Cometa lynx v10 fikirleriniz

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • peki kafesin içindeki ev sahibine ne oldu???

havalı ile avlanmak yasak ..

:)

Onu yaz sonunda kaybettik abi.. kaçtı yani daha doğrusu, özgürlüğe doğru kanat çırpıyordu en son.
    Şimdi kimbilir..

• ebedi özgürlüğe ulaşmıştır. Doğada tek başına ve canlı renklerle bilemem artık . aklı varsa gene bir eve konuk olmuştur yoksa alıcı kuşmu diyeyim , bir kedimi gördü diyeyim haylazın birinin sapanı mı diyeyim filan

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• evet dışarıda yaşamaları en azından bu coğrafyada mümkün değil gibi..
    diğer bahsettiğin unsurlarda cabası.

• Konuyu bi hayli dağıtmışız, bazı önemli olan meajları alıntılayıp toparlamaya çalıştım konuyu ..

Cometa yüksek tüp hacmi ve regülatörü sayesinde stabil ve çok atış yapıyormuş bu 100 lere kadar çıkıyormuş. Ama ihtiyar nikli Ülkü amcanın dediğine göre pellet endeksleme mili namluya tam merkez değilmiş yani pellet namluya yamuk giriyor ve tüm seriler böyleymiş. Eğer torna makinanız yoksa ewanix ve cometadan uzak durun o paralara 2. El AA S510 Alın atış yapın,tamirat değil.

Şarjör çeviren mekanizmada bulunan setiskur vidası zamanla aşınıp şarjörü çevirmiyor.sonuçta çelik parça aliminyumu yiyor

O zaman yazık etmişler tüfeğe ... Eğer peleti ezik alıyorsa namluya, bu her şeyi etkiler diye düşünüyorum .. ( İsabet ve hız gibi .. ) Gerçekten anlayamıyorum bu kadar büyük bir ayrıntıyı atlayıp tüfeği harap etmelerini ... :thumbdown:

Yüzlerce kez açıp kapadım aşınma olmadı ama olmaz değil aluminyum sonuçta eğer çok sıkarsanız diş kaçırır bir daha da tamir edilemez.
    Evanixle ilgili sadece 2 şikayetim oldu ;
    1. şarjörü çeviren mekanizmanın yayı çekiç sertliğinden bağımsız olarak sürekli kopuyordu ,tasarım hatası , at44 teki yay sıkışma yöntemi ile çalıştığından şu ana dek bozulma olmadı, olduğunu da duymadım ama evanixte yayı uzatıp gererek kurma sistemi var ki bu da korozyona neden oluyor , 2 kutu mermi atmadan yayı elime aldım , önceki evanixte de aynı şey olmuştu. (2 tüfek te 2010 modeldi)
    2. Çekicin içine geçen ve bolt, side-lever ile çekici kuran döküm mil, çekiçten taşan yaya çarpa çarpa aşınıp koptu , çekicin içine takoz koyarak yayın taşmasını engelledim ve özel birinçten bir mil taktım ve hiç sorun yaşamadım.

Onun dışında çok güzel bir tüfektir. Valfi büyüktür ve modifiyeye müsaittir. Atış eğrisi de uygun yay-basınç ayarıyla regülatörü aratmaz.

Bazı tüfeklerde zaman zaman tasarım hataları çıkabiliyor , 2012 modellerde bu hataları düzeltmiş olabilirler , benim 2 tüfek te 2010 üretimiydi . Tek isteği fabrikadan krono ile ayarlanıp öyle çıkarsalar keşke , 1 tüfeği kronoda ayarlayıp diğer tüfeklere aynı ayarı uygulayıp kronodan geçirmeden paketliyorlar, üretim kalitesine ve standardın korunmasına bağlı birşey , çıkan tüm tüfekler aynı kalitede olmayınca isabeti de değişiyor malesef. AirArms tabi başka bir dünya ama onda da regülatörler takılıyor , ayarlar yapılıyor , tüfeğin tüm atış hızları birbirine yakın hale getirilimeye çalışılıyor. Amaç 30-40 atışı aynı yere atması.

6 aydır kullanıyorum.Bu anlattığınız evanix tüfek hatalarının hiçbirini yaşamadım.2012 model olmasından mı kaynaklanıyor acaba?Belki bu hatalar 2012 modelinde düzeltilmiştir.Tüfeğimi 16 Haziran 2012 tarihinde aldım.Bu da linki;

Evanix Evanix Windy City Satılık (5 Aylık PCP Tüfek)

Bence model yılı ile çok bir alakası yok. Bir s10 bir de bolt widy city kullandım. S10 muhteşemdi, en ufak bir problem yaşamadım. Windy city hem şarjör yayı kırdı, hem tetik problemi çıkardı, hem de hava kaçırdı. En son bolt kolunu çekerken, şarjörü çeviren yassı parçaların bloğa bağlı olduğu pimi kırıp mekanizmayı kitledi. Kısacası bendeki windy city beni sanayide epeyce yordu. Ama, gerekli parçaları çelik olanlar ile değiştirince tam canavar olmuştu.

selam. ben cometa kullanıyorum pellet merkezleme sorunu yok isabeti gerçekten müthiş regületörlü olmasıda çok güzel. ben memnunum arkadaşlar bu şans işi ülkü abimde sorunlu çıktı ama bende değil kısmet yani alırsanız kontrol ederek alın pcp yi. parasına göre bence gayet iyi bir pcp. saygılarımla

ilk serilerde pellet merkezleme sorunu %90 vardı şimdikiler nasıl bilmiyorum youtubeda aynı sorundan muzdarip olan çok kişinin videosunu izledim

Cometta Lynx 10 da güç düşürülüp yükseltme olabiliyormu pratik olarak

• Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

AT44 FT 0.177 +TAC Vector Optics Sentinel 10-40x50
    Hawke Sidewinder 8-32×56 20x ½ Mil Dot
    BSA 8-32×44
    Zoraki HP 01 Ultara 0.177 + Red Dot + Wragner Moderatör+ Zoraki Dipcik
    Beretta Elitte II 4,5 + Red Dot Laser Sight
    Bushnell 10x25 Rangefinder
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony
    iNTERSPiRO 6lt 300 bar Scuba Tüp

Optima 3x12-44 AOE
    Sniper 4x32 Compact Işıklı (MilDot)
    Stoeger X20 Suppressor 0.177
    Stoeger 4x32 Compact Işıklı
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

https://www.youtube.com/channel/UC1k_dMslFEFRSxrrc7R7NCw

• ;d;

Hatsan Super Nova RG 5.5mm
    Hawke Eclipse 30 SF 6-24X50 Metrik Mil-Dot
    Drager 6LT 300BAR

Scuba tüpleriniz Coltri kompresörümüzle 50 TL 'ye (gidiş geliş kargo dahil) doldurulur.

• strafor süper bilgiler verdiniz sizi kutlarım.bende almayı düşünüyordum tam isabet olmuş yorumlarınızz ve verdiniz bilgiler

at 44 tactical optima 4x30 bushell dürbün hatsan pompa.......kral slug pompalı (red dot).........kral safari magum 5.5

• Tetiği sert denilmiş bazı yorumlarda yayı değiştirilerek çözülüyormuş. Bu yay nerde bulunur ? Daha doğrusu nasıl temin edilir

AT44 FT 0.177 +TAC Vector Optics Sentinel 10-40x50
    Hawke Sidewinder 8-32×56 20x ½ Mil Dot
    BSA 8-32×44
    Zoraki HP 01 Ultara 0.177 + Red Dot + Wragner Moderatör+ Zoraki Dipcik
    Beretta Elitte II 4,5 + Red Dot Laser Sight
    Bushnell 10x25 Rangefinder
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony
    iNTERSPiRO 6lt 300 bar Scuba Tüp

Optima 3x12-44 AOE
    Sniper 4x32 Compact Işıklı (MilDot)
    Stoeger X20 Suppressor 0.177
    Stoeger 4x32 Compact Işıklı
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

https://www.youtube.com/channel/UC1k_dMslFEFRSxrrc7R7NCw

• bulamazsanız bulunduğunuz yerde sanayi sitelerinde yay yapanlara örnek olarak söküp götürün daha yumuşak olanını istiyorum deyin onlar 3-5 tl ye hallediyorlar.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• abi durun ya.daha yeni bt65 aldık.severek aldımda şimdi siz bunu gösterdiniz zayıf yerimden yakaladınız.70-80 regüle atış yüksek güçte çok güzel :)

HATSAN BT65 RB LW 5.5 Regülatör by Mustafa EKİZ ;grin;

• iyide cometanın verdiği güçle bt65 in verdiği güç farklıdır . biri maksimum güç üzerine imal edilmiş diğeri atış hassasiyeti ve miktarı gözetilerek imal edilmiş bt 65. İle cometayı mukayese etmek bir jeep ile audi a4 ü karşılaştırmak gibi olur. İkisininde sahaları farklı

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• iyide cometanın verdiği güçle bt65 in verdiği güç farklıdır . biri maksimum güç üzerine imal edilmiş diğeri atış hassasiyeti ve miktarı gözetilerek imal edilmiş bt 65. İle cometayı mukayese etmek bir jeep ile audi a4 ü karşılaştırmak gibi olur. İkisininde sahaları farklı

abi regi takılınca jsb ile güç tüfeğinden isabet tüfeğine döndü de atış sayısı cometaya göre baya düşük kaldı :) ama seviyorum tüfeğimi yalan yok :)

HATSAN BT65 RB LW 5.5 Regülatör by Mustafa EKİZ ;grin;

• Şimdi ilanda satılık Cometa görsem düşünmeden alırım ben alamaz isem çevremdekilere aldırırım. bence çok hoş bir silahtı halen bende yeri var . konuyu hortlattım :)

EDGUN MATADOR 6.35
    KALIBRGUN-CRICKET WST 6.35
    HAWKE 6-24x56
    DRAGER 6lt 300 BAR

• Gerçekten hastasıyım Mikail, bu tüfekle beni buluşturduğun için sana minnettarım :D

Hatsan Super Nova RG 5.5mm
    Hawke Eclipse 30 SF 6-24X50 Metrik Mil-Dot
    Drager 6LT 300BAR

Scuba tüpleriniz Coltri kompresörümüzle 50 TL 'ye (gidiş geliş kargo dahil) doldurulur.

• Gerçekten hastasıyım Mikail, bu tüfekle beni buluşturduğun için sana minnettarım :D

Size bu silahi bu kadar sevdiren ne oldu acaba?

• Cometa nın cok istikrarlı atışları var ve tipi sevilen bir model hız ayarı yapması çok kolay ve regülatörlü olmasına rağmen parasına göre çok iyi bir silah, bana inanın 5 tane hatsan verseniz bir cometa ile değişmem, tabi zevkler ve renkler tartışılmaz , benim sevdiğim kadar silahı sattığım arkadaşlar da çok sevdi,
    sessiz hafif ve ele uygun bir yapısı var yüksek atış sayısı ilede tamamen aşık ediyor insanı ben şu an Cricket kullanıyorum ama halen cometa olsada alsam diyorum

umarım bu aşkı açıklayabilmişimdir. :)

EDGUN MATADOR 6.35
    HAWKE 6-24x56
    DRAGER 6lt 300 BAR

• mark 2 geçtiğimiz senelerde çıktı lw .25 namlu kullanıldı gayet keyifli bir silah gelse yok satar.

||

• mark 2 geçtiğimiz senelerde çıktı lw .25 namlu kullanıldı gayet keyifli bir silah gelse yok satar.

aynen öyle

EDGUN MATADOR 6.35
    HAWKE 6-24x56
    DRAGER 6lt 300 BAR

• Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

EDGUN MATADOR 6.35
    HAWKE 6-24x56
    DRAGER 6lt 300 BAR