Nasıl olacak bu iş

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • S.a.
    Alttaki resimi kendim çizdim de umarım derdimi anlatabilirim
    Şimdi 20-25 mt lik bir uzaklıkta bir şişemiz var dürbünden bu şekilde bakınca normalde şişeyi vurabilmemiz lazım ancak palet 1 no lu noktaya gidiyor yani hedefin tahminen 10 cm soluna gidiyor
    şişeyi vurabilmek icin 2 nolu yerede şişeyi görüp öyle ateş etmem gerekiyor yani anlayacagınız + kılıntam ortasına ateş edince 10 cm kadar sola ateş ediyor bu tabi 20 -25 metre için gecerli videolar izledim adamlar 80 -100 metreden gazoz kapagı vuruyor dürbünum bu
    airgunturk.com/attachment/5399/
    dürbünde 2 ayar yeri var biri aşagı yukarı biri saga sola
    ama burdaki ayarleri sıfır noktasındamıdır nedir ne degildir bilemiyorum
    ne yapmam gerekiyor
    sol üstteki 1 1 in konu ile alası yok oraya nasıl gelmiş onuda bilmiyorum grafik hatası olsa gerek :))
    airgunturk.com/attachment/5400/

• Eğer atış yaptığınızda sola çekiyorsa yada pelletler solda toplanıyorsa dürbünün sağ tarafındaki ayar yerini saat yönünün tersine doğru çevirin.

Zoraki Hp-01 Light 4.5mm :love:

• Selam siz dürbününüze her bakışta tam merkezlemiyorsunuz
    Silahı yüzünùze aldığınızda hep aynı yerden baktığınıza emin olun .

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Farklı paletler denedim hep aynı
    Gamo ts 22- magnum- hunter, ince memet, öztay, jsb hepsi aynı yere gidiyor

yanlız saçmaları şarjöre koymadan önce kendi yaptıgım aparattan tek tek geciriyorum etek kısmının simetrisi bozuk olanları eritip oltaya kurşun yapıyorum :)

• Kaliteli tek parça ayak yada dampa kullanmıyorsanız dürbününüzü sıfırladıktan sonra ayarı bozulmuşta olabilir. Zetax abimin dediği de olabilir. Bu durumun birden fazla nedeni olabilir.

Zoraki Hp-01 Light 4.5mm :love:

• Selam siz dürbününüze her bakışta tam merkezlemiyorsunuz
    Silahı yüzünùze aldığınızda hep aynı yerden baktığınıza emin olun .

Sayın ZETAX siz yanlış anladınız yada ben anlatamadım şişeyi vurmak için bu şekilde nişan almak gerekiyor
    hadi ben yanlış görüyorum silahı kullanan herkes mi yanlış görüyor
    bide yarın deneyim tekrar bak oruç başıma vurdu sanırım gündüz :)
    [Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/2v7kq0.jpg]

• Nasıl sıfırlanıyor bu meret bilmiyorum onuda tüfek bana hediye ama uzun zaman kullanmadım yeni kullanmaya başladım

• sevgili abim dürbünün yanındaki taret ten saat yönünün tersine dogru cevirerek ayarlayabilirsin yani r- yazan tarafa ceviriceksin.

• Sayın ZETAX siz yanlış anladınız yada ben anlatamadım şişeyi vurmak için bu şekilde nişan almak gerekiyor

Kundağa yanağınızı kaynak yapıp dürbüne baktığınız yerden bahsediyor sayın zetax. O yüvarlak çevirmeli yerlerden yukarıda oları aşağı-yukarı ayarı, sağ yanda olanı sağ-sol ayarıdır. sağ-sol ayarını en sağa çektiğiniz halde hala sola atıyorsa o sorun başka tabi. O zaman da dürbün ayaklarına biraz müdahale edip tekrar sıfırlamayı denemelisiniz.

