Zoraki 4.5 mm ultranin kalitesiz peleti tek pompada atis yaptiramamasi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhabalar
    Zoraki hp 01 ultra 4.5 mm silahim kalitesiz peleti tek pompada. tetigi cektiktwn sonra atis yaptiramadi ve hava kacirmaya benzer ses geldi.Kurma tirnaklarini kaldirip ust mekanizmani araladigimda hava cikiai oldu.Peleti inceledigimde arka kisimda capak imalat kalintilari gordum. silahi 2 kere kurdugumda sorunsuz atis yapti.Bu olayi bugun iki kere yasadim.Silah acaba zarar gormusmudur. Kontrol icin firmaya gondermelimiyim?

• Duyduğunuz sesler namludan tahliye olamayan sıkışmış havanın sesi. Aynı pelet de ısrar etmeyin. Farklı peletle deneyin.Muhtemelen sorunsuz atacaktır. Zoraki iyi peleti hak eden bir silahtır.

• Tesekkurler. Pelet icin forumda oldukca arastiryaptim Jsb Extact rs ye karar verdim.Aslinda kullanmak istememistim ama gittigim av bayinde baska bulamamistim bana ders oldu .

• Tüm Zoraki kullanıcılarının dikkatine; Silahı kurarken gez üzerine
    Baskı uygulamadığınızdan emin olun, şayet fark etmeden baskı
    Uygulanırsa gezin ortasındaki ayar vidası aşağıya doğru kaymakta
    Ve valf ile mil arasına sıkışmakta siz tetiği ezdiğinizde valf mili
    Hareket edemediğinden atış yapılamıyor , ancak üst kapağı açarken,
    Gez vidası sıkıştığı yerden kurtulunca silah kendi kendine patlamakta.

'.

]

• zorakinin yek pompada pelet atamaması diye bir şey olmaz
    1 namlu zaman içinde öne kaymıştır. Namludan ağzınızla dilinize vakum yapın kaçak varsa namlu dilinizi bırakır namluyu kapalıyken gaz çıkış yerine ittirip vidalarını sıkın
    2 ya da pompa yağsız kalmış olabilir yağlayın
    3 gaz çıkış ağzındaki yeri allen ile söküp içeriyi temizleyip tekrar takın

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• tesekkur ederim yardimlariniz icin peki ozellikle yaglamam gerekenler yerler nereler ve yaglamamam gereken biryer varmi ?

• İnce Mehmet pelletleri rahatlıkla atıyor. İç mekan atışların da genel de o markayı kullanıyorum ve bugüne kadar hiç bir sorun yaşamadım. Gamo pelleteri ise namlu ağzına diğerine nazaran daha zor oturuyor. Hava kaçırma olayına gelince arkadaşım da denk geldim. Fakat o tetik düşürürken eze eze ama çok uzun süre eli tetikte idi o esnada hava kaçırma oluyor idi.

ALLAH c.c. diyen kişi mermere geçirir dişi, ALLAH c.c. demeyen kişi muhallebi yerken kırar dişi.

Hatsan mod 87qe vortex 5.5mm
    Zoraki HP-01-02 4.5mm

• ince mehmet dolu olanı diyorum yanlız 32 gr olanı yada 27 gr di ikisinden biri kutuları attım bunlar uymuyor

• zamanında ince mehmet gamo p900 de bi kaç kez namluda sıkıştı (zoraki de kullanmadım),kullanmayı bıraktım sizinde hiç bi modelde kullanmanızı tavsiye etmem (solidler hariç pcp lerde iyi iş çıkıyorlar)
    gamo pro magnum pro hunter namluya zor giriyor ancak sorunsuz atıyor gamo ts 10 daha rahat giriyor birde dasiy nin match pelleti hem namluya çok rahat giriyor hemde kısa mesafede güzel gurupman yapıyor zoraki de ve fiyatı da uygun
    rahat girmeyen pelletleri zoraki nin yanında verilen alyan ile hafifçe namluya ittirebilirsiniz, pellet eteklerinin dışarıda kalması namlu oringinin ömrünü kısaltabilir

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• ince mehmet dolu olanı diyorum yanlız 32 gr olanı yada 27 gr di ikisinden biri kutuları attım bunlar uymuyor

o ağırlıklar hem zoraki tarzı silahlarda hemde yaylılar için oldukça ağır silahların ömrünü kısaltırsınız pcp de kullanmaya uygunlar

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk