Pelletler Geldi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • [Resim Engellendi: http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/19194_10151275387262409_1304195658_n.jpg]

Yeni gelen pelletlerim..
    Soldan itibaren

1. Jsp hatsan 15 grain
    2. İnce mehmet grain bilgisi yok
    3. ince Mehmet point Paraşüt saçma 15,89 grain
    4. Gamo Pro Hunter 21,6 grain
    5. Gamo Pro Magnum 15,6 grain
    6. İnce Mehmet Point Lead Pellets 30,25 grain (Favorim)

Denemeleri yarın yapacağım. özellikle 6. sırada olan ince mehmeti merak ediyorum. Hepsi 5,5 mm dir.
    Deneme yapacağım silahlar BT65 , mod 125 ve mod 125 sniper.

Hatsan BT65 SB W 5.5 MM + Optima

Ankara

• 6. sıradaki pelet şarjörde sallanıyor düşme yapıyor. umarım sizin şarjörünüzde bu sorun olmaz.

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• 6.'yı bende merak ettim, BT-65'le nasıl sonuç verdiğini paylaşın lütfen, iyi atışlar.

• Gamo pro hunter 21,6 graini yenimi cıkarmıs sanırım ilk defa goruyorum ..

• bu sarjorden dusme nedır ya bende boyle bır sorun olmadı sımdıye kadar ben at44 5.5 kullanıyorum ve ınce memedden baska bısey kullanmıyorum

• bt 65 ten bahsediyorum ben yazmayı unutmuşum.

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Sürekli kullandığım kaç grain olduğu bilinmeyen İnce Mehmet pelletin kaç grain olduğunu hep merak etmişimdir bilememek benim için büyük kayıp. Bu pellet hakkında tek bildiğim şey Örnek marka pelletlerden (bunların da kaç grain olduğunu bilmiyorum sad.png ) daha hafif olduğu. Bunu da tahminimce kendi attığı bb'leri 150fps'den yukarı hızda fırlatmayan bir bb'li tabancada kendimce ispatladım, hep aynı açıda tutarak her iki pelletle de 10'ar atış yaptım (pelletleri namluya namlu ucundan sürdüm namlu 6mm çapında) ve İnce Mehmet pelletler büyük farkla daha ileriye düştü her atışta, Örnek pelletler daha uzun zaten biraz olsun belli ediyorlar ağır olduklarını :) . Umarım yazım yanlış anlaşılmaz sadece merak eden üyeler için yazdım. airgunturk.png

Torun Magnum 5.5 MM

Hatsan Mod 99 5.5 MM

Gamo P-23

Hatsan AT44 W-10 Long LW

• Bildiğim kadarıyla kırmızı kutuda olan 5.5'lar 14, beyaz kutuda olan 5.5'lar 11 grain ama yüzde yüz emin değilim.

• Sayın Rhagamo; acaba kutusunda kaç grain olduğu yazmayan İnce Mehmet pelletlerden mi söz ediyorsunuz?

Torun Magnum 5.5 MM

Hatsan Mod 99 5.5 MM

Gamo P-23

Hatsan AT44 W-10 Long LW

• Sayın Rhagamo; acaba kutusunda kaç grain olduğu yazmayan İnce Mehmet pelletlerden mi söz ediyorsunuz?

Evet, kırmızı ve beyaz kutular. Ay ortasında mermi alırken aldığım dükkanda vardı, fiyatları çok ucuz olduğu için sormuştum ve satıcı yaklaşık bu rakamları vermişti. Beyaz kutuyu yaylılar için, kırmızı kutuyu düşük güçteki pcp'ler için sattıklarını söylemişti ama tam grainleri hatırlamıyorum, aklımda böyle kalmış.

• Teşekkür ederim konuyu daha fazla dağıtmazsam iyi olur sanırım :)

Torun Magnum 5.5 MM

Hatsan Mod 99 5.5 MM

Gamo P-23

Hatsan AT44 W-10 Long LW

• 6. sıradaki pelet şarjörde sallanıyor düşme yapıyor. umarım sizin şarjörünüzde bu sorun olmaz.

6. sıradaki pellet favorim olduğu için hemen paketi açıp bir jarjör doldurdum ve evden çaktırmadan attım 2 el.
    jarjöre tam oturuyor ve yanlış farketmedi isem bt65 in tetik sonrası çıkan sesde bile değişiklik farkettim.

6.'yı bende merak ettim, BT-65'le nasıl sonuç verdiğini paylaşın lütfen, iyi atışlar.

Paylaşmaya çalışacağım. Yarın için ankarada kar yağışı bekleniyormuş. umarım yağış olmaz.

Sürekli kullandığım kaç grain olduğu bilinmeyen İnce Mehmet pelletin kaç grain olduğunu hep merak etmişimdir bilememek benim için büyük kayıp. Bu pellet hakkında tek bildiğim şey Örnek marka pelletlerden (bunların da kaç grain olduğunu bilmiyorum sad.png ) daha hafif olduğu. Bunu da tahminimce kendi attığı bb'leri 150fps'den yukarı hızda fırlatmayan bir bb'li tabancada kendimce ispatladım, hep aynı açıda tutarak her iki pelletle de 10'ar atış yaptım (pelletleri namluya namlu ucundan sürdüm namlu 6mm çapında) ve İnce Mehmet pelletler büyük farkla daha ileriye düştü her atışta, Örnek pelletler daha uzun zaten biraz olsun belli ediyorlar ağır olduklarını :) . Umarım yazım yanlış anlaşılmaz sadece merak eden üyeler için yazdım. airgunturk.png

Üstadım sanırım o grainleri yazmayanlar 12 ila 14 arasında bir ağırlığının olduğunu tahmin ediyorum. çünkü içlerindeki boslukları az. duvarlarını kalın yapmışlar.
    kalitesiz pelletler gibi durmuyor. ince mehmet malzemeden kesinlikle kaçmamış. ince mehmetin dorumlardan okuduğum kadarı ile tek problemi metrik ölçümler.
    JSB nin pelletilerine baktığımda o kadar pürüzsüz duruyorki. bir çizik bile yok. kalıp izi bile yoktu.

Ankara

• soldan 2. incemehmet i kullanmayın fena halde adi ayrıca yaylı tüfek ile kullanacaksınız ağır pellet kullanmayın

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• gamo pro magnum normalden dahamı agır

15.43grain ağırlığında.

Ayrıca bu gün atışlara gittim. video yada resim çekemedim. kusura bakmayın. fakat 6. sıradaki ince mehmet 30 grain pellet mükemmel.
    120 metre ilerideki pet şişeye attım vuramadım derken meğerse delip geçmiş. hiç hareket etmediği için vuramadığımı sandım.

ince mehmetin pelletlerini arkadaşımın mod 125 sniper a takmaya çalıştık namluya girmedi nedense. fakat bendeki bt65 e tam oturdu. sanırım jarjördeki oringin sayesnde oldu.

birde kaza geçirdik. Diğer arkadaş mod 125 vardı 6.35 lik. onu kırıp mermiyi taktı kapatırken baş parmağı ve işaret parmağını arasını sıkıştırdı ve baya kesik oldu. 3 dikiş atılddı.

60 pellet anca yaktık.

ama pelletlerden keyif aldım diyebilirim.

Ankara

• Geçmiş olsun, çabuk toparlar umarım.

• işşşş aman aman bu konularda çok hassasımdır. emniyet herşeyden önce gelir. umarım dikişten daha feci birşey yoktur.

• Geçmiş olsun ben de sağ işaret parmağımın başlangıç noktasındaki etli kısmı kaptırmıştım Torun Magnum'u kurarken dikiş attıramadık izi halen duruyor kötü bir his umarım yakında düzelir yarası arkadaşınızın.

Torun Magnum 5.5 MM

Hatsan Mod 99 5.5 MM

Gamo P-23

Hatsan AT44 W-10 Long LW