Hawke 3-9x40 AO Sıfırlama

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese merhaba. Birçok araştırmadan sonra bu forumdan edindiğim değerli bilgiler ile stoeger x20 suppressor aldım. 35 metrede hediye dürbünü ile soda şişelerini rahatlıkla vurabilirken, 50 metre atışları için hawke 3-9x40 AO ve yatagun dampa ayak aldım. Fakat 15 metrede sıfırlama yaptıktan sonra 50 metrede şişeleri vuramamaya başladım. 35 metreden 50 metreye geçtiğimde bukadar zorlanacağımı sanmıyordum yada benim ayarlarımda bir sorun var. 50 metrede 6x de 2 mil dot fark ile yaptığım atışlarda genellikle başarı sağlıyorum fakat bu mil dot fark ı ile atmak bu mesafede çok değil mi ? Ayrıca ben 50 metrede 9x ile atış yapamayacak mıyım ? Çünkü ne yaptıysam 9x ile başarılı olamadım. Yani 4 mil dot fark ile attım defalarca ama yine olmadı . Vidaların sıkılığını defalarca kontrol ettim. Bu mesafedeki bu beklentiyi başarmak çok mu zor yoksa ben mi önemli bir hata yapıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. 150 pelet attım ( jsb extac RS 13.43 ) ama koca gün zevksiz bir şekilde geçti gitti .

• Öncelikle dürbünün optik merkezlemesini yaptınız mı kontrol edin.
    forumda optik merkezlemenin önemi diye aratırsanız çıkar.
    30m 50 metre konusuna gelince belli bir mesafeden sonra pellet anormal düşer ama bahsettiğiniz biraz fazla.
    Zoom değerine göre düşen dot sayısı da değişir 3 zoomda 1 dot 9 zoomda 4 dot olabilir normal.
    Dürbünü tüfeğe nasıl sabitlediniz o da önemli kalitesiz ayaksa ayar tutmayabilir dampa veya tek parça ayak kullanın.
    Bir de tanışalım bölümüne uğrarsanız foruma güzel bir giriş yapmış olursunuz.
    saygılar

• Optik merkezlemeyi bilmiyordum, bir sonraki denememde mutlaka halledip öyle denicem. Çok teşekkürler . Bu arada yatagun dampa ile sabitledim dürbünü .

Peki 50 metrede uzun süre çalışacağımı farzedersek sıfırlamayı kaç metrede yapıp 50 metreye atış yapmalıyım ? Ben 15 metrede 3x zumla sıfırlama yaptım .

• 50 metrede pratik yapacaksanız 50 metreye sıfırlamanızı öneririm. Dürbün montajını denemek için bir kağıda önce 20 metreden sonra 30 metreden sonra 40 metreden 5er atış yaparsanız hem düşmeyi gözlemler hem de tüfeğinizin istikrarı konusunda fikir sahibi olursunuz.

• 50 metrede pratik yapacaksanız 50 metreye sıfırlamanızı öneririm. Dürbün montajını denemek için bir kağıda önce 20 metreden sonra 30 metreden sonra 40 metreden 5er atış yaparsanız hem düşmeyi gözlemler hem de tüfeğinizin istikrarı konusunda fikir sahibi olursunuz.

4x32 sabit zumdan sonra bu dürbünle işlerin bu kadar değişeceğini tahmin etmemiştim. Bir sonraki tüfek ve dürbüne geçene kadar bu ekipmandan bayağı birşeyler öğrenicem galiba. Çok teşekkürler, çok yardımcı oldun.

• Rica ederim Volkan bey alıştıkça aldığınız keyf artar eminim. Elinizdeki silahta dürbün de bu hobiyi idame ettirmek için yeterli. Güzel işler çıkarırsınız. İyi akşamlar

• merhaba bende bu x20 im icin bu durbunden almak sitiyorum sorunu cozdunuzmu acaba dürbünden menunmusunuz

• Durbunu alabilirsiniz.durbunde sorun yok alan kisinin tecrubesizliginden kaynaklanan bir sorun yasanmis.

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Herkese merhaba. Birçok araştırmadan sonra bu forumdan edindiğim değerli bilgiler ile stoeger x20 suppressor aldım. 35 metrede hediye dürbünü ile soda şişelerini rahatlıkla vurabilirken, 50 metre atışları için hawke 3-9x40 AO ve yatagun dampa ayak aldım. Fakat 15 metrede sıfırlama yaptıktan sonra 50 metrede şişeleri vuramamaya başladım. 35 metreden 50 metreye geçtiğimde bukadar zorlanacağımı sanmıyordum yada benim ayarlarımda bir sorun var. 50 metrede 6x de 2 mil dot fark ile yaptığım atışlarda genellikle başarı sağlıyorum fakat bu mil dot fark ı ile atmak bu mesafede çok değil mi ? Ayrıca ben 50 metrede 9x ile atış yapamayacak mıyım ? Çünkü ne yaptıysam 9x ile başarılı olamadım. Yani 4 mil dot fark ile attım defalarca ama yine olmadı . Vidaların sıkılığını defalarca kontrol ettim. Bu mesafedeki bu beklentiyi başarmak çok mu zor yoksa ben mi önemli bir hata yapıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. 150 pelet attım ( jsb extac RS 13.43 ) ama koca gün zevksiz bir şekilde geçti gitti .

Merhaba değerli hobidaşım. Aynı marka ve model tüfek, dürbün ve dampa ayak bendede var. Anlayacağın herşey aynı. Dürbünü 9x 'e ayarla. Sonra eğer sürekli 50m ve üzerinde atış yapmak istiyorsan dürbünü 50 metreye sıfırlamalısın. Bu tüfekle 60 metre de kalın bir şişeyi rahatlıkla patlatirsin. 70 metreden de rahatlıkla isabet sağlarsınız. Fakat üzeri mesafelerde tüfeğin gücü yetersiz kalıyor yaptığım denemelerde gozlemledigim bu. Fakat 70m ve altı mesafelerde tüfek çok isabetli dürbün ise harika.

Benjamin Titan Nitro 5,5mm/Hawke Vantage 3-9x40 AO Mildot

• Stoeger x20 suppressor 5,5mm tufeginizde 13,43 grain üzeri kesinlikle kullanmayın. Denemelerimde 13,43 grain üzeri pelletler hedefe ulasamadan çok daha fazla düşme yapıyor (50m ve uzerinde ). Bu arada Jsb bu tüfek için en ideal pellet bence.

Benjamin Titan Nitro 5,5mm/Hawke Vantage 3-9x40 AO Mildot

• YATAGUN dampa siparişi verdim.Hawke HK3022 Sport HD 3-9x40 AO dürbünü de önümüzdeki ay ancak alabilirim.dampanın çapı : 25,4 mm standarttır di mi dürbün seçer mi ?

HATSAN SNİPER MOD 125 VORTEX 5.5 mm

• YATAGUN dampa siparişi verdim.Hawke HK3022 Sport HD 3-9x40 AO dürbünü de önümüzdeki ay ancak alabilirim.dampanın çapı : 25,4 mm standarttır di mi dürbün seçer mi ?

dürbün seçmez ama önce alacağın dürbünün boğaz çapına bakın sonra ayağı ona göre alın ! mesela ben 30mm boğaz çaplı dürbüne 25,4mm ayak almıştım :)

ATA Venza .12cal evil.png +;tuftabV#
    W̶e̶i̶h̶r̶a̶u̶c̶h̶ ̶H̶W̶1̶0̶0̶ ̶T̶ ̶F̶S̶B̶.̶2̶2̶
    V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶C̶o̶u̶n̶t̶e̶r̶p̶u̶n̶c̶h̶ ̶6̶-̶2̶5̶X̶5̶6̶ ̶F̶F̶P̶
    ̶V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶S̶e̶n̶t̶i̶n̶e̶l̶ ̶6̶-̶2̶4̶X̶5̶0̶ ̶E̶-̶S̶F̶ ̶
    ̶H̶a̶t̶s̶a̶n̶ ̶M̶o̶d̶ ̶1̶2̶5̶ ̶S̶n̶i̶p̶.̶ ̶V̶o̶r̶t̶e̶x̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶O̶p̶t̶i̶m̶a̶ ̶3̶-̶9̶x̶4̶4̶E̶
    ̶K̶r̶a̶l̶ ̶P̶u̶n̶c̶h̶e̶r̶ ̶B̶r̶e̶a̶k̶e̶r̶ ̶S̶ ̶B̶u̶l̶l̶p̶u̶p̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶B̶S̶A̶ ̶D̶e̶e̶r̶h̶u̶n̶t̶e̶r̶ ̶8̶X̶3̶2̶-̶4̶4̶

• Yatagun dampayla 3022 ikilisini 1 yıldır mod 125 vortexte kullanıyorum şahsen oldukça memnunum dürbündende dampadanda.

- Hatsan Nova Compact 5.5mm - Vector Optics Sentinel 10-40x50

- Hatsan Mod 125 Vortex 5.5mm- Hawke 3-9x40AO

- Zoraki HP-01 Ultra 4.5mm - Bsa 8-32x40AO

- Ruger P85 9mm
    - Tariq 951 9mm
    - Umarex Smith Wesson Combat
    - Ekol Voltran ASI -Full Automatic-
    - Canas Magnum 9mm -Full Automatic-

'' Silahının dolu veya boş olması değil, arkasındakinin akıl dolu bir insan olmasıdır asıl önemli olan.''

• anladım.Demek istediğim bu dampanın farklı çapta olanı yok di mi? 25,4 mm tüm yatagunlar

HATSAN SNİPER MOD 125 VORTEX 5.5 mm

• 25.4mm hepsi 30mm yatagun üretilmiyor diye biliyorum

- Hatsan Nova Compact 5.5mm - Vector Optics Sentinel 10-40x50

- Hatsan Mod 125 Vortex 5.5mm- Hawke 3-9x40AO

- Zoraki HP-01 Ultra 4.5mm - Bsa 8-32x40AO

- Ruger P85 9mm
    - Tariq 951 9mm
    - Umarex Smith Wesson Combat
    - Ekol Voltran ASI -Full Automatic-
    - Canas Magnum 9mm -Full Automatic-

'' Silahının dolu veya boş olması değil, arkasındakinin akıl dolu bir insan olmasıdır asıl önemli olan.''

• en basit sifirlama yontemi.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver