evde atış için nasıl bir hedef yapılabilir?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • hatsan mod85 sniper vortex ile evin içinde 10metreden deneme atışları yaptım. 2cm kalınlığındaki tahtaya hedefi yapıştırdım hem onu hemde arkasındaki kapıyı delmiş ve en son duvardaki fayans durdurmuştu. tabi her saçma değil 20-30 tane atıştan 3 tanesi bunu yapmış belli bir darbeden sonra tahta iptal olmuş ve kapıyı delip geçmiş. bir daha böyle bir kaza olmaması için 5.5mm 15.43gr saçmanın delemeyeceği nasıl bir hedef yapılabilir?

• kalın bi tahta yada 20 liraya pellet trap bile bulabilirsin asg pellet traplar en son 20-24 arasındaydı

Hatsan Mod 85 Sniper Vortex
    Optima 3-9x44E

• Mermer kesilip denenebilir

AT44 FT 0.177 +TAC Vector Optics Sentinel 10-40x50
    Hawke Sidewinder 8-32×56 20x ½ Mil Dot
    BSA 8-32×44
    Zoraki HP 01 Ultara 0.177 + Red Dot + Wragner Moderatör+ Zoraki Dipcik
    Beretta Elitte II 4,5 + Red Dot Laser Sight
    Bushnell 10x25 Rangefinder
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony
    iNTERSPiRO 6lt 300 bar Scuba Tüp

Optima 3x12-44 AOE
    Sniper 4x32 Compact Işıklı (MilDot)
    Stoeger X20 Suppressor 0.177
    Stoeger 4x32 Compact Işıklı
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

https://www.youtube.com/channel/UC1k_dMslFEFRSxrrc7R7NCw

• pellet traplar da çok uzun gitmiyor gibi araştırdığım kadarıyla onlar da delinebiliyormuş. gamonun konik bir pellet trapı var 4.5mm havalılar için güzel deniyor ama 5.5mm de dayanamıyormuş. mermer olabilir gibi. tahtayı emici birşeyler kumaş felanla kaplayıp tahtanın arkasını da mermer yapabilirim.

• ASG nin metal pelet tutucusunu kullanıyorum. arka yüzüne 6 kat keçe koydum.( Kırtasiyecilerde 2 TL. Birçok rengi mevcut.) Biraz denedim pelletler kısmen deforme oluyordu. Züccaciyeciden silikon nihale aldım. Kesip keçenin önüne yerleştirdim. Mod 25 superchargerle 400 e yakın atış yaptım. Değişik mesafelerden. Pelletlerin yarısından fazlasını tekrar kullanabiliyorum. Ses hiç yok. Silikon nihaleden pelletler geçiyor ama hemen kapanıyor. Arkasındaki keçe de durduruyor. Hafif, yer de kaplamıyor.
    Maliyet : - ASG metal pellet tutucu : 23 TL
    - Keçe : 2 TL
    - Nihale : 3 TL.

• Bence hiç uğraşmayım, keçe ve silikon nihale kullanın. Ucuz , hafif. Fotodaki pelleti 3 kez kullandım. ( Youtube da Osman Ortaç beyin yaptığı pellet tutucu da var. Karton kutunun içine kumaşa sardığı broşürleri koyuyor. Denedim, hem etrafı kirletiyor, hem de çıkan ses fazla.)

?thumbnail=1 ?thumbnail=1

?thumbnail=1 ?thumbnail=1

?thumbnail=1

Supercharger da işe yarıyordu. Daha güçlü birkaç tüfek ile de iyi sonuçlar aldım. Ancak Zoraki için biçilmiş kaftan : tek veya iki pompayla kullanıyorum hedefliği, aylardır hiç pellet almadım. Artık sıkılıyor insan aynı pelletleri kullanmaktan. :)

• Kalın güzel bir tahta plakanin arkasina sağlam sac çaktirn abi.. Tahtayı eskidiği zaman degistirebileceginiz şekilde ayarlarsiniz. Uygun olur gibi hem sekmez hemde cok maliyetli olmaz..
    ?(

;tufey#;avci;

• Kalın güzel bir tahta plakanin arkasina sağlam sac çaktirn abi.. Tahtayı eskidiği zaman degistirebileceginiz şekilde ayarlarsiniz. Uygun olur gibi hem sekmez hemde cok maliyetli olmaz..
    ?(

en öne kullanmadığınız kot pantolondan takviye yapın (arkadakilere hiç gerek bile kalmayabilir.ama tedbir amaçlı tabiki onlarda olmalı.önde kot olunca onların ömrü uzar.)

