Stoeger X20 Suppressor Kullanıcıları

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • selam herkese bende sup. combo 5.5 mm kullanıcısıyım .. 4.5 mm istemiştim ancak bizim av bayi 5.5 mm sipariş vermiş 8o mecbur kullandım bikaç defa crosman premier hollow point attım gayet başarılı bir tüfek

• merhabalar bende x20 suppressor kullanıcısıyım ve gayette memnunum fakat bir türlü üzerinde gelen red dot u hedefe sıfırlayamadım anlamadım bu sıfırlama olayını anlatan olursa çok sevinirim. pellet olarak bende jsb straton dan memnun kaldım aynı zamanda crosman hollowpoint de fena değil bu aralar air arms diabolo field kullanıyor o da aynı. lakin dün ki atışlarında sanıyorum red dot un ışığını açık unutmuşum bu aletin pili nasıl değiştiriliyor bir söylerse çok memnun olurum

• merhabalar bende x20 suppressor kullanıcısıyım ve gayette memnunum fakat bir türlü üzerinde gelen red dot u hedefe sıfırlayamadım anlamadım bu sıfırlama olayını anlatan olursa çok sevinirim. pellet olarak bende jsb straton dan memnun kaldım aynı zamanda crosman hollowpoint de fena değil bu aralar air arms diabolo field kullanıyor o da aynı. lakin dün ki atışlarında sanıyorum red dot un ışığını açık unutmuşum bu aletin pili nasıl değiştiriliyor bir söylerse çok memnun olurum

http://www.airgunturk.com/1639…sifirlama.html#post190776

Burada izah edilmiş bende bu şekilde sıfırlamıştım. Reddotun pilini bende açık unuttum ama reddotu kullanmadığımdan kurcalamadım hiç.

Hazır yazmışken bende bir soru sorayım. Bugün tüfeği kurarken yaydan gıcırdama sesi gelmeye başladı az bişey. Bir sorun teşkil etmiyor fakat daha önce kurarken en ufak bir ses gelmiyordu. Acaba neden olmuştur ?

• http://www.airgunturk.com/1639…sifirlama.html#post190776

Burada izah edilmiş bende bu şekilde sıfırlamıştım. Reddotun pilini bende açık unuttum ama reddotu kullanmadığımdan kurcalamadım hiç.

Hazır yazmışken bende bir soru sorayım. Bugün tüfeği kurarken yaydan gıcırdama sesi gelmeye başladı az bişey. Bir sorun teşkil etmiyor fakat daha önce kurarken en ufak bir ses gelmiyordu. Acaba neden olmuştur ?

o sese takılma sesin sebebi bu tüfeğin kurma sistemi biraz farklı namluya bağlı olan kurma kolu hatsanlardaki gibi tek parça değil iki parça yapmışlar neden 2 parça birincisi kurmayı kolaylaştırıyor ikincisi ise o kol tek parça olunca tüfeği kurmak için namluyu sonuna kadar çekinçe o kurma kolunun kundağın altından dışarı doğru epey bir çıktığını göreceksiniz ama o kol çift parça olunca tamda ek yerinde küçük tekerlek tarzı birşey var kundağın içindede o tekerleğin ileri geri yürüyebilmesi için kanal var namluyu çektikçe kol şekil değiştiriyor ve kundaktan dışarı çıkmıyor çıksada çok az çıkıyor işte sesi orası yapıyor sen sadece yağlamaları zamanında yap gerisine takılma

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• Merhabalar arkadaşlar, öncelikle herkese selamlar. Ben de geçtiğimiz gün bir stoeger x20 suppressor satın alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Daha önceden elimde bir tane hatsan mod 125 vardı. Şu anda da halen elimde duruyor. Uzun süreden buyana isabetli bir yaylı tüfek sahibi olmak istiyordum. Önce mod 99 ile stoeger x20 arasında kaldım. Forumdan birkaç arkadaşa da danışdım. Genelde birçok kişi stoeger dedi ve ben de 5.5 kalibre ile seçimimi yaptım. Aynı anda bir de optima 3-9x44 dürbün sipariş ettim ve sportsmatch dampa ile birlikte stoegere taktım. Tüfek gayet yakışıklı ve hoşuma giden bir tüfek. Tercihimi doğru kullandığımı düşünüyuorum fakat ne yaparsam yapayım dürbünü stabil bir şekilde sıfırlayamadım. Dampayla birlikte kullandığım ve güzel bir montajla oturttuğum halde atışlar istikrarsız. Tek memnuniyetsizliğim bu. Destekli ve saibt atışlar yapsam da pelletler bazen dağınık gruplar çıkartıyor. Tüm atışlarımı jsb straton jumbo ile yapıyorum, bunu da belirteyim. Bakalım ilerleyen günlerde durum nasıl değişecek.

• öncelikle hayırlı olsun sıkma canını daha tüfek yeni olduğu için başlarda biraz istikrarsızlık yapabiliyor istersen bir aa diablo field 5.52 dene ben en iyi sonucu bu pelletle almıştım .

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• öncelikle hayırlı olsun sıkma canını daha tüfek yeni olduğu için başlarda biraz istikrarsızlık yapabiliyor istersen bir aa diablo field 5.52 dene ben en iyi sonucu bu pelletle almıştım .

Sağolasın, teşekkür ederim. Dediğin gibi umarım ileride biraz daha düzelir. aa diablo hiç denemedim. Oturduğum yerde de bulabildiğim en iyi pellet jsb straton. Ama İzmir'e gittiğim bir zaman mutlaka alıcam. Bir de aklıma takılan şöyle bir şey var. Pelleti yuvaya yerleştirdiğim zaman çok iyi bir şekilde oturtsam da namluyu kapattığım zaman pelletin dışarıda kalan çok az bir miktarı namlu kapanırken traşlanıyor. Bu bütün stoeger tüfeklerde böylemi acaba? Bu durumu da her atış sonrası yeniden pellet koymak için namluyu kırdığımda farkettim. Çok küçük pul pul pellet parçaları kenarlarda birikiyor. Aslında bu biraz da pelletin eteklerinin şeklini de değiştiriyor. Bir ara istikrarsızlığın sebebi bu mu acaba diye düşündüm. Bu durum sizin de dikkatinizi çekti mi acaba?

• merhaba , stoegerin namlusu biraz dardır bu aslında iyi bir şey fakat jsb türevi pelletler dediğiniz gibi elle yükleme yapıldığında etekleri çok az dışarda kalıyor ve namlu kapanınca , deformasyona uğruyor.
    bir aparatla mesela kalem gibi pellete zarar vermeden namluya tam oturmasını sağlarsanız problem kalmaz.Ben akvaryum çek valfi kullanıyorum tam yerleştirmek için.Akvaryumculardan temin edebilirsiniz.Pellet olarak ta bunu tavsiye ederim jsb 13.43 ;
    http://www2.avburada.com/ug.as…0EXACT%20JUMBO%20RS%20500'L%DC%205,5MM

• Stoegerin servisi balıkesirdemi bana yay ve kece lazım nerden buluruz tl buldum ama tam stesini bulamadım bilen duyan varmı acaba .

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• Merhabalar arkadaşlar, öncelikle herkese selamlar. Ben de geçtiğimiz gün bir stoeger x20 suppressor satın alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Daha önceden elimde bir tane hatsan mod 125 vardı. Şu anda da halen elimde duruyor. Uzun süreden buyana isabetli bir yaylı tüfek sahibi olmak istiyordum. Önce mod 99 ile stoeger x20 arasında kaldım. Forumdan birkaç arkadaşa da danışdım. Genelde birçok kişi stoeger dedi ve ben de 5.5 kalibre ile seçimimi yaptım. Aynı anda bir de optima 3-9x44 dürbün sipariş ettim ve sportsmatch dampa ile birlikte stoegere taktım. Tüfek gayet yakışıklı ve hoşuma giden bir tüfek. Tercihimi doğru kullandığımı düşünüyuorum fakat ne yaparsam yapayım dürbünü stabil bir şekilde sıfırlayamadım. Dampayla birlikte kullandığım ve güzel bir montajla oturttuğum halde atışlar istikrarsız. Tek memnuniyetsizliğim bu. Destekli ve saibt atışlar yapsam da pelletler bazen dağınık gruplar çıkartıyor. Tüm atışlarımı jsb straton jumbo ile yapıyorum, bunu da belirteyim. Bakalım ilerleyen günlerde durum nasıl değişecek.

tüfeğiniz hayırlı olsun..
    öncelik ile o tüfeğin tetiği çok sert.onunla kanki olmak istiyorsan bol bol atış yapacaksın..parmağın tetiğe alışmalı..yaylı tüfek ile ilk atışların iyi gidebilir önemli olan sonraki atışlarda da aynı kuralı uygulaman..
    ve sanırım ucu sivri pellet kullanıyorsun..kubbe başlıklı pelletler her zaman daha avantaşlıdır diğer tür pelletlere göre..
    linki tıkla açılan sayfadaki 3cü resmi tıkla,,

Stoegerin servisi balıkesirdemi bana yay ve kece lazım nerden buluruz tl buldum ama tam stesini bulamadım bilen duyan varmı acaba .

servisi istanbulda :) umarın telefona hemen çıkarlar ;şrofls;. belki hatırlarsın stoegerin teknik servis ceremesini ilk çekenlerdenim ;kihhik, gerçi onca zaman geçti ustası parçalarının adını filan öğrenmiştir 8o
    bu arada daha önceki gün mü yazmıştım stoger bekliyorum diye,ne ara kullandında parça lazım oldu :)

http://www.stoeger.com.tr//say…mp;m2=0&m3=0&m4=0

• 2 el aldım kadir abi alır almaz tüfegi sötüm 2 el çogu tüfekgibi yay ve kece pert benim için pekde önemli değil yedek parcaları bulmak önemli bide tüfegi göndermeden parcaları göndericeklermi fakat metal işçiligi harika mest oldum kırık yayla bile öyle net atışlar yapıyorkı ağzım acık kaldı neden daha önce bir x20 almadım diye kızdım kendime .

