tabanca tavsiye

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar herkese merhaba; Bizim oğlan'a bi tabanca bakıyoruz..:)

Aradığımız özellikler;

Pelet atması, mümkünse şarşörlü olması..
    eğer kolay kurulabiliyorsa pistonlu,namludan kırmalı, multipump v.s. olabilir, yoksa böyle birkolaylık CO2 tüplü..
    öyle muazzam güçlü olmasına gerek yok, ancak yinede yeterli enerji ve hıza sahip olursa iyi olur..
    Marka konusunda takıntılarımız yok, (fikrimiz yok zaten :) )
    ancak boyut olarak mümkün olan en ufağı, yada normal boyutlarda olabilir.

Çok pahalı modelleri aradan çıkartırsak, ortalama bir fiyat üzerinden tavsiyeleriniz neler olabilir acaba...

Teşekkürler..

• Ferhat üstad im senin oğlana crosman 760 pumpmaster tüfek alsana hem ufak hem gücü yerinde
    hem .multi pump benim oğlana aldım üzerine 3x7 20 dürbünde ta ktım valla çok memnun kerata

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• olabilir belki, ama daha çok kendisinin tamamen hakim olduğu, kurduğu, doldurduğu bir şey bakmıştım.. bunu kurabilirmi tek başına bizim cılız :)

şu forumdaki ucuz pcp lerden alıp, namluyu kesip, uygun bi kundak ile veresim var oğlanın eline ama, başarısız olurum diye korkuyorum :)

• Nacizane tavsiye...

Profilinize baktığımda , çocuğunuzun 10 yaş altı olabileceğini tahmin ediyorum

Havalı bir tabanca/tüfek kendisine veya arkadaşlarına zarar verdirebilir...

Çok hevesli ise bir airsoft alın bence...

Tekrar belirtiyorum , sadece tavsiye

Saygılar

Steyr m9a1
    S&W mp R8
    Umarex cp88

• 8 yaşını doldurdu, bendeki tüfeklede atışlar yapıyor, daha önceden de, daha küçükkende yapıyorduk eski hatsan ile..

hatta geçen gün 2,5 yaşındaki kızım bile abisi ile beraber sıra ile tetik düşürdü.. ;) ''ben atcam be atcam'' diye abisi ile yarış yapıyordu adeta..
    ama bütün bunlar en emniyetli şekilde ve benim gözetimimde gerçekleşiyor..

Normal şartlarda, kendi başlarına bunlara erişmeleri ve kullanmaları mümkün olmadığı gibi, izinleri de yok..

Diyeceğim o ki, denetimli atışlarda tamamen hakim olabildiği birşeyi kullanmak istiyor :)
    tavsiyeniz için teşekkürler.

• Hocam sizin kontrolünüzde olacağını, genç hobidaşımızın :) atış yapacağını tahmin ediyorum.
    Zoraki falan bilinen iyi tabancalar büyük gelebilir. Pellet atsın diyorsanız. Walther cp88 veya cp99 bu ikisinden biri bb biri pellet atıyor.
    Bir alt segmentte Gamo pt80'de olabilir. Bütçeyi biraz düşüreyim derseniz gamo p23 olabilir lakin bb atar pelleti tek tek yüklemeniz gerekir.
    Bunlar co2 alternatifler. Yaylı veya multipump fazla gelebilir. Benim ilk tabancam gamo p23'tü bu arada. 10 yaşımda var mıydım yok muydum hatırlamıyorum :)

• sağolun hocam, tek başlarına olmaz zaten.. ki ulaşmaları mümkün değil, izinleride yok :)

yaylı için bende oğlanın gücü yetmez diye düşünüyordum, multipumplar için bi fikrim yoktu, ancak o da zor olur galiba...

bb ile tabanca çabuk bozulurmu diye tereddütte kaldığım için istememiştim ama fikirlerinize açığım yinede..
    önerdiklerinizi bi inceleyeceğim.

Benim ilk tabancam gamo p23'tü bu arada. 10 yaşımda var mıydım yok muydum hatırlamıyorum

bu arada atış kabiliyetlerinizin sebebi şimdi anlaşıldı hocam :)

teşekkürler.

• Sizin gözetiminde olacaksa hemen yeğenimize tavsiyede bulunuruz :)))

Horoz kurmalı olan daisy powerline 617 x tavsiye edebilirim.

Pellet atan en ucuz modellerdendir. Veya bb de olur derseniz daisy powerline 5170 ( bu bence piyasaki en iyi ve etkili bb tabancadır )

Iki modelde bence çok iyidir.

Birde bugün ilanını görmüştüm gamonun kırmalı bir modeli p800 sanırım satılık ilanında 80 TL di fiyatı onu da düşünebilirsiniz.

Gamo Satilik Gamo P800 4.5 mm

Syg

Steyr m9a1
    S&W mp R8
    Umarex cp88

• Ferhat kesinlikle HW 40 tavsiye ederim şu an için sen kurar attırırsın 11 yaşında benim Oğlum kalıbı yerinde maşallah zorda olsa kuruyor gerçi silahın isabetini görünce sendin sıra düşmeyecektir HN match peletle desdekli 10 mt tek deliğe yakın gurup yaptım memnun kalacağından hiç şüphem yok isabet ve kalite Hw 40 diyorum ha bu arada zorakide kullanmıştım selamlar

Stoeger X20 177 cal
    Weihrauch HW-40 PCA 177 cal
    Crosman 2100 177 cal

• Hocam yanlış anlamazsanız bir uyarıda bulunmak istiyorum.Benim de 9 yaşım da oğlum var ama ben şu an için asla bir Co2 tabanca alıp eline vermem.Her ne kadar benim gözetimimde kullanacak deseniz de çocuktur bu illaki siz yokken bir yolunu bulup o silahı kurcalayacaktır.Ben sizin yerinizde olsam bu kadar alececi davranmazdım.İyi günler dilerim..