Zoraki ultra hp 01-2 0.177 cal.
    Umarex Nighthawk 4.5 Tactical

Diana mod 52 Superior 0,22 cal.
    Crosman pumpmaster 760 4.5 (Pellet&BB)

Vursan 7+1 y.otomatik(1996)

• 5 veya 10 mm sac üzerine biraz kalin köpük veya sünger yapistirin. Üzerinede hedef kağıdı raptiyelin. Bunu cok basit temin edersiniz.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Uygulamayı Yaptım işe yarıyor yanlız malzeme silikon nihale 9 tl mal oldu keçlerde bir tane satılmıyor onlarda 10 tl mal oluyor. Sanırım bunlarında bir ömrü vardır. Belli bir atış sayısından sonra yeni silikon nihale ve yeni keçe isteyecektir. Ancak sessiz ve işe yarıyor dediğim gibi

AT44 FT 0.177 +TAC Vector Optics Sentinel 10-40x50
    Hawke Sidewinder 8-32×56 20x ½ Mil Dot
    BSA 8-32×44
    Zoraki HP 01 Ultara 0.177 + Red Dot + Wragner Moderatör+ Zoraki Dipcik
    Beretta Elitte II 4,5 + Red Dot Laser Sight
    Bushnell 10x25 Rangefinder
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony
    iNTERSPiRO 6lt 300 bar Scuba Tüp

Optima 3x12-44 AOE
    Sniper 4x32 Compact Işıklı (MilDot)
    Stoeger X20 Suppressor 0.177
    Stoeger 4x32 Compact Işıklı
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

https://www.youtube.com/channel/UC1k_dMslFEFRSxrrc7R7NCw

• büyük eski kullanılmayan ajanda ansiklopedi veya çok sayfalı bir şey var sa güzel olur çünkü attığın zaman ses yapmıyor ve darbeyi emiyor bende eski telefon rehberi var ona atıyorum

smith wesson 5906-
    safirt14
    -zoraki925 otomatik
    -crosman 760 177
    blow auto 92
    blow crazy auto.
    blow desert tiger
    hatsan torpeedo 25
    hatsan mod 25 supercharger 177

?(

tahta ile sacı yapıp tahtaya da çivi ile asg pellet trapı şekildeki gibi hazırlayıp güvenli bir hedeflik yapmayı düşünüyorum. önerileriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar.

• Dostlar sizin ilacınız Hedef kutusu ev içi en temiz hedef. Senelerdir can sıkıldığında odamda gamo pr 45 im son zamanlarda supertact ile hatta odada at44 le bile attık, uygun açıyla atarsanız sekme problemi de yaşamassınız. :) saçmalarıda biriktirebilirsiniz...

-Havalı grubu

Crosman 1008 £tabanxalı$
    Crosman 1088 £tabanxalı$
    Gamo pr45 £tabanxalı$

Hatsan Mod 60 ;tufey#
    Hatsan mod 25 supertact 22 cal. Vortex 1x40 Red dot / 4x32 Scope ;kovboys;
    Hatsan At44 Tact 22 cal. 3-12x50 scope/ harris bipod ;tufey#

-Ateşli grubu

Huğlu 101B Trap/Skeet special ed. ;avci;
    Sarsılmaz Concorde 12 GA bs,;s
    Hatsan Mpa Ts 12 GA f;s;s
    Baikal izh 18m Slug 410. ga 3-9x40 scope / harris bipod ;tufey#
    Safir t14 410.GA / +;tuftabV#

-Yaylar

Samick mind 10 30lbs. ;duello;
    Samick sage 60 lbs. ;izci;

Şimşek Hybrid 20,30,40 lbs ;d;

Flagela Dei 60 lbs;keyf;

agt

• Ben ayakkabi kutusuna giymedigim eski koyları ve tsortleri koydum kolu bandi ile sardim,sorunsuz oldu :)
    Eger silahiniz cok guclu ise en alt kismina evde kullanmadiginiz yada 1tlcilerden ekmek kesme tahtasi alip guvenlik acisindan koyabilirsiniz.
    Evde en onemli sey sekme,kirlenme problemidir.
    Sorunsuz ucuz bir cozum

Air Arms S400 MPR-FT 4.5 / Hawke Sidewinder ED 10-50x60 TMX
    Kral Puncher Breaker Silent 5.5 / Hawke Sidewinder 8.5-25×42
    Kral Puncher Breaker BullPup W 5.5
    Walther Dominator LG 1250 FT 5.5
    Kral Puncher Maxi 5.5
    Hatsan AT44-10 Tact 5.5
    Stoeger x20 supressor cal. 4.5
    Zoraki Ultra HP 01-2 cal. 4.5
    Gamo pt-85 Blowback 4.5

Hatsan Mod25 Supertact 5.5

• Bir vidyoda görmüştüm adam hedef kutusu içini cam macununa benzer bir şeyle kaplamıştı. Sonuç olarak sekme ve ses problemini engellemiş, kutunun ömrünü uzatmış. Öyle diyordu ;)

Hatsan Mod 85 Sniper 5.5mm (.22) + Optima 3-9x32 Dürbün ;tufey# (SATILDI)
    Gamo V3 4.5mm (.177) £tabanxalı$ (SATILIK)
    Cometa Fenix Mod 400 Compact Star 5.5mm (.22) + Hawke 6146 + Diana 4-16x42 AO Dürbün ;avci;
    Hatsan Bipod ;keyfs;
    Hatsan Torpedo Sniper 5.5mm (.22) + Yatagun Dampa + UTG Leapers 3-9x40 AO Dürbün f;s;s
    Optima 3-9x44 Dürbün ½bay£bay`; (SATILDI)

Gamo P25 4.5mm (.177) ;#taban^l
    Crosman 1077 4.5mm (.177) bs,;s
    Ata Neo 12 Sentetik Mat Siyah 66cm +;tuftabV#

• ben evde mod 125 icin biseyler yapayim dedim. Yerlere dosenen parke taslari kontraplaga bantladim. Tasi dagitamiyor. Sekmemesi icin de 5cm izolasyon kopugu. Hedef kagidi raptiyeliyorum. Simdilik iyi. Tek sorun strafordan kopan parcalar. Onlari da hanim gormeden supuruyorum.

Scope killer : Hatsan Mod 125 Sniper Voretex 5.5mm
    Dampa : Sport match DM 60
    Optik : Hawke Hw3015 Hd 3-9x40 Ir mildot

Emektar : Huğlu 4.5mm
    Ayak : Tek parça
    Optik : 2-7x22

Uzaklara bakarken Kullanmalık optima dürbün.

• hocam bnce evde atis yapmamk lazim nacizane görüşüm Allah korusun nolur nolmaz

Röhm Twinmaster Top .177 ohhunt 4.5*20

hatsan at44-10 long lw regli vector optic 6-25*56 ffp

Steyr LP2 .177
    Benjamin pcp pistol .22 ,Nikula 2-6*28
    Kral bullpup .22
    Ekiz regli at 44 long lw .22,
    Hawke 3-12x44
    CYMA CM.030 Aep airsoft glock
    Benjamin discovery .22
    Zoraki Ultra .177 , Stoeger 4X32

Röhm Twinmaster sport .177
    Hatsan At 44 Tactical .22 ,Sniper 6-24*50
    Stoeger X20 .177 Stoeger 3-9*40

Crosman 8077 Uzi .177
    Hatsan Mod 25 .177

• emniyetini iyi almak lazım. Atis sirasinda cocuklari arkama aliyorum. Kesinlikle onunden gecmelerine musaade etmem. Hedefin oldugu yer de koridorun ucu. Hedefe strafor köpük yerlestiriyorum. Sekme vs olmuyor. Ancak yinede dikkati elden birakmamak lazim. Bunlar lakayıtlıģa gelmeyecek aletler

Scope killer : Hatsan Mod 125 Sniper Voretex 5.5mm
    Dampa : Sport match DM 60
    Optik : Hawke Hw3015 Hd 3-9x40 Ir mildot

Emektar : Huğlu 4.5mm
    Ayak : Tek parça
    Optik : 2-7x22

Uzaklara bakarken Kullanmalık optima dürbün.