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• arkadaşlar bende 1 tane supressor almayı düşünüyorum ama tavsiyelerinize ihtiyacım var. silindir hacminden ötürü 4,5 daha randımanlı olur deniyor, ama 5,5 de cezbediyor.kullanıcılar olarak sizlerin yorumları nedeir.şimdiden teşekkürler.....

armsan fonex 5+1
    huğulu s.poze
    sarsılmaz concorde 5+1
    yavuz16 compact
    kırıkkale (kısa dokuz)
    + türlü çeşit bıçak ve kuru sıkı ;şrofls;.

• arkadaşlar bende 1 tane supressor almayı düşünüyorum ama tavsiyelerinize ihtiyacım var. silindir hacminden ötürü 4,5 daha randımanlı olur deniyor, ama 5,5 de cezbediyor.kullanıcılar olarak sizlerin yorumları nedeir.şimdiden teşekkürler.....

Yoo gayet güçlü sayılır yaylılar göre x20 supp. 5.5mm sıkıntı yaratmıyor. Ben at44 aldım ve şahsi fikrim x20 sup çok daha kaliteli duruyor işçiliği. Yaylı olmasına rağmen isabetinin bile daha iyi olduğunu düşünüyorum. Ben bir kaç modifiye yapıp, koleksiyon olarak kenarda tutmak istiyorum.

at44 ü kurcalıyorum şimdilik ama mutlaka boş bir zaman bulduğumda x20 supp un tetiğini değiştirme olayını araştıracağım, tetik biraz sert ama yinede keyifli. Tetik yumuşak olsa attığını vuracak bir tüfek.

Birde kendinden moderatörlü fakat yay mekanizması atış yapınca biraz ses yapıyor. Onuda sessizleştirmek için araştırmak lazım. Kundak yaptıracaktım mobilyacı dostuma fakat at44 elime geçince x20 nin kundak kalitesini sevmeye başladım :) Plastik gibi değil en azından :)

Selamlar, geçtiğimiz hafta ben de bir tane stoeger x20 aldım. Aynı sizin gibi 4.5 mu yoksa 5.5 kalibre mi olsun diye çok düşündüm. Daha önceden başka bir markanın 5.5 kalibre tüfeğini kullandığımdan ve 5.5 kalibreyi sevdiğimden kendime engel olamayıp 5.5 x20 aldım. Açıkça söylemek gerekirse sonradan biraz pişman oldum. X20 çok güzel ve etkili bir tüfek fakat 5.5 kalibre sanırım biraz güçsüz kalıyor. 50 - 60 metre arası pellet düşmeye başlıyor. 70 metrelik bir mesafede su şişesinin en az 50 cm üstüne hedef aldığında şişenin alt kısmını anca denk getirebiliyorsun. Ama 30-40 metrelik mesafelerde en küçük hedefi bile affetmeyen bir tüfek. Bu tüfeğin en güzel tarafı nedir diye sorarsanız; cevabım "istikrar - stabilite" olur. Üzerine güzel bir dampa takıp 9 veya 12 zoomlu bir dürbünle seneler boyu arkanıza bakmazsınız.

• yorumlar için teşekkürler arkadaşlar 4,5 kalibre alıcam sanırım.

armsan fonex 5+1
    huğulu s.poze
    sarsılmaz concorde 5+1
    yavuz16 compact
    kırıkkale (kısa dokuz)
    + türlü çeşit bıçak ve kuru sıkı ;şrofls;.

• S.A.

Ben de tavsiyeler ve incelemelerim üzerine Beretta Stoeger x20 Suppressor Combo (5.5 mm) almaya karar verdim.

Havalı silahlara ilk başlangıcımı bu silah ile yapmak istiyorum. (+Gamo PT-85 Tabanca ile)

Sormak istediğim soruların çoğunu bu başlık altında bulmuş oldum.

Eğer aklıma gelen başka sorular da olursa, sizlere buradan kesinlikle danışacağım. :)

İyi forumlar...

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen ByZeyd ().

• Bende stoeger kullanmak istiyorum hala arastırma asamasındayım :D 2 gun once tam almaya nıyetlendım ödenmemis 2 internet faturası meydana cıkınca hayaller 1 ay sonraya kaldı :D ankarada görerek alabilecegim bir magaza falan varmıdır ? avmark, gittim elimizde yok getiririz dediler baska görebilecegim bi yer varsa neresidir yazarsaniz sevinirim.

• Herkese merhaba. Yaklaşık 6 aydır x20 kullanıyorum. Tüfeğimin yağlanması gibi basit bakımlarını düzenli olarak yapıyorum. Her kullanım sonrası ya da Haftada 1 yağlıyorum diyebilirim. Geçenlerde 2 haftalığına şehir dışına çıkmam gerekti. Döndüğümde inanılmaz bir paslanma oluştuğunu gördüm ve yakın zaman sonra aylarca şehir dışında bulunmam gerekecek. İki hafta gibi bir sürede o kadar paslanma oluyorsa aylar sonra düşünemiyorum. Bana güvenli bir saklama koşulu önerir misin lütfen ? Hangi marka ürünler ile Neler yapmalıyım, nasıl yapmalıyım ? Şimdiden teşekkürler.