• Sayın ZETAX siz yanlış anladınız yada ben anlatamadım şişeyi vurmak için bu şekilde nişan almak gerekiyor

Dürbünün üst ve yan tarafındaki kapaklari açın orada ayar skalasi var çentikli ve üzerinde bir ok yönü gösterır yukaridaki ayar U harfi yai ok yönüne çevirirseniz yukarı ( up ) tersine çeviriseniz aşağı ya doğru nişan alacağınız artike kayar yandakindede ok yönüne doğru L yani left yaniii yatay konum ayarı vardır burdanda nişan alacağınız bölge ok yönüne veya tersine doğru sola yada sağa kayar ayari bu tamburlari çevirerek yapacaksınız her seferind kontrol edip bir tik veya biraz daha çevirip atış yaaparak kontrol edeceksiniz sıfırlama bitince tamam dediğinizde kapaklari geri takacaksınız yalnız ilk mesajımda yazdığımıda göz ardi emeyin ayar yaparken ve atış yaparken dürbüne bakıss açınız ve yeriniz hep ayni olsun

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• Forumda "Optik Merkezlemenin Önemi" Adında bir kinu var tam olarak sorununuzun çözümü en kapsamlı şekilde orada.

• Ben onun da ufak bir tiyosunu biliorum ama anlatmmmaaammm 8o8o8o

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• Nasıl sıfırlanıyor bu meret bilmiyorum onuda tüfek bana hediye ama uzun zaman kullanmadım yeni kullanmaya başladım

iste bu benim ilgi alanım...
    hedefin soluna vuruyorsa sol tarafa, sağa vuruyorsa sağ tarafa çevirin. lakin işin acı tarafını size söyleyeyim o dürbünü sıfırlayamazsınız...sebebini çok araştıran biri olarak bu şekilde bi çözüm yayınladım.
    dürbündeki ayar bozulmasının sebebi ...

hatsan mod 125 CAMO .177 (kalıbına göre dürbün arıyorduk en sonunda biz yaptık )

İNANIYORSANIZ SATEN İŞ BİTMİŞTİR...

• Biryerden okuduğum güzel bir yöntem :)
    30 m den hedef kağıdının tam ortasına nişan alıp tetiğe basınız
    örneğin saçma hedef kağıdının solunda biryere saplandı.
    Dürbün artıkılını ilk nişan aldığınız yere yani hedef kağıdının ortasına getirip dürbün üzerindeki ayarlar ile artıkılı saçmanın vurduğu yere sabitleyiniz.
    bunu denemedim ama okuduğum yöntemler arasında en pratik olanı bu gibi geldi

• Durbunun sag sol click ayarını tam ortaya alıp şimlemeyle sıfırlama yapmazsanız eğer, 25 metreye sıfırladığınız tüfek 50 metrede bu kez sağ alta vuracaktır. Benden söylemesi o açıdan diyorum ki özellikle sağ sol ayarını clickten yapmayınız şimleme yapınız. Şimleme nedir derseniz şu konuda mevcut.

http://www.airgunturk.com/eski…ml?highlight=optik+merkez

Konuya çözüm sunan arkadaşlarım da beni yanlış anlamazlar be konuyu incelerlerse eğer bu konuya iyice haiz olurlar.
    Selamlar saygılar.

• Durbunun sag sol click ayarını tam ortaya alıp şimlemeyle sıfırlama yapmazsanız eğer, 25 metreye sıfırladığınız tüfek 50 metrede bu kez sağ alta vuracaktır. Benden söylemesi o açıdan diyorum ki özellikle sağ sol ayarını clickten yapmayınız şimleme yapınız. Şimleme nedir derseniz şu konuda mevcut.

Optik Merkezleme'nin önemi

Konuya çözüm sunan arkadaşlarım da beni yanlış anlamazlar be konuyu incelerlerse eğer bu konuya iyice haiz olurlar.
    Selamlar saygılar.

şimlemeyi kaç metreden yapmayı önerirsiniz ?