Diana Mod 52 - Yatagun Dampa - Diana 4-16 AO

• Ferhat ustadım kurar merak etme oldukça isabetli ve eğlenceli hatta ucuz bir modeldir.
    crosman 760

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Hocam yanlış anlamazsanız bir uyarıda bulunmak istiyorum.Benim de 9 yaşım da oğlum var ama ben şu an için asla bir Co2 tabanca alıp eline vermem.Her ne kadar benim gözetimimde kullanacak deseniz de çocuktur bu illaki siz yokken bir yolunu bulup o silahı kurcalayacaktır.Ben sizin yerinizde olsam bu kadar alececi davranmazdım.İyi günler dilerim..

belkide haklısınız,..

• Ferhat kesinlikle HW 40 tavsiye ederim şu an için sen kurar attırırsın 11 yaşında benim Oğlum kalıbı yerinde maşallah zorda olsa kuruyor gerçi silahın isabetini görünce senden sıra düşmeyecektir HN match peletle desdekli 10 mt tek deliğe yakın gurup yaptım memnun kalacağından hiç şüphem yok isabet ve kalite Hw 40 diyorum ha bu arada zorakide kullanmıştım selamlar

aleykumselam abi, benden ona sıra düşmeyecek kadar iyiyse, hiç almayayım o zaman abi..
    bu arada vazgeçmişsiniz x20 yi satmaktan, böyle daha güzel olmuş sanki.. :thumbup:

• Ferhat ustadım kurar merak etme oldukça isabetli ve eğlenceli hatta ucuz bir modeldir.
    crosman 760

bi yoklayım bakalım ne diyecek, teşekkürler..

• belkide haklısınız,..

8 yaşındaki bir çocuğa silah tutkusu bile vermem ben.

crosman 2240 ( .22 cal. ) air rifle

Barska 1,5-4,5*26 scope

• 8 yaşındaki bir çocuğa silah tutkusu bile vermem ben.

Silahsızlanmayı öğretmek lazım değil mi aslında.. global dünya poltikası (tiyatrosu) 8o

..............

Şu hayatın içinde benden daha tecrübelisiniz, bu anlamda saygısızlık gibi olmasın ama..
    Aksine bu ruhu aşılamak kanatindeyim, ve diğer tüm duyguları esas hali ile;

Misal; bir çocuğa uydurulmuş hümanizm adı altında her önüne geleni sevmesini öğretirsen, zerre kadar bir duruşu olamaz ömrü boyunca..yanlış yapana kızmasını, öfkelenmesini de öğreteceksin.Ve bu öfkeyi en sağlıklı şekilde kullanmasını, idare etmesini, yönlendirmesini..

Şimdi bu çocuğa öfkeyi, kızmayı, sevmemeyi öğretmek ve bunu en sağlıklı şekilde kullanmasını öğretmek kötüdür, yanlıştır diyebilirmiyiz?..
    ?!..

Aynı konu, silah ve kullanma kabiliyeti içinde geçerlidir, nitekim silahı eline verip, al bakalım bu senin dilediğin gibi kullanabilirsin denilemiyeceği gibi..
    Aynı tehlikenin milyon kere fazlası, odasında internetin başında bıraktığınız, televizyonun kumandasını elinize verdiğinizde de geçerlidir..

Bana göre mantık budur hocam;
    dediğim gibi..
    misal; odasındaki internet.. almayacakmısınız, yoksa denetleyecekmisiniz..
    elindeki tv kumandası..seyrettirmeyecekmisiniz, yoksa denetleyip, yanlış kanala kendi iradesi ile tepki vermesinimi (kapatmasını) sağlayacaksınız gibi..

Bence tehlike; çocuğa verdiğimiz bakış, eğitim ve ahlakla alakalıdır,..

konu çokta dağılmasın,
    en güzeli; saygı duyuyorum düşüncelerinize.. :thumbup:

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen valibey ().

• Ferhat abi bence sen kendine bakiyorsun :)
    Gamo pt85 scom oneriyorum sana.uzun namlu ve pelet atmasi sebebiyle cok isabetli ve peleti cok hizli atan bir tabanca. Bir tup ile 60 atis cok yapabilirsin...

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Ferhat abi bence sen kendine bakiyorsun

yok vallahi , :)
    dün beraber bakmıştık, onun çok güzelmiş dediklerinden di bunlar.. alacağımdan da haberi yok ,..

• Dün karaman da Aksu av da idim. Yusuf bey ile tanıştım. Sohbet ederken link de ki tabancayı şöyle bir inceledim. Pellet atıyor. Namlu yivli. Bu tarz tabancalara göre küçük ve kompakt bir yapısı var. Yeğenimizin elini düşünürsek ister istemez pek çok silahı elemek gerekir. Tabi fiyat ayrı bir konu.

http://www.aksuav.com.tr/defau…amp;urun=397#.U44YlFV_ugY