50 metre gruplarım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Dün hafif rüzgarlı bir havada yaptığım oturarak destekli 50 metre grupman denemelerimin fotolarını ekliyorum.
    Tüp basıncım 160 bar, basınç ayar vidam "tam açık" idi.
    Dynamic'i pek sevmememe rağmen fena sonuç vermedi.

[Resim Engellendi: http://img137.imageshack.us/img137/7120/grup1lj7.th.jpg]

[Resim Engellendi: http://img137.imageshack.us/img137/7176/grup2pp2.th.jpg]

JSB atışında sayı saymayı unuttuğum için 6 atış yapmış bulundum ½bay£bay`;

S&W 686-6

• Elinize sağlık. Rüzgar olmasaymış 1 ytl ebatında toplardınız heralde.

İstanbulda 50 metre mesafeli rüzgarsız kapalı bir alan var mı acaba? Eski bir fabrika, metruk bir yer?

• Polat abi ellerine sağlık

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Güzel atışlar polat abi şu pelletleri bizde merakla bekliyoruz.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• polat abi eline sağlık güzel grupman olmuş. dynamiclerin isabetliliği tartışılır ancak delicikle üstüne pek mermi tanımıyorum matkap gibi mübarek !!!

Teşekkürler Volkan kardeş,

Şimdiye kadar Dynamic'leri pek o kadar tıtmuyordum. Dünkü nisbeten sakin rüzgarı fırsat bilip dürbün sıfırlamamı kontrol ettim. Tekrar ayarladıktan sonra yaptığım atışlar yukardaki sonucu verdi. İlk fırsatta tekrar deneyeceğim.
    Delicilik konusunda haklısın: Fatih ile beraber gözlemlediğimiz, 40-50 metreden ağaca saplanan Dynamicler geri çıkarıldığında neredeyse hiç kullanılmamış gibi.

S&W 686-6

• Oturarak tripod ile atış yapılması bana göre zor olsa da, rüzgarlı havada yaptığın grupmanlar çok güzel Polat Abim tebrik ederim. Kalp kalbe karşıdır misali ben senin yolladığın Dynamic 14,5 grain ile, sende benim yolladığım AA 16 grain ile deneme yapmışsın. Air Arms s410 xtra için ; Dynamic mi AA mı dersen, delicilikte Dynamic 14,5 grain i tek geçerim. Ama grupman (isabet/istikrar) açısından kesinlikle AA 16 grain (JSB exact 16 grain). Delicilik ve tahribat için Dynamic 14,5 grain biçilmiş kaftan. Bu gidişle denediğimiz mermiler arasında isabet/istikrar açısından, bizim ana muhimmatımız olan AA 16 grain kolay kolay değişmez. Neyi, nasıl ve neresinden vuracağımızı tek bir mermi çeşidi kullanarak daha net sonuçlar elde ediyoruz. Ne kadar çok mermi seçeneği o kadar çok kombinasyon...

AA 16 (15,9) grain = JSB exact 16 grain (yumuşak) = "Gelecek olan FX mermiler içinde aynı mermi diye düşünüyorum."

Dynamic 14,5 grain (aşırı sert)

[Resim Engellendi: http://img106.imageshack.us/img106/6896/dsc7127zr4.jpg]

[Resim Engellendi: http://img106.imageshack.us/img106/3337/dsc7132tw4.jpg]

[Resim Engellendi: http://img529.imageshack.us/img529/8680/aafield600je8.jpg]

• Official Post

1000 kutu 5,52mm (JSB) FX pellet ve AA pelletler aynı mal yani üreticisi "JSB" ve 10 güne kadar satışta olacak,tabi bunun 4,52mm leri de satılacak,fakat Dynamic pelletleri de yabana atmamak gerekir,delicilikte güçlü oldukları kadar isabetlilikte illaki çap ölçüleri çok büyük önem arzetmekte,ingiliz sitelerinde satılan Dynamic 14,5grains pelletler 5,50mm,oysa bizim ithalatını yaptığımız Dynamic pelletler 5,54mm çapında,yani namlu setlerine oturamadı ve gurup yapılamıyor sıkıntısı olmayacak,
    Bunun yanın da Defiant pelletlerde de çok ilginç bir durum varki bence çok önemli,Ayazağa buluşmamız da Vasili Kemal,110 metre de 5 atış,JSB ile 5 santim gurup yaparken yine 110 metrede Defiant 5,52mm ile 4 santim gurup yaptı (belgeli),fakat daha sonra Kemal arkadaşım,bir başka arkadaşın getirttiği defiant pellet ile yaptığı gurup denemeleri çok başarısız sonuçlar vermiştir,dün Kemal ile yaptığım telefon görüşmesin de kendisi bu son yaptığı test te kullandığı pelletin benim verdiği değil,bir başka arkadaşının getirttiği pellet olduğunu söyledi,Ha bunda ne var derseniz ?3 gün önce tesadüfen "avcıhoca" Aykut,masamdaki örnek pelletleri hassas kalibreli kumpas ile 4,52mm pelletleri ölçtüğünü ve pellet kafalarının 4,49mm çıktığını söylediğinde şaşırdım ve bende bizzat bu pelletleri ölçtüm,(10 tane) hepsi 4,49mm çıktı,bu da şu demektir,üretici firma yanlış kutulama yapmış,yani bendeki 5,52mm pelletler,aynen ölçümlerde 5,52mm geliyor ve Kemal bizimde olduğumuz buluşmada bu pelletler ile 110 metrede 4 santim gurup yapıp JSB ile 5 santim gurup yapmış iken ,ne olduda daha sonra Defiant pelletlerin gurubu bozuldu ? ? ? bu noktada cevap bence Kemal in kullandığı pelletlerin çap problemi olduğu,ama ne kemal ne ben bu konu da emin değiliz.Gümrükten pelletleri çekip ölçüp test edip göreceğiz ve doğal olarak bu testleri de forumumuz sniper leri,yani AirgunSniper ekibi yapacak ve bizlerle paylaşacaklar. :thumbup:

• 1000 mi :!: OMG !

Test sırasında aynı gün bizimde aklımıza ilk olarak bu soru gelmiş ve seninde bildiğin gibi Defiant ların ölçüm tablosu .22 cal için aşağıdaki gibidir.

5.48mm (small) 14 grain.22 cal

5.50mm (medium) 14 grain .22 cal

5.52mm (large) 14 grain .22 cal

Ve son olarak da

FAC sınıfı olan 5.52mm (large) 18 grain .22 cal

FX,AA (JSB) nin de 4,52 mm olanlarınında satışa sunulması da 4,5 kullanlar için de süper bir haber.

Bize night vision verin Polat Abi de katılır, hep beraber sabaha kadar test yapalım Mustafa Abi ;şrofls;.

• Official Post

Şu an a kadar parasını ödeyip sipariş ettiğim pelletlerin toplam tonajı yaklaşık 1,3 Ton. :)

• Şu an a kadar parasını ödeyip sipariş ettiğim pelletlerin toplam tonajı yaklaşık 1,3 Ton. :)

abi istanbul da toprak tahlillerinde neden çok ağır metale rastlandığını şimdi anladım ;(

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Forkliftle iner ancak konternerden. =)

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Abi pellet gelecek diye elimdeki ıskarta pelletleri atıyorum valla, gelse de rahatlasam :thumbup:

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• bence dynamic tamamen av için üretilmiş bir mermi ve grupmanıda bir av mermisi için mükemmel...360 m/sn atan bir s410 ile 40-50 m den tek delik grupmanı vardı

buda 18 m den 90 bar basınc kalmış s410 ile marifeti ...
    kurşun hedefimi duvara dayarken yamuk koyduğumdan görüldüğü gibi mermi biraz açılı girmiş ama son atışta hatamızı düzelttik bu arada kurşun hedef 0.6mm kalınlığında...

[Resim Engellendi: http://www.resimekle.gen.tr/pics/c533b19a7ef5c9579f8d949f3232136d.jpg]