SAFİR T14 e yapılan müthiş haksızlık

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.

• dostum yanlış düşünüyorsun yukarıda anlatılmak istenen silahını legal işlerde kullanan adam zaten suç işlemez ama illegal işlerde silah kullanmak isteyen zaten ruhsatsız silah kullanıyor ve bunu devlet önleyemiyor bizim demek istediğimiz devletin silahı suçişlemeyen ve masum vatandaşlara kolaylık sağlayarak vermesi ,yada en azından zorluk çıkarmaması .
    çünki nerede baskı ve aşırı sert kanunlar varsa orada bir illegal yöntemde vardır insanlar silah severler devletin silah alımını zora sokmasıyla
    kanun dışı yöntemlere baş vurarak silah sahibi olma yoluna gidecek bu ise daha büyük bir başı bozukluğa sebep verecektir bizim karadenizde herkezin silahı vardır ruhsatlı yada ruhsatsız ama silahla işlenen suç oranlarına baktığımızda silahı az kullanan illerden ve bölgelerden daha az olduğunu görürüz.
    mühim olan devletin kanunsuzların ve cahillerin silaha ulaşımını engelleyip silah severin ve masum vatandaşın silaha ulaşımını kolaylaştımasıdır. saygılarımla ;kffx;

hamdım piştim yandım oldum.

• Bu konuya bidaha mesaj atmıycam çünkü çok farklı düşündüğümüzü anladım.
    Nasıl bir mantıktır hala anlamadım: "malum bölge"de silahlanıyolar bizde silahlanalım..
    Hala aynı görüşteyim avcılık veya atıcılık dışında silahlanmaya kesinlikle karşıyım.
    Koskocaman, tarihinde destanlar yazan bir ordumuz var ne silahlanmasından bahsediyosunuz hala?
    "malum bölge" dediğiniz yerde de tümenler tugaylar alaylar taburlar yüzlerce var ve o toprakların üstünde de türk bayrağı var.
    Kuva-i Milliye ruhu ve donanımı yaratılacak bir durum yok ortada.

Ha çok isteyen varsa safirini alıp gabar, cudi, herekol taraflarında dolaşsın biraz.
    Ben gerek duymuyorum askerdeyken TSK'nın bir personeli olarak dolaştım.

Akkar Apache Bronze 12ga 47 cm slug semi-auto
    Yıldız SPZ ME 12 ga superpoze
    Huğlu 12 ga. 7+1 semi auto + Tasko 1x40 RedDot
    Torun 20 ga. superpoze
    Artemis 36 ga. superpoze
    MKE 12 ga. çifte (Kırıkkale Efsanesi)
    Beretta 16 ga. tekkırma
    Optima 550 Magnum airgun + Optima 3-9x32

• burada konu güneydoğu ya da orada yaşayanlar değil bireysel silahlanma ve kendini koruma ihtiyacıdır. ha bazılarımızın ülkenin içinde bulunduğu durum ve ileride yaşanabilecek bir iç karışıklıkla ilgili endişeleri olabilir iki konu tamamen farklı bence.

• Devlet sizi korumazsa belinizde ki silahla kendinizi korumanız her zaman mümkün değil devletin korumasıda en başta "eğitimle" oluyor yoksa eğitimsiz bir insan canavar oluyor onuda bazan elinizde ki silah bile ürkütmüyor...
    Geçenlerde trafikte ki bir kavgaya şahit oldum 2 araçdakiler tartıştılar arkada ki arabadan 2 kişi indi diğerinin üzerine yürüdüler küfürlerle,önde ki silahını çekti adamlar bunun üzerine koşarak üzerine gittikleri adamı sık lan erkeksen gibilerden taciz ettiler silah çeken adam arabasını kaldırıma sürerek kaçtı...

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• tanıdıgım bir genç .. trafikte aynı olayı yaşadı vede silahlı bir adamın üstüne adam "bak silahım var yaklaşma" demesine rağmen üstüne 4 kişi yürümüşler vede adam 2 tanesini vurmuş öldürmüş ... Silah varsa en korkak adam bile cengaver oluyor , herkesin harcı değil silah taşımak vede silahlanmak ...

• Arkadaşlar, şunu asla unutmamalıyız; Silah öldürmez, silahı kullanan insanlar öldürür. Eğitim ve kültür kalitesi düşük (eğitim derken illaki okuldan değil kastım, kimse yanlış anlamasın) kişilerin her geçen gün ülkemize verdikleri zararlar ölçülemeyecek kadar büyüktür. Bugün ülkemizde enfilasyon tsunamisi bekleniyorsa, bunun tek nedeni geniş ufka sahip olmayan kişilerin, derin menfaatlerin hizmetindeki hareketleridir. Ülke olarak birçok farklı kültürden gelen insanların birlikte yaşayabilmesi ve tek vücut halinde hareket edebilmesi maalesef zor olmuştur. Ülke olarak zaafımız, başka milletlere artı kazanç getirmektedir. Bu bir döngüdür, bu bir çıkar durumudur. Ülkeler arasındaki dostluklar ve düşmanlıklar çıkarlar doğrultusunda ölçülebilmektedir.
    Her karadeniz insanı gibi benimde silah tutkum büyük. Silah alırken önce şunu düşündüm; ben nefsime ne kadar hakim olabilirim, o aşamaya gelebildimmi diye. Sn.Lamek'in belirttiği hususlarda olduğu gibi bir anlık öfke yıkımlara sebeb olabilirmi diye. Çok şükür irademe ve nefsime hakim olmayı başardım.
    Mercan yokuşunda silah dükkanlarında silahları incelemeyi severim, birçok kezde gitmişimdir, gelen müşteriler ile fikir alışverişi yapmışımdır. Birçok olumsuz şeylerede şahit olmuşumdur.
    Örneğin; bir genç silah alıyor dikkatimi çekti. Silah şakşaklı ve katlanabilir dipçik, ne işe yarar film çevirmekten başka diye düşündüm. Gence ne maksatla bu silahı tercih ettiğini bunu nerelerde kullanabileceğini sordum. O kişi bu silahı sırf maç bitimlerinde havaya ateş açmak için aldığını söyledi ve birçokta yarma diye tabir edilen 9.lu büyük saçma (kurşun)lardan aldı. Kişinin genel görünümü itibari ile izlenimim, balkonda vurulan çocuktan, insandan ve maddi hasarlardan vicdan azabı çekebilecek yapıda olamaması idi. Önemli olan bunlara dikkat çekebilmektir.
    Eğer safir ihracat çalışacaksa alkışlayalım. Bu ülkede birileri bir avrupa jipe binecek diye, ne kadar tarım ürünü dışarıya ihraç (pazarlamamız) gerektiğini düşünelim. gerçi şimdi tarım ürünleride yurt dışından geliyorya... İhracatı her zaman hep birlikte desteklemeliyiz.

Son olarak; amacımıza göre silah seçip, ona göre de davranmalıyız. Demokrasinin en büyük velinimeti; önce başkasına değer gösterip, karşılığında saygı alabilmektir.

Hepinize teşekkür ederim. :thumbup:

• halaa anlaşılmamışım galiba silah sahibi olmak bir haktır bunun kendini korumak veya devletin koruması seviyesine indirgememek lazım. ;kffx;
    ben silah seviyorum ve satın alma hakkımın engellenmesini istemiyorum. X(;director;;hirr;

• arkadaşlar bu ülkenin yönetimi yanlıs en basta zaten ya safir t14le bir operasyonmu oldu bir terörist cıkıpta safirle gidip insanmı öldürdü sadece kullanan varsa avlanma amaclı kullanır ya sunu anca söyle acıklayım

simdi televizyonda diyor sünizit hasatalıgı yaygınlastı ya yaygınlasır tabi kardesim sen git yazın dondurma sat ani genlesmeden burnun tıkansın
    dondurmanın kısın yenmesi gerekirken bizim ülkemizde yaz olarak uygun görülmüş devlette bırak hasta olursa olsunlar bize ne deyip geçiyor ya kaç bin tane profesör diyor bunu devlet dinlemiyor

neymis airsoft silahların gümrükten geçmesi yasakmış ya sanki biz adam öldürmek icin alıyoruz o silahları sanki adam öldürücez adam öldürmeyi geç 400fpsle ve plastik boncukla nekadar adam öldürürsün bilemem anca yaralarsın okadar ya sen saglık olarak düsünmüyosunda yaralanma felan diyemi düsünüyosun ya ne bicim yönetimdir bu hersey yanlıs bizim ülkemizde

ayrıca hürriyet gazetesinide ben dogrusunu söylemek gerekirse sevmiyorum bir ara world of warcraft oynuyordum hürriyet gazetesi aldım wowda sanal virüs var dedi hemen wowu bıraktım 2ay sonra cıktı hürriyet gazetesinde wow dünyası herkesi kasıp kavuruyor virüs denen birşey yok ya sen 2ay önce virüs var kimse oynamasın diyorsun sonrada cıkıp wowu herkes oynasın cok super oyun diyorsun

yok abi ben anlamıyorum bu yönetimi :wacko::wacko::wacko:

amacım güzel devletimizi güzel demokrasimizi kötülemek değil onun icin yazmadım amacım sadece yanlıs olan bazı seylerin düzeltilmesi gerektiğidir arkadaşlar lütfen kimse yanlıs anlamasın

*M15A4 CARBİNE SPORTLİNE(AİRSOFT)
    *Double Eagle M83(AİRSOFT)

• ona yasak buna yasak safirden canı mı yanıyor bu tse nin malum bölge dediğiniz yerde adamlarda 2-3 tane kanas keleş var evet onlarda bizim vatandaşımız ama doğudaki adam kanas bulunduruyor bişey olmuyor bizim safire yasak geliyor safir en azından bu işi yoluyla yapıyor kanuna uygun şekilde tse ye soruyorum bu safir t14 ü alan adam kötü amaçla alıyorda keleşi alan hangi amaçla alıyor birincisi olağan durumlar dışında bir sivilde keleş olması çok yanlış çünkü keleş karatavuk avında kullanılan bir silah değil devlet önce bunları takip etsin

• Ya iyi de yasak masak söz konusu değil ki, sadece TSE'nin işgüzarlığı. TSE onay vermiyorsa vermesin. Silahın satışı devam ediyormuş. Hatta ben de sağlık raporu ve temiz kağıdını bugün hemen hallettim, yakın zamanda Veli beyden bir tane almayı düşünüyorum.

Saygılar, sevgiler...

Safir T14 Uzun Kundak Ayarlı Dipçik + Tasco 2x8x32

War doesn't determine who is right but who is left...

• Malum Bölge ile ilgili yazıma bazı arkadaşlar çok Takılmış..Ama Yazımın İçinde Şöyle bir bölümde var Lütfen dikkatli okuyun..(Keşke Dünyada Hiç Silah olmasa Her yerde Barış ve huzur olsa)[/b]Arkadaşlar Dünyada Kötülük , Kötüler ve Vatan Topraklarımızda Düşmanlarımızın Gözü Oldukça Silah Olacaktır Bu Kaçınılmaz..Ben İyilerin Yanındayım..Bilinçli Kullanıcıyım O Yüzden Ruhsat Aldım... Buradaki Çok Değerli Arkadaşlarımında Bilinçli Olduğuna İnanıyorum..Şanlı Ordumuz Bile Silahlanırken Başka Milletleri Katletmek İçin Değil Savunma için Silahlanıyor..Kaldıki Söz konusu Olan Tüfek Av Tüfeği.. Hani Eskiden Her Evde Duvara Asılı Duran çiftenin Modernize Edilmiş hali..Bu Kadar..

• bu olay olmadan önce satılan silahara ne olacak toplatılacak mı yoksa bişey değişmeyecek mi?

• yok sanmıyorum bu haberde muhtemelen hürriyetin balon haberlerinden biridir ben pazartesi gidip bi tane alıcam. :thumbup:

• yukarıdaki haberlerden hürriyet teki parcada , tse teknik ve anladığım kadariyle kaliteden dolayı tüfeğin satışının durdurulmasını istemiş ve raporlarını iptal etmiş bu demekki ( eğer bi art niyet yoksa)bu tüfek çok matah bişey değil. ?(:S

• TSE yani Türk Standartları Enstitüsü adli merci değil, hukukçu değil şu değil bu değil.Söz konusu iptal istemi silahın şarjörlü oluşundan dolayı
    yani çoklu mermi almasından bahsediliyor. Aynı şekilde pompalı ve otomatik silahlarda biliyorsunuz iki den fazla mermi alabiliyor.Ancak bu bir takoz sayesinde ikiyle sınırlandırılmış
    Aynı takoz safirde de var.Nasıl ki pompalı ve otamatik av tüfeklerinde bu takoz çok kolay bir şekilde çıkarılabiliyorsa aynı yöntemle safirinde takozunu kullanıcı kendi insiyatifine göre sökebiliyor.Anlamsız bir çifte standart daha.Bana göre cehalet , anlayış eksikliği ... devam edemem daha fazla Mustafa Abi den fırça yiycez gene (sevgiler hehehe ) yani bilimum olumsuzluklar.Şarjörlü silah zaten var Frenchi nin silah dünyasında almayanı dövüyorlar.Ona izin var.
    Ama tabi o yurtdışındaki hatırlı kankilerimizin ürettiği fahiş fiyata satılan bir silah.Yerli malım yurdum malım delim.

• yok yok !! haberin raporla ilgili kısmında şarjörden değilde daha çok teknik yetersizliklerden dolayı ,kalite , çelik, namlu, vs. gibi sebepler yüzünden iptal edildi diyor ama şu anda satışda ve ruhsatlandırmada bi sorun yok. ;grin;

• Benim bildiğim kadarıyla namlu boyu 56cm'den az, kabzeli, seyyar dipçik, şarjörlü, centilever vb. bunların herhangi birini barındıran tüfeklerin Türkiyede satışı yasak. Safirin kabzeside var şarjörüde. Hatta Akkar'ın centilever modelini almak istediğimde Türkiye içi satamıyoruz cevabını aldım.
    Mesela seyyar dipçik pompalılar,,, satışı yasak ama olmayan satmayan av bayii yok :)

Akkar Apache Bronze 12ga 47 cm slug semi-auto
    Yıldız SPZ ME 12 ga superpoze
    Huğlu 12 ga. 7+1 semi auto + Tasko 1x40 RedDot
    Torun 20 ga. superpoze
    Artemis 36 ga. superpoze
    MKE 12 ga. çifte (Kırıkkale Efsanesi)
    Beretta 16 ga. tekkırma
    Optima 550 Magnum airgun + Optima 3-9x32

• safir t14-full auto 10 shots:whistling:

sebep bu olabilirmi

• Şimdi bizim burdaki bir av bayisi Safir'in mahkemlik olduğunu falan söylüyor. Muhtemelen TSE ile ilgili haberi duymuştur. Yasaklanırsa silahı evden çıkaramazsın, görürlerse alırlar, alırlarsa zararını karşılamazlar diyor. Böyle birşey olabilir mi sizce?

Safir T14 Uzun Kundak Ayarlı Dipçik + Tasco 2x8x32

War doesn't determine who is right but who is left...

• sanmam olmaz bence, biz bu konuyu kapatalım fazla dillendirmeyelim.hatta bu konuyu silebilirsek komle başlığı ve konuyu silelim üç beş gün sonra unutulur bizim memleket böyledir fırsatları değer lendirmek lazım. ;)g;$i