gerber mi bidaha asla

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • yazdan önce bi büyük bıçağım olsun arazide gezinirken işime yarar diye Bear Grylls Ultimate Survival Knife aldım parasına göre iyi bir ürün gibi gözüküyordu lakin foyası çıktı geçen gün bi çam acındından serçe parmak kadar bir dala vurdum normalde öyle bir dalı tek seferde alırdı ama bu sefer kesmedi bide baktım bıçağın azından bir parça kopmuş acayip morelim bozuldu o parada çok bişey beklemiyordum ama 3 liralık çakılardan daha iyi olmasını bekliyordum en azından
    [Resim Engellendi: http://img403.imageshack.us/img403/2381/img0433rev.jpg]
    [Resim Engellendi: http://img341.imageshack.us/img341/7582/img0434se.jpg]
    zaten pek bana göre bir bıçak değildi 26cm karışı olan bana göre biraz sapı ince geliyordu vede düz kısmı çok uçta olmasından dolayı ince içleri yapmak zor oluyor

• Geçmiş olsun morel bozucu bir durum fakat çam agaçı kesimi kolay gibi gözüksede hiçde öyle değil gecen hafta evin bahçesindeki çam ağacını kestim elektirik tellerine zararı oluyordu baltayla dallarını budadım sonradan balta köreldi gibi geldi baltaya bir baktım ucu testere gibi olmuş şaşırdım taşa demire vurmadan hayatda o şekile geliçegine inanmazdım birkaç ihtiyara sordum baltada sorun yokmuş çam dallarının baltayı pert etmesi normalmiş yani kendilerine göre açıklama yapdılar ama hiçbirşey anlamadım .

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• Gerberlerin replikasi cok fazla sanirim birtaneside size denk gelmis :( Kalite istiyorsaniz sayet orjinalde olsa Gerber'den uzak durmak lazim bizim yerli mali Bora kat kat daha ustundur :thumbup:

• Size tavsiyem Pirge (Bursa markası) av bıçaklarını incelemeniz. Ben bir kaç kez inceledim muhteşem modeller mevcut. Kendim de küçüklüğümden beri koleksiyon yaparım.
    İsterseniz telefon ile irtibata geçip kendinize güzel bir bıçak edinebilirsiniz. Yaklaşık 100 tl civarında bir ücrete, çok güzel, çeliği kaliteli, ağırlığı dengeli bir bıçağınız olabilir.
    Saygılarımla.

• Çeliğin iyisi 3 kez su verilen diye biliyorum buna bikere verip geçmişler anlaşılan..

ömer abi çeliğe su verme devri kapandı artıkın daha farklı yöntemlerle çelik üretiyorlar senin bahsettiğin el yapımı dövmelerde geçerli onlar bizde nerdeeee

• Cansan Bıçak, Yatağan El Aletleri yazıp aratırsanız çok uygun fiyatlara en sağlam bıçakları bulabilirsiniz.

• bıçak sertliğinden dolayı kırılmıştır sert su almışp bıçak kolay körelmez ama yine de böyle bir kaza hiç de hoş olmamış. Ankarada gölbaşında mogan bıçakçılık var büyük sanayide de bora bıçakkları var ikisinde de özel sipariş dahil bir çok seçenekler var isterseniz bir gün birlikte gidebiliriz.

• bıçak sertliğinden dolayı kırılmıştır sert su almışp bıçak kolay körelmez ama yine de böyle bir kaza hiç de hoş olmamış. Ankarada gölbaşında mogan bıçakçılık var büyük sanayide de bora bıçakkları var ikisinde de özel sipariş dahil bir çok seçenekler var isterseniz bir gün birlikte gidebiliriz.

nazik teklifiniz için teşekkür ederim ama ben yeni bıçağı anca bidaki sezon başınd alırım artık

• Geçen hafta sivasa gezmeye gittiğimde orda 70 yaşında bi bıçak ustasının yanına gittim (şirin baba) harbiden pek şirin bi abi para için değil tanıtım ve sanatı için çabalıyor orda bi kukri gördüm bittim süper bişeydi öyle bişey al bence :D

Not: Yaptığı katanadan keski kılıcı ve 11.5 mm lik açılır kapanır çakısıyla ünlü guinnes rekorlar kitabına girmek için başvuru yapmış yanına gittiğimizde anlatmıştı

Biraz iri bişey ama güzelliğe bakın bi

http://www.fotosearch.com.tr/IST539/1197062/

Lütfü...
    Çakal gibi dostum olacağına aslan gibi düşmanım olsun...

Hatsan MOD 99 4.5 mm

Diyarbakır ;hirr;

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Atas ().

• kukri nin diğer adı gurka kamasıdır gurkalar ingiliz sömürgesi olduklarından dolayı çanakkale savaşında türklere karşı savaşmışlardır bu nedenle bana itici gelir ancak ülkemizde meraklısının çok olduğunu biliyorum...
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Gurkalar
    http://www.avcisayfamiz.com/forum/index.php?topic=20544.0

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen asil ().

• Furkan her üründe üretim hatası olabileceğini ve ürünün kullanım şartlarının dahilinde garantiye girebileceğini herkes gibi sende biliyorsun. Bayisine olmadı ithalatçısına olmadı tüketici haklarına başvurulması gerekir. Fakat hiçbir başvuruda bulunmayıp dünyada isim yapmış sadece senin üründe ki arızayı marka bazında genelleyip artı forumda bildiğince aşağılarsan tatsız gelişmeler olabilir. Benim de çakı koleksiyonum var ve ithalatçı Mustafa beyle dialoglarımız oldu. Çakı garanti şartlarını karşılıyorsa bence sıkıntını anlat, istersen bende görüşürüm.Oğlum senden beş yaş büyük :) Ona bakış açısıyla belki nadir mesajlardan birini yazdım :) Konuda böyle yaklaşım olmadığı için de gerekiyordu. saygılar

• erhan abi bıçağın ne kutusu var nede faturası var hatta tahminimce yurtdışından gelme o yüzden ithalatcının dahi bişey yapabileceğini sanmıyorum ben burda çok fazla yorum yapmadım genel olarak sadece "gerber mi bidaha asla" dedim oda sadece kendi kanaatim çünkü acayip morelemi bozdu o gün bıçak kırıldığında yanımda olan iki arkadaşım kendi 5-10 liralık bıçaklarının dahi bundan daha iyi olduğunu kazıklandığımı falan söylemeleri de sinirimi bozdu bende kafamda gerberi sildim başka hiçbir şekilde genelleme yapmadım yorumu sadece size bıraktım ben daha önce kırılan bir bıçak hiç görmedim o açıdanda garibime gitti ve paylaştım arkadaşların önerileri tavsiyeleri oldu hepsine teşekkür ederim artık ne zaman olursa yeni bıçağımı almadan önce bu konuyu bulup yeniden okurum