At44 TH 4,5 mm Single shot

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Aslında bugün için bi kaç deneme yapıp, kendimce edindiğim fikir ve gözlemlerden sonra paylaşacaktım , ancak fırsat bulamadım..
    Artık ilerleyen zamanlarda elimden geldiğince edindiğim (kullanım-performans) izlenimleri sizlerle paylaşırım

Bu yüzden şimdilik ; sadece görsel olarak, yeni aldığım tüfeğimi sizlerle paylaşıyorum..
    bu arada bana şöyle ucuz fiyata pompa satmak isteyen olursa çekinmesin :)

• hayırlı olsun abim kazasız belasız kullanman dileğiyle. g;$i g;$i

ZORAKİ ultra hp-01 (5.5 mm)
    HATSAN- at44 wx-10 long LW + UTG Leapers 6-24X50+ EVRENSEL bipod + medaratör + 6lt 300bar scuba
    HATSAN-mod 125 sniper + optima 3-9x44E + sports match dm60 dampa
    HATSAN-mod70 + optima 3-9x32
    HUSAN - Yarıotomatik Şarjörlü av Tüfeği ( 12 cal )
    SAFİR T14 Yarıotomatik Şarjörlü Av Tüfeği ( 36 cal ) + 1x30 Reddot

• hayırlı ugurlu olsun abi güle güle kulan..

At44Wx10 Lw Webley Pompa.

Ömer AŞUT

Airgun Team Malatya..

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen ast44 ().

• valibey tüfegınız hayırlı olsun,kazasız belasız kullanmanız dilegıyle... at44 sıkıntısız guzel tufektır,,bende 5.5 mm olanını kullanıyorum at44 de 4.5 olanı merak edıyoruz kısa uzun mesafe nasıldır, yorumlarınızı bekleriz...

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf

• valibey tüfegınız hayırlı olsun,kazasız belasız kullanmanız dilegıyle... at44 sıkıntısız guzel tufektır,,bende 5.5 mm olanını kullanıyorum at44 de 4.5 olanı merak edıyoruz kısa uzun mesafe nasıldır, yorumlarınızı bekleriz...

teşekkür ederim arkadaşım..
    galiba bu sorunun cevabını herkes merak ediyor.. edindiğim izlenimleri yeri geldikçe elbette paylaşırım sizlerle..
    teşekkürler.

• Hayırlı olsun, iyibir güç ayarı ile ft için harika bir silah olur , 100 atış bile yaptırır bir dolumda

• hayırlı olsun Ferhat abi :) o kadar konuştuk senınle o zamanlar teskereyi alamamıştın :) şimdi almışsın hadi geçmiş olsun. bu kalibre ile at44 paylaşımı bu forumda yok.
    en kısa zamanda degerlendirmeni tam destekli testini bekliyorum kendi adıma

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• teşekkürler Metehan, evet senin tüfeğide çok istemiştim nasip olmadı..
    şimdi ilerleyen zamanlarda güzel değerlendirmeler yapmak, literatüre eklemek lazım..
    ben çok farkedeceğini düşünmüyorum, zira yaylı değil ki ağırlığı arttırdığında düşme yapsın, diyorum kendi kendime :)

zannedersem, optimum ağırlık-güç ayarını yakalarsak belki 5,5 mm dekine yakın ve aynı sonuçlar alınabilir diye düşünüyorum
    belki tahribat olarak çaptan kaynaklı farklılıklar olacaktır muhakkak ama.. menzil, isabet konusunda diğer kalibreler ile aynı sonucu elde edebiliriz gibi geliyor, mantık yapınca.. :thumbup:

deneyip göreceğiz..:)

• 4.5 mm avantajları: paletlerı 5.5 e gore yarı yarıya ucuz,,hava sarfıyatı azaldıgı ıcın daha cok atış,,dezavantajı uzun mesafe sevenler için hafıf paletın sapma eğilimi,,tahribat sevenler ıcın,düşük tahribat denebılır...bence 4.5 mm deki en ağır paletleri tercih edın,4.5 mm de palet secımı, 5.5 dan cok daha önemlı gıbıme gelıyor

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf

• hayırlı olsun ferhat abi Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

AT44 WX-10 long LW Bushnell 6-24x50 aoeg ;tufey#
    6 lt 300 bar Drager
    Hatsan mod 75 optima 4*20 ;avci;

Bu gün ALLAH için ne yaptın...?

• Hayırlı olsun. Jsb 10.43grn le iyi iş çıkarır bence. Tabi önce bir pompa edinmeniz lazım :)

• Hayırlı olsun güle güle kullanın..

Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun...Che Guevara

• eunjin marka 16grain 4.5mm pellet satıyordu yatagun daha ağırını hatırlamıyorum

Samyang Sumatra Carbin .22 + 3-9x32 optima

Kral arms bigmax .25 (güç modifiyeli) 3-9x32

Kral arms puncher breaker
    Hatsan at-44 10 .22 cal + 6-24x50 bsa
    Perfect line 60 libre makaralı yay + Lazer nişangah
    Hatsan mod 85 sniper .22 + 3-9x32 optima
    Beretta Stoeger x20 suppressor + Yatagun dampa + 3-12x44 AEO
    Hatsan mod 125 .22cal SportsMatch DM60 dampa breaker 3-9x32

Cobra 80lb pistol crossbow
    Ekol 55 .177
    Crosman 357 .177
    Zoraki 925 full auto
    Zoraki 918
    Zoraki r1
    Blow magnum
    Blow c06
    Blow mini
    Blow class

• iyi dilek ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar ..

ciddi anlamda deneme fırsatım olmadı henüz..
    evde ve dışarıya açık alanda 3-5 atış yaptım muazzam bir ses çıkıyor yanlız.. ateşli silah gibi.
    ben bu kadar olacağını tahmin etmiyordum, evde kapalı alandan dolayı normal karşıladım ama.. dışarıda da aynı sesi beklemiyordum açıkçası..
    bir moderatör şart olduğunu anladım :) akşam wrangler arkadaşımdan tavsiyeler aldım, kendim için bi çalışma yapacağım bu konuda..

pelet tavsiyeleriniz deneyeceğim, bende 10 gr ve üzeri olumlu olur kanatindeyim..

teşekkürler.

• Wrangler moderator cok iyi, guclu silahlarda bile sesin cok buyuk bir kismini kesiyor.

• Ferhat abi hayırlı olsun 4.5 ta ısrarcısın :) bende envantere bir 4.5 eklemeyi düşünüyorum yaylı olarak:) bu arada webleyi denedim ve direk yasin abi ile irtibat kurdum aybaşını bekliyorum bende bi wrangler sahibi olucam kapalı alanda kulaklarım çınlıyor :)

[Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/KgBy40.jpg]+ Nikula 3-10x42 tactical + Bushnell 1x40 Reddot :thumbup:;tufey#
    SATILIK Gamo PX-107 4.5mm .177cal + CO2 tüp ve BB ;director;

;şrofls;. I am the Metallurgical Engineer ;şrofls;.