hatsan mod 125 sniper kurulum anında ateş aldı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba forum sakinleri,

son zamanlarda havalı-yaylı tüfeklere ilgi duymaya başlamamdan ötürü forumunuzu takip edip ayırdığım bütçe doğrultusunda tüfek araştırmaya koyuldum. Aslında niyetim ucuz bir pcp ( hatsan at44 ) almaktı ama gerek dolum tüpü olsun gerekse bu hobiye yeni başlayacak biri için tüfeğin fiyatının yaylı tüfeklere nazaran yüksek oluşu nedeniyle önce bir yaylı tüfek alıp zevk alıp almayacağımı görmek istedim. Araştırmam sonucu çoğunluğun kötülediği ama bir kaç arkadaşın güzel anlatımı ve aleti sabırla deneyip incelemeleri sonucu güzel anlatımlarıyla aklımı çelen hatsan mod 125 sniper almaya karar verdim. Dediğim gibi hobide yeniyim ama zor cihazlarla mücadele halinde olmak herzaman ilgimi çeker, haz duyarım.

Tüfeği alalı yaklaşık 1.5 hafta kadar oldu (350 Lira). İş yoğunluğu nedeniyle kutusundan 4.-5. çıkarabilişimdi bugün. Daha geniş arazide kullanmak nasip olmadı. Evde 5-6 metre kadar mesafede kullanabildim. Beni oldukça tatmin ediyor ve memnundum. Hatta nekadar kaliteli mal üretmişler diyip iyiki yabancı marka birşey almamışım Hatsan' ı taktir ettim diyordum. Bugün tekrar çıkarıp birkaç atış yapayım dedim. 11 atış yaptım. 12. atışı yapmak için yere yattığımda elimi tetiğin üstüne koyduğum anda ateş aldı. Acaba emniyetini açmışmıydım diye düşündüm. Tekrar kurdum emniyet kapalıyken denedim ateş etti. Şaşırdım daha yepyeni alet 2. haftasını doldurmadan fabrikaya gidecek diye düşündüm. Bir daha denemek için namuluyu kırdım, tekrar namluyu yukarı kaldırmak için elimi tüfeğin kabzasına atar atmaz ateş aldı ve namlu bir anda kendiliğinden kapanıp 30-35 derecelik bir açıyla yukarı doğru yamuldu. Bu esnada karşımda bir insan olması ihtimalini düşünemiyorum bile... Ya tüfek dolu olsaydı ve ilk problemimi kurma esnasında yaşayıp karşımda da bir insan olsaydı?? Hemen Hatsan' ı aradım. Ali Bey'le görüştürdüler. Kargo onlardan olmak üzere hemen sarıp yolladım.

Şuan ne yapmalıyım çok kararsızısım bu tüfeği tekrardan evime alıp barındırmalı mıyım yoksa iade mi etmeliyim bilemiyorum... Markayı da kötülemek istemiyorum belki 1000 tüfekte bir olabilecek bir hatadır. Belki ben çok şanssızım. Belki de şanslıyım...

• kardeş haklısın biraz zor raslanacak bişey pistonu tutan tırnak yalama olmuş. Tırnak döküm hatası bence sen hiç merak etme tüfeğin sapasağlam gelir sana güvenle kullan
    kesinlikle boş atış yapma her zaman güvenlik tedbirini elden bırakma hacı muratta kaza yapıyor bmw de saygılar

Torun 5,5 hediye edildi
    Kral safari magnum 6,35 hediye edildi
    Hatsan mod 70 quatro sas 6,35 satıldı
    Retay Troy 100x 4,5 : satıldı
    Samyang Sumatra 500 6,35 :thumbup: f;s;s
    Çatüs 36 cal 7+1 g;$i
    Çatüs 36 cal 7+1 ;tufey#

• mod 125 sniper bendede vardı 1000lerce pellet attım boyle bır olay ınan hiç yaşamadım.sana hatalısı denk gelmiş olsa gerek selametle

Gönül İSTANBUL gibidir, fethi zor FATİH i tektir!

• Yaylı tüfeklerde en korktuğum olay. Fobi haline geldi, parmağım sıkışıp kopacak diye pelleti çok hızlı bir şekilde koyup kapatıyorum böyle olacak diye. Size bir şey olmadığı için şanslısınız bence umarım tüfeğiniz çabucak yapılıp elinize ulaşır. Eğer tüfeğiniz kurulu kaldıysa uzun süre (bundan kaynaklanabilir mi kesin bilgim yok), ya da yapım hatasıysa, denildiği gibi pistonu tutan tırnak yalama olmuş ya da kırılmış olabilir.

Torun Magnum 5.5 MM

Hatsan Mod 99 5.5 MM

Gamo P-23

Hatsan AT44 W-10 Long LW

• sizi korkutmak istemiyorum ama 350 tl biraz az geldu fiyati cunku normalde fiyati 450 tl gibi acaba aldinuz yer size hatalı bi mal satma olasılığı var mı

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• sizi korkutmak istemiyorum ama 350 tl biraz az geldu fiyati cunku normalde fiyati 450 tl gibi acaba aldinuz yer size hatalı bi mal satma olasılığı var mı

Bilerek hatalı mal satmış olma ihtimalini ben fazla mümkün bulmuyorum fakat 350tl gerçekten bana da az geldi ben mod99'u bile 350 tl'ye aldım çünkü.

Afedersiniz çok üzgünüm hatalı yorumum için galiba garip olan benim fiyat güvendiğim bir sitede mod 125 360 tl'ye satılıyor :)

Torun Magnum 5.5 MM

Hatsan Mod 99 5.5 MM

Gamo P-23

Hatsan AT44 W-10 Long LW

• Bilerek hatalı mal satmış olma ihtimalini ben fazla mümkün bulmuyorum fakat 350tl gerçekten bana da az geldi ben mod99'u bile 350 tl'ye aldım çünkü.

Afedersiniz çok üzgünüm hatalı yorumum için galiba garip olan benim fiyat güvendiğim bir sitede mod 125 360 tl'ye satılıyor :)

mod 125 Sniper yanliz normalini ben 300 e aldim

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:

• mod 125 Sniper yanliz normalini ben 300 e aldim

Nasıl fark edemedim bilemiyorum yeniden özür dilerim haklısınız bahsettiğim sitede sniper modeli 450 tl eğer tüfek sıfırsa garip geliyor fakat değilse normal gibi. Ayrıca, galiba çok boş mesajlar attım özür dilerim.

Torun Magnum 5.5 MM

Hatsan Mod 99 5.5 MM

Gamo P-23

Hatsan AT44 W-10 Long LW

• Bilemiyorum belki hatalı ürün satmış olabilirler zan altında bırakmak istemem. Fiyattan ötürü ben de alırken bir şüphe duydum açıkçası.. Sıfırlama yapmakta da biraz zorlandım namluda hafif sağa doğru bir yatıklık var gibi gelmişti. gezi en sağa ayarladığımda ve en aşağı indirdiğimde hedefi vurmayı başardı. Diğer tüm hatsan fiyatları piyasadakilerle aynıydı maazada. Sadece bu 325 lira nakit fiyatlıydı. Kartla 350 ye aldım. Belki yanında dürbün vermedikleri için ucuzdu..

• Tüfek bugün ulaştı elime. Piston contası, kol pimi, 2 rondela, hava lastiği değiştirilmiş. Namlu doğrultulup, genel bakımı yapılmış. Evde olduğunu onlara yollamadığımı belirttiğim halde kundak yanağını takıp yollamışlar. Moderatörün ucunda da hafif hasar vardı sanırım onuda değiştirmişler. Yeni gibi duruyor.

Tüfeği kurduğunuzda namlu aşağıdayken emniyeti açıp-kapatabiliyorsunuz. Bir daha tetiğe basmaya cesaret edemedim namlu tekrar kapanıp eğrilecek diye. Teknik servisi aradım sorunu söyledim. '' zaten öyle olur '' dedi. Ben de tüfeği ilk aldığımda böyle olmadığını kurulum esnasında hiçbir şekilde emniyetin açılmadığını ve tetiğin düşmediğini söyledim. '' Tetik sistemimiz değişmiştir. Sizin söylediğiniz eski tetik sisteminde vardı. Sizinki sıfırlandı, yeni sistem takıldı. '' dedi.

Bu konu hakkında bilgisi olan var mıdır ?

Bu arada tüfek çok rahat kurulabiliyor. Göndermeden önce gerçekten çok zor kuruluyordu. 1.90' a 90 kilo ve yapılı bir adamım 2 kolumla zor kuruyordum şimdi tek kol rahatça kurabiliyorum. Ve çok daha isabetli.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen soundonsound ().

• nitro piston mu takmıslar acaba mod 125 lere takılcaktı bu sene öyle ise cooooook sanslı insansınız

• Bu konudan edindiğim tecrübe alınan cihazı evde değil açık alanda 30 atışla falan denemek gerek. Geçmiş olsun hocam.

• ya nitro piston takmışlardır yada daha az etkili bir alt model yayı takmışlardır. ayrıca sen mod125 üzerinde dürbünü nasıl sıfırlayacaksın merak ediyorum.? eğer gerçekten mod 125 tüfeğin yayını takmışlarsa hem çok sert kurulacaktır, hemde her atıştan sonra dürbün üzerinde oynayacaktır. dene ve gör arkadaşım. kolay gelsin..

• Hatsanın yaylı tüfeklerinde tetik ayarıyla fazla oynamayın ,fazlaca yumuşatmayın tetiği ,tetiği yumuşattıkça pistonu tutan tırnak daha az alanla pistonu tutar,tetik kendinden düşüp istenmeyen durumlara sebebiyet verebilir.

• nitro piston mu takmıslar acaba mod 125 lere takılcaktı bu sene öyle ise cooooook sanslı insansınız

Bilemiyorum normal yaya benziyor aşağıdan bakılınca.

Bu konudan edindiğim tecrübe alınan cihazı evde değil açık alanda 30 atışla falan denemek gerek. Geçmiş olsun hocam.

Hafta sonu açık alanda deneyeceğim. Teşekkürler.

ya nitro piston takmışlardır yada daha az etkili bir alt model yayı takmışlardır. ayrıca sen mod125 üzerinde dürbünü nasıl sıfırlayacaksın merak ediyorum.? eğer gerçekten mod 125 tüfeğin yayını takmışlarsa hem çok sert kurulacaktır, hemde her atıştan sonra dürbün üzerinde oynayacaktır. dene ve gör arkadaşım. kolay gelsin..

Daha dürbün takmadım yayın gevşemesini bekliyorum. Tek parça ayakla bağlantı yerlerine Loctite sürülünce işe yaradığı yazılmış bir kaç yerde. Bunu deneyeceğim. Teşekkürler.