pelletler norica thor vs jbs straton

bir tek aklıma takılan bişey var tüfeğin yanında gelen dürbünden silahı sağa sola çevirince hafiften bir şıkırtı sesi geliyor silahı hiç düşürmedim toplamda 100 atış yapmışımdır daha evde kılıfında duruyor boş zamanlarda bahçede 10 20 atış yapıyorum o kadar bazı forum sitelerinde merceklerinde kayma vs vardır diye yorumlar yapılmış fakat hedeflemesinde bir sıkıntı yok grupmanları çok iyi acaba her dürbünde hafiften bir şıkırdama oluyor mu ki?

• Öle bir şıkırdama söz konusu olamaz.Kesinlikle dürbün ileride arızalanacaktır.Onun sinyalini veriyor şu an.Ya da size gelmeden önce dürbün yere düşürüldü içinden bir plastik parça ya da demir parçası kırılmış olabilir.Mercek kaymamıştır inşallah.

• Alper Bey, Desteksiz atış mantığını anladım. Vücut uzuvları hariç, destek almadan...

-----------

1-Bugüne kadar yaklaşık 15 tane pellet denedim.Stoeger tüfeğim için en iyi pelleti deneyerek kendim bulmak istedim.En istikrarlı atışlarım ''HATSAN JSB STRATON JUMBO 5.5 MM'' ile oldu.
    Bu pellet 1,030 gram ve 15,89 grain'dir.Bu pelleti Tüm Stoeger x20 Suppressor 5,5 mm. kullanıcılarına tavsiye ederim.

Sanki çok ağır pellet kullanıyormuşsunuz gibi geldi...

----------

Arkadaşın birisi tetik mekanizmasının oradaki vidayı kullanmaktan bahsetti. Aslında kullanıcı kılavuzunu okurken sertlik-yumuşaklık ayarı olduğunu okumuştum ama hiç ellemedim. Deneyen var mı bu vidayı?

---------

her dürbünde hafiften bir şıkırdama oluyor mu ki?

Böyle bir sorun yok dürbünümde. Olan da duymadım.

Stoeger X20 Suppressor + 4x32

Vzor 7.65mm
    Sarsılmaz Kılınç 2000 L 9mm

• Merhaba tüfekdaşlar.

Dün namluyu temizlemek için misina yöntemini kullanayım dedim.

Başlarda herşey güzeldi. Fakat yanlış bez seçimimden midir anlamadım misina ile temizlerken tüfeklerimizin ucunda, ses yalıtımı sağlayan moderatörde küçük parça kaldı. Ne yaptıysam çıkaramadım. Bir yandan da gözümün önünden servis ve diyaloglar geçiyor "Malesef kullanılamaz duruma gelmiş..." "Parça bekliyoruz, 2 aya anca gelir" "Size pahalıya patlayacak biraz..."
    Bunları düşünürken bir atış yapıp, o kuvvetli havayı uygulayayım dedim. Gözümü kararttım, sürdüm pelleti.
    Nafile, çıkmadı.

Öyle bir durum ki, bizim namlunun uç taraflarındaki moderatörün olduğu kısım, normal namluda olduğu gibi dümdüz gelmiyor. Tanıtım videolarındaki gibi içi odacıklı ve girintili çıkıntılı. "Haliyle parça kalması doğal" diye düşündüm. Tabi her şey için çok geçti.

Bir pellet daha sürdüm, o parça da fırladı çıktı.

Rahatladım ama bu misina yönteminin bizim tüfeklerde uygulanmasının sakıncalı olduğuna karar verdim. Yapmamız gerekse bile, daha fazla ince eleyip sık dokumamız, çok iyi bir kumaş seçmemiz gerekiyor...

Bilginize...

Vzor 7.65mm

• 300 atış için namlu temizlenmez erkan abi :D
    yap bi 2000 3000 atış sonra yap misinanı :D

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• 300 değil ama 500 olmuştu.

500 atıştan sonra bile içinden çok fazla kalıntı çıktı. Toplasan o kalıntıları 100'lük bir kutu pellet çıkar yani...

2000 hele hele 3000 de bir temizlemeye çalışırsam sanki temizlemeye ihtiyaç duymadan direkt yeni namlu alsam daha rahat olur gibi geliyor. :)=

Vzor 7.65mm

• Herkese merhaba.

Evde 8 metre mesafede kendi çapımda pellet testi yaptım.

Testin çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum, o yüzden fotoğraf yayınlamaya karar verdim.
    Sigara bırakma çalışmaları sürdüğünden insanı çok etkiliyor :)

Fakat buna rağmen çok iyi iş çıkaran pelletleri sizlerle paylaşmak istedim.

İlk başladığım zamanlar sorduğum "hangi pelleti sever" sorusuna verilen cevapların aksi sonuçlar çıkmadı.
    (4,5 mm için)

--------------
    Hatsan-JSB Exact RS
    7,33 grain
    Güdümlü gibi sanki. Düşünüyorsunuz ve o kendisi gidiyor... Hayran kaldım.
    ----------------
    Air Arms Diabolo Field - 8,4 grain
    Mükemmel.
    ----------------
    Gamo Raptor (Hani şu altın kaplama dedikleri)
    Kimse sevmese de ona karşı özel bir sempatim var.
    Attığınız zaman ses hızını geçtiğinden midir bilmem, çok ilginç bir ses çıkartıyor.
    Suppressor falan hikaye...
    ----------------
    Gamo Pro Hunter
    Güzel sayılır
    ----------------------

Diğer bir çok farklı pellet denedim fakat yıldızım bunlarla barıştı. Tabi bunlar ilk zamanlar. İleriki dönemlerde daha ayrıntı paylaşacağım.

Vzor 7.65mm

• Sevgili tüfekdaşlar;

Sıfırlamanın hesap-kitabı başlığında sıfırlama ile ilgili ayrıntılı konular bulunmakta olup, ChairGun pro programının tüfeğimiz ile ilgili istediği bilgiler de mevcuttur.

Saygılarımla.

Vzor 7.65mm

• merhaba arkadaşlar. bugüne kadar hiç ilgi duymadığım atıcılığın askerde denetlemeye denk gelmemiz ve atış takımına seçilmemle müptelası oldum 8o iş, güç, maddi durumu da düzeltince daha fazla ertelememeye karar verdim. okyanusmarket.com dan aldığım stoeger x20 suppressorım (5.5 mm) ile aranıza katılıyorum. yanında da AA Diabolo Hunter, JSB Jumbo Straton ve Predator Polymag pellet aldım. Bi tane Jet marka pellet de tüfeğin yanında hediye geldi. çok kaliteli bişeye benzemiyo kullanmam sanırım. gerek tüfek seçiminde gerekse pellet seçiminde bu forumun bana çok faydası oldu bunun için herkese teşekkürler. takipteyim :)

• merhaba arkadaşlar. bugüne kadar hiç ilgi duymadığım atıcılığın askerde denetlemeye denk gelmemiz ve atış takımına seçilmemle müptelası oldum 8o iş, güç, maddi durumu da düzeltince daha fazla ertelememeye karar verdim. okyanusmarket.com dan aldığım stoeger x20 suppressorım (5.5 mm) ile aranıza katılıyorum. yanında da AA Diabolo Hunter, JSB Jumbo Straton ve Predator Polymag pellet aldım. Bi tane Jet marka pellet de tüfeğin yanında hediye geldi. çok kaliteli bişeye benzemiyo kullanmam sanırım. gerek tüfek seçiminde gerekse pellet seçiminde bu forumun bana çok faydası oldu bunun için herkese teşekkürler. takipteyim :)

Aramıza hoşgeldiniz.

Vzor 7.65mm

• Aramıza hoşgeldin.Biz de stoeger kullanıcıları olarak sizin gibi bilgi almak isteyen insanlara yardımcı olmak istiyoruz.

• Merhaba Dostlar ; Stoeger x20 Combo 4,5mm Tüfeğimi yaklaşık 2 yıldır kullanmaktayım.Daha öncesinde bu katagoride ki bir çok yaylı tüfeği kullanıp deneme imkanım oldu fakat nedendir bilmiorum alıpta satmadığım tek yaylı tüfek Stoeger oldu :)

Beni cezbeden özellikleri :
    Emniyete önem verdiğim için ilk başta dikkatimi çeken, Emniyet Otomatik kilitleniyordu ve emniyet kilidini baş parmağımla kontrol edebiliyordum.Tetik önünde emniyet mandalı bulunan yaylılara bir türlü ısınamadığımdan dolayı bu çok hoşuma gitmişti,Tetik sistemi biraz sert fakat ufak modifikasyonlar yapıldığında giderilebileceği için açıkçası fazla itici gelmedi ve dayanamayıp kasanın yolunu tuttum. ;#taban^l

Eve geldikten sonra ilk işim üzerinde ufak tefek modifikasyonlara başlamak oldu.

Üzerinde bulunan Stoeger 3-9x40 dürübünü çıkartıp yerine 30mm tüplü Gamo Sporter 3-9X50 dürbünü takmadan önce Yine gamonun pikatin rayını üzerine monte ettikten sonra dampa ayak ile dürbünü sabitledim.
    Sıra sesi azaltmaya geldiğinde elimde bulunan Moderatöre ufak çaplı cerrahi operasyon yaparak tüfeğin ucuna monte edip yay sesi hariç patlama sesini absorbe etmeyi başardım.
    Daha sonra gözüme çarpan nokta bipot bağlantı noktası bulunmamasıydı.Mecburen namluya geçmeli bir bipot temin ederek onuda aradan çıkartıp birde yanına gece atışlarının olmazsa olmazı feneri montajlayıp servise sundum 8)

Şimdi uzun bir aradan sonra sıra GRT III tetik , Yay ve Piston modifiyesine geldi.

[Resim Engellendi: http://www.yukleresim.com/di-F5UY.jpg]
    [Resim Engellendi: http://www.yukleresim.com/di-R500.jpg]
    [Resim Engellendi: http://www.yukleresim.com/di-972S.jpg]
    [Resim Engellendi: http://www.yukleresim.com/di-Y1UI.jpg]

Makine mahrumiyeti yaşandığı için resimler biraz bulanık çıkmış kusuruma bakmayın.Saygılarımla

• Tüfek güzel olmuş özellikle moderatör harika göstermiş bu tüfeği söküp inçelemeden hep ön yargılı davranmışdım fakat stoger ithal bir tüfek oldugunu bana ispatladı işçiligide hiç abartmıyorum hatırı sayılır ithal tüfeklerlede yarışır derece kundak ele çok güzel oturuyor hafif dengesi güzel kompakt yapılı tetik okadarda kötü değil bir gamonun tetiği ile aşağı yukarı aynı grt tetik takılırsada süper olur zaten galıba ceviz kundak modelleride üretilicekmiş ozaman bende birtane alırım kesin ..

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• evet tüfek çok güzel olmuş ayakta çok yakışmış bu stoeger in hangi modeliydi suppersor değil galiba

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• herkeze merhaba arkadaşlar "Stoeger X20 Suppressor Synthetic Combo 5.5mm" siparişi vermiştim ve yaklaşık 2 gün sonra tüfeğim gelicek tüfeği alırken biraz tereddütte kaldım acaba güzelmidir diye birazda araştırma yaptım ve siparişi verdikten sonra bu forumu buldum tüfek ile ilgili yorumları okuyunca içim rahatladı tüm yorumlarınız ve bilgilendirici mesajlarınız için herkeze teşekkür etmek